Sestra je závislá na alkohole

simona745
3. mar 2022

Mam sestru 27rokov ma ma aj deti je zavisla na alkohole aj dostala cirhozu pecene ako by som ju donutila ist na protialkoholicke liecenie som z nej zufala priatela ze nepocuvne tiez ja byvam daleko od nej skoro 150km .

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viky_21
3. mar 2022

V prvom rade to musi chciet ona sama inak nepomoze bohuzial nic :( ak jej hlava nieje nastavena nato, ze to chce zmenit tak bohuzial vy ju nedonutite. Je smutne ze je to tak mlady clovek, ktory ma este aj deti a priatela. V tomto pripade by som uz riesila skor to aby deti boli zabezpecene a nedoplatili na stav svojej matky ..

janetinka27
3. mar 2022

@simona745 napiste do skupinky na fb, vola sa sv.rita-pomocnica v beznadejnych situaciach

simona745
autor
3. mar 2022

@cocolino234 no priatel on pochadza z vychodu sestra predtym nikdy nepila neznasala to potom sla snim byvat ja som nebola spokojna ze ide ale co laske neeozkazes tak zili ptom sa mi stazovala ze ju aj par krat zbil a slo to dalej potom zacala pit a uz 2 roky tak robi ale keby tak jej priatelovi tak zalwzalo tak by ju tam donutil dako ist

julianabelakova
3. mar 2022

@simona745 poviem narovinu, nedonuti ju nikto. Mam pripad z blizkeho okolia, nezastavilo ju nic a pred rokom zomrela. Ostala po nej 10rocna dcera. A mala 36rokov

ma77
3. mar 2022

@julianabelakova Preboha smutny osud mlada žena 10ročne dieta strašne nie nadarmo sa hovori že alkohol je metla ludstva😔

julianabelakova
3. mar 2022

@ma77 je. Nikto tomu este stale neveri. Roky to nikto nevedel, ale podla vsetkeho to zacalo tak 10rokov dozadu. Zeny to velmi dlho skryvaju a dlho trva aj okoliu, kym uveri. Drzim palce, nech to ma stastny koniec ❤️

luci_ba
4. mar 2022

@simona745 protialkoholicke nepomôže. Jednak ju tam nedostaneš proti jej vôli a jednak ak ona sama nechce tak jej to nepomôže. Pretože aj na tych lieceniach sa da zohnat alkoholu habadej. Ak si neuvedomi co moze stratit ona, darmo jej budete dohovarat.

brembo
5. mar 2022

@simona745 predovšetkým musí ona sama chcieť. Keď sa zľakne,tak prestane aj sama,lenže keď ňou nepohla ani cirhóza pečene,tak už asi nič. Keď ju priateľ mláti ako žito,určite neprestane,skôr naopak. Možno ju v tom i podporuje.

simona745
autor
5. mar 2022

@brembo no urcite ju bije lebo mi nie raz povedala a este pije pred nou tak ktovie ci aj naschval jej takto nerobi .Velka skoda ze je tak daleko a trapim sa aj ja za nu lebo mi to neni jedno

saraxyz
5. mar 2022

@simona745 No ak ju bije tak v prvom rade treba to riešiť. Možno alkoholom zapija bolesti.

simona745
autor
6. mar 2022

@saraxyz
@saraxyz lenze ako jei mam pomoct ked som tak daleko

brembo
6. mar 2022

@simona745 žije v koho byte? Je to jej byt,spiločný a či toho tzv priateľa? Má prácu?

kittykat22
6. mar 2022

@simona745 to je tretia tema za par dni ohladne zavislosti na alkohole. Dufam, ze sestra bude v poriadku. Zjavne s tymto problemom bojuje teraz vela ludi.

simona745
autor
7. mar 2022

@brembo ziju v dome ,dom bol jeho mami (toho jej priatela )oni maju uz 2 deti mladsie malo teraz 3 roky zatial nema pracu.

xiaomi_
7. mar 2022

@janetinka27 to už jej len pomôže 🤦

brembo
7. mar 2022

takže prakticky nemá nič. Kým od neho neodíde,tak sa nič nezlepší,skor naopak. Upije sa na smrt.
Takže najprv musí od neho preč,optimálne do okresu kde bývaš a nájst si prácu. Potom može začat bojovat s alkolozimom. A tiež by mala navštívit psychologa,lebo alkoholizmus najsor spustilo niečo-zrejme že je týraná.