Ste šťastné?

mysga
15. mar 2016

Nie, nemyslím šťastné, že máte dieťa. Alebo deti. Myslím naozaj šťastné. Ste spokojné so svojim životom?

Prečo? Totiž - s priateľom sme spolu 3 roky, z toho 2,5 spolu v jednej domácnosti. Kúpili sme byt. Má dobrú prácu. Vo vzťahu si rozumieme, má svoje muchy, ale tak to každý človek. Veď žiadna ruža nekvitne celý rok. 🙂 Až sme sa rozhodli, že si prestaneme dávať pozor a ak sa podarí potomok, tak sa budeme radovať. A tu nastalo to moje zamyslenie - keď sa pozriem okolo seba, tak 90% žien je nespokojných, deprimovaných, znudených, nadávajúcich na svojich chlapov, žijúcich od výplaty k výplate, hádajúcich sa s partnerom, sú nespokojné, že sú tučné, chudé, zaneprázdnené, sedia doma, nemajú čas na nič... Jednoducho ma to desí. To - mať dieťa a rodinu zahŕňa toto všetko?!

Ja viem, kto si to ako zariadi, tak má. Len ja jednoducho nepoznám takmer žiadne šťastné ženy.

natalym
15. mar 2016

Tie šťastné sú tie čo nevravia nič, len skrátka žijú. 😉

moni244
15. mar 2016

@mysga je to v ženách, radšej budú doma sedieť na zadku a sťažovať sa, ako robiť niečo so svojím životom, aspoň máš príklad v okolí, ako to nerobiť 😉

8291
15. mar 2016

Ja som šťastná,s jedným chlapom😁 žijem 13 rokov,manzelmi sme len 10mesiacov.mame 20.mesačnú dcéru a som naozaj šťastná,hoci jasne niekedy prídu nervy,ide mi niekedy na nervy,ale neviem si život bez neho predstaviť.najväčsiu krízu vo vzťahu sme mali v roku 2007 a vyzeralo to na rozchod,ale ustáli sme to.

lucka1987
15. mar 2016

ano som stastna.. a do toho stastia samozrejme patri moj zdravy syn. milujuci manzel, bez ktoreho si tazko viem predstavit existovat, onedlho dalsie babatko ktore sa o par dni narodi. aj toto zahrna moje stastie..
som stastna, mame vlastny dom, nikdy som netrpela hladom, neprsalo mi na hlavu , nikto na mna nemieril samopalom.
som stastna, lebo som milovana a kazdy den to citim. nemam miliony, ani nechodim na dovolenky na kubu. a vobec sa necitim koli tomu deprimujuco

otazne je, kto a ako a v com hlada to stastie.... niekto sa dokaze uprimne tesit z malickosti ( vcera bolo super pocasie, slnko svietilo, vyzeralo to ako keby je tu uz jar.. no to som lietala v oblakoch, )

katuliena82
15. mar 2016

Som stastna a vdacna 🙂 dakujem kazdy den za to ze sa mam tak, ako sa mam. A viem, ze po tazkych dnoch vyjde slnko, lebo vzdy zatial vyslo 🙂

cervenaruza123
15. mar 2016

@mysga Ja poznam mnoho stastne vydatych zien, aj ked maju deti. Dokonca aj ked maju problem vyzit od vyplaty k vyplate, tak su stastne. Zivot je niekedy tazky a prinasa rozne problemy. Ide o to, ako s ak nim postavis. Je lahke sediet doma a nadavat, je prijemne, ked ta lutuju. Mne sa bezne stava, ze s kamoskami ideme "nadavat" na chlapov a ked sa ja svojho zastanem alebo tvrdim, ze on taky nie je, tak su zhrozene, ved kazdy muz je hrozny a hotovo. Ano, aj moj chlap ma svoje muchy, ja o nich viem a respektujem to. Ale keby som sa nastavila, ze je hrozny ako kazdy chlap, tak urcite by mi vsetky jeho male chyby zacalai liezt na nervy viac,vyhladavala by som ich. Mnoho zien je sklamanych, lebo cakaju, ze sa narodi dieta, bude sa pekne usmievat, spinkat, budu ruzovolica usmiata rodinka. Ale takto to malokedy funguje a zeny sa potom stazuju. Treba zit a tesit sa z toho, co mame , problemy zvladat a zivot bude krasny 🙂. Moji rodicia su cele roky stastni, stale hovoria, ze nic zo zivota nelutovali a to prezili neskutocne tazke casy, ked ani pomaly nemali co jest. Moja teta ma velke problemy, manzela tazko choreho, musi sa starat o nevladnu babku, vo velmi negativne nabitom prostredi a predsa ked sa stretneme, vzdy sa usmieva a nepovedala by si, ze sa ma zle. Pritom ked ona nema pravo sa stazovat, tak uz neviem kto. Kazdym dnom moze skoncit na ulici s troma skolopovinnymi detmi. A predsa sa nestazuje. Je to jednoducho len o postoji, o nicom inom.

mysga
autor
15. mar 2016

Och, to ste ma potešili. Ako, ja si zvyčajne aj poviem, že drvivá väčšina problémov vzniká z toho, že hoci od začiatku mi na druhom vadí niečo, čím je typický - tak aj tak s ním budem. Keď je napríklad raz chlap zvyknutý chodiť do krčmy po robote a mňa to rozčuluje, bude to tak navždy. Keď raz žije bez toho, aby do toho života reálne zahŕňal aj rodinu, tak to tak bude navždy... Jednoducho si treba nájsť toho správneho človeka so správnymi prioritami a dúfať, že je to dosť silné na spokojný život...

Len niekedy mi to z rozprávania naozaj príde tak, akoby sa to celé stalo ZRAZU po svadbe a deťoch. :D

emma_932
15. mar 2016

preklad /zlava do prava/:
- kiežby som mala takú postavu, ako ona
- kiežby som mala také diamanty ako ona
- kiežby som bol taký bohatý ako on
- kiežby som mal takú frajerku ako on

nuž, čo dodať...

slnecnica174
15. mar 2016

@mysga Pre kazdeho stastie predstavuje nieco ine. Nikdy nic nie je dokonale, ale pokial vacsinu tvori to, co ta robi stastnou a mensinu to negativne tak si stastny clovek🙂 Ludia su vacsinou negativny, sustredia sa na negativne veci, ci uz vo vztahu (nedostatky partnera), robote (ohovaracky), vo svete (same negativne spravy). Jasne, ked niekto zije z vyplaty do vyplaty tak je to tazke, ale treba sa snazit si zivot proste sprijemnit😉 Obklopuj sa ludmi, ktori ta netahaju dole, ale takymi, ktori mozu tvoj zivot pozitivne obohatit. Zivot budes mat taky (aj ten rodinny) aky si ho sama zariadis😉

katuliena82
15. mar 2016

My sme zazili aj velmi tazke casy, ked sme ratali doslova centy a bolo skvele, ze ani raz sme sa neobvinovali a robili vsetko preto, aby sa situacia zmenila...a jasne ze prisli lepsie casy, ale aj vtedy bolo vela veci, za ktore som dakovala. Kym do zivota nezasiahne kruta choroba\smrt partnera a deti, vsetko sa da nejako prezit. A pohar mozem vidiet poloplny alebo poloprazdny. Nemam rada nareky a stazovanie, treba sa k zivotu aktivne postavit

mysga
autor
15. mar 2016

Budem si tu musieť nájsť nejakú rovnako pozitívne mysliacu kamarátku. :D

marinablue
15. mar 2016

@mysga Ja som šťastná, sme viac menej zdraví, mám skvelého chlapa, mám úžasné deti, máme dosť peňazí, ale nie priveľa, a hlavne sme šťastní, lebo takí chceme byť . Riadime sa heslom: " Nerob druhým to, čo nechceš aby robili tebe." Trávime spolu veľa času ako rodina a máme radosť robiť jeden druhého šťastným navzájom. Iste že občas sú aj nejaké tie nedorozumenia a výmeny názorov, ale za 15 rokov sme nemali ešte ani raz tichú domácnosť. Nevydržíme sa na seba hnevať dlhšie ako pár minút. Potom nám to príde ľúto (obom) . Myslím že je to hlavne o vhodnom výbere partnera a aj trochu o šťastí pri výbere. Je vhodné aby boli obaja partneri ľudia, ktorí si vážia samých seba. Ktorí sa neľutujú a vedia sa postaviť k problémom čelom a ktorí spolu hľadajú riešenia. Snáď nám to vydrží ešte hodne hodne dlho 🙂 🙂 🙂 🙂 Zatiaľ to obaja chceme a pracujeme na tom. A to je základ.

babajaga
15. mar 2016

Je jeden citat:nepozeraj na to co chces,ale na to co mas 🙂Nikto nema vsetko,stastie znamena pre kazdeho nieco ine,niekto sa vidi v rodine,niekto v majetku,v peniazoch...osobne sa tesim z kazdeho rana ked vstanem,pocujem svoje deti,zavolam manzelovi do prace..varim obed,rozpravam...lebo to vsetko berieme automaticky,len pride cas,ked to nebude...a naj naj si uzivam,ked sa idem s manzelom niekam najest...uz len tu cestu v aute ,mam vianoce dievcata skratka 😀 😀 prelezala som 5 mesiacov v nemocnici,zomrelo mi dieta....bolo vela toho,co nas polozilo,ale mam oporu v partnerovi,mame deti...uz len toto je vyhra v zivote,ze nie som sama,ma ma niekto rad,potrebuje ma....

bridgetfidget
15. mar 2016

@melani888 tema ako pre teba? Mozno tiez budes vediet poradit

@mysga je to o tom, ako vnimas zivot a seba, mnoho praavd moze byt pozitivnych aj negativnych, Len si to treba spravne otocit, pozriet za na seba ocamu niekolho inrho- ta ilustracia od @emma_932 to vystihuje

jolinka
15. mar 2016

nie je to tym, ze by ludia neboli stastni, alebo ze by rodina a dieta obnasali nestastie a smutok 😉 Skor su v nas zakorenene obavy...ze ak sa zdoverime so stastim, tak

po A /m vyvolame vlnu zavisti a neprajnosti voci sebe od tych co si myslia alebo su nestastni /casto si to len myslia a ich nestastie je len nedostatok vdacnosti k tomu co maju 😉 /

po B/ vyvolame vlnu utokov a spochybnovania nasho stastia typu... "len pockaj pockaj...dieta sa ti pokazi ked vyrastie, manzel ta podvedie, ak ta uz nepodvadza/. Proste sa nas snazia zhodit dolu k sebe a presvedcit stastnych, ze ich stastie je len naivna nevedomost o realite 😕

po C/ vela ludi je presvedcenych ze stastie musi byt v rovnovahe s nestastim a preto si ho nedokazu uzivat, lebo za kazdym prisunom stastia vidia za rohom mozne vyrovnanie nejakou zlou udalostou.

po D/ vela ludi je presvedcenych, ze "chvalenim" sa stastim a spokojnostou k sebe privola opak, tak radsej dudru, stazuju sa, hovoria ako je vsetko drahe, zivot tazky

po E/ vela ludi vidi svoje "stastie" prave v lutosti druhych, a tak prednasaju cely zivot aky je pohar poloprazdny a este ani ten obsah pohara nie je bohvieco...aby vyvolali vlnu lutosti a pomoci k sebe.

Takze tak...skutocne stastnych ludi, ktori sa za to este ani nehanbia a spokojne to prezentuju bez obav z "trestu" ludi ci niekoho tam hore je malo... Ono vlastne nie je to pravda...takych ludi je celkom aj dost, je to pomerne velka skupina ludi a vseobecne sa nazyvaju DETI

mirunkad
15. mar 2016

Málokto sa pochváli, ako mu je dobre a že je naozaj šťastný. Väčšina ľudí sa pri rozhovore skôr sťažuje. Jednak preto, lebo je to predsa úľava povedať, čo nás trápi, keď sme šťastné nepotrebujeme úľavu v rozhovore, možno to už na človeku vidno, že je usmiaty...ďalej som si všimla, že ľudia medzi sebou väčšinou rozoberajú len svoje problémy, s tým, že majú dobrú fin. situáciu sa pochváli len málokto...ľudia okolo sú strašne závistliví, všimli ste si to? keď má niekto o pár eur viac, už to ofrflú, povedia, veď tomu sa žije, ten má to a to...zažila som to osobne v rodine, keď iní poznamenali, veď ona má invalidný dôchodok, jej je dobre, nemusí chodiť do roboty, šťastný človek...zarazilo ma to, lebo ten človek prežil 3 mesiace v umelom spánku, stratil svalstvo, váhu, vlasy, sluch, vybrali mu "pokazené" vnútorné orgány...chodí každý mesiac po vyšetreniach a jeho život sa značne zmenil...áno, smeje sa a je šťastný, lebo žije, nie preto,že sa môže váľať doma a má ešte aj peniaze od štátu...toť moje pozorovanie, ľudia sa radšej pochvália s tým, ako im je zle, ako by sa mali pochváliť s tým dobrým..potom tu je dojem deprimovaných žien...kedysi som si myslela (a občas s tým stále bojujem) že šťastná môžem byť len vtedy, keď bude všetko tip top...skvelý partner, svadba, dom, všetko doma zariadené a zladené, auto, dovolenky, a keď bude všetko toto supee, budem dosť pocestovaná, všetko doma bude ako z amer.filmu, môže prísť dieťa aby to pokračovalo v tej skvelej línii...ale nie je to vôbec tak...situácia nikdy nebude dokonale priaznivá...raz bude to, raz ono, čo bude treba riešiť....dieťaťom ani svadbou šťastie nekončí ani nezačína...je to o postoji k vlastnému životu a nedaniu sa zožrať nejakým "ideálnym" svetom ktorý určili časopisy a dnešná doba....taký svet neexistuje, to by sme už boli v raji 🙂

katuliena82
15. mar 2016

ako sestra som este na praxi bola na roznych oddeleniach. Viete kde je najviac "chorych" a stazujucich sa? Na ocnom, koznom...a najmenej na onkologii. Zazila som pacientov, s ktorymi sme sa nahlas smiali, boli vdacni a pozitivni, az kym som nevidela karty a v tom hrozne konecne diagnozy. A aj pocas prace, stazuju sa vzdy ti, ktorym nie je tak zle. Lebo smutny clovek vacsinou nechce nikoho zatazovat a uz pozna, co su skutocne problemy. Takze ja sa stazovatelom vyhybam oblukom a vecni chudaci a chuderky mi idu na nervy. Vacsinou sa nemaju tak zle ako to prezentuju a nevedia byt vdacni. To je cele ich nestastie

dai
15. mar 2016

@mysga som stastna lebo som sa rozhodla ze stastna budem😉

myjusiatko
15. mar 2016

@mysga ja šťastná som. 🙂 mám skvelého manžela, práve sme kúpili byt a prestahovali sa, čakáme miminko. 🙂 Mame sa radi, pomahame si, sedime si, vazime si jeden druheho. 🙂 Dufam, ze miminko nase stastie len znasobi. 🙂

mysga
autor
15. mar 2016

@jolinka asi si to zhrnula úplne presne.

U nás je to takto. Prakticky každý večer si poďakujeme za to,že vôbec ležíme vedľa seba a zaspávame pri sebe. Prakticky vždy, keď odniekial ideme, tak ďakujeme za to, že nežijeme "hentak". Áno, máme a mali sme svoje trable - či už v tom, že sme boli spolu prakticky tri mesiace a začali spolu bývať (no to bolo peklo, ja som bola taká vysokoškoláčka rozlietaná nespútaná :D) - časom prišli priority. Alebo v tom, že nezotrie omrvinky z chleba z linky a ja by som ho roztrhla. Alebo, že ráno, kým si nedá kávu a cigaretu, tak s ním neni reči... Ale my sme jednoducho vdační. A považujem sa za šťastnú. Ostatní povedia, že je pod papučou a podobné žvásty, na ktorých sa môj chlap akurát tak pobaví - jednoducho okamžite sme tŕň v oku. Niekomu poradiť, ako by si mohli zlepšiť vzťah? To absolútne nemá osoh - aj tak skončíme aj my nahovno a aj tak to bude raz zlé... Fuj fuj fuj, samé negatíva.

Až človek začne byť časom ťahaný do týchto negatívnych postojov...

bosoriak
15. mar 2016

@mysga Zivot mas len taky, ako si ho sama urobis. A je sakra kratky na to, aby si prezila v nestasti.

Ja som stastna, mam krasnu rodinu, vyborneho manzela, sme zdravi, mame strechu nad hlavou a mame co jest. A ako bonus nezijeme na Slovensku. 🙂

Poznala som vela ludi, ktori sa rochnili vo svojom nestasti, hyckali si ho, sustredili sa na to zle v zivote, stazovali sa sustavne na nieco, takych ludi vo svojom zivote nepotrebujem. A je mi jedno, ci mi je to rodina, znamy, kamarat alebo niekto z ulice. Moj zivot si cenim natolko, ze uz nestracam cas s takymto typom ludi.

A nie, vobec to nesuvisi s rodinou a s detmi, suvisi to s psychickym nastavenim toho-ktoreho cloveka.

lauricka
15. mar 2016

@mysga Nie, nezahrna. A obcas si kazdy moze pofrflat. Ono to je asi o tom, na co sa clovek zameria. Nielen u seba, ale aj u druhych. Lebo ja nemam pocit, ze by vsetky zeny okolo mna stale na to vsetko nadavali ako pises. Ja som spokojna so svojim zivotom. Sme obycajna rodina, mame prijem, co nam staci tak akurat na zaklad, ziadne vyskakovanie, mam tri deti, dobreho muza. Stastna by som bola, keby mi niekto povedal, ze mi to ostane, ze to nestratim. Lebo teraz je katastrofalny svet, zivotne prostredie ide do haja, EU sa rozpada pomaly asi, Slovensko ide do haja, dochodkove prognozy su katastrofalne, ta politicka haved, co tu za nas rozhoduje, nas k nicomu dobremu asi nedovedie. Takze mna netrapia hentake somariny, blbosti, ale existencne veci. To mi teraz dost nahana hrozu, musim sa priznat. Buducnost mojich deti, neistota a zle prognozy. To je to, co by nas malo trapit a s cim by sme sa mali snazit nieco urobit. A vazit si, ze mame rodiny, ze su nasi blizki s nami a nie frflat na somariny.

jolinka
15. mar 2016

@mysga presne ide o postoj k veciam.

ono je to tak, aj spokojnym a stastnym ludom pridu do cesty problemy ci tragedie, taky je zivot. Rozdiel je v tom, ze stastny a spokojny clovek preziva problem a tragediu iba RAZ... 😉 😉 😉 Vtedy ked ho bud riesi, alebo ho preziva... 😉

Kym nestastny a negativne naladeny clovek preziva problemy a nestastia 3x .... Raz ked ich predpoveda a privolava, Druhy krat ked ich riesi a preziva... a Treti x ked na nich spomina 😝 😝

mysga
autor
15. mar 2016

@jolinka Ou, to si idem dať ako statusík na fejsbučik :D

kalerabik1
15. mar 2016

Vsetko je to o tom ako sa clovek k zivotu a k tomu co zivot prinasa postavi. Poznam ludi,ktorí maju naozaj neskutocne problemy a trapenia a napriek tomu su stastni,vazia si zivot a chapu,ze prekazky su na to aby sa prekonavali.A taktiez poznam ludi,ktorí sa stazuju na vsetko hoci ide len o nejaky mini problem-vedia si nim zbytocne pokazit cely zivot.Naozaj to je len o pristupe.jedna vec je to co zena co ma deti hovori-ze je unavena vycerpana a nema na seba cas-ale na druhej strane vo vnutri moze byt stastna lebo ma krasne deti ktore jej davaju zmysel.

natalym
15. mar 2016

@mysga Šťastný človek nedáva všetko na FB, on to má v reále. 😉

jolinka
15. mar 2016

@mysga no sa neopovaz 😀 😀 😀 😀 to mam ako copyright 😉 😉

dai
15. mar 2016

@jolinka super si to vystihla😀 ja sa tiez stretavam casto s takym tym hranym obdivom zato ako zvladam rozne zivotne udely🙂 moja reakcia je obycajne ze danej osobe vymenujem vsetky pozitiva ktore mi dana situacia priniesla... mozno som len vecny nostalgik a zivotny optimista ( toto je ale napr. u mna naucena schopnost😉 ) ale ja fakt uchovavam v hlave len tie pozitivne momenty aj tragickych udalosti... netvrdim ze necitim smutok, ze nie som niekedy zhrozena a zhnusena a pod. ... ale tieto pocity po spracovavani pustam a vedome si napr. sledovanim nejakeho modreho z neba a podobne neprivadzam neprijemne pocity, pripadne nehladam dovody aby som mala mat pocit ze vdaka ludom ktori sa maju horsie ako ja si musim vazit to co mam...

mysga
autor
15. mar 2016

@natalym Ale je to také fejsbučíkové :D Tam ľudia vedia zdielať takéto životné pravdy, či sa nimi riadia, to už neviem 🙂

@dai Inak, aj mojej mame stále ktosi hovorí, že ako to, že je stále taká vysmiata, keď má toľko problémov. 🙂

mima4
15. mar 2016

@mysga
dovodov na frflanie si kazda najdeme dost...nic nie je idealne, otazne je, aky postoj k tomu clovek zaujme...a ano, kazda, vratane mna, mame aj tie krasne dni, ale aj tie blbe, tazke... vecne "panensky stav" neocakavaj 😀 😀 😀

ale urcite je dobre velmi zvazit, s kym zena vstupuje do toho manzelstva (zvazuj aj ty, este si slobodna) a nasledne s kym bude vychovavat deti.... - to je zavazok na cely zivot