Srdce verzus hlava

16. máj 2022

Srdce alebo hlava?

Možno sa niektoré chytíte za hlavu keď to dočítate, ale aj takéto pribehy pise zivot. Mám 26 rokov. Som mlada, cely zivot pred sebou … Ano viem. Zijem s priateľom 6rokov. Nie sme zobratí, ani zasnúbení, jednoducho žiadne záväzky. Vo vztahu som bola zo začiatku stastna, potom už nie pretože ma dáva na posledné miesto. Prva je jeho mama, povinnosti u nej na dome, celé vikendy byt u nej atd. Sex tiež nie je to čo kedysi a o spolocne strávenom čase ani nehovorím. Zmierila som sa s tým… cítila som že to ide s nami dole vodou, ale laska k nemu (nie zaľúbenie, vasen.. jednoducho laska) alebo strach ukončiť vztah? Ma hnalo dopredu a prekusnut všetky veci ktoré ma nerobia šťastnou len preto, aby som mohla byt naďalej s ním. Kameň úrazu je však to, že som spoznala muza, šialene som sa doňho zaľúbila a stretávala som sa s ním. Sex neprebehol, na to žalúdok nemam aby som podviedla toho svojho, no tie city, túžba tam boli. No cítila som, že ma to nici. Že ublizujem cloveku ktorý na mna caka doma. A tak som to ukoncila. Boli ma srdce, placem a som strasne smutna. Bude mi veľmi chybat, cítila som sa pri ňom výnimočná. No môjho priatela milujem a aj keď to teraz nie je dobre berim že sa to zmeni. Snad to nebudem ľutovať….

e1i
16. máj 2022

Nezmeni sa to.

amiaja
16. máj 2022

Porozpravaj sa s priatelom. Povedz mu ako sa citis, ze s nim chces travit viac casu.. ak to nepomoze tak rozchod, nikdy nebudes na prvom mieste a neskor este len nastanu problemy ked budu deti a budes na vsetko sama.
Si mlada, mozes si najst niekeho pre koho budes vsetkym a bude to klapat vo vsetkych smeroch

luccija
16. máj 2022

Ukončila by som to...ste spolu dlho a, keď nepríde dieťa zväčša to takto konci.Nemate spolocny cas..podľa mňa to ide do stratena

vikusjk
16. máj 2022

V tvojom veku a zvlast, ked si bez zavazkov, by som neostavala s muzom, s ktorym uz nie si stastna. Je to hlupost

54tinka54
16. máj 2022

Z tvojho písania je zrejmé ze tvoj vzťah upadá, nenapĺňa ťa. O čom to je, keď si v partnerovom rebríčku na poslednom mieste? Mala by si byť predsa na prvom.
A presne ako píšeš, si ešte mladá, nemáš žiadne záväzky.. ak to nemá tendenciu sa zlepšiť tak to s ním ukonči.. lebo časom to bude len horšie a keď už tie záväzky budeš mať, bude sa ti odchádzať ešte ťažšie.
Ak ukončíš vzťah, budeš mať čas a priestor porozmýšlať, ako ďalej.. možno práve ten muž do ktorého si sa zaľúbila ti je súdený.

ckocka
16. máj 2022

Ako ubližuješ človeku ktorý o teba a vývoj vášho vzťahu žiadny záujem nemá?

autor
16. máj 2022

@54tinka54 s ním som to už ukončila a zobral to v pohode, takze z jeho strany to asi vazne nebolo 😊 ak by som sa mala rozist nepojdem zo vztahu do vztahu. A tohto môjho naozaj veľmi lubim, on je len proste dobrák a nevie povedať nie.

ckocka
16. máj 2022

To že je dobrák ale neznamená že je pre teba vhodný partner. Na to sú aj iné, podstatné kritériá.

ratira
16. máj 2022

No asi sa treba s nim porozpravat ako to citis, lebo takto tazko povedat.

ibajaanikiny
16. máj 2022

Ste taki mladi a zatial bez zavazkov,rozum mi neberie,co riesis…akoze naozaj cakas,ze sa zmeni?tak si naivna. Nezmeni. Mate spolocne zaujmy?nazory?hobby?pohlad na zivot?uprednostni cez vikend teba,ak mu navrhnes vylet,alebo mamu?milujes ho?alebo je to len zvyk a bojis sa niecoho noveho? Ale za tym druhym places a je ti smutno,tak ako chces fungovat v tomto vztahu?dievca,daj si pohov od oboch,vycisti si hlavu,vydychni,potom uvidis…

54tinka54
16. máj 2022

Dobrák pre ktorého ale nie si na prvom mieste… hm, mne by toto od partnera nestačilo.
A ďalšia vec, keby si toho svojho naozaj veľmi ľúbila, tak sa nezamiluješ do druhého.

0silvia0
16. máj 2022

mysli hlavne na seba. Nie na tutmaka dobraka frajera, čo sa nikam nevie pohnúť, len ťa čaká doma ako kus nábytku. Ty si tá, čo budeš musieť do konca svojho života znášať svoje dobré či zlé rozhodnutia. Tak sa zamysli, rozmysli si, čo od života a chceš a urob rozhodnutie. Bez srdcovocitových výlevov a ľútostí, použi rozum a konaj.

katkati
16. máj 2022

Prečo si myslíš, že sa to zmení?

autor
16. máj 2022

@katkati ani neviem.. dufam v to

katkati
16. máj 2022

Vieš, keby chcel byť iný, tak už je teraz. Je pravdepodobné, že to rokmi a stereotypom bude ešte horšie, pretože u vás už teraz absentuje spolupatričnosť. Čakať na zázrak sa neoplatí.

amiaja
16. máj 2022

Nezmeni sa a nebude to lepsie. Prave naopak.

ckocka
16. máj 2022

Prosím to mi fakt vysvetli. Ak v niečo dúfam, tak preto že je reálna možnosť že daná situácia nastane. Čo - aspoň jediná skutočnost - u vás nasvedčuje tomu, že sa to zlepší? Lebo ak len čakáš na zázrak ...

yoxinka
16. máj 2022

Určite sa priateľ nezmení. Kamoška tak premrhala v takomto vzťahu 9rokov a aj keď ona cítila presne čo ty, nechcela od neho odísť. Nakoniec sa s ňou rozišiel ten chlap. Ostala v 33 rokoch života sama po takmer 10ročnom vzťahu do ktorého vložila všetko a úplne ju to položilo. Za mňa, keď sa vzťah nikam neposunie po dvoch rokoch, treba niečo zmeniť. A to, že má priateľ mamu na prvom mieste, to tak ostane nafurt. Podľa mňa, robíš blbosť, keď s ním ostávaš.

autor
16. máj 2022

@yoxinka kam by sa mal posunúť po dvoch rokoch ?

autor
16. máj 2022

@yoxinka ako myslíš svadba alebo tak?

thereisabear
16. máj 2022

Ak sa to zmení, tak iba k horšiemu. To tak proste nebýva, že sa veci zázračne opravia a nastane raj na zemi na večné veky. Hlavne ako to netrvá týždeň alebo mesiac, ale dlhšie.

zmrzlinka2021
16. máj 2022

Odíd z nefunkčného vztahu. Nie ste manzelia, nemáte závazky, a proste pocas chodenia si zistila, ze to nefunguje.
Na čo chces cakat?
A vobec sa nerúť do dalsieho vztahu, nemusí byt zena za kazdu cenu vo vztahu, potom zeny "absolvuju" vselijake tie pseudovztahy a su z toho zbytocne len deprimovane a frustrovane.

Pouzivaj hlavu viac, nie srdce. Srdce vie klamat a nahovarat, ze veci sa zmenia, ze musi clovek vydrzat, ze toto a hento... hlava je rozumnost, logika, chapanie suvislosti

emasss111
16. máj 2022

Nezmení sa to, ukončí to čím skôr 👍

h2
16. máj 2022

Ubližuješ človeku, ktorý ťa čaká doma? Možno čaká, pokiaľ práve mamička nič nepotrebuje. Si ešte mladá na to, aby si zotrvávala vo vzťahu, kde si na poslednom mieste.

yoxinka
16. máj 2022

Áno, napríklad svadba, dieťa, spoločné bývanie, niečo … ja som v tomto konzerva a za mňa, je dva roky ideál na to, aby si partnera spoznala a vedela, či s ním chceš alebo nechceš byť a ak chceš, ideál je svadba.

svetlonos
16. máj 2022

Ahoj, hovori sa tomu zbytocne predlzovanie agonie. Kamoske sa to stalo tiez po rokoch a to mali s oartnerom pekny pekny vztah. Dostala dobru ponuku v zajranici na rok, normalne sa dohodli ze je to ok pre oboch, vikendy boli vzdy spolu. Zamilovala sa do kolegu, mala vycitky svedomia. Ukoncila to presne ako ty a bola zo svojim partnerom. Po asi dvoch rokoch sa obaja opet skontaktovali s (kolegom) Ona maka rada svojho priatela ale milivala kolegu stale ako on ju. Rozisla sa s partnerom a istala s kolegom. Vzali sa su stastni, maju dve krasne deti. S byvalym partnerom su kamarati, aj on uz je stastne zenaty otec. Obom sa polepsilo velmi. Nikto ti nemoze povedat, ci spravit, ale zvaz to. Preci by si mala byt vo vztahu nedtsstna a este ked namu da na piedesal? Na prvom mieste mas byt ty. To nie je zdrave takto.

autor
16. máj 2022

@svetlonos ja viem, preplakala som cely večer. Ale už som to ukoncila a pisat mu znova nebudem.. no ľutujem to už teraz💔😟

svetlonos
17. máj 2022

Uvidis, bude ti dobre. S odstupom casu si uvedomis, o com to bolo a ze by si bola nestastna. Skus sa zamysliet nad tym, ako sa k tebe vladtne choval. Nerespektoval ta a robila si veci, ktore pasovali vlastne len jemu. Je dolezite si to uvedomit, aby si nestretla aj dalsieho podobneho. Mas svoju hodnotu a pravo na radost zo zivota, s partnerom i bez. Drzim palce a prajem ti len to najlepsie 🙂

mrva
17. máj 2022

dievcata, preco stale dufate? Preco strkate hlavu do piesku a tvarite sa, ze bude lepsie? Kedy?