Spoločne bývanie po štyroch mesiacoch vzťahu

27. jún 2022

Ahojte.
Chcela by som sa spýtať, ako u Vas (vo Vasich vztahoch) prebehol začiatok spolocneho byvania. Sme s priatelom spolu cca 4 mesiace. Dnes sme sa zhodli, že to teda skúsime a príde byvat ku mne (k nemu nechcem ist nakolko byva v byte s babkou). Samozrejme u mna uz bol, aj ja unho, prespavačky fungovali a funguju dobre. Ale predsa byvanie je taky troška iny krok a ja neviem ci to zvladnem. Mam 31 (on 38) obaja sme zvyknuti na to svoje, obaja mame zauzivane nejake svoje veci, obaja mame radi svoj osobny priestor. Myslite si, ze po 4 mesiacoch je to skoro?

paulinadreamy
28. jún 2022

Prvé oficiálne stretko 7.10 a 22.12 sme už spolu bývali,budú to tri roky čo sme spolu a neľutujeme ,že sme do toho vhupli ❤️ takže ak to tak obaja cítite,smelo do toho!

avanka
28. jún 2022

Niekedy môžeš s partnerom chodiť aj 5 rokov a po spoločnom bývaní sa rozidete...niekedy to proste vyjde...držím palce

terezka1947
28. jún 2022

Veď si to vyrozpravajte teraz,ako si predstavujete platenie,fungovanie v spoločnej domácnosti.
To sa dá aj bez bývania.
Teraz mu poloz otázky o budúcnosti,neodkladaj vážne témy,až na čas,kedy budete spolu bývať.
Keď máš teraz strach z finančného fungovania,myslíš,že to lepšie a ľahšie sa položí otázka potom?

autor
28. jún 2022

@terezka1947 praveze ja vobec nemam strach z financii, ani z jeho strany ani z mojej. Ked sme sa aj bavili o detoch, ked som sa smiala, ze budem mat 300 eur rodicovsky hned mi povedal, ze jeho vyplati dostanem celu. On ma financie aj bokom. Ked sme sa bavili o spolocnej dovolenke on automaticky kupil letenku aj pre mna. Vsetko berie tak, ze je to naše. Dokonca aj ked sa raz bavil s kamosmi smial sa, nikdy sim nemal hypoteku ani pozicku, nasiel som si Danku a uz mam hypoteku. Vie ze ked budem tehotna bude to platit on a nema s tym najmensi problem.

cyberk
28. jún 2022

vyzera to ako spravny typek do zivota 🙂 chapem tvoje pochybnosti, kazda mame ten svoj poriadok a system... ale urcite to nie je skoro, nemas 20, cim skor zistis, ci ste kompatibilny par a viete robit kompromisy tym lepsie 🙂
my predtym ako sme sa stahovali spolu, sme si narovinu povedali, co mame radi a co neznasame, aby sme sa vyhli zbytocnym hadkam 😅

terezka1947
28. jún 2022

Tak potom sa rovno vezmite.....vyzerá byť zrelý muž,na čo čakať?

autor
28. jún 2022

@terezka1947 po svadbe netuzi ani on ani ja 😂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
28. jún 2022

Tak potom ste obaja rovnako nastavení.
U nás sme svadbu chceli obaja. A o trošku viac manžel.

laska86
28. jún 2022

Jasom s mojim zacala zit v jednej domacnosti po 3mesiacoch a sme spolu 14rokov😉vsetko ukaze cas..vela stastia zelam🥰

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamkalentedkova
28. jún 2022

@elizabet173 áno v Tom máš pravdu ...záruku toho,že to bude navždy nemáš nikdy .Bez ohľadu na to ,ako dlho ste spolu chodili,byvali pred svadbou .Niektorí ľudia sa asi aj menia vplyvom životných situácii .Tak akomludia sú rôzni ,majú ine hodnoty,tak neexistuje správna odpoveď na to ,kedy je správny čas a ako začať s niekým žiť .Ako vravíš ,niektorí sa aj po rokoch znosti rozvádzajú a iným vydržali manželstva uzavreté ponpol roku na celý život .Je to dosť aj o vzájomnej úcte,tolerancii o schopnosti spolu riešiť problémy.O schopnosti postaviť šťastie všetkých nad svoje ego ...Ale každopádne v mnohom súhlasím aj s tebou .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bessie12
28. jún 2022

Ja som sa k priatelovi nastahovala po asi mesiaci chodenia. Z maleho 2 izboveho bytu do velkeho 5 izboveho domu. Som rada, ze byvam opat v dome a nie v byte. Svadbu chceme obaja, hoci ja som povodne nechcela, ale zmenila som po nasom rozhovore nazor. Tak teraz cakame na ten "spravny moment" kedy ma poziada o ruku a potom nasledne planovanie svadby.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bessie12
28. jún 2022

@elizabet173 ano byva tam mama.

mamkalentedkova
28. jún 2022

@elizabet173 no v Tom úplne súhlasím .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bessie12
28. jún 2022

@elizabet173 to su take moje zadne vratka, ak by to nahodou nevyslo, tak sa mam kde vratit.

janickacrazy
28. jún 2022

@mamkalentedkova napríklad my s mužom sme sa stretávali každý deň na 6-7 hodín, keď sme spolu chodili tie dva mesiace, takže sme o sebe vedeli dosť, kamoška chodila s mužom 10 rokov, potom svadba, po 2 rokoch škaredý rozvod, doteraz si nevedia prísť na meno, život je nevyspytateľný

mamkalentedkova
28. jún 2022

@janickacrazy no presne o Tom hovorím no ...človek nemá záruku .Ako vravíš tých ,6-7 hodín je dosť ..to je vlastne ako keby ste už spolu žili ,lebo zvyšok dňa ľudia bežne pracujú .Ty s mužom ste ten šťastný prípad 😉

mamkalentedkova
28. jún 2022

@janickacrazy mne stačí,že sa pozriem na moju mamu ..s mojím otcom sa poznali dlho ,manželmi boli 20 rokov ..a rozviedli sa ..otec sa správal ako hovädo...ale nie o Tom som chcela .Mama neskôr spoznala iného muža ,tiež sa i nám nasťahoval po pár mesiacoch randenia a už 14 rokov sú manželia a je podstatné šťastnejšia,ako bola predtým

autor
28. jún 2022

@elizabet173 no my sme za tie 4 mesiace nonstop spolu, doslova 24 hodin denne nakolko pracujeme v jednej firme. A po praci sme mali vzdy spolocny program, islo len o to, ze ked som “nanho nemala naladu” mohla som byt sama doma bez neho, tersz ked nanho nebudem mat naladu bude lezat vedla mna (to s tou naladou myslim obrazne)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. jún 2022

@elizabet173 ja neviem, nikdy som s nikym nezila. Mozno nikdy nedojde k tomu, ze nebude nalada. Len proste mam stres :((

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajanka31
29. jún 2022

Cim skor skusis tym skor zistis.. Ked vam bude vadit len velkost bytu tak parada, vymenite za vacsi byt.. Zbytocne riesis problem co problem nie je... Tes sa ze budete spolu a uzivaj si jedinecny okamih..