Som zlá mama?

1. feb 2022

Som zla mama ak dávam svojmu bábätku umelé mliečko?cítim sa kôli tomu hrozne zle a mám ztoho strašne depresie..od začiatku ako som bola v pôrodnici mi nik neporadil ako kojit tak som odsavala..nakoniec sa mi kojenie konečne rozbehlo malý začal pekne papať,ale tu prišiel kameň úrazu ..4krat za 2 týždne zapálený prsník,teploty zimnice a strašne bolesti..bradavky mám už podliate krvou..mala som u seba aj laktacnu malý sa prisava pekne a ja už nevládzem kojit .malý je na prsníku aj hodinu a za 15 minút opäť plače a pýta jesť 😢cez deň to ako tak zvládam ale na noc mu musím dať umelé mliečko aby sme sa aj ja aj on aspoň troška vyspali😢strašne rada by som mu dávala len svoje mliečko ale bojím sa,že mu nestačí a zachvilu on prídem ,je to strašné deprimujúce 🥺pijem aj čaje na podporu mlieka,jem vitamíny všetko možné ale mám pocit ,že nič nezaberá. A predstava ,že by mal byť môj syn na UM je pre mňa ako zlyhanie 😢❤️

martinkatinka
1. feb 2022

Nie si zla mama.

marcellka32
1. feb 2022

Nie si zlá mama, nedepkuj kvôli tomu, buď rada, že máš zdravé dieťa, neboj sa, áno dojčiť je najlepšie, ale keď to nejde, tak sa netráp a s kludnym svedomím mu daj umelé, nie je to zlyhanie, hlavu hore

xena0
1. feb 2022

Niesi zlá mama!!!

jexica
1. feb 2022

si uzasna matka 😍ja som druhe dieta nechcela kojit a ani som sa nesnazila spokojna matka spokojne dieta 😊aj umele ma vsetko co babu treba 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
1. feb 2022

Prosiiiim ta prestaň si skvelá mama ♥️
Ja čakám štvrté baby. Kojila som len v poradí tretie aj to som povedala že nikdy viac, celé to bolo nekonfortne, stále bola na mňa prilepená ....nemohla som ísť nikde. V noci aj 8x hore no určite, nikdy viac! Keď teraz chodím do poradne na pôrodnicu tak som hneď.povedala aby mi po pôrode zastavili okamžite laktaciu....nebol žiadny problém.

jexica
1. feb 2022

@vanda323 boze som rada ze si zeny ktore nechcu kojit ako ja 😂

babovka2321
1. feb 2022

Dat dietatu umele mlieko je zlyhanie? Alebo urcuje, aka si mama? Prosim ta 🙂 Ani v pripade, ze by si mu dala UM z vlastnej vole, by si zla matka nebola. Je dolezitejsie, aby si ty bola v psychickej aj fyzickej pohode, nez to, ci mu das UM alebo materske mliecko.

zuzuliatko18
1. feb 2022

Nie si zla mama. Niekedy veci nejdu tak, ako by clovek chcel. Najdolezitejsie je, aby bol drobcek spokojny a Ty kludna a velmi ho lubila.
Tiez som.nekojila, neviem CI zo stresov okolo predcasneho porodu, ze maly skoro neprezil, po prichode z.porodnice SA vsetko na mna doma zosypalo a mlieka bolo malo. Ked som za cely den nedokazala.odsat ani na jednu flasku mlieka, povedala.som.si dost.aj tak pije umele, nakupili sme mu ho a uz ma tento.spokojny maly cloviecik skoro dva roky. Rad SA tuli a momentalne Bezo.mna nebude ani chvilu, stale.pocuvam Len mama mama😊

pepss
1. feb 2022

pozri mne sa malý narodil 35+6 tt bol na výhrevnej podložke..mna k nemu nechceli púšťať bol na Jiske dokrmovali UM a ja som bola z toho psychicky na dne tak som aj to malo čo som odstrekla stratila...nikdy nebol kojený,tiež som si to vyčítala boli ku mne zlé nechceli mi ho dať nikto mi nepomohol ale som tu aj on...je zdravý imunitu má dobrú dokonca lepšiu ako niektoré kojené deti...Hlavu hore si úžasná máš môj rešpekt!!

alofinka
1. feb 2022

ja som po pôrode dostala popôrodnú depresiu, nasadili mi lieky a tým pádom mi už neodporučili kojiť, malá bola na Bebe a je zdravá slečna, keď sa nedá tak sa nedá

pribinak
1. feb 2022

Pamätám si ako tu ktosi napísal, že je jedno či je dieťa na materskom alebo umelom mlieku, v puberte budú papulovat rovnako

evica17
1. feb 2022

@vanda323
@jexica pripajam sa k vam.do.klubu 🙂 prve dieta som sa snazila par dni, ale bolo to narocne, silna zltacka, skor narodeny, tak by cucal aj hodinu a aj to som.ho budit musela. potom som asi dva tyzdne odsavala, no hroza des, tak som si odstavila mlieko. Pred muzom som sa tvarila ze akpsi samo to nejde, ze ja sa snazim a nic.
A teraz druhe, to som sa ani nepokusala kojit. Proste som.nechcela. Len som nikomu nic nepovedala a tvarim sa ze nemam mlieko a chcem kojit-muz by mi furt mudroval do toho ako je to najlepsie pre babo a ako musim kojit a snazit sa.

sense
1. feb 2022

Nie si zla mama.... A nie je to zlyhanie... A pamätaj spokojná mama, spokojne dieťa...

denda007
1. feb 2022

Si úžasná mama lebo robíš pre svoje dieťa to najlepšie. A pri pohovore do práce sa ho nikto nebude pýtať či bol dojčený. Tak to neriešte a zamerajte sa na výchovu a veľa veľa lásky 🙂

domak2
1. feb 2022

Čaje a vitamíny sú v podstate placebo. Potrebuješ kľud, správne prisatie a výživné jedlo. Podliate bradavky a to co píšeš, veľmi nenasvedcuju tomu, že máš minimálne prvé dve. Nerozumiem prečo treba tak preháňať a nazývať sa zlou matkou? Daj um ak máte byť spokojnejsi a je. Ak fakt kojit chceš, tak si nájdi pohodlnú polohu, lebo niektoré deti sa skutočne chcú dojcit aj hodinu.

mamina0078
1. feb 2022

Nie si. Mňa rovno gyn upozornil, že pri dvojkach je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že budú na UM pretože nebudem mať dostatok svojho. Tiež som sa s tým musela zmieriť ale beriem to tak, že koľko budem môcť budem kojiť a keď nie tak budú na UM, niečo predsa jesť musia aj keď matkine mliečko je vždy najlepšie.

cherry_cherry
1. feb 2022

Ked som bola tehotna s prvou dcerou a odchadzala som z roboty na matersku, tak ako som sa lucila, tak mi jedna kolegyna napisala "moja a netrap sa ak ti nepojde dojcit, ja som sa trapila a bolo to uplne zbytocne. Hlavne nech si ty aj babo spokojne" je to uz 7 rokov, ale ja si na tieto jej slova velmi casto spomeniem. Bolo to nieco neskutocne mile a ludske. Ta dojciaca sekta, co je teraz, to je daco strasne. Ludom z toho naozaj prepina, mna sa boli schopni cudzi ludia na ulici opytat, ci dojcim.. akoze wtf?? To aka si matka sa vobec nemeria tym ako dlho, ci casto dojcis. To je o niecom uplne inom. A prvu dceru som dojcila 4 mesiace, nebyva vobec chora (ako je casty argument preco dojcit minimalne do 7 rokov), mame krasny vztah (dalsi argument, ako si tym strasne budujes vztah s dietatom. To je taka do neba volajuca blbost...), je chytra, sikovna, nic jej nechyba. A matka som rovnako dobra ako ta, co dojcila na poziadanie do 4 rokov. Rovnako aj ty. Stastna matka=stastne dieta, nie dojciaca matka=stastne dieta.

ailiba
1. feb 2022

Chápem ta, prežívala som to isté. Ale ver mi, trápis sa zbytočne. Babo potrebuje plne bruško, teplú náruč a spokojnu a usmiatu maminku. Nič viac. Môj syn (2 roky) je od začiatku na UM a kým som ho trápila s kojeni, tak to bolo peklo. Keď sme prešli na umelé, všetci sme sa upokojili. Tie nervy za to nestoja, ver mi. Navyše materské mlieko nie je vseliek. Ak ti to nejde, kašli na to a užívaj si bábätko. Malinke bude spokojnejší s plným bruško umelého mliečka, ako s utrapenou maminkou a poloprazdnym bruškom. Proste to niekedy nejde. Určite si dobra mamička, lebo robíš maximum. Ale toto už je moc... To nie je dobre pre nikoho.

ailiba
1. feb 2022

@pribinak 🤣

vanda323
1. feb 2022

@jexica Noa, ja na Tom nevidím nič zlé, ak to není konfortne pre mňa a som z toho nešťastná tak to nebudem robiť predsa 👍

vanda323
1. feb 2022

@evica17 Tak vidíš....ja som hneď vravela že kojit nebudem a bodka. Kojila som v poradí tretie dieťa a teraz mám z toho len traumu....ak mám zájsť trošku aj do intímnosti tak manžel sa.mojich pŕs do teraz nesmie dotknúť lebo ho asi udriem .....tak to vo mne niečo zanechalo

jexica
1. feb 2022

@vanda323 presne ja som prveho kojila pol roka bolo to obmedzujuce nekomfortne nikam som nemohla ist …pri druhom som skusila nesko to tak som bachla na um a bola som spokojna a aj dieta napapane

beronsche
1. feb 2022

tiez som mala rovnake pocity... nespominam na to rada..
hlavu hore, NIE SI zla mama, prave naopak.
Ak uz nevladzes, je to v poriadku, malinkemu daj UM, pritul si ho a upokoj sa, lebo si dobra mama a NEZLYHALA si. A to si opakuj!
Ak mas este silu zabojovat, skus ho prikrmovat UM cez cievku na prsniku. Vyborna vec, nobelovu tomu, kto to vymyslel.
Nech sa rozhodnes akokolvek, rozhodnes sa spravne, ziadne zlyhanie tam nie je.
Drzim palce!

h2
1. feb 2022

Milá Autorka, každá z nás má občas pocit, že je zlá mama. Bola som zvedavá, čo bolo tým dôvodom u Teba. Ale toto, čo píšeš? Veď Ty si skvelá mama! Tak sa ďalej netráp, urobila si to najlepšie, čo si mohla. To my, mamy, robíme. ❤️

babajaga
1. feb 2022

coby si bola zla mama,ja som nekojila vobec a to maly bol vytuzene babatko

thereisabear
1. feb 2022

A v čom by malo byť dojčenie také super úžasné? Za mňa je to lepšie, ak to ide, ale trápiť sa kvôli tomu nie je cesta. Ja som sa takto trápila trištvrte roka a už by som to nerobila. V mojom okolí sú dojčené deti viac choré ako tie na UM. Uznávam, môže to byť aj náhoda. Môj otec bol od narodenia na UM (vtedy to bola novinka) a nezanechalo to na ňom žiadne následky. A to je určite odvtedy UM kvalitnejšie.

autor
1. feb 2022

Ďakujem vám žienky za krásne povzbudivé slová..volala som s mojou doktorkou a odporučila mi stopnúť laktaciu.maly je hodinu prisaty a za 15 minút hladný..vraj je to následok toho,že mám málo mliecka..ono je to chýba už od pôrodnice lebo len čo som porodila ,tak mi sestrička povedala, že mám naprd bradavky a nebudem nikdy normálne kojit jedine cez klobúčiky .. hneď poslali muža do lekárne aby mi ich kúpil a tým to pre nich skončilo ..žiadna rada ako kojit,ako si prisat dieťa nič 😢 našťastie mám muža,ktorý mi je oporou a pomaha mi veľmi a povedal ,že buďme vďačný že som kojila aspoň mesiac .ale mňa to aj tak trápi 🥺ale nenarobím stým nič .trápili sme sa obaja..malý stále plakal nespokojný,a ja vyčerpaná a unavena 🙄

akbara77
1. feb 2022

Zavolaj si opäť laktacnu.ak chceš dojčiť,pomôže ti...

beronsche
1. feb 2022

@thereisabear dojcenie ma potvrdene benefity.. Zase to, ze to niekedy nejde, neznamena, ze sa budeme tvarit, ze to nie je pravda.. Takyto pristup je opacny extrem k pristupu, ze jedine dojcit je prijatelne..

Akurat by sme mali zdoraznovat, ze dojcenie ako take nedefinuje dobru matku. To, co robi zenu dobrou matkou, je nieco ine, nie sposob akym krmi svoje dieta.