Sexuálne obťažovanie v mladosti ovplyvnilo môj súčasný sexuálny život.

nikolae
27. mar 2020

Dobry den, ked som mala 16 rokov, sexualne ma obtazoval prislusnik rodiny. Zvladla som situaciu, vsetko okolo toho, ale mam sexualny zivot a neviem dosiahnut orgazmus a trapim sa koli tomu. Co by ste mi poradili?

natuska87
27. mar 2020

@nikolae Zveriť sa odborníkovi...

sunny8
27. mar 2020

Knihu od L. Hayovej - miluj svoj život.
Tam je presne o tomto jedna kapitola 🙂

sunny8
27. mar 2020

Samozrejme treba prečítať celú knižku aby si to vedela robiť efektívne 🙂

kittykat22
27. mar 2020

@nikolae nechcem samozrejme zlahcovat tvoju situaciu - ale si si ista, ze tento problem je koli traume z detstva? Vela zien nedokaze dosiahnut orgazmus - pretoze fyziologicky to maju hodene inak.

nikolae
autor
27. mar 2020

@kittykat22 a ako to zistim ze to mam fyziologicky inak??

nfederova
27. mar 2020

@nikolae tak isto som to zažila ale v 14tich r.🙈 Stále neviem spávať a vedľa manžela nedokážem zaspať len v nohavičkách 🙄 izba musí byt zamknutá,inak nezaspim

natuska87
27. mar 2020

@nikolae Odborník! gynekológ a pod.Je vedecky podporené, že isté percento žien, orgazmus nemajú.Aj keď sú fyziologicky v poriadku...

kittykat22
27. mar 2020

@nikolae dosiahnut orgazmus s partnerom nejde hned - a s niektorym partnerom sa neda dosiahnut nikdy. Keby si mala sexualny blok z obtazovania, tak si myslim, ze by si skor nemala chut na dotyky ako take chut vobec - nie to este sex. Dala by som tomu cas. Navyse si dost mlada na to, aby si mala sex ako PRO 😀

pampusik27
27. mar 2020

Ani ja nedosahujem orgazmus v sexe a to ma nikto neobtazoval...proste nejde to akokolvek som to skusala ...viem si privodit orgazmus len sama ale s manzelom nic zial...ale sex mam rada aj tak...

jajka71
27. mar 2020

@nikolae v tomto smere je to z hladiska odbornej literatury zlozite, lebo zeny, ktore to zazili maju rozne dopady v tomto zmysle...niektore si vyberaju partnera ktory je opakom cloveka, ktory to urobil, niektore inklinuju aj ked je to absurdne k obdobnym typom, su zeny, ktore pocituju az fyzicku nevolnost pri dotykoch a objatiach nielen zo strany opacneho pohlavia u niektorych nastava blok az v pri nemoznosti dosiahnut orgazmus alebo absolutnou neschopnostou uvolnit sa natolko, zsby partner do nej mohol vniknut. Tieto bloky sa vyskytuju aj u zien, ktore si tym nepresli, su take, ktore to riesia a hladaju spustac, ktory to sposobil i take, ktore sa s tym pokusaju zit, alebo si dokazali poradit ci take, co sa rizhodli zit bez toho, lebo im je hlupe o tom hovorit alebo nedokazu o tom hovorit s inym clovekom toboz nie chlapom ci nezainteresovanou osobou. Je len na tebe ako sa rozhodnes to riesit, ci vygooglis clanky p.caisovej ci ineho sexuologa, oslovis online poradnu, objednas sa "po corone" alebo absolvujes online poradnu. Je to na tebe, casto je to dlha cesta....ale vo vacsine pripadov sa to podari riesit, alebo aspon eliminovat.

nikolae
autor
27. mar 2020

@kittykat22 Ano bol cas ked som sa bala, ked som nechcela komunikovat s chlapcami. Cas ide a ja mam tiez pocit ze mi niekto chyba.

nikolae
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolae
autor
28. mar 2020

@jajka71 ahoj dakujem pekne za rady 🙂. Pri p. Caisovej som bola aj osobne, ale nie koli tomu ze nemozem dosiahnut orgazmus, ale koli tomu ze vsetko sa mi rucalo, skola mi nesla, nevedela som sa na nic sustredit a nic ma nebavilo. Budem studovat dalej.

jajka71
28. mar 2020

@nikolae dolezite je najst sposob, ako najst uspokojenie v tejto oblasti, mozno to nebude zajtra, klucom je prestat sa vnimat ako vinnik (si obet), uvedomit si, ze to z hlavy neodide nikdy....a partnera, ktory to od partnerky nevyzaduje a nevnima ako svoje zlyhanie, ked sa to nepodari....niektore to hraju, aby bol spokojny ale nvm ci je to spravne...n

jajka71
28. mar 2020

@nikolae v jednej literature som citala, ze obete sex.obtazovania ci znasilnene si nedovolia prezivat orgazmus, ke to casto u zien, u ktorych si partner intimnosti dozaduje nasilim im je vsugerovane ze ich ulohou je uspokojit a nie byt uspokojene a vznika blok, kedy zena uveri (aj roky po..,),ze si to nezasluzi, nieje toho hodna (ved je len rohozkou /to som u jednej klientky raz pocula s dodnes ma mrazi no ona pomoc odmietla...). Zena si byt vedoma svojej hodnoty i svojich prav v tejto oblasti a toho si mnohe vefome niesu (i pre tabu v spol. Mnohe dievcata su vychovavane matkami, ktore ich presviedcaju, ze muz ma vzdy pravdu a musia mu sluzit, aby v dome bol tzv.pokoj musia mu byt po voli..,ked som bola terenak myslela som, ze to je davno zabudnute, ze ide o doby davno minule..,omyl!).

nikolae
autor
28. mar 2020

@jajka71 ja som nikdy nehrala, ani nebudem.. pride mi to uplne zbytocne ako by som davala najavo ze ano uz sme to dokazali 😀
Zvyknem plakavat - raz po sexe a casto po masturbacii... akoby som si to nezasluzila, ako ste pisali

nikolae
autor
28. mar 2020

@kittykat22 bolo aj take obdobie, ked som pomaly ani s chapcami/ muzmi nerozpravala, nemala som chut ani naladu, ale vzdy som bola nejak sexualne zaujata, zvykla som vela masturbovat a plakavat

kittykat22
28. mar 2020

@nikolae "masturbovat a plakavat?" To co si napisala je dobre ujete.

marseillefan
28. mar 2020

@kittykat22 myslím, že nám neprislúcha hodnotiť... ak niekto zažije takýto depresívny zážitok, výrazne ho to môže poznačiť na celý život. To si my nevieme ani predstaviť. A sú to veci, ktoré sa nedajú ovplyvniť, vychádzajú z podvedomia. Zajakávanie, strata reči, atď, atď...

nikolae
autor
28. mar 2020

@kittykat22 ujete je.. po sexe zvyknem mavat neviem ako to nazvat,, depresie,,

bodka70
15. jún 2020

@nikolae , nie je to nič nezvyčajné, má to veľa žien - má to aj svoje pomenovanie - postkoitálny smútok , je to proste pretlak emóciií, či už pozitívnych alebo negatívnych, ktoré sa takto uvoľnia

zuzana76
15. jún 2020

@nikolae postkoitalny smutok, dysforia , alebo postkoitalna depresia , precitaj si o tom, mozu to mat aj zeny co su uplne stastne so svojim partnerom, nikdy nezazili traumatizujuci zazitok a predsa "po" musia plakat

terry658
25. dec 2021

@nikolae mam s tym skusenost. Mne sa nieco podobne stalo v 12tich. Popravde pomohol mi az moj manzel. Vela sme sa o tom rozprávali. Hovorila som mu, ktoré veci to vo mne vyvolávajú. Už je to 17 rokov a aj tak ešte stále s tým mám problém. Vtedy si musím veci urovnať v hlave. Našťastie vďaka môjmu trpezlivemu mužovi orgazmus dosiahnuť dokážem ale je to občas boj. Takéto zážitky vedia nabúrať sebahodnotu ženy a často sa upiname k myšlienkam že si nezasluzime byť šťastné, že sme nanič, dokonca som mala istú dobu takú depresiu, že som premýšľala nad možnosťami samovraždy.