Starší priateľ o 14 rokov

veronika2550
18. júl 2021

Ahojte máte niektorá takto staršieho priateľa? Myslíte že je to až moc alebo ako to vnímate z pohľadu dlhodobého fungovania? Majú výhrady vo vašom okolí a vaša rodina alebo ako to berú. Totiž môj kamarát ktory sa rozišiel s tou jeho ide po mne a chce aby sme boli spolu akurát rozmýšľam nad tým vekovým rozdielom keď si predstavím že o pár rokov budem mať 36 a on už 50 moc ma to neláka. Teraz mám 26 a on 40. Rada by som počula váš názor. Mám ho rada len sa obavám predsudkov iných ľudí. Ďakujem za prečítanie.

0silvia0
18. júl 2021

@veronika2550 sestra ma manzela starsieho o 13 rokov, ja o 11 rokov. Ono zalezi od cloveka, je to vsetko vysoko individualne. U nas ten vekovy rozdiel citit nie je, ale u niekoho moze byt citit.
Okolie nikdy neriesilo vek nasich partnerov...

suzitok
18. júl 2021

Ja osobnu skúsenosť nemam , ale ako sa pise vyssie, zalezi od cloveka, jeho nastavenia, stylu zivota....
Susedka ma manzela cca o 20 rokov starsieho, absolutne nevidime rozdiel...on ma 60, ale chovaním, vyzorom, nazormi, obliekaním, stylom zivota schova do vrecka aj 35-40rocnych...
Moj stryko ma 60 a ked ho porovnám so susedom, ako dedko a vnuk...

chrumka120
18. júl 2021

@veronika2550 podľa mna je to veľa a to som mala ja o 11, je to vidieť v takomto veku ako máš ty a vekom sa to bude ťahať

tosomja
18. júl 2021

Názor okolia ani rodiny by ma nezaujímal. Či by bol blondak, ryšavý, nízky, vysoký, 30r, či 50.
Záleží na vás dvoch, ako to vnímate. Ja by som, však, ako 26 ročná nechcela 40 ročného. Je to už dospelý muž, má niečo prežite, zatiaľ čo 26 ročná ešte sa len obhliada za životom.

zuzap33
18. júl 2021

@veronika2550 moji rodičia tak mali. Keď sa brali, tak 28 a 42. Boli spolu až do smrti. Keď sa ja na to pozerám je to veľa. Moja mama napríklad v 42 mladá a iné názory ako môj 56 ročný otec. On už 60 ročný dôchodca a ona nie. Za mňa nie

waity888
18. júl 2021

Ja mám 26 a môj 40. Je tam určite rozdiel v názoroch atď. ALE baby majú pravdu v Tom,že je to individuálne a záleží od človeka. Môže byť aktívny 60-tnik ,ktorý si užíva život alebo dôchodca čo sedí doma a nič sa mu nechce. V svojom okolí vidím aj jeden aj druhý prípad. Takže je treba ho spoznať a odpozerať či je aktívny, či má svoje záujmy atď atď. A okolie v pohode,aj naše rodiny. Všetci rešpektujú a nemali sme ani jednu žeby nejakú nepríjemnú poznámku alebo čo. Tak držím palce, spoznajte sa najprv aby si vedela odhadnúť čo ťa čaká potom 😁😊

viera
18. júl 2021

...Myslim, ze si si uz sama odpovedala..."""že o pár rokov budem mať 36 a on už 50 moc ma to neláka"""....Nezaujimalo by ma co si kto hovori a co si kto mysli alebo kecá....Ide o Vás dvoch...Ak Vam to vyhovuje, citite sa stastne a viete komunikovat, tak nie je o com...Nerozmyslala by som co bude o par rokov...Je to o pritomnom momente...Je to na tebe ako sa rozhodnes ale zjavne uz ti nieco nesedi...Ked to riesis(vek a podobne)....

number19
18. júl 2021

Uz len tym ze si otvorila tuto temu mam pocit ze mas pochybnosti a tym padom by si do takeho vztahu nemala ist.
Vo vseobecnosti si tiez myslim, ze 14 rocny vekovy rozdiel je prilis velky.

benit
18. júl 2021

Moj muz ma 48 a mam pocit, zeje uz dochodca🤣. Zacina sa podobat na jeho 75rocneho tata. Rovesnici🙈. Nic sa mu nechce, len doma sediet. Ideme na dovolenku len spi. Cele zle. K moru nie, na sk , ze tury, prespi pol dna. A to je starsi o 3 roky. Volakedy dochodca aktivnejsi moze byt.

ckocka
18. júl 2021

Ak to ako problém vnímaš tak to problém je.

kikaaa444
18. júl 2021

Ja mám staršieho muža a neľutujem . Neriešim take že čo bude keď ja budem mat 40 atd atd . Ide o to aby si ty bola šťastná a keď to tak cítiš tak je to ok . Moj muž vie čo od života chce , môžem sa naňho spoľahnúť a ten vzťah ma úplne iný rozmer . Hlavne si neber k srdcu “ rady “ od takých žien ktoré majú rovnocenného partnera lebo o takomto vzťahu nevedia nič a jedine čo ti povedia je , že mu budeš v starobe meniť plienky keď ty budeš zažívať novú mladosť 🤦🏽‍♀️Lenze to je tak straaaasne ďaleko že to nikto netuší čo bude o toľko rokov . Hlavne v dnešnom svete 50tnici vyzerajú pomaly lepšie ako mlady , starajú sa o seba sú aktívny takze by som to neriesila ozaj. Takze smelo do toho ..

mell27
18. júl 2021

@veronika2550 je to skôr intelektuálnom vyzretí človeka a nie o čísle, len minimálne počítaj s tým, že vekom to budeš viac a viac pociťovať... Ty budeš plná života,energie a on dedko, ktorý bude chcieť sedieť na zadku, .... Väčšinou to tak býva 🙂 ja som mala partnera o 10 rokov staršieho a nikdy som sa na svadbe nezabavila, lebo on už chcel ísť spať ,nechcel ísť so mnou na párty, proste nikde iba vysedávať doma... Na svete je veľa dobrých mužov, osobne by som do vzťahu s vyšším vekovým rozdielom nešla... Snáď sa dobre rozhodneš 🍀😊

0silvia0
18. júl 2021

@mell27 ale daj pokoj s dedkami sediacimi na prdeli. Kolegyna ma rovesnika, maju obaja 61 rokov. On beha kazdy vikend po Tatrach, energiu ako 30 rocny a ona je uz skor ta babka, ktorej sa nikam nechce chodit, len sediet doma a jemu to dost vadi. Som presvedcena, ze by aktivnejsiu zenu mladsiu o 14 rokov uvital, ktora by mu stacila. Cize stereotypy su stereotypy, na kazdy par sa treba pozerat individualne.

bagre
18. júl 2021

@veronika2550 druhých nerieš, zariaď si život podľa seba... Rozdiel môže byť problém ale aj nemusí. To záleží od človeka aký je. Veď máš aj aktívnych 60, aj lemravých 40. Je to o človeku nie tak celkom o veku.

canis_lupus
18. júl 2021

@mell27 ja mám 24, môj snúbenec 40 a u nás som ja tá, ktorá nechce na svadbách tancovať a zabávať sa 😂 Ja osobne by som chcela svadbu, že len posedíme v reštike a pôjdeme domov, on sa snaží presadiť aj tanečný parket 😁 Takže to absolútne nie je o veku pre mňa. On voľnom čase chodí behať, na biku 30km, ja sedím doma a čítam alebo pečiem 🙈

littlebubble
18. júl 2021

Medzi nami je 13 rocny rozdiel.Nikto ho ani nevidi pretoze mam muza ktory na svoj vek nevyzera a nikto mu netipol este ani 30.Do tvare vyzera tak na 27.Postavu ma vysportovanu, stara sa o seba a energie ma viac nez 20tnici.Ma skoro 40.

Svoj vek si vobec nepripusta a neboji sa ani toho, ze bude starnut.Mame v okoli 70tnikov ktori vyzeraju na 50 a su plni zivota, chodia na sportove sutaze a nemaju ani ziadne starecke problemy.

Co na to okolie? Nic.Ved keby som im nepovedala, ze je o 13 rokov starsi tak by ani nevedeli.

Nezalezi asi velmi na veku.Ja poznam aj rovesnicky, rovesnikov co maju obezitu, vyzeraju ako keby umierali, pohyb im nic nehovori a vidno to aj na tvari.

Vek by ma trapil keby sme boli rovesnici a mali by sme mat spolu dieta po 40tke.

littlebubble
18. júl 2021

@tosomja A co ma take 40tnik zazite? Pytam sa zo zaujimavosti.

littlebubble
18. júl 2021

@mell27 Mne sa na svadbe nechce tancovať vôbec 😂 ani behať po diskotékach.Radšej pôjdem s mužom na túru a bola by si prekvapená, ale on je ten kto chytá absinenčné príznaky keď nemôže športovať, niečo robiť.Neobsedí ani hodinu na zadku bez toho, že by niečo nešpekuloval.

On je ten kto ma zoberie do posilky.Musím sa priznať som lenivejšia ako on.

marca12
18. júl 2021

@veronika2550 na veku nezalezi. Zalezi na tom,ci mate spolocne aktivity,podobny pohlad na zivot a ci je to dobry clovek a nie nejaky povysenecky zakomplexovany chmulo.

babalenka
18. júl 2021

Ja mám o 14 rokov staršieho manžela.Zijeme si ako iné normálne manželstva 😀 a nik sa nad tým nepozastavuje.Sem tam síce povedia ľudia keď ideme na výlet či sú deti so starkym na výlete ale prepocujeme to

sandokanka36
18. júl 2021

ono je tazko povedat, ako a ci by bol niekto v takom to vztahu spokojny, pokial si to nevyskusa. niektorym parom to vyhovuje, ine pridu po case na to, ze to proste nie je to co hladaju a vekovy rozdiel im zacne casom v istych veciach prekazat

veronika2550
autor
18. júl 2021
veronika2550
autor
18. júl 2021

@marca12 máme veľa spoločného a milujem jeho zmysel pre humor. A lásky mi dáva toľko čo žiaden bývalý predtým.

estrella5
18. júl 2021

Je to veľmi veľmi individuálne. My máme tiež 14 rokov rozdiel a som vo veku ako ty. V našom vzťahu som ja tá, ktorá mu niekedy nestíha 🤭 a to sa považujem za aktívneho človeka, ale mám rada aj svoj pokoj doma pričom muž to považuje za stratu času a stále by kdesi behal 🙂 čo mi vo výsledku aj vyhovuje lebo ma nenechá "zlenivieť".. takže momentálne v aktívnosti ako keby to bolo naopak 😀 čo bude o xy rokov neviem.. poviem úprimne, že mne sa tiež nepáči príliš predstava, že ja budem mať toľko a on toľko, ale podľa mňa sú to len naše dohady, ktoré sa môžu a nemusia potvrdiť. pretože sú 50-60+ roční muži, ktorí sú už naozaj ako dedkovia, ale poznám aj 50 ročných mužov, ktorí majú "vrtulu v zadku" a nikto by im ten vek netipol 🙂 v každom prípade mne príde nesprávne zatratiť vzťah len z obavy "čo bude o xy rokov". to predsa nevieme nikto... aj vzťah s rovesníkom/mladším sa môže po rokoch pokaziť... život prináša všeličo a to bez ohľadu na vek

a čo sa týka okolia - rešpektujú, neriešia to. pohodička 🙂

veronika2550
autor
18. júl 2021

@estrella5 bodaj by to tak bolo aj u mna

deti95060810
18. júl 2021

ex bol starší takmer o 10 r. Mám na to zlé spomienky. Najviac mi vadili žiarlivostné scény. Ale samozrejme u vás to nemusí tak byť.... 😉

0silvia0
18. júl 2021

@deti95060810 ziarlivec moze byt aj rovesnik, aj mladsi, toto nie je crta starsich partnerov

mell27
19. júl 2021

@canis_lupus teraz to ešte tak vnímaš, ale neverím, že časom nebudeš pociťovať vekový rozdiel...

canis_lupus
19. júl 2021

@mell27 tak chodila som aj s 50nikom a ten rozdiel som tiež nepociťovala. U mňa to ale nie je nejaká vec voľby, lebo muži pod 40 sa mi fyzicky vôbec nepáčia a ani si s nimi väčšinou nerozumiem 😄

littlebubble
19. júl 2021

@mell27 Ale veď to je úplne jedno.Brzdiť ťa môže aj rovesník a môže sa chovať ako starý dedo aj v 30tke.Medzi mojím detstvom a detstvom môjho muža nie je žiaden rozdiel takže ani výchovné praktiky neboli iné, skúsenosti.Pohybuje sa medzi generáciou do 30 a so 40+ si veľmi nerozumie.

Takže v čom chce človek pocítiť rozdiel ak ten starší nežije ako starec.Kým chlap plný energie zostárne tak už žena bude stará a vyrovná sa to.Taký človek si vek nepripúšťa a robí všetko aby sa udržal.Hlavne ten mladší musí byť kľudnejší.

Možno keď udáš nejaký príklad, že v čom ju môže obmedziť tak sa na to dá pozrieť aj inak.Jediný rozdiel vo vzťahoch vidím len ak je človek lenivý a ten druhý aktívny a to naozaj nezáleží od veku.

Alebo ak jeden žil ešte za obdobia 2 svetovej a ich názory sa nezhodnú.