Som na všetko sama

mariannastancelova
31. aug 2016

Ahojte zienky. 🙂
Chcem sa s Vami podelit o svoje pocity,kedze mojho manzela to nezaujima. ☹
S manzelom sme spolu 8 rokov mame dve dcerky moje najmilsie 🙂 ,Ja pracujem ,manzel tiez,deti idu prvý krat do skolky.A naozaj sa citim neskutocne sama.Ked som sa vydala kupili sme si dom na dedine ,samozrejme mam susedky s ktorymi sem tam pokecame ale nic im nemozem povedat lebo hned ako take vrany by ma poohovarali vsade. ☹ Rodicia ma poznaju len ked potrebuju peniaze,so svokrovcami sa velmi nemusim kedze mi dost ublizili,ako bavime sa ,navstevujeme sa ale nemam si s nimi co povedat lebo vsetko co poviem otocia proti mne a este sa aj urazia lebo si domyslaju ze ci nahodou nenarazam na nich,alebo najnovsie vraj sa na nich kryvo pozeram 😀 co samozrejme neni pravda.Svagrina ona je v pohode ale ma svoj zivot. A jadro mojho smutku moj manzel vobec sa somnou nebavi ,nerozoberame spolocne domacnost ,financie ,starostlivost o deti atd. Co ma neskutocne mrzi,nehovorime spolu najnovsie ma ignoruje aj v posteli.Napr.celý den mu naznacujem ze chcem byt vecer s nim a milovat sa,a vecer ja si idem lahnut v sexi pyzamku pritulim sa o on ze milujem ta a otoci sa spat.Pride s prace prve co zapne je wifi.Milenku nema som si ista ,sme ako take dve mumie co len okolo seba prechadzaju ,ziadna iskra z jeho strany,asi ho uz nepritahujem.A to staram sa o seba neviem ako to takto dalej vydrzim.Uz som mu povedala ze ked deti podrastu zrejme si pojdeme kazdy vlastnou cestou ked uz teraz si nemame co povedat a jeho odpoved bola ze co mi sibe co mam kramy no dakujem pekne ☹

adazba
31. aug 2016

ahojky..no vztahy su vseobecne velmi tazke a udrziavat ich je teda riadna fuska..celozivotna zabava 🙂)
myslim,ze by vam s manzelom prospela dovolenka.aspon dvoj tyzdnova..vy dvaja idealne sami bez deti..kludne aj niekde na Slovensku alebo v Chorvatsku..proste inde nez doma.uvidis, ze muz bude hned zhovorcivejsi a porozpravate sa o veciach ktore ste nikdy neriesili..
drzim palceky ;)

a ta vec,ze si na vsetko sama tak vedz,ze to sme my vsetky,-mamicky ktorych naplnou je starostlivost o deti,chlapa a domacnost

n0mi
31. aug 2016

Zakladom vztahu je komunikacia.

evittam
31. aug 2016

@mariannastancelova Dovoľ mi otázku - kým ste neboli manželia a nemali ste deti bolo to iné? Lebo ja si toto neviem nejak predstaviť - zobrať si chlapa, ktorého nič nezaujíma.....ani vlastná rodina a manželka-partnerka.
Ja ti poviem takto - ja som tiež na všetko sama - rodičov už nemám, svokra tá je v pohode ale vidíme sa tak max. raz za 1-2 mesiace - to úplne stačí. Našťastie mám pár super kamarátov a známych čo spolu trávime čas. Partner je tiež úžasný čo sa týka starostlivosti o rodinu, o mňa, o všetko - v tomto problém nemáme, len proste pracuje mimo SVK - je 5 týždňov preč a týždeň doma. 😉
V prvom rade by si si mala s manželom všetko poriadne vyjasniť - sadnúť si s ním a porozprávať sa s ním presne tak ako si to napísala tu - o tom je tiež vzťah - o úprimnosti. 🙂

mamulka211
31. aug 2016

Stereotyp...vasen vyprchala.

maminuska
31. aug 2016

@n0mi nuž ano základom vzťahu je komunikácia ...ale na to treba 2, lebo monológ je len monológ.

maminuska
31. aug 2016

@mariannastancelova manžela vyveď z komfortu ktorý mu poskytuješ, to je častý prostriedok kedy začne muž vnímať.

mariannastancelova
autor
31. aug 2016

@evittam kym sme spolu chodili vsetko bolo super rozumeli sme si smialli sa.tuzil iba po detoch vraj jeho snom je mat rodinu. A teraz nas ma na haku .. Vraj si za to mozem sama bola dnes jeho odpoved .ale ako by ste reagovali vy pridem z prace rychlo nieco navarim popracem medzi tym sa staram o deti obsluhujem ich.a poviem ze mojko prelec deti do pyzamka a on ze to nevie !!! Tak mam sa nanho usmievat

mariannastancelova
autor
31. aug 2016

@mamulka211 z mojej strany nie stale po nom tuzim..

alby2014
31. aug 2016

@mariannastancelova mu povedz, tak sa nauc...kokos, ja by som chlapov daktorych lopatou po hlave brala. Chlap okolo deti ma zvladat vsetko, co zena ...okrem kojenia. 🙂

maminuska
31. aug 2016

@mariannastancelova opakujem pokiaľ mu nesiahneš na jeho komfort nič nedosiahneš, ani rozhovorom ani ničím . Vnímať ta bude tak dve minúty , potom ti začne unikať a nakoniec ti povie že čo vlastne riešiš.

Ja mám skvelého manžela ale sú chvíle ktoré pozná asi ako každá žena... , včera som mala odíst do zahraničia s deťmi , 3 deti som mala zbaliť + jedno sa balí samo , zbaliť dvoch psov, + detskú postieľku a množstvo tých serepetičiek . Manžel na golfe, pred odchodom ho ani netrklo že by mi mal aspoň natankovať auto , zložiť postieľku , nechať nejaké zahraničné love a aspoň vziať tých psov, večer som s ním hodila reč ..ano je taký a onaký , a výsledok ? ráno odišiel , nemam zloženú postieľku , kufor auta mám naložený čo nevyložil , peniaze mi nenechal, auto na rezerve a sme teda DOMA. Dnes teda prišiel domov, ja som nejak ZABUDLA navariť, JEHO prádlo ešte vidí a visiet bude , synovi som košele ožehlila, JEHO som zabudla nuž som taká 😀.
Na zajtra som si urobila iný program s deťmi .

michi200
31. aug 2016

@maminuska hehe manžel sa poteší 🙂

salfusco
31. aug 2016

co to mate za chlapov? Ja som odkazany robiť vsetko sam a okrem toho sa este aj starat o 91 rocnu nevladnu babku...ževraj to chlap nezvladne...no zvladne,ked musí,tak ako žena toto zvladne aj chlap

apolka77
1. sep 2016

@maminuska no tak to mas teda naozaj "skveleho manzela"

emilia25
1. sep 2016

Takto sa mi vyhovaraju moje deti.najoblubenejsie slovo neviem ked sa maju prezliekat ale dobre to vedia.aj tvoj muz to vie ale radsej sa takto vyhovori lebo vie ze to urobis ty.ono to je vzdy tak ked zena vie vsetko nepotrebuje chlapa.domacnost je dvoch nie jedneho manzelska postel je tiez pre dvoch nie pre jedneho deti su tiez spolocne zeny nepocali z ducha svateho.tak by aj starostlivost o deti mala byt spolocna.mne moj muz este aj pol rocnu vie krasne nakrmit a bol to nadherny pohlad ked som sa na neho divala prebalit prezliezt okupat to vsetko vie.aj chalanov vyriesit ked to treba aj sa naucit s najstarsim nema problem ani s varenim upratovanim dokonca ani s umyvanim okien a to ich veru na dome mame hodne.keby idem niekde na par dni viem ze sa proste dokaze uplne krasne o nich o vsetko postarat.tak ho do vsetkeho zasvet ukazmu kazmu aby urobil toto aj pri vareni vecere nech ti oskrabe zemiaky ste spolu vecera je rychlejsie a mozte sa pri tom aj po rozpravat.

panidia
1. sep 2016

@mariannastancelova Ahoj,ako to tak sledujem vo väčšine rodín to je takto.Zena je tá ktorá sa "obetuje",ved svoju rodinu predsa milujeme každá.Aj v minulosti to tak bolo,neviem si predstavit že naše babky a mamy by boli mali takéto "problémy".Dávam to do uvodzoviek,pretože toto podla mna nie sú vážne problémy.Keby ti manžel pil,podvádzal ta,nedával peniaze pripadne ta "inak týral",to by boli dovody na rozchod.Samozrejme nechcem zlahčovat tvoju situáciu,ale je to iba obyčajná "kríza",ktorá sa dá zvládnut povedzme tým,že nebudeš si ju všímat /tu nepohodu/,budeš v pohode,zájdeš si hoc aj sama urobit radost tým, že si niečo pekné kupiš /sebe alebo detom/,možeš si íst zacvičit alebo na bicykel a proste nastaviš sa tak aby si bola ty štastná bez ohladu na to ako sa k tebe správa tvoj manžel.Možno zaregistruje, že nanho netlačíš,si v pohode,spokojná a sám začne túžit po žene ktorá ho kvázi "nepotrebuje"...Vieš muži väčšinou túžia po žene ktorá je milá a samostatná,harpiu nechce doma nikto,tak skus popracovat na sebe a potom sa rozhoduj dalej....držim palce 🙂

tutu_1
1. sep 2016

Ziadne vycitky, ziadne otazky, ziadne rozhovory. Treba si najst nieco - konicek, zabavu alebo cokolvek co ta bude naplnat. Chce to cas a pevne odhodlanie. Z chlapa nic nevypacis nasilim, a ak ano nebude sa citit ako chlap. Proste ho prestan riesit.

janickacrazy
1. sep 2016

@mariannastancelova Koľko rokov majú deti? To sa nevedia prezliecť samy do pyžama? Ked píšeš, že ich obsluhuješ. Tvoj manžel si zvykol na full servis od teba, musíš s tým jednoducho prestať, lebo sa uštveš. Takisto deti, pokiaľ majú aspon 3 roky a viac tak sa zvládnu obliecť aj samy, tiež uložiť hračky a podobne. Predpokladám, že máte všetci obedy v práci a v školke alebo v škole, čiže prvá vec prestan variť teplé večere. Manželovi prideľ nejaké práce, napr. okúpať večer deti. Začni pozvoľna, nech si zvyká. Ked bude protestovať, tak mu vysvetli, že sú to VAŠE deti, nie len tvoje. Veľa šťastia.

januelik
1. sep 2016

@salfusco a o tomto to cele je.Ty si povies musim,ale jej manzel si povie,ale ved naco ved je tu ona a ona aj urobi.....

januelik
1. sep 2016

@mariannastancelova poradim ti len jednu vec zacni si v prvom rade vazit sama seba.Venuj sa svojim konickom samozrejme aj detom ved tie su na prvom mieste a drahemu ukaz ze vies byt samostatna a nezavisla.Ked je doma zaves mu deti na krk a chod si zabehat alebo prechadzka daj si sluchatka na usi s dobrou hudbou a hlavne vypni.Neboj jemu to trkne v tej hlavicke.

evittam
1. sep 2016

@mariannastancelova Nie neusmievaj sa - pekne ti poradila @maminuska, @januelik
A prepáč za úprimnosť - ale ako si si naučila tak máš....On veľmi dobre vie, že to urobíš aj tak ty tak na čo by dvíhal svoju ctenú riť z gauču.....

minnie55
1. sep 2016

@mariannastancelova len jeden postreh - netvrdím, že to je tvoj prípad, naozaj nie, ale mám 2 veľmi dobré kamarátky, ktoré prežívali niečo veľmi podobné a v oboch prípadoch mal ich manžel milenku. Obe boli na milión percent predvedčené, že neexistuje, aby ch muž mal milenku, rovnako my všetci z okolia sme tomu neverili a predsa to tak bolo. Takže ja už by som vety typu " milenku nemá, som si na 100% istá" nepoužívala.

maminuska
1. sep 2016

@apolka77 nie, môj muž je skvelý , len občas takto zatrtolí .

apolka77
1. sep 2016

@maminuska co hovori na to visiace pradlo a neozehlene kosele? pochopil?

maminuska
1. sep 2016

@apolka77 jasné že pochopil , košele si požehlil , prádlo si zvesil , kufor na aute je vyložený ... so slovami ja zapoměl , tak to sme láska dvaja čo sme zapoměli.

oldman50plus
1. sep 2016

Ja teda neviem pochopiť to že sa v košieľke pritúli ku mne a nič.
Pokiaľ by si sa sťažovala že 3 minúty a utrum tak by som povedal že panvicou po hlave.
Ak sa nebaví povedal by som že to je bežné, prestalo ho baviť lebo niečo robíš niečo čo sa mu nepáči, musíš to z neho vypáčiť, vydiskutovať si to a obaja urobiť ústretové kroky.
Ale ak zrazu prestal mať o sex záujem tak by som povedal je tak 5% pravdepodobnosti že má závažné ochorenie (bezodkladne k lekárovi) a na 95% milenku - minimálne v latentnom štádiu (že na ňu myslí a po nej túži). Nehnevaj sa, povedať že na 100% milenku nemá ak prestal mať zrazu záujem o sex je pchanie hlavy do piesku.

dankagirl
1. sep 2016

Podla mna je za tým iná žena ...nic ine a polav v prílišnej starostlivosti o deti a muža ... Mi mame 3deti a moj m v mojej neprítomnosti zvláda starostlivosť o Ne a to som preč aj3dni ...a deti su samostatne upratujú si svoje izby a moj dvojročný vie sám jesť ,papať a obliecť sa su to vaše deti ...ja mam pravidelne natankovanie auto a full servis okolo tak ako ja mam svoj cas pre seba aj on pre seba mane aj spoločný spolu s deťmi

dankagirl
1. sep 2016

@mariannastancelova a nečakaj na to ze kedy deti podrastú ...ti sa zahrbes v mŕtvom vzťahu chodíš do práce si nezávislá deti do skolky tak na co čakáš ...

tinka58
1. sep 2016

@salfusco to je cenné, ste šikovný človek..tiež nezažívam až takú blízkosť a pochopenie a je mi z toho ťažko 😕

mariannastancelova
autor
2. sep 2016

No nie je vazny problem len moj pocit ze vsetko visi na mne , ziadn komunikacia viazne to medzi nami,viete pridem z prace rovnako ako on a staram sa o rodinu a domacnost velmo rada milujem ich ale nevieme sa porozpravat ,pochopit co ma mrzi velmi a nepomoze z nicim och

mariannastancelova
autor
3. sep 2016

@januelik ja si vazim samu seba ,aj som samostatna pracujem nespolieham sa na jeho peniaze ked chcem niekam ist sadnem s detmi do auta a jedeme 🙂 ale vies mat manzela ktoreho milujes a pozerat sa na to ako si ta nevsima ,nebavi sa stebou ,vies obcas mam take stavy ze na to stale myslim kedy sa to tak pokazilo,ci ma ma este rad ,jeho sa na to pýtat je ako hrach ostenu hadzat,ja sa trapim a on nic... nechapem a hadat sa uz nebudem a ani vnucovat,ako zena mam svoju hrdost.