Svokrin kožuch po jej smrti

8. feb 2022

Ahojte,
moja svokra minulý rok zomrela. Vypratávame po nej byt. Mala v živote 1 kožuch, na ktorom veľmi lipla a chválila sa s ním. Pred smrťou mala veľkú starosť, že až zomrie, čo s tým kožuchom bude. Nezabudol nám to pripomenúť aj jej brat, ktorého o tom zrejme upovedomila. Môj manžel ten kožuch chce predávať na bazare, alebo do Second handu, ale ja sa hanbím a je mi z toho trápne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. feb 2022

@viestta ten kožuch má 31 rokov

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalusiiik
8. feb 2022

Nepredala by som z úcty k nej, starostlivo by som ho uschovala

marcellka32
8. feb 2022

Nech predá, prečo ťa to až tak trápi? Je to len kožuch, materiálna vec

h2
8. feb 2022

@natalusiiik Predpokladám, že mala aj iné veci. Nedá sa všetko uschovať na pamiatku. Kožuch už podľa všetkého nebude nikto používať, treba sa ho zbaviť a ísť ďalej. Ináč si z domu spravia múzeum a sklad starých vecí.

sidicek
8. feb 2022

@natalusiiik na pamiatku uchovávať kožuch? 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
8. feb 2022

autorka a mala svokra nejake zelanie, ako nalozit s tym kozuchom? ak mala on starost, mozno nad tym uvazovala, co by bolo podla nej najlepsie. ak nic nepovedala, tak potom jedine sa ho nejako zbavit. neviem, aku moze mat hodnotu, ak chcete mat dobry pocit, mozete peniaze z predaja pouzit na dobru vec pre niekoho ineho, pripadne z neho prispiet na zaplatenie pomnika na cintorine

autor
8. feb 2022

@marcellka32 ide o tom, že je mi z toho trápne aj za manžela, keď niekde bude predávať X nosený 31 ročný kožuch.

sense
8. feb 2022

Nechaj nech sa bratia sami rozhodnú co s nim spravia

autor
8. feb 2022

@janetinka27 nie je to nijak výnimočný kožuch. Obyčajný slovenský kožuch, ktoré sa vyrábali sériovo.

nnnuuunnn
8. feb 2022

Tak keď to niekto kúpi 🤷

pinkgirl
8. feb 2022

buď rada že sa ho "zbavíš", veď nech ho kľudne predá - kožuch bude mať ďalší život 😉

marcellka32
8. feb 2022

A veď buď rada, že to niekto kúpi...sú ľudia, čo zbierajú kadečo, niekto zbiera kožuchy

autor
8. feb 2022

@pinkgirl to áno

oli18
8. feb 2022

Kozuchy uz davno nie su in. Manzelov slovensky, malo noseny (ma este 2) sme chceli predat za 20€, nik sa neozval. Ja mam 4, uz ich davno nenosim, jeden z ciernej lisky, stal 30 000 Sk pred 25 rokmi, urcite ho deti hodia do kontajnera, je nepredajny tiez. Skuste dat inzerat, aby sa manzel presvedcil, ze je to bezcenna vec.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
8. feb 2022

@viestta 👍

marcellka32
8. feb 2022

@viestta sú kadejaki zberači nepotrebných vecí, je možné, že sa predá 🙂

marcellka32
8. feb 2022

Dala by som na bazos a postupne spúšťala z ceny ...

berenike114
8. feb 2022

Ja by som ho darovala 🙂 možno by si našiel niekoho, kto by sa ho ujal. Ale určite by som ho neodkladala, nosiť ho už nikto nebude a zbytočne odkladať take veci aby na ne sadal prach … ak má poslúžiť ešte nech poslúži a ak si nenájde záujemcu dala by som ho do humany.

dzulli1980
8. feb 2022

Mali jej ho dať do truhly, keď na ňom tak lipla ... vôbec by som sa do toho nestarala ... nech ho dá muž jej bratovi a ten nech s ním robí, čo chce.

autor
8. feb 2022

@dzulli1980 veď totok som aj mužovi povedala. nech ho dá svokrinmu bratovi. Veď totok nie je normálne, aby niekto ospevoval starý kožuch. to ako keby nikto iný nemal v živote kožuch len ona. A až jeden

pbra40
8. feb 2022

Ak chcete urobit s kozuchom dobru vec a darovat ho skuste oslovit rozne skupiny šermiarov, sokoliarov a vyznavacov tychto druhov prezentacie. Vedia to vyuzit na roznu tvorbu kostymov atd.

thoughtfulweirdo
8. feb 2022

Ponúkla by som bezdomovcom 🤷🏻‍♀️ kúpiť ho zrejme nikto tak rýchlo nekúpi a takto ešte môže niekomu poslúžiť

moonlight1210
8. feb 2022

Tak si ho napriklad daj u kozusinarov presit na nejaky pekny kabatik. A bude sluzit zase dalej.
Nevyhodi sa, urobi radost.

eva112014
8. feb 2022

@moonlight1210 Výborný nápad 👍👍👍

mima1
8. feb 2022

Muz nech ho da bratovi a ked bude on chciet nech ho aj nosi alebo daruje zene. Osobne aj keby mal 50 r isiel by kade lahsie. Ked svokre tak na nom zalezalo mala povedat ze jej ho mate dat do hrobu.

autor
8. feb 2022

@moonlight1210 Je to dobrý nápad, ale mám svojích vecí dosť. A okrem toho, ona bola chudšia odo mňa, takže by bolo treba dodávať materiál a investovať do toho nechcem. Nenosím takéto typy oblečenia. A niekoho chudšieho do toho ťažko zoženiem ...