Striedava starostlivosť a drogy

999cicka999
15. sep 2019

Ahojte. Mám 6 ročného syna s bývalým priateľom. Cca od malého 2 rokov malého sme od seba. Malého mám vo svojej starostlivosti. O malého sa stará, platí na neho a stretáva sa s ním. Dnes mi povedal že chce striedavu starostlivosť. Samozrejme nesúhlasím. Je závislí na marihuane, môžem žiadať na súde aby mu dali spraviť drogové testy? Je pozivanie marihuany dostatočný dôvod aby nedostal striedavu starostlivosť? Momentálne som vydata a mám ešte jedného syna. Pomôže mi to?

dianaana
15. sep 2019

@999cicka999 Preco samozrejme? Preco aj otec nema pravo byt viac so svojim synom?

999cicka999
autor
15. sep 2019

@dianaana nikdy som mu nezakazala byť s ním viac. Berie ho na dovolenku, môže s ním byť kedykoľvek chce. No nesuhlasim s tým aby bol dva týždne v kuse u neho. Je zavisly na marihuane, holduje alkoholu a nie raz ho nechal samého doma, kým sa išiel zfajcit do pivnice. Potom zaspal na gauci a dieťa ho muselo budit aby ho okúpať a dal mu jesť. Máš ďalšie otázky?

1gabriela13
15. sep 2019

@999cicka999 ja sa ti zas čudujem ze mu ho dávaš aj na dovolenky a vlastne všeobecne, keď holduje alkoholu, drogám. Ja by som dieťa nedala takému človeku ani sekundu, či je to otec, mama, sused, brat atď atď. Každý, kto je zodpovedný za dieťa, musí byť čistý. Ja osobne by som ho takto nikdy otcovi nedala, jedine v mojej prítomnosti.

999cicka999
autor
15. sep 2019

@1gabriela13 dakujem za komentár a ani nevies ako s tebou súhlasím ale je veľmi ťažké to celé vysvetliť. Potrebujem hlavne odpoved na moje otázky.

999cicka999
autor
15. sep 2019

@1gabriela13 na dovolenky ho pustam len preto že idú aj zo svokrou

gabuliacik
15. sep 2019

@999cicka999 prva vec,ktoru musis spravit! Nepytaj sa tu a najdi si dobru pravnicku. Ta ti poradi,ci ist do toho,ze ho pred sudom budes obvinivat z toho,ze uziva omamne latky.
Hovorim ti to preto,aby si sa zbytocne nezamotala do kolotoca,na ktorom sa nechces tocit. Drzim palce a zelam aby to dopadlo hlavne v najvacsi prospech vasho spolocneho dietatka

999cicka999
autor
15. sep 2019

@gabuliacik máš s tým prosím skúsenosť? Nechcem aby to skoncilo tak že mu budú zakazovať styk. Malý ho potrebuje a ľúbi. Nechcem len striedavu starostlivosť. Nedoverujem mu natoľko....

mogaa
16. sep 2019

@999cicka999 súd mu nemôže nariadiť drogové testy, platí stále prezuncia neviny.....predpokladám že normálne chodí do práce a je aktívny šofér.....Takže jedine že ho chytia policajti keď pôjde autom po požití marihuany a urobia mu testy alebo u neho nájdu marihuanu....prípadne by si na súde musela mať svedka že užíva marihuanu....Bývate v rovnakom meste?

gdulskadarina
16. sep 2019

@999cicka999 ak to da tvoj ex na sud najdi si kvalitneho pravnika, samozrejme na sude vytiahni preco s tym nesuhlasis a ze neklames nech sa podrobi testom, dalej sa so synmom bude niekto rozpravat kedze je maly a nepojde svedcit, neovyplvnuj ho, on sam povie pravdu a ja si myslim, ze navrh zamietnu a ak ho chces davat menej syna tvojmu ex tak to tam navrhni, ze ja neviem dva vikendy v mesiaci alebo ako ti to vyhovuje

janinah
16. sep 2019

Bez ohladu na okolnosti je striedavá starostlivosť to najhoršie,čo môže dieťa mať.Opýtajte sa potom tých detí,ked vyrastú,ako "dobre" si žili,videla som o tom dokument,toto by som dieťaťu nikdy neurobila a bojovala ako lev,aby k tomu nedošlo.

joysi
16. sep 2019

@999cicka999 môj partner ma tiež syna 6 ročneho s ex...je dobry otec, ľúbi ho, stara sa a berie ho k sebe....a tiež chce striedavu...štvrtok ide ku psychológovi, kvôli posudku pre súd....pokiaľ psychológ rozhodne a napíše kladný posudok pre súd....ty nespravíš nič....ku psychológovi pôjdeš aj ty aj váš syn....povedz psychológovi, že ty v styku s otcom nebranis len máš obavy kvôli zavislosti ex na omamných latkach...

larisalarisa
16. sep 2019

Súhlasím s vami. Mne sa striedava starostlivosť nepáči. Dieťa má mať jeden domov. A otca samozrejme kedykoľvek. Ale keď užíva marihuanu, tak nvm. Nvm , či by som mu ho vôbec dala.

joysi
16. sep 2019

@larisalarisa mne sa to tiež nepáči a celkom suhlasim, ze dieta by malo mat len jeden domov s tym, ze si zachova dobry vztah s druhým rodicom...ale tak moj partner chlapca lubi a ked nie je s nim chyba mu...moja pozicia je dost komplikovana, kedze ho chcem podporiť lebo ho lubim....

999cicka999
autor
16. sep 2019

@mogaa áno bývame, svedkov nájdem hromadu.

999cicka999
autor
16. sep 2019

@gdulskadarina nechcem mu ho dávať menej, momentálne ho ma každu stredu, každý druhý vikend a občas mimo toho, nebranim mu v styku len nechcem aby nemál domov. A bojím sa ako ho bude ovplyvnovat on. Ja malého nehuckam proti otcovi, keby nebola mňa malý by tam ani nechodil. V zivote som na jeho otca nepovedala nič zle aby ti O malý pocul

simona2802
16. sep 2019

@999cicka999 určite áno ja by som žiadala 🙂

mogaa
16. sep 2019

@999cicka999 on musí preukázať že u neho bude mať syn vytvorené minimálne tak dobré podmienky ako u teba....to znamená bývanie,varená strava, vhodná prac.doba kde v prípade že malý bude chorý môže ostať na OČR, zaniesť do škôlky, vyzdvihnúť zo škôlky....ty budeš musieť dokázať prečo to nie je vhodné - napr.dôkazy o tom že fajčí marišku, prípadne stanovisko kolízneho opatrovníka, či je schopný postarať sa o choré dieťa so všetkým čo k tomu patrí....vie kto je lekár jeho syna?bude sa s ním vedieť o rok-dva učiť? ale ak mu nebrániš v styku byť so synom aj mimo určených časov, tak je minimálna šanca že striedavka prejde...

999cicka999
autor
16. sep 2019

@mogaa máme už skolaka, dieťa nosí do školy 6:30 a poobede ho berie 16:15 , pričom ja som na materskej takže malý je v škole len od 8 do 14. Variť nevie. A nikdy s malým nebol keď bol chorý. Vie kto je lekár, ale nevie kedy sa k nemu chodí. Viac krat mi vrátil malého zo zápalom priedusiek alebo laryngitidov a tvrdil že len trošku kašle. Okrem toho raz malý u neho ochutnal savo. Vyplachol mu usta a ulozil ho, keď mi ho ráno vrátil utekala som na pohotovosť ( mal rozleptane usta)

mogaa
17. sep 2019

@999cicka999 a práve o tom bude pojednávanie - on sa bude snažiť dokázať že je schopný sa o dieťa plnohodnotne postarať, ty že nie....tie časy sú v pohode, veľa detí chodí do školy ako píšeš - ani ty malého nebudeš nosiť a vyzdvihovať v čase od 8-14-tej keď a vrátiš do práce...čiže on to rieši ok - lebo o dieťa je postarané aj pred školou aj po škole(v čase družiny), ty to budeš riešiť rovnako keď nebudeš na materskej....u detí sa choroba mení rýchlo , dieťa môže naozaj iba pokašliavať a na druhý deň je z toho zápal plúc lebo mu vyletí teplota a už sa zadúša kašlom, takže to by som tam tiež neriešia lebo to bude len tvrdenie proti tvrdeniu.....to s tým savom je teda už "prúser"ale ano nehoda čo sa môže stať, na 6-ročné dieťa už nedávaš pozor ako na dieťa čo sa učí chodiť...skôr sa porozprávaj s ex - že malého si môže brať kedy chce, sviatky a prázdniny máte styk zrejme určený súdom takže s ním býva aj počas Vianoc aj cez prázdniny si ho môže užiť a zobrať aj na 2-3týždne na dovolenku, ak s ním chce byť kedykoľvek aj v týždni nebudeš mu brániť pokiaľ sa malý stihne pripraviť do školy - takže len ho uistiť že malého si môže brať kedykoľvek aj mimo určených termínov + nech si uvedomí že ak bude malý chorý bude striedavka, tak nie že prinesie ho tebe ale v čase striedavky si ho pekne chorého aj zoberie a musí sa oň postarať - to znamená OČR, byť s ním doba , ísť s ním k lekárovi a všetko čo k tomu patrí.....normálne rozumne si s ním pohovor že mu nebrániš aby bol aj inokedy s malým, ak s ním chce chodiť napr.utorky a štvrtky hrať futbal, nebudeš mu brániť ale treba sa len dohodnúť, lebo aj vy môžete mať program a musí sa aj pripraviť do školy - ale na 2-3hodiny nevidíš problém cez týždeň keď si ho zoberie aj viackrát...že len nechceš aby ste si malého vymieňali ako kus nábytku lebo to tak určil súd...ja na tvojom mieste mu navrhnem nech si ho skúsi zobrať na celý týždeň a aj sa oň postarať keď bude chorý.... spýtaj sa ho prečo chce striedavku keď mu nebrániš aby bol s malým kedy chce....lebo to môže byť ten najväčší problém prečo chce striedavku(alebo potom výživné)

999cicka999
autor
17. sep 2019

@mogaa bude to skôr výživné nejde mu o malého. My nemáme určené sudom stretávanie, dohodli sme sa len takto nech v tom nemá malý chaos. S ním sa nedá normalne hovoriť všetko musím riešiť cez jeho mamu. Okrem toho on s malým nechodí nikam, zavrie ho doma malý kuka tv a jeho otec sa hrá na počítači

mogaa
17. sep 2019

@999cicka999 a koľko platí? lebo prihliada sa na živ.úroveň oboch rodičov, takže je možné že výživné mu nechajú rovnaké aj pri striedavke🙂

lilitela
17. sep 2019

@janinah Ahoj, daj link na video, alebo ako sa volalo, zaujima ma to, diky 🙂

lilitela
17. sep 2019

@dianaana Ty si tiez na marihuane? 🙂

janinah
17. sep 2019

@lilitela to netuším,to bolo dávno čo som videla o tom dokument,tie deti majú dva domovy,ale doma sa necítia nikde,sú také pohadzované,nemajú sebavedomie,istotu....

1gabriela13
17. sep 2019

@janinah súhlasím. Poznám 2 take deti. Jedno mi samo povedalo že už doslova prosí mamu aby pôda na súd zrušenie striedavé starostlivosti, lebo sa necíti doma ani tu, ani tam. Kamarátky ma väčšinou u mamy kde bývajú v bytovke, plače za nimi keď odchádza ku otcovi a takisto aj za bratom z jej druhého manželstva. Necíti sa u otca dobre ajked hovorí ze ho ľúbi. A druhá zas chodí ku psychologicke aby to zvládla. Nechápem ani načo to je dobre. Vôbec to nie je podľa v záujme dieťaťa.

sbear
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sbear
5. nov 2019

@999cicka999 obdivujem tvoju toleranciu voci ex, ze mu dieta vobec das a hovoris o nom pekne. Tomu sa potrebujem naucit aj ja. Tvoja otazka je fakt tazka, asi by som sa isla poradit na urad komisara pre deti, maju aj info linku, skus rozne zdroje. Uz tvoj ex podal ziadost na sud?

sbear
5. nov 2019

@janinah striedava moze fungovat, ale obaja rodicia musia byt maximalne rozumny a tolerantny. A musia sa vediet dohodnut. Neobvinovat sa navzajom. Su rozne modely rodin v dnesnej dobe. Ak by moj syn zil len so mnou a s mojou chorou matkou, tak by bol na tom ovela horsie ako ked je aj u otca. Akurat mne staci striedava 30% u otca. Sud by mohol byt rozumny aspon v tomto a nedavat hned 50%

igorkiclavok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
igorkiclavok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz