Som už dlho platonicky zamilovaná do iného i napriek tomu, že mám priateľa

26. feb 2021

Mám taký problém. S priatelom sme 5 rokov. Lubim ho ale nie vždy som šťastná. Nás vzťah je veľmi zvláštny. Dokážeme sa k sebe správať veľmi skaredo no zároveň sa dokážeme úprimne ospravedlniť a ľutovať to. Je to jeden veľký kolotoč, raz sa milujeme, raz sa nenávidíme. Ale chyba nie je vždy vo mne. Veľakrát mi veľmi ublíži slovami ktoré povie. Neraz mi ublížil aj skutkami. Počas celeho nášho vzťahu si vypisuje s kadejakými inymi ženami. Veľmi sladké správy, dokonca ešte sladšie ako mame my dvaja. Žien ktorým pisal bolo dosť veľa a to určite neviem o všetkých. Veľmi som si túžila aby som mu to mohla vrátiť aby vedel ako mi tým ubližuje. Raz sa mi to aj podarilo. Ešte predtým ako sme sa dali dokopy sa mi páčil jeden muž. Vždy som ho obdivovala no myslela som si že ani nevie že existujem a tak som to neriesila. Jedného dňa (už počas môjho vzťahu s priatelom) mi však napísal. Nebudem klamat, veľmi ma to potešilo no vtedy som ho odbila, že mám priateľa. Tak Teda ustúpil a z písania bolo len pár viet a tým to skončilo. Aspoň na nejaký čas. Mesiace plynuli a všimla som si že ten muz mi casto pozerá moje príbehy na instagrame. Pritom ma nesledoval. Znova mi napísal. Vtedy som už vedela o priatelovych zabavkach v správach s inymi a tak som si teda povedala, že keď môže on, môžem aj ja. Najskôr sme si nepísali nič také, správy klasické a po case ako s kamarátom. No neskôr som sa pomaly nanho začala namotavat. Neboli sme v kontakte denne, no veľmi sme si rozumeli. Začalo ma to trapit a mala som vycitky. Vytkla som mu že prečo mi pisal keď vedel že som zadaná. Povedal že mi chcel napísať už dávno (pred tými 4 rokmi) lenže keď konečne nabral odvahu tak už videl fotky s mojim priatelom a tak to vzdal. No vravel že mi čoraz viac sledoval fotky a príbehy a jednoducho mu to nedalo a už mu bolo jedno že som zadaná. Ani neviem ako a postupne sme si začali občas volať a akosi sme sa obidvaja namotali. Občas dokonca žiarlil na môjho priateľa. Napríklad Keď som sa rozlúčila že už idem spat, tak sa spýtal či si idem ľahnúť vedľa priateľa. Samozrejme, keďže s ním bývam tak ano. Potom sa choval ku mne dosť neprijemne a vytkol mi že som ho len namotala a teraz ostal ako hlupák. Pritom som mu jasne povedala, že sa s ním nestretnem pokial budem zadaná, ani sa medzi nami nič nestane. Odvtedy je to medzi nami znovu také kamarátske aj keď mi povedal, že on by chcel byt viac ako len kamarát. Priznám sa že po tom túžim aj ja, ale nepodvediem priateľa a ani sa ním neplánujem rozísť kvôli tomu druhému. Dnes je to štvrtý rok čo sme v kontakte, nie už takom častom ale predsa občas sa ozveme. Teda hlavne on mne. Často sa ma pýta či som šťastná, že mu na mne záleží, zaujíma sa o mna, podporuje ma keď sa mu vystazujem že s priatelom mame nejaké nezhody. Často mi vraví ako by si ma mal priateľ vážiť pretože som úžasná, ako si ma nezaslúži keď sa správa tak ako sa správa, ze mu závidí že ma má,vraví mi komplimenty, milé slová. Ja viem že by som to nemala robiť ale často nanho myslím. Ale viem, že tato láska je len platonická a naozaj lubim len svojho priateľa, aj keď nie je taký akého by som ho chcela mat. Prosím neodsudzujte ma, môj priateľ robil horšie veci ako moje písanie. Chcela som sa možno len priznať že som platonicky zalubena, no tam to aj ostane. Stalo sa to ešte niekomu alebo som jediná? Prejde to niekedy? Myslím že už je to dosť dlhá doba a stále si nanho spomeniem aj keď sa neozve dlho.

autor
26. feb 2021

Inak ja mám 21, priateľ má 24 a ten muž 25
Aj keď som si veľakrát povedala že s tým prestanem a zablokovala som ho, vždy som ho odblokovala no s tým že som ho nekontaktovala. Prvý sa ozve väčšinou vždy on

adrika25
26. feb 2021

Jaj mat tak 21 a dnešný rozum 😂😂😂tak viem, že nad týmto sa ani nebudem trápiť 😁si mladá všetko máš pred sebou. Máš možnosť voľby bez obmedzení hľadaj, cestuj, študuj a poriadne vyberaj kým vhupnes do niečoho vážneho 🤪

panelacikova
26. feb 2021

priateľa kopnúť do riti, žiť si svoj život a možno to skúsiť s kamošom na telefóne.... ak nevyjde, aspoň si skúsila. ale nechápem, prečo chceš žiť vo vzťahu, ktorý očividne nefunguje....

simca06022011
26. feb 2021

Mas 21, si vo vztahu, ktory je ako na hojdacke. Co takto sa na to vykaslat a uzivat si zivota? Chces si pisat s inym, pis si, kludne by som takeho frajera aj opustila bez mihnutia slova, pochopis o par rokov aky je cas vzacny a stracat ho s niekym v "talianskom" vztahu je zbytocnost. Na druhej strane treba ratat so sklamanim, cize chcem ukoncit vztah s niekym, tak urcite nie iba kvoli novemu objavu a potom sa do toho nefungujuceho vztahu vracat 🙂

hopsadobrandejsa
26. feb 2021

Cele zle....

Si s muzom ktory sa k tebe nechova dobre, vypisuje si s inymi zenami. Na druhej strane ty zacinas robit to iste a ceresnicka na torte je muz ktory ta namotava aj napriek faktu, ze si zadana.

Mozno by si mala pouvazovat akeho muza naozaj chces pretoze z tychto dvoch mi ani jeden nepride ako vhodny kandidat.

Liezt druhemu do kapusty sa este nikdy neskoncilo happy endom. V horsom pripade to tvoj priatel zisti a bude ho konfrontovat, v tom lepsom pripade to nebude riesit a rovno sa s tebou rozide.

Neber to v zlom, ale nemas velmi dobry vkus co sa tyka volby muzov......jeden horsi nez druhy.

autor
26. feb 2021

@simca06022011 ale to je to, že nechcem sa rozísť s priatelom pretože ho lubim. Len chcem vedieť či niekto nemal náhodou niečo podobne, takéto pobláznenie ktoré časom dúfam prejde

ciarraa
26. feb 2021

Ked obaja robite toto tak vas vztah nema dobru buducnost :/ Neviem preco si s muzom ktory ti oblizuje slovne, len dufam ze raz mu nevyleti aj ruka.

h2
26. feb 2021

Prečo sme my, ženy, také sprosté, že milujeme mužov, ktorí sú na nás hnusní, ubližujú nám, podvádzajú, urážajú, kričia, týrajú... Takýmto 1000x všetko odpustíme, neodídeme od nich, lebo je to "láska nášho života". A dobrý, milý, slušný chlapec, ktorý by nám zniesol modré z neba, je pre nás nezaujímavý ťuťko. Prečo?

simca06022011
26. feb 2021

NELUBIS ho. Keby si ho lubila, takato vec ta ani len nenapadne a vobec ale vobec sa nad tym netrapis, skor si na neho za tie roky zvyknuta a nic ine dokopy ani nepoznas asi... a ano mam taku skusenost, tiez som si pisala s kadekym kadejako v tvojom veku, aj mojho terajsieho partnera napr. poznam z pokecu. A vacsina z tychto "pisacich" vztahov platonickych, konci v momente stretnutia. Tak mozno by som sa s dotycnym stretla a uvidis. Inak podla mna stracas cas.. ja by som sa zdvihla, s dotycnym stretla, a bud by som si zlozila ruzove okuliare, alebo prehodnotila moj vztah doma (a pri tomto burlivom fungovani, ja by som celkovo s dotycnym neostavala aj keby ten "muz" za to nestal... proste by som ostala sama :D )

sima338
26. feb 2021

Ja som mala tiež 20, keď som sa platonicky zamilovala do jedného chalana, aj keď som vtedy bola vo vzťahu so spolužiakom z výšky, ale tá platonická láska ma lákala, lebo mi pripadal celkom iný, zaujímavejší, viac pozorný, celkom iný ako vtedajší priateľ a tisíc ďalších superlatívov, ktoré si my ženy vieme na mužoch všímať a vnímať. S priateľom som sa vtedy rozišla, lebo som pochopila, že ak by to skutočne bola láska, nemyslela by som v myšlienkach tak často na iného, a hoci moja platonická láska ostala navždy len platonická a nikdy z toho nič nebolo, minimálne som ukončila vzťah, ktorý skončiť mal a myslím, že to je aj tvoj prípad.

hankm
26. feb 2021

Ty si iba zavisla na hormonoch, milujes vzrusenie ktore ti poskytuje stav od zalubenia po nenavist. Si nevyzreta, absolutne nevyzreta. Daj si take 2-3 “fucking around”. Vybujac sa. Mozno potom sa ustalis.

nenne27
26. feb 2021

Taketo mlade baby a uz sa viazete na vselijakych typkov co si vas nevazia.rozum mi to nebere...

snazilka_bio_mamka
26. feb 2021

v tvojom veku som si pisala bakalarku a plakala som nad učením a nie riesila platonicke zalubenia a 5 ročné nefungcne vztahy. ale kazda sme iná

annamarin
26. feb 2021

Veď máš len 21. Nie ste manželia. Už to nefunguje. Mala si sa s ním rozísť už ked si začal vypisovať d inými krajšie jak s tebou. Ja na tvojom mieste by som asi ani neváhala a rozišla sa s ním. Aj keby ho miluješ... čo mi príde, že nie... tak chceš žiť takýto život? Ze budeš riešiť iné ženy a že sa k tebe správa škaredo a že sa hadate a ste jak na hojdačke? Ja by som teda nechcela a rozisla sa. Bud ostan sama alebo skus toho nového chalana. Obe su lepsie moznosti jak ostat s takým chmuľom, čo si ťa neváži.

annamarin
26. feb 2021

Chces zit s niekym, kto sa bude k tebe správať pekne alebo nie? Na to si sama odpovedz.

moonlight1210
26. feb 2021

Od 16tich mas vztah, pocas ktoreho obaja len dozrievate.
K tomu od cca 17tich tahas bokovku.

Ani jeden z vasej trojky este nedozrel.

Ani jeden z tych muzov nie je vyhra.
Ten oficialny sa zabava miliskovanim s inymi zenami a ten neoficialny nema problem udrzovat vztah so zadanou babou. Vobec mu nevadi, ze je zadana, este si to prizna (len ti to pride take romanticke, lebo zavytuzenj zenu si aktualne ty). Raz vsak rovnako nebude riesit, ze je s tebou a kukat po dalsej.

A ty konkretne - co vies ponuknut akemukolvek chlapovi, ked v pohode tahas dva paralelne vztahy?

tak porozmyslaj.

simca06022011
26. feb 2021

@moonlight1210 ale ziadny vztah neudrziava :D ved si napisu a to je tak vsetko 🙂 ale inak presne to mze byt jeden z tych typkov, co maju svoj zivot a este sa pletu kade tade "na dialku" :D jedneho som poznala, frajerka, velka laska.. chodila na vs, do zhranicia a tak.. chlap zatiall praca a frajerky vsade.. ukazujem kolegyni, co za typka mi vypisuje aky je on nestastny.. a otvorila ona svoje konto a ukazala mi, ze ano.. aj mne :DDD no... ale tiez by bol najvacsi najsuper kamos, najstarostlivejsi :DDD

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
26. feb 2021

Prečo toto vlastne riešiš? A prečo si s chlapom, s akým sa len skriepite, ubližuje to, vypisuje s inými ženami? Aha, lebo ho "miluješ". A "miluješ" aj platonicku lásku, lebo je platonicka.. Si strašne mladučká, a prepáč za úprimnosť, si ešte neskúsena a naivná, toto ani jedno nie je láska na celý život... Na tvojom mieste sa vykašlem na oboch. Ale je mi jasné, že to neurobíš, lebo tak veľmi miluješ jedného, s akym ani nie si šťastná a druhého si maľujes v ružových farbách, a pritom vôbec ho ani reálne nepoznáš... Vlastne neviem, akú radu, alebo co by si chcela počuť

kakawah
26. feb 2021

Ty ho lubis? A koli čomu? No, daj niečo.... Možno si to pleties so zvykom. Lebo ja lubim muža, koli tomu, že si vážim, čo pre mňa robí, čo robí pre našu rodinu, že má dokáže vo všetkom zastúpiť, že som pre neho jediná, že si nepíše s inými, že nemá ani jednu sociálnu sieť, že všetok čas, keď nie je v práci, venuje mne a nasim deťom. A že si mna ako ženu váži. Veď prečo si píše s inými? Čo im píše? Ja nechapem, ako niektoré ženy dokážu toto tolerovať. Ako bolo písané vyššie, mať tvoj vek a terajší rozum. Ja mam 48r.a viem už o živote dosť. Je tu malo príspevkov, že žena okolí deti, full servis a muž si vypisuje s inymi? Chceš takto skončiť? Ja by som ho tiež nechala, načo tí taký chlap?

nairia
26. feb 2021

stacilo mi dostat sa k vete, ze si vypisuje s inymi zenami pocas celeho vasho vztahu. ty ho milujes a nechces sa s nim rozist. a naco ti je taky vztah akoze? radim ti poslat pana priatela do kelu a byt chvilu sama, lebo zjavne nemas ani ponatia ake to je a ako velmi ti to pomoze najst samu seba a svoju hodnotu. a mozno aj zistit, o com je skutocna laska, lebo ty si mozno len myslis, ze ho milujes, ale moze to byt len zvyk, pocit, ze ked sa rozidete, uz si nikdy nikoho nenajdes, nikto nie je taky super ako tento a podobne. ver mi, aj rok je dlha doba a dokaze ti uplne zmenit zivot.
na konovi je X pripadov, kedy zeny s detmi odchadzaju od chlapov, lebo ich podvadzaju a nakoniec z nich vypadne, ze ich podvadzali, kym neboli zobrati, kym nemali deti, uz vlastne predtym to neklapalo. a co z toho nakoniec vznikne 2 nestastni dospeli + X nestastnych deti, ktore z takehoto choreho vztahu vzniknu.

moonlight1210
26. feb 2021

@simca06022011 to mas jedno, ci udrzuju kvazi-vztah alebo vztah.
vsetci traja maju maslo na hlave (lebo oni dvaja sa vzajomne neozyvaju pre ciste kamaratstvo, obaja tam maju zlahka bocne umysly a jej oficialny priatel to ani neskryva). ani jeden este nevie ponuknut nic pre dlhodoby vztah.
este su v tej faze dokazovania si, kto je cim vo vztahu. a viac ako budovanie riesia kto z koho. take typicke veci pre vztah v mladom veku.

je jedno, ci to robia len niektore dni v roku, alebo minimalne desat dni do mesiaca.
stale nie su pripraveni na realny vztah, do ktoreho by sa oplatilo priviest deti, alebo zacat budovat spolocnu buducnost.
stale je to take hranie sa zo vztahmi. ucenie sa.

naozaj by mala aktualny vztah ukoncit a ist si chvilu nezavazne uzivat. vyblbnut sa, dopriat si volnost, poletovat si ako motyl a zbierat skusenosti.

okolo 25tky moze byt potom slusne pripravena na to, ze vie, co od chlapa chce, a preto vie, akeho chlapa chce. ked ho najde, uz sa nebude zaoberat tym, ze s jednym je a podchvilou sa oddava snivaniu o druhom.

taketo "skladanie" si idealneho chlapa z viacerych zivych kusov nikdy nedopadne dobre. 🙂