Sebaničiteľky

sylvia02
14. okt 2014

Čítam tu strašne veľa rôznych životných osudov,príbehov,problémov a nedá mi nenapísať...ženy zobuďte sa nenechajte sa od tých Vašich chlapov toľko trápiť...život je príliš krátky a príliš pekný,aby ste si nechali ubližovať čo i len jeden deň...pozastavuje sa mi rozum keď čítam,že podvádza ma manžel,nevšíma si ma,ubližuje mi,neprejavuje mi žiadnu nehu,náklonnosť,sex máme raz za mesiac,nedáva mi žiadne peniaze,žiarli , nepomáha mi,nezaujíma sa o deti atd...a Vy sa ešte pýtate,že čo robím zle alebo ako mám zachrániť vzťah,ktorý už dávno neexistuje,možno len vo Vašej hlave...Keď Ťa niekto nemá rád,nezaujímaš ho,si mu ľahostajná,tak prečo Tebe vôbec záleží na takomto človeku,je jedno či je to muž alebo žena...To naozaj tak úboho potrebujete mať takéhoto chlapa pri sebe,len aby ste náhodou nezostali samé alebo s titulom rozvedená??? Nie láska od muža je tá najkrajšia,ale láska od Vašich detí...len tá je úprimná a naozajstná...a pritom im tak veľmi ubližujete...na jednej strane vyhlasujete,že ich milujete najviac na celom svete a na strane druhej dovolíte,aby Vás videli smutné,to ako plačete,ako Vám muž ubližuje,niekedy aj im...Zobuďte sa a zoberte život do svojich rúk a verte mi,že žiadneho chlapa k tomu nepotrebujete,aspoň nie takého,ktorý si Vás neváži a má Vás len ako nejakú handru,slúžku...len toľko som chcela.

Nedovoľte niekomu aby sa stal vo Vašom živote prioritou,keď Vy ste pre neho iba jednou z možností...

mawka
5. nov 2014

@m.i.r.i presne presne si to vystihla. lebo presne takto to je. napriklad jedna sesternica mojej mamky, ta odisla s celou rodinou do UK. ziju, pracuju, studuju v Londyne. Najprv sli decka tam kvoli studiu, potom sa poondila praca rodicom na sk, tak sup za deckami a no problem a najlepsia je teta, teda ich babka, ta ma 75 rokov a trajdalaka si hore dole sk-UK 😀 milujem ju za to. uplne uzasna. kluce od domu da susedom a aj na mesiac sa spakuje a ide za nimi. vel avidela, spoznala aj na stare kolena. je vdova, tak co bude strasit sama v dome. a dalsia sestrenka mamkina, ta po 50. tiez prec, aj som ju spominala, uz su tam s nou aj decka, pricom ona najprv robila v AT, dcera ta uz pobehala hadam okrem usa a australie cely svet, chalan ten nechcel, ale isiel na navstevu a potom sa domov vratil len pobalit. su tam vsetci, novy zivot, sem pridu kvoli babke, lebo tej to uz zdravie nedovoluje cestovat, ale nikto neriesi, uplna pohoda.
tak svokra moja mala problem vycestovat 200 km na navstevu k nasim, lebo co sliepky, kacice, macky, atd 😀 mne to pride strasne smiesne, zvlast na dedine, kde susedia chovatelia vedla seba ziju sto rokov a pomahaju si, ze? 😀 a nasi, ti su uplne v pohode. suseom doveruju, daju im na starost psa a idu. no co sa budu ondit 🙂 aj sem do de, at ma posielali sami. bez, vyskusaj, budes sa mat lepsie. a zijeme. a lubime sa aj tak.

hatapkagb
5. nov 2014

@sylvia02 Necitala som vsetko...ale ako si pisala ze sa da zabudnut na lasku a ist vpred,koli detom,ok,chcem ist ale nejde to...Nemozem zabudnut na nasich krasnych 15rokov,mali sme sa v maji zobrat,planovali sme dietatko po 5rokoch sa to konecne podarilo,a ja som ostala teraz s dvoma detickami sama a utrapena,viem ano kazdy povie,ved mam deti,ale moje srde je tak utrapene,ubolene,stale ho milujem a chcem aby sme boli spolu ako rodina,keby sme mali problemy v nasom krasnom vztahu tak nepoviem ok,ale z nicoho nic to stroskotalo,len mi povedal ze ma nemiluje...to ako ja neviem vstrebat.Chcem na neho zabudnut,ale neda sa ked chodi k nam pre starsiu dcerku kedze babatko este kojim a som fakt aj prekvapena ze kojim ze mam mliecko.Chcem ho prestat milovat no nejde to,stale ho milujem a neviem to zastavit... 😢 😢 ako mam ist vpred?ako?

m.i.r.i
5. nov 2014

@mawka ono zial v generacii nasich rodicov je este tvrdo zakoreneny socik...cest tym odvaznym vynimkam co mozno aj za sociku vytrcali a neboli "ovce"...inak je to take obmedzene...postavit dom, zasadit strom..sak vieme..a trcat cely zivot na jednom mieste...najlepsie mat pracu 5 minut od domu, za domom skolku, za ulicou lekara....nevedia jazyky, nikdy nikde neboli..zapad je zly...stat nedava...tak nadavajme, lutujme sa a vyhovarajme, preco sa co neda....velmi je to obmedzene...nevedia si predstavit ani zit ani byt niekde inde...a najlepsie ked pocujem perly ze :ako pojde v lietadle na zachod, ako sa strati na letisku a ako neznasa spat v inej posteli ako vo svojej...
Jedna znama teta ma dve dcery..jedna zije na Novom Zelande, druha v Anglicku...teta rozvedena...na dochodku...a zije sama v 3 izbovom byte ....a caka kedy ktora dcera pride na navstevu..bozeeeee...mna by tu uz nebolooooo....urcite by som sla za jednou z dcer..pomohla by s vnucatkami, bola by pri dcere...mala novy zivot...ale oni sa asi boja tej zmeny....a radsej budu plakat, ze ich deti nechali samych..

mima4
5. nov 2014

@m.i.r.i ešte rada by som sa vyjadrila k tvojmu prispevku, prečo vela rodin funguje ROKY tak, ze muz pride raz za cas domov zo zahranicia a zena bud bez zamestnania alebo na minimalnej mzde...
Moj nazor je taky, ze vacsine tychto zien to aj vyhovuje. Nie zo zaciatku, ale zvyknu si, riesia len deti, penizky sa sypu ako by povedala happy 😀 .. muza vidia raz za cas... splnia si svoje "manzelske" povinnosti a uz pred jeho odchodom prec su nervozne z neho... lebo si od neho odvykli.

Este stale je v nasej spolocnosti funkcia muza vyclenena pre dve veci:
1. oplodnitel - aby bolo babo 😉
2. nosic penazi

Preto mnohe zeny ani ine v podstate nepotrebuju, tak prečo by sa kvoli chlapovi stahovali 😉
Osobne si myslim, ze ak zena skutocne miluje muza, chce byt pri nom a muz pri zene a hladaju riesenia ako byt spolu... na urcity cas (dajme tomu rok-dva) sa da zit "oddelene"..ale potom uz je to len formalny zvazok... a ani skype, ani maily to nezachrania, toboz muz si vobec nevybuduje vztah s vlastnym dietatom.

mawka
5. nov 2014

@hatapkagb prestat si hovorit, ze to nejde. stala si sa zavisla na muzovi, ktory o teba prestal stat a este stale bez ucty voci sebe pises, ze ho milujes a v jednom prispevku 2x nejde to, 1x neda sa, 1x neviem, 1x nemozem.... tohoto sa zbav, zacni hovorit ide to, dokazem to, da sa to, viem, mozem. a hned bude tvoj zivot krajsi a jednoduchsi 😉

m.i.r.i
5. nov 2014

@mima4 to si tiez udrela klinec po hlavicke inak...to je veru tiez pravda...vyhovuje im to...vyhovoje, ze sa ma dobre a muz donesie peniaze.."nemusi" si plnit manzelske povinnosti prilis casto..a s detmi jej pomoze radsej babka, takze ma postarane..veru tak.
Moja sestra tak zila asi 3 roky...prave ked neterka bola mala a manzel chodit na 3 tyzdnovky..potom tyzden doma..a tak stale...a ona veru po case zacala hovorit, ze jej to takto maximalne vyhovuje...on odide a ona ma "klud" ..nik jej do nicoho nekeca, malu si vychovava po svojom, vecer si robi co chce, ide s malou kam chce...po veceroch citala, studovala, vykecavala s kamoskami na telefone, pozrela si film co chcela a muz nekecal, ze chce kukat futbal trebars🙂 Proste taky klasicky sposob "slobodnej" kedy uz nemusis ani robit kompromisy...a my sme ju pritom vsetci lutovali, kazdy jej chcel pomahat, moji rodicia stale, ze ona chuda je sama s dietatom, tak jej musia pomoct, lebo ja mam doma muza, ten mi pomoze..a ona spokojna....veru ked boli doma spolu s muzom uz viac ako tyzden, tak sa isli pozrat...ale nakoniec sa spamatali...prestahovali sa a nasli si obaja robotu v jednom meste..a uz druhy rok ziju "normalne" .....a ovela viac to utuzilo ich rodinny zivot a vztah.....nastastie...

mima4
5. nov 2014

@m.i.r.i
plne suhlasim.
a udivuje ma, ked tu citam "muz pracuje v DE aby sme mali domcek". Hlavne ze domcek, ale muz a otec rodiny chyba... Radsej sa uskromnit, kupit starsi bytik ale byt spolu, toboz dieta potrebuje otca, muzsky vzor.
Kolke matky tu stenaju, ze dieta ma byt bez nich hodinu a robia hotovy cirkus, ale to, ze chlap je cele dni, ci tyzdne mimo, to uz nerisia... ved bubaciky budu 😉

sisaka
5. nov 2014

@m.i.r.i ten uvod tvojho prispevku - akoby som mojich rodicov pocula - nemozeme - lebo dom, pes, daleko, lietadlo ..... za 11 rokov neboli pozriet ani jediny raz, ale budu nariekat kedy pridem s detmi a mala by som castejsie.... lebo to je ovela jednoduchsie`` a ``lacnejsie`` sa trepat s dvoma detmi (prvy krat, ked som isla syn mal 1 rok !) cez pol zemegule. No ale co by oni opustali svoje pohodlie a zname okolie svojej dedinky, kde su zakvaseni uz vyse 40 rokov ....v dobrom zavidim zienkam, ktorych chodia rodicia pravidelne navstevovat, mamy na vypomoc s malymi detmi (skolky su tu velmi drahe), pridu i na cely rok.... no mojim je zatazko i na 2 tyzdne a este to zabiju, ze co ak lietadlo spadne (vsak ked letime my cela rodina s 2 detmi, tak to spadnut moze, vsak to ide len o nas .....) 😖

jolinka
5. nov 2014

@m.i.r.i presne mam taku sestru...brali sa mladi a od zaciatku on 3-4tyzdnovky a par dni doma... ale oni sa nespamatali , ziju tak dodnes, dcery su uz dospele, studuju na opacnom konci SR ..ale neda sa to nazvat rodinou. Jej to tak vyhovuje, ma od muza prachy , potichu sa predpoklada ze aj on sa v zahrahnici "zariadil" , ine zeny a tak 😔 ...ale ona ma volnost a peniaze, kamosky, vylety, seminare z prace ..to je jej zivot.

jolinka
5. nov 2014

Inak jak sme my stavali dom {maly prizemny} tak nam kopec ludi radilo, ze co nepostavime vacsi 2-poschodovy, sak dalsie poschodie pre deti, keby chceli byvat 😕 😕 😕

My sme len nechapali o com tocia, ja predpokladam a budem rada, ked moje deti budu sikovne a samostatne a nebudu odkazane mi sediet pri zadku. 😉

a potom v takych 2-poschodovych hauzoch... sami rodicia alebo len sama stara vdova, deti po svete ...mrzne v jednej izbicke, lebo to problem vykurovat. Ked sa prejdes po daktorej dedine, tak kazdy druhy dom ma len jedneho obyvatela...

michaelkanr
5. nov 2014

Suhlasim s vami baby, my mame taky priklad v rodine. Su manzelia asi 9 rokov a z toho 8,5 je on v zahranici. Maju jedno dieta, dalsie uz nemozu mat. Kupili byt, auto, ziju v malom meste (comu zodpoveda aj cena bytu) a on stale pracuje v zahranici. Ja to nechapem, uz sa na to ani nepytam, lebo vzdy dostanem pucung😀 co tam on este robi? Este im chybaju pozlatene klucky alebo co? Skor je to bohuzial tak, ze si uz od seba odvykli a obom to takto vyhovuje. Luto mi je ich dcerky, lebo otca vidava prilezitostne a dost na nej badat ze jej to chyba (strasne vela casu travi so starymi rodicmi ktori ju neskutocne rozmaznavaju). Nuz, na vine su obaja rodicia. Ja by som taketo nieco neakceptovala. V pripade nudze by sme si dohodli maximalnu dobu napr rok alebo dva, ak by to malo byt dlhsie, tak by som sla aj s detmi von aj ja. Rodina ma byt spolu!

m.i.r.i
5. nov 2014

@michaelkanr no ved..muz sa asi zariadil...ja tu mam pripad v okoli, ze sa zariadila ta zena..muz pracoval 10 rokov v Irsku aby zarobil na dom na vychodnom SK..zena sama so synom doma...a ked zarobil a postavili dom, tak zistil, ze zena sa tu "zariadila" kym on makal v Irsku...a tak su uz rozvedeni, on jej nakoniec aj ten dom nechal, lebo tam byva so synom..a on byva v podnajme.....kazdopadne, vztah skoncil....
A tie haciendy veru co sa kedysi stavali, ktorych su plne dediny..a tam zije jeden clovek pripadne ste spolu dochodcovia je tu ako hub po dazdi..tu ked sa na vychode prejdes po dedinach tak to same minimalne dvojgeneracne domy a doma nik...kamoska su 4 dievky napriklad a kazda je prec, na inom konci sveta a rodicia v dvojposchodovom obrovskom dome na vychode sami...ziadna tam neostane...zbytocne take domiska sa stavali..no ale to bola stale ta nasa spominana ina doba...teraz uz kto stavia velky dom ( ak nema 10 deti) tak nechapem...ze kvoli detom...

yanni
6. nov 2014

cafte koceny,
tak dlho sum tu nebola, nejak nebol cas, mala som co docitat 😕
Ja vzdy vravim., typicka slovenska natura. Najlepsie nevytrcit ani len nos z vlastnych dveri.
Za moju rodinu, rodicov a starkych z maminej strany musim povedat, my sme preskocili minimalne dve generacie. Starky, mamin otec, bol zelezniciar a prehadzovali ho z jedneho miesta na druhe po celek republike. A vzdy bral rodinu so sebou. Toto cestovanie sa asi "dedi" a moja mama "vypadla" ako 14 rocna nejakych 100 km na intrak. A cestovanie jej ostalo doteraz. Nakazila tym ak mojho otca est za slobodna. Po svadbe pendlovali furt, sadli na vlak a zviezli sa do Drazdan, Berlina, Lipska, Budapecti atd. Tam kde sa dalo aj bez povolenia. Nezemnilo sa to ani po mojom narodeni. A "dedi" sa to asi dalej, lebo aj ja som "zdrhla" do Nemecka, tu vystudovala a zalozila rodinu. Moj takmer o 7 rokov mladsi brat si to "odkukal" tiez, a zbalil kufre a vystudoval bakalara v KE, cize ca. 200 km od rodicovskeho domu. Po bc. zbalil este viac kufrov 😀 a presidlil aj on do DE, len 350 km odomna, na Uni, kde si robi inziniera. Cize rodina nie je pokope. Nasi keby este nerobili, tak ich tu mam nasackovanych casto. Fakt nemaju problem nasadnut do auta, ved co je to 800 km 😉 Otec sa uz ponukol, ze ked bude na dochodku, pride mi robit aupaira 😀 😀 😀 😀 😀
Moj muz je tiez taky kozmopolitny, momentalne sluzobny v Saudskej Arabii, uvazujeme, ze dvihneme na cas kotvy a budeme tam aspon na cas cela rodina. Ja si ani neviem predstavit, ze by sme necestovali, neskusili nieco nove. Jasne, stredobod nasho zaujmu je De, staviame tu dom, ale dom este nezaväzuje. Nemame problem, dom zamknut a ist aj na rok-dva niekde inde. Jedine so obaja vieme, vzdy sa budeme vracat spät do DE. To je nas domov. Ale pokym sa da, sme mladi a zdravi, treba vyskusat. A mozno, ze na stare kolena vsetko predame a zduchneme do teplych krajin. 😉

m.i.r.i
6. nov 2014

@yanni moja rodina sice taka nebola ako tvoja...nasi su stara skola....kde som sa narodil tam aj zomriem mam taky pocit..ale my s muzom sme ako vy...moja mama ma uz od vysky volala 'Kolumbus'..ze stale som niekam sla..a ked som sa na chvilu vratila tak zas inde..moj muz tiez...zil rok v Grecku, 5 rokov v UK, 5 rokov v Spanielsku, 2 v Nemecku-kde sme sa zoznamili..spolu sme boi 3 roky v BA, potom 2 roky v Irsku, teraz sa presuvame po SK, od BA na 2 roky na stredne SK, teraz sme 2 roky na vychode odkial onedhlo zas odideme a pendlujeme medzi vychodom a stredom🙂 atd atd..a tiez ak by bola dobra ponuka, tak ideme kludne na 1-2 roky niekam von este, nech sa aj maly otuka, nech sa nauci jazyky...uvazujeme nad tym velmi..mozno ma firma zas niekam vysle🙂 ...ale tiez som mala pocit toho, ze si chcem spravit domov...tak sme sa "usadili" v nasom domceku ktory si stale tiez zveladujeme na vidieku na Strednom Slovensku a tam sa chceme stale vracat....to znamena, za tam mam uz vsetky haraburdy z domu, spomienky na detstvo aj mladost, moj muz tiez..a je to nase..ale inak budeme urcite este chodit kade-tade...kde bude praca, kde budu moznosti...a na dochodok mozno skoncime niekde v Spanielsku v teplom...alebo ked sa syn odstahuje niekam do Australie, tak aj tam 🙂