Svokra sa do všetkého stará

labutienka333
31. okt 2014

Som tu nováčik a nevedela som že pri otázkach nemôžem odpovedať ale možem prispieť iba raz, Tak ešte raz

moja svokrička resp.budúca svokra sa stará do všetkého čo príde, či už ide o mojho partnera, alebo o to ako vyzerám. Ešte sa len zobudím ráno a už počujem priatelov telefón a už mu volá či príde na obed alebo nie. Nedávno sa s ním išla povoziť do talianska na tri dni (on je vodič dodávky) lebo mala deficit že ho nemá pri sebe... kedžže prišiel domov po týždni. ja som isť nemohla s pracovných povinností, no on veselo zobere ju lebo ona chcela ísť, no neviem fakt neviem načo mu tam bude.
vadí jej že spí pri nás, kedže niesme zobratý je to podla nej neprípustne, stále dookola o tom počúvam,Baby RADTE! ĎAKUJEM ! 🙂 pre nieokoho blbosť pre niekoho denno denna starosť.

kofoluska
1. nov 2014

@labutienka333 Napisem Ti v podstate to iste, co v tej predoslej teme, ktoru si zalozila ako otazku.

Keby moj manzel nemohol so mnou na sluzobku a mam tu moznost zobrat mamu - zoberiem. CO je na tom divne? Proste nexcel ist sam a ja sa mu ani necudujem, je to dlha cesta, moze dostat mikrospanok, moze sa stat cokolvek. Manzel casto cestuje do Zurichu do sidla firmy. Ak by mal moznost vziat ma tam s malym, ale nemohli by sme ist a xcela by ist jeho mama - nech ide. Aj ja by som bola spokojnejsia vediac, ze tam nie je sam.
A CO je divne na tom, ze mu vyvolava? Moja svokra bud vola alebo pise cez gmail/facebook (bud mne alebo manzelovi). Nevidim na tom absolutne nic divne. Xce vediet, ako sa mame, co mame nove. Robi to celych 8 rokov, co s manzelom zijem, odkedy sa nam narodil syn, tak castejsie - co mi pride dost logicke, xce vediet, ako sa ma jej najmladsi vnuk. Tiez sa do vela veci stara. A co? Zaujima sa o nas, xce pomoct. Ide len potial, pokial ju pustime my dvaja s manzelom.
Ja si takmer denne volam so svojou mamou. Ked si nevolame, tak si piseme cez net, ked maly spinka alebo ked mam aspon trosku cas. Ma to mojmu manzelovi vadit? Ma mi robit sceny, preco s nou tolko vyvolavam a vypisujem? Tiez sa do vela veci stara, rovnako ako svokra. A tiez to robi len preto, lebo xce pomoct. A tiez ide iba potial, pokial ju pustime my.
Z toho, co si v oboch temach napisala citim z Tvojej strany voci svokre strasnu nenavist. Uvedom si, ze si si za nepriatela zvolila Tvojmu chlapovi navzdy najblizsiu osobu - jeho MATKU. Ak sa aj pri probleme postavi na Tvoju stranu, spravi to len preto, lebo sa to od neho bude ocakavat. No bude sa pri kazdom spore citit ako medzi dvoma mlynskymi kolesami. A ver mi, ze ak budes situaciu hrotit, jedno koleso sa zlomi - a nebude to koleso matky.

@fidorka7 krasne si to napisala. A skvele si to vystihla. Nie len v poslednom prispevku, ale vo vsetkych, co som od Teba k tejto teme citala.

mihula
1. nov 2014

@fidorka7 tebe to aktualne hrozi,a ja uz to mam.Presne ako si napisala.Ked treba pomoct,bez za mamou,ale nech sa ani neopovazi opytat,prečo,načo,čo sa zas stalo.Uz som z toho znechutena,ale vlastne deti a vnucata si kupovat nemienim

fidorka7
2. nov 2014

@mihula tak to mi je ľúto, ale tak nesiľ to, myslím, že máš k tomu dobrý postoj. nech si sami vyberú, ja myslím, že časom sa to zlomí. želám ti nech tvoja nevesta dospeje, zmúdrie a bude tolerantná nielen k chybám svojim a naučí sa robiť kompromisy a potom zistí, že aj ten jej život bude ľahší. Niekto k tomu časom dospeje, niekto žiaľ nikdy.

fidorka7
2. nov 2014

no autorka sa vyparila z oboch tém, ktoré súbežne založila, zrejme sme dostatočne nepochopili jej ťažký život so svokrou a dostatočne ju nepoľutovali... no pravda sa ťažko počúva, najmä ak je človek presvedčený o svojej dokonalosti. Tak nereaguj, ale aspoň sa pouč z názorov skúsenejších.

labutienka333
autor
6. nov 2014

@fidorka7 kto povedal, že nepríjmem pravdu ? to že som nemala čas na odpisovanie ešte neznamená že som sa vyparila, ale ako vidím tebe musel v živote poriadne niekto ublížiť keď sa chováš tak ako sa chováš, len ta druhá je zlá a svokrička je naj, nikoho neodsudzujem, a to že ty si skúsenejšia to ma má presvedčiť o TVOjej pravde ? .. ja si na každého vytvorím svoj vlastný názor a to že som napísala len tolko čo ma trápilo to smietko toho, tak už ideš obranovať druhú stranu ?? ! hou pomaly. .. to že máš vek, ešte nemusí znamenať že máš neviem kolko skuseenosti. A polutovať ?.. tak maximálne polutujem teba za to čo tu píšeš

fidorka7
6. nov 2014

@labutienka333 Zjavne nechápeš a nechceš pochopiť. Na ostatné Tvoje invektívy je škoda reagovať, si proste ešte nedozreté, ubolené a ublížené dieťa.

labutienka333
autor
7. nov 2014

Zjavne ty neradis ale ides ma sudit a poúčať 🙂

labutienka333
autor
7. nov 2014
gabrish
22. máj 2015

Prosim vas poradte mi lebo zošaliem!4 roky byvame s muzom sami na byte.moji rodicia su od nas 300km a muzovi rodicia (svokrovci) 5 km...stale sa svokra so svokrom do nas staraju.uplne sme vzdy museli skakat ako oni piskali.no to by som tu pisala vsetko az do rana ale klinec do rakvy zabila svokra vtedy ked mi zakazala chodit ku mojim rodicom!!!proste moja mama s otcom nemaju pravo aby ma vydeli(som jedinacik maju len mna)ani na vnučata nemaju pravo(2 deti) ale ked sa ide ku svokre a deti tam chodia od narodenia ako na klavir a aj my,tak to je uz super..svokra sa mi miesa do zivota a muzovi(svojmu synovi)tlači do hlavy...potom sa len hadame v jednom kuse...rozhodla som sa ze sa s muzom rozidem len aby som uz nikdy nevidela svokru a svokra.neznasam to ich vecne buzerovanie a komandovanie.lenze muza lubim a deti tiez...zacala som koli nej fajcit a to som nefajcila.ohrizam si stale nechty som nervozna...moja mama s ocom su z toho sklamany ze preco ich svatke vadi ze k nim chodim...dakujem.

lucinkaboz
11. jún 2016

@mihula dobre ze to.riesila.vtedy a nie potom,

mala_hobitka
11. jún 2016

@labutienka333 V tomto prípade musí hranice určiť tvoj priateľ - jej syn. Pokiaľ jemu to nevadí alebo to odmieta riešiť (ako typickí mamičkári - či už zaslenení alebo proste slabí jedinci) tak s tým neurobíč nič - absolútne ničovaté nič. Ty môžeš rozhodovať iba o tom či sa s ňou budeš vídať a ako často ...ale nemôžeš urobiť nič aby si zmenila prístup priateľa k svojej matke. To môže urobiť iba on ak usúdi, že jeho matka prekračuje hranice.

maciatkolulu
11. jún 2016

@fidorka7 napisala si mi zo srdca, to je az neuveritelne, ze podme merat co kto dostal, komu co a nam nic....brrr, ved nie su este ani manzelia a tiez by som reagovala pri snovi ako popisuje, ok, som neziaduca, tak aj moje peniaze a aj moj cas su neziaduce. A to povzdychnutie baby, mamae to velmi tazke so svokrami...no comment, nie, ze svokry to maju tazke s nevestami, inak kazda z nas, co mame deti sa s najvacsou pravdepodobnostou staneme svokrami....

risicka
13. jún 2016

@gabrish no že ti zakazuje vlastným rodičom chodiť, to už je silná káva. Vykašli sa na ňu a normálne choď vašim. Na mne niečo podobné skúšala moja svokra, ale neuspela.

veronika33
14. jún 2016

@gabrish máš občiansky preukaz? Ak áno a si svojprávna, dospelá ... nerozumiem, ako ti môže svokra čokoľvek zakázať. Konečne ju prestaň poslúchať a rob čo sama uznáš za vhodné ..... manželovi povedz, že rodina ste vy dvaja s deťmi a nie ste nikomu nič povinní vysvetľovať a robiť si budete podľa svojho, chodiť tam, kde chcete vy - ako rodina...

aknazuz1988
22. dec 2017

Akoze citam to tu kvoli tomu, ze mam tiez obrovsky problem so svokrou.. Ale mozte sa hanbit..taky naklad dat tej babe.. Prd vidite do toho ako to u nej bolo a takto sa chovate?? Za to ze tu hladala utechu? Pochopenie??Ze vam to vobec stalo za ten cas...Uboziacky

lucinkaboz
24. mar 2018

@fidorka7 labutienka,ty co si general???!!!
@fidorka7

hanama1
5. jan 2019

@gabrish Ja by som zobrala deti a išla k rodičom aj na dva týždne buď s mužom alebo bez a vypla mobily a toto urobila párkrát. Ak budú svokrovci protestovať PO... (lebo pred sa im to nemá oznamovať, max. telefonicky na ceste) tak jednoducho zložiť telefon alebo odísť z miestnosti, z bytu, z návštevy... oni si časom uvedomia že žiadny efekt nemá to čo robia a možno dajú pokoj

hanama1
5. jan 2019

Mám pocit že sem chodia ženy čo sa čoskoro stanú svokrami alebo svokry, čo si samozrejme nikdy nepriznajú že nie sú dokonalé. Verím že trpí aj svokra ale trpí aj nevesta a aby sa mladý človek zožral od nervov, potom dostal nejakú zákernú chorobu kvôli tomu a aby sa manžel trápil a do smrti si vyčítal. Toto nie je sen matiek synov tak si myslím že svokry by mali sa snažiť čo najmenej miešať do života mladých, ak nechcú vidieť svojho syna trpieť. Mladí by si mali všetko nadobudnúť sami, nežobrať od svokry NIKDY!!! Ani nežiadať o pomoc. To by som v živote neurobila radšej zaplatím cudziemu alebo sa zoderiem v robote. Raz pochopíme prečo sme dostali takú svokru do života.... ale netuším kedy.... že by sme sa aspoň trochu uspokojili. Ja si tiež nenechám do ničoho kecať, ale to platí aj pri mojej mame, tiež robí tak ako má, proste ak sa to jedna vie naučiť tak aj druhá by mala. A nikomu nechce človek zle. Iba pokoj a žiť svoj život podľa vlastných predstáv. Mimochodom mám žiarlivú svokru chcela by mať syna len pre seba, resp. s nami raňajkovať obedovať aj večerať až do smrti, vkuse klame, naučila som sa odchádzať z miestnosti aj keď klamstvo od hocikoho mi vytlačí tlak na 200. Možno má nejakú chorobu. To si zvyknem hovoriť aby ma netrafil šľak.