Som nešťastná a manželovi už neverím

sklamana24
18. sep 2014

Ahojte dievčatá, potrebujem sa niekomu vyrozprávať. Som nešťastná a sklamaná. S manželom sme spolu ako pár 7 rokov, máme dcérku a tento rok sme sa vzali...začiatok vzťahu bol krásny, priateľ pozorný, no ako som po 2 rokoch otehotnela, všetko sa začalo meniť..začali sme spolu bývať, prišli problémy..najskôr bolo všetko kvôli svokre, bola na teraz už môjho manžela strašne zaťažená, strašne sa nám starala do vzťahu, chcela nám všetko dirigovať a môj manžel jej nevedel povedať nič, lebo si na mamičku nedal dopustiť. Časom sa situácia postupne ukľudňovala, malá podrástla, začala som chodiť do roboty..vzťah bol zase lepší, aj keď to nebolo už ako na začiatku..rozhodli sme sa pre svadbu, bola krásna, veľká a verila som, že všetko bude zase dobre, aj vzťahy so svokrovcami sa celkom popravili. no prišlo ďalšie sklamanie, manžel zmenil robotu a je ako vymenený..chová sa ku mne otrasne..je zlý, agresívny, vykrikuje mi otrasné veci.Pripadá mi ako keby mal aj milenku..Stále chodí vraj na nejaké školenia, kde aj prespáva. Pripadá mi to už divné lebo nemá takú prácu..Dokonca som mu aj našla v notebooku aj fotky s nejakou ženou, keď som sa opýtala, kto to je, povedal, že kolegyňa, že čo zase rýpem..dokonca na jednom vraj školení mali aj spoločnú izbu, čo mi nepríde vôbec normálne..so mnou už nikam nechodí lebo mi povedal, že sa za mňa hanbí a nechce, ani sa ma nedotkne, nepobozká..stále si kupuje nové veci, fintí sa..som už zúfalá..chcela by som od neho odísť, no neviem nabrať odvahu kvôli malej, veľmi na ňom lipne..neviem, čo urobiť

mamulienka30
18. sep 2014

Odpoved poznas - zbalit sa a odijst. Odvahu ti netreba, len zdravy rozum. Mala moze mat dobry vztah s tatom aj ked vy dvaja spolu uz nebudete. Rozvedenych rodicov je az az. A ty si najdes casom niekoho, kto o teba bude stat.

diskutujuci
18. sep 2014

@sklamana24 ak smiem ako muž tak smutne konštatujem, že asi ju má. Nevie ti to zatiaľ povedať, hanbí sa a je to zbabelec,. Si ešte mladá, choď od neho aj keď to nebude ľahké. Ale mám názor, že radšej začať teraz od zajtra ako o 10 rokov keď už budeš utrápená a s nervami v koncoch :(

tenerifka
18. sep 2014

@sklamana24 je normalne, ze mu neveris, zas dalsi "manzel", ktory si potrebuje nieco dokazat a este k tomu nema gule na to, aby to utajil, hladka mu jeho ego to, ze ty o tom vies a trapis sa. Ty vies co mas urobit, ak chces byt stastna.....

lucy125
18. sep 2014

Toto by som nezniesla,časom sa to začne prenašat aj na malu,bud odideš ty,lebo zbal veci jemu a može ist,toto nie je normálny vztah.

sklamana24
autor
18. sep 2014

najviac ma trápi to, že on ma vydiera ešte aj psychicky, lebo on tvrdí, že asi ja som si niekoho našla, keď podozrievam jeho a chcem odísť..a je pravda, že niektoré veci, ktoré mi povedal ma veľmi trápia a neviem sa s tým zmieriť a keď ešte vidím ako sa mi vysmieva do očí, chová sa úplne arogantne..nechápem načo sme sa brali

diskutujuci
18. sep 2014

ako som už písal je to zbabelec a len si buď istá, že keď nechceš byť s ním konáš správne. Si silná žena o rok už budeš šťastná a on pochopí o koho prišiel. Sám sa hanbí a hádže vinu na teba, neprávom ťa obviňuje, ale nie ty si sa pritom zmenila.....
drž sa

lucy125
18. sep 2014

@sklamana24 to je len obrana aby sa nemusel priznat,popripade povie,že si si našla prva,on druhy že ty si jeho odviedla prva.Podla seba -sudim teba ☹

hradnapani
18. sep 2014

@sklamana24 typicka reakcia podvodnika "zlodej kričí: chyťte zlodeja". On sám robí zlé veci, ale chce od toho odviesť pozornosť a hodiť to na teba 😠

barborazilina
18. sep 2014

@sklamana24 Musis odist a nie sa trapit ... drz sa .. ver ze po tazkom rozhodnuti pride nieco krasne ...

sklamana24
autor
18. sep 2014

nikdy by som neverila ako sa človek dokáže zmeniť..keď si predstavím aký sme mali vzťah a ako je to všetko teraz..Keď vidím iné páry aké sú šťastné a spokojné...bojím sa, že mňa už nikto nebude chcieť, keď mám dieťa...od môjho manžela by som toto nikdy nečakala, nakoľko viem akú má rodinu, akí sú oni všetci silní kresťania a aj on je tak vychovávaný a chodí do kostola..preto som aj ja nebola pre nich dobrá nevesta lebo nechodím do kostola..a ešte ma prekvapilo aj to, že čo som videla v jeho PC tú fotku ženy, prišla mi o dosť staršia..síce udržiavaná ale staršia

diskutujuci
18. sep 2014

@sklamana24 podľa mňa to už nerieš, buď praktická, vezmi svoj život do rúk a netráp sa, ľahko s ami to píše, ale viem že je to tá jediná správna cesta.
Utekaj dnes s naj kamoškou niekam vonku, oddychuj, pripi sa, spievaj a tancuj...

kofoluska
18. sep 2014

@sklamana24 Je mi luto, cim prechadzas. Chapem, ze si sklamana, nahnevana, frustrovana, ubolena. Kto by nebol. Tvoj chlap je zbabelec a idiot. Zbal seba a malu a odid. Uz chodis do prace, uz to nebude take tazke ako keby si bola na materskej. A nemusis sa bat, ze by mala nemala dalej pekny vztah s ocom. Moji rodicia su rozvedeni a s ocinom mam uzasny vztah dodnes. Tak isto zahod reci o tom, ze Ta uz nikto nebude xciet, lebo mas dieta. Ak Ta bude chlap milovat, bude Ta milovat aj s dietatom. Ak Ti to pomoze, manzelova sesternica sa pred rokmi rozviedla. Ma dcerku. A teraz s novym partnerom cakaju dvojicky. 🙂
Prajem vela sil!

sklamana24
autor
18. sep 2014

Je nespravodlivé ako sa s nami život zahráva.často rozmýšľam čo som komu urobila, keď sa mi všetko takto vracia..na druhej strane si poviem, že aj na neho hádam raz dôjde

guinevre
18. sep 2014

@sklamana24 No, a co ked velmi na nom lipne, ved sa mozete dohodnut o starostlivosti, moze mala byt u otca aj castejsie ako raz za dva tyzdne, je to vsetko o dohode. A ked ti naozaj zalezi aby mala s otcom mali pekny vztah, tak tomu branit nebudes.

guinevre
18. sep 2014

@sklamana24 A na tvojom mieste by som si veci uz davno zariadovala tak aby ten rozvod presiel bez velkych problemov.

ladywitch26
18. sep 2014

@sklamana24 niekde som raz citala, ze najhorsia pomsta pre zenu, co ti ukradla manzela je nechat jej ho. pekne ho pobal, povedz mu,ze sice je otec tvojho dietata a vzdy nim bude, ale ako manzel sklamal, tak od dnesneho dna sa onho prestavas starat ako manzelka. no a kedze on si uz nasiel nahradu do postele, urcite jej nebude vadit, ked sa o svojho mileho bude moct starat "se vsim vsudy", cize full servis. moze mu ukazovat svoju lasku pri prani jeho spinavych ponoziek, zehleni jeho kosiel a aj nejaku tu veceru hadam zvladne 😉 z domu ho vyhadzovat nemusis, vsak nech je nadalej ako otec pri dcere, ale proste sluzku mu uz robit nebudes. mas svoju hrdost

mima4
18. sep 2014

@sklamana24
nas zivot je vacsinou odrazom nasich rozhodnuti, nasho vyberu.. a hodnot, ktore povazujeme za podstatne.. Vyber cloveka do manzelstva je jedno z najdolezitejsich rozhodnuti v zivote ludi a predsa mnohi "mavnu rukou" nad tym...
Netreba horekovat nad zivotom, treba riesit problemy. Skus vazny rozhovor s manzelom o vasom vztahu a o tom, co vnimas ako zle.. Bud mu na tebe zalezi a chce riesit vase nefunkcne manzelstvo alebo nie a tym padom nema zmysel s nim zotrvavat vo vztahu... A vobec neries veci "kto by ma chcel s dietatom..".. aj keby si si uz nenasla partnera... zivot sa predsa tym nekonci...
Mam znamu, co sa vydala z dovodu "co ked uz nikto o mna nezakopne" a je odhodlana aj trpiet, len uz je konecne vydata.

jahodka8
18. sep 2014

@sklamana24 a povedal ti, prečo sa za teba hanbí? No v prvom rade si treba odpovedať sama sebe, či ho ešte miluješ, či ťa priťahuje, či máš chuť ho bozkávať.

sklamana24
autor
18. sep 2014

@mima4
rozprávať sa s ním nedá..vždy to skončí tým istým, že on nič a ja za to môžem, že som paranoidná..a potom už len hádky a nadávky, urážky..chýba mi objatie, bozk, chytenie za ruku..chýba mi, že keď ma niečo trápi, nechce ma ani vypočuť a povie mi, že za všetko len revem..:(

sklamana24
autor
18. sep 2014

@jahodka8
že on sa so mnou nechce ukazovať lebo ja sa chcem len hádať a rýpať do neho

guinevre
18. sep 2014

@ladywitch26 Ano, je to pravda ked na vine je len ten muz, suknickar na priklad. Ale vo vztahu su dvaja, takze nie vzdy je to tak cierno-biele, ze je to iba jeho alebo je to iba jej vina. Zena ktora vymysla pomsty proti byvalemu, jeho novej frajerke, zene hocikomu, tak nema pokoj. Najlepsie je rozviest sa, rozdelit si majetok, ukoncit manzelstvo, pokracovat so svojim zivotom, pracovat na sebe, otvarat si nove moznosti, uzivat si zivot, a ignorovat co robi byvaly manzel, lebo uz sa ta to v podstate netyka. Ked sa vela zaoberas pomstou, tak ta to len zozerie, a ked je so svojou priatelkou/frajerkou/zenou stastny, ked teda su stastni, tak mu ponozky bude prat lavou zadnou bez problemov, dokonca, mozno si ich aj sam bude prat, aby jej to ulahcil. 😀

jahodka8
18. sep 2014

@sklamana24 a hádaš sa s ním ked niekam idete? A čo svokra? Čo by povedala na to, keby ste sa rozviedli? Ja myslím, že by nebola rada. Aj si sa ho spýtala, či má milenku? No s tým sa ti asi neprizná aj keby áno. No ked sú spolu na fotke, tak nemusia mať spolu sex. Ved ty tiež nemáš sex s každým s ktorým si na fotke. No ale môže to tak byť, to zasa netvrdím, že nemá milenku hlavne ak sa ťa ani nedotkne.

mima4
18. sep 2014

@sklamana24
navstivne psychologa pre manzelske pary.
Ja teba nepoznam, takze ta nehodnotim, ale vo vseobecnosti rypave a hadave zeny su hrozou aj pre mna, nieto pre chlapov 😉 Aj v Biblii sa pise "lepsie je byvat na rohu strechy ako so svarlivou zenou" 😀 - to tak na osviezenie

sklamana24
autor
18. sep 2014

@jahodka8
nehádam sa s ním na verejnosti..celkovo sa s ním nechcem hádať, ale keď sa ho niečo opýtam, otočí to on na hádku, potom je podráždený a všetko otáča proti mne..na svokru nemám jednotný názor, nebola zo mňa veľmi nadšená ako z nevesty, chcela nevestu, čo chodí do kostola a je nábožensky vedená, to mi aj povedala do očí a to ja nie som..som veriaca, ale do kostola nechodím a ani moja rodina..čiže neviem, čo by na rozvod povedala..príde mi divné, že je stále s tou kolegyňou na školení sám a keď už majú spolu aj fotky niekde vonku? ja by som sa len tak s kolegom nevyfocovala..

tanapeta
18. sep 2014

ak sa chlap začne fintiť jednoznačne je v tom iná žena. Nechápem na čo ste robili svadbu, keď už pred ňou to nebolo ružové. Hlavne, že bola veľká a krásna...a čo z toho

bordor
18. sep 2014

@sklamana24 ma milenku, pripusti si to v plnej miere!

baska29
18. sep 2014

@sklamana24. Ja som si pred dvoma rokmi presla niecim podobnym,tak ako sa chova tvoj muz k tebe sa choval moj priatel kume.Mohla som si oci vyplakat aby mi vysvetlil jeho spravanie a zmenu kumne ale ani naznak,presne ako pises vsetku vinu hadzal namna a to som mu nerobila ziadne sceny.Dookola mi vsetci vraveli a radili aby som odisla ale nie tak som ho lubila ze som to vsetko v sebe dusila az jedneho dna sa to vomne tak nakopilo a uz som bola zo vsetkych veci na pokraji zufalstva ze som si sama v sebe povedala dost!!!
Odisla som a viac sa nevratila,viem ze ma podvadzal,viem ze ma klamal a zo vsetkeho obvinoval mna aby sa sam pred sebou obranil ale uvedomila som si ze je to iba ubohost z jeho strany,nemozes davat lasku cloveku ktory ju neprijme odteba.Zaciatok bol premna tazky ale snazila som sa najviac ako som vedela a teraz po dvoch rokoch si mozem povedat ze nic lepsie som ani spravit nemohla·Mam prisebe cloveka ktory ma lubi aj moju dceru a ja si zijem stastny zivot v ktorom mi nic nechyba 🙂
Zvaz si ako chces dalej zit,hadat sa a byt nestastna alebo hladat a najst stastie inde......drzim palce 😉

zuanach
18. sep 2014

Pozbieraj zvyšky svojej hrdosti a pobal mu veci, nech si ide za ňou a povedz to aj svokre...

sante81
18. sep 2014

@sklamana24 tvoj chlap si našiel štetku, je len na tebe či chceš manželstvo zachranit, ale bude to ako nočna mora a nemaš zaruku či to bude stat za to. Želam veľa vnutornej sily, budeš ju potrebovat

sklamana24
autor
18. sep 2014

@zuanach
ako poznám svoju svokru, tá ho ešte ochráni a otočí to proti mne..nikde mi nechytila stránku