Svokrovci, môj muž a ja

simonaxx
15. aug 2017

ahojte, mám nový login (pre istotu). Mám problém a neviem ako ďalej...toto píšu viaceré viem. Budem písať asi dosť nejasne, ale keby som sa tu mala rozpísať tak asi budem do večera...takže ak budú nejaké otázky pýtajte sa....
Nedávno som sa dozvedela od môjho muža, že svokor ma chcel udrieť - toto ma tak zaskočilo, že som nevedela ako ďalej... Viem je to trochu od veci...ale asi takto... môj švagor sa pohádal zo svojou priateľkou u ktorej býval...a robil tam veľký cirkus. Tá jeho priateľka nám povedala, že ju chce zbiť...ale našťastie sa ovládol...áno !!!
Tak toto riešil môj manžel u jeho rodičov, keď bol u nich - ja som tam nebola.

Prišla reč aj na mňa - ja som tiež mala konflikt so švagrom, keď býval u nás (pohádal sa s rodičmi, keď bol single) tak sa odsťahoval. Ja som vtedy bola na MD. Nerobil, bol stále doma...a nehľadal si robotu a mne to časom išlo riadne na nervy... tak sme sa aj my pohádali, už som vykypela... a lala vyhrážal sa mi fackou....Tak môj muž ho vyhodil z domu. (vrátil sa k svojim rodičom). A mimochodom na príkaz mojej svokry sme mu museli vrátiť peniaze, ktoré nám dal ako nájom....

A vrátim sa k tomu, ako môj svokrík povedal môjmu chlapovi, že mi chcel vraziť..... Tak bavili sa o švagrovi a spomenuli aj ten incident ako chcel mňa udrieť... A svokor povedal môjmu mužovi, že aj "ja som mal na mále aby som nevrazil Tvojej žene"

A tu je to čo chcem týmto všetkým povedať... môj muž si ma absolútne nezastal. Keď mi to hovoril doma, som sa ho opýtala, že a aký mal akože dôvod udrieť ma??? a muž mi povedal: "ja neviem, nejako sme to zahovorili"

A na viac som sa nezmohla...lebo som mala v sebe všeljaké pocity a nevedela som ako ďalej...

Viem píšem, teda skáčem...dúfam, že ma chápete...ale potrebujem troška podstrčiť... ako to mám ďalej riešiť...Lebo ma to bolí, že môj manžel si ma nezastal...

modrava
15. aug 2017

asi by som to nebrala tak, ze sa ma muz nezastal. vyzera, ze lietanie faciek je u nich v rodine bezna zalezitost a maju dost vyrazne agresivne spravanie.
tvoj manzel to v sebe nema, ale mohol sa naucit neist do konfliktu, vyhybat sa konfrontacii. niekedy je lepsie nepovedat nic ako provokovat cloveka (aj vlastneho otca), pre ktoreho je riesenim zaucho.
to, ze to zahovorili moze znamenat, ze uchranil teba aj seba pred dalsimi utokmi. slovnymi, fyzickymi.
nebola si pri tom, nevies co vsetko sa udialo popri tej debate.

takaakoty
15. aug 2017

Ja teda neviem... bud je svokor hovado a facka bezne zeny, vtedy by som neriesila ze sa na moju adresu takto vyjadri, alebo je to normalny chlap ktoreho si musela poriadne nasr*t 😃 Ale podla tvojho opisu je cela ich rodina trochu na hrane asocialov, takze asi moc toho nezmenis. Konkretizuj co chces vlasne riesit. Ak to, ze si ocakavala od muza podporu, musis to riesit s nim. My na MK to nevybavime za teba.

katarinapekna
15. aug 2017

Keďže toto je bezny folklór vo vasej rodine, asi by tá to nemalo prekvapovat,už si si mohla zvyknúť a ak nevies,ries seba a nestraj sa o celý rodokmeň.

simonaxx
autor
15. aug 2017

@katarinapekna na toto sa zvyknúť nedá...na facky??? sa dá zvyknúť????

simonaxx
autor
15. aug 2017

@takaakoty ja viem, že to nevybavíte za mňa. A áno facká ženy...teda aj tú svoju. A či som ho nasr...la... ani neviem čím, lebo čo sa týka jeho som radšej ticho...radšej to dusím v sebe, lebo viem, že by sa trápil len môj muž a odsr..a by si to svokra....

hettinka
15. aug 2017

@simonaxx však ti katarinapekna píše, čo máš robiť, ak si "nezvykneš" ... ja by som prerušila VŠETKY styky s ich podarenou rodinkou, stačí mi ten prierez udalostí, čo si tu dala. lenivý, agresívny švagor, rodičia sa ho evidentne zastávajú, býva u vás, svokra rozkazuje, čo máte a nemáte robiť s nájomným (apropó, čo keby ste ho boli dávno minuli???)... no nech idú do hája. Manžela si nechaj, ak sa postaví na tvoju stranu 😉

pribinak
15. aug 2017

vies, svagor je agresivny asi ako jeho otec, takze tvoj muz asi nemal chut dalej rozoberat temu a bol rad, ze vyviazol bez zaucha aj on

co ti povedat, minimalizuj kontakt a hotovo

simonaxx
autor
15. aug 2017

@pribinak veď o to sa snažím, aby sme boli čo najmenej s nimi...lebo ma totálne psychicky vyciciavajú... a nechcem, aby moje deti videli, ako sa správajú k sebe...žiadna úcta, proste NIČ.

marina24
15. aug 2017

Tak ked sa biju v jeho rodine jedna radost,tak co sa cudujes??co ty vobec riesis akoze??sal vravis,ze agresivitu maju v rodine...nebrala by som to tragicky...

pribinak
15. aug 2017

@simonaxx fackovanie pri problemoch je v tej rodine asi bezna prax a tak to ber. ty s muzom ucte svoje deti normalnej komunikacii a henti ti mozu byt ukradnuti

na muza sa nehnevaj, mozno to, ze to zahovoril bolo to najlepsie co mohol spravit

zuzadula
15. aug 2017

Myslím že muž sa ťa zastal dostatočne a svoj postoj ukázal pri konflikte so švagrom, keď ho na tvoju obranu vyhodil. Ja by som mu dôverovala, ako píšu dievčatá, naučil sa žiť s praktikami svojej rodiny a vie kedy a čo si môže dovoliť a verím, že ak by šlo o fyzické napadnutie, zastal by sa ťa aj pred otcom. Ale keď sa o tom len rozprávali vyhodnotil situáciu tak, že to radšej nebude rozoberať a vyhrocovať. Dôveruj mu a skôr sa s ním porozprávaj o tom, ako to on vníma a čím cšetkým si musel prejsť, aby si to videla z jeho strany a vedela ho podržať aj ty!! Držím prsty

esther03
15. aug 2017

@simonaxx mal ho vyprovokovat tvoj muz, aby schytal aj on alebo mal rovno otcovi vrazit? Nasilie plodi nasilie a tvoj muz vyhodnotil, ze je lepsie vec zahovorit ako rozduchavat. Ine by to bolo v pripade, ze by si jednu schytala od otca a on by sa len pozeral a nezakrocil. Ale toto bola zjavne ina situacia. btw ako by si si predstavovala to, ze si ta muz mal zastat? Co konkretne si ocakavala?

0silvia0
15. aug 2017

@simonaxx fackovacie konflikty su u nich bezne, chcela si romanticky fackovaci suboj medzi otcom a synom za cest manzelky? Prosim ta bud rada ze tvoj muz je schopny vychadzat s takymito horucimi hlavami a ze nemusel riesit dalsi konflikt

pininka
15. aug 2017

Muz si ta urcite zastal, ked vyhodil svagra, moj by asi ani toto neurobik,len by mavol rukou. Raz mi pisam sused oplzle sms a dost som z toho bola nervozna, lebo to bol alkoholik a agresivny a moj muz absolutne nic neurobil. A pritom to bola jeho rodina. Hovorila som mu,ze sa bojim a muz len ze urcite bol spity ked to pisal. Pytala som sa kamaratov, a oni ze by dotycnemu rozbili minimalne hubu. Ale spat k tebe, nebola si pritomna pri debate,ktovie ako to svokor myslel a povedal. A myslim ze ani tvojmu muzovi to nebolo jedno, ked ti to doma povedal.

simonaxx
autor
15. aug 2017

@0silvia0 nie nechcem fackovací súboj medzi nimi...
@esther03 čo som očakávala??? ono všetko sa to tu ani nedá opísať...ale najradšej by som bola keby som ich už vôbec nemusela riešiť... Ja viem nedá sa to...sú to jeho rodičia... Ale ďakujem Vám za Vaše názory, rady...

katkakovac
15. aug 2017

Ty nemas problem z manzelom, ale z jeho rodinou. Obmedz kontakt. Ja mam taku svokru. Ta vsetko riesi agresivitou a bitkou. Byvaju u svagrovcov, tak je to uz takmer rovnake. My sme sa od nich odstrihli. Obcas, ak je konflikt, muz je radsej ticho a ide prec. Im to nevysvetlis, naco sa bude zbytocne stresovat.
Inak, preco mas pocit, ze to tvojho muza netrapi? Myslis, ze ked to pocul, bolo mu to jedno? Ver mi, ze nie. Ak prezival detstvo plne agresie a nasilia, nasiel si svoj sposob ako s tym bojovat. Ochranil aj teba a tvoju rodinu, ked vyhodil svagra. A este sa aj ty na neho hnevas. Ja som si presla podobnym a nakoniec som pochopila, ze sa na muza hnevat nemozem. Maximalne sme obmedzili kontakt a som mu oporou. Viem, ako nerad riesi taketo rodinne zalezitosti. Skus sa nad tym zamysliet. Ahlavne si to z muzom normalne vydebatujte.

esther03
15. aug 2017

@simonaxx pytala som sa normalne, co si ocakavala. Ako by sa mal podla teba zachovat tvoj muz? Mal mu vynadat? Mal mu povedat, ze nech o jeho zene hovori pekne? (a posluchol by ho agresivny grobian co tlcie aj svoju zene? ). Alebo mu mal jednu strelit? Chcela som konkretne vediet co bola ta spravna cesta podla teba a ak by sa tvoj muz tak zachoval, ty by si to brala, ze si ta zastal.

simonaxx
autor
15. aug 2017

@esther03 no keď mám pravdu povedať, tak čím viac na to všetko myslím...tak asi spravil dobre, že to ďalej nerozoberal... ja mám taký pocit, akoby svokor potreboval každého riadiť a keď nie je ako povie tak je zle...tak radšej bol ticho... ono je toho viac, ale asi by som to tu písala do rána... to svokrovo správanie...
tak teraz viem na čom som... viem, že môj muž bude stáť pri mne... a svokor bude naďalej rýpať do nás...

daduska_maminka
15. aug 2017

Podla mňa by si mal muz zastat svojej zeny nech je to predkymkolvek aj pred vlastnou matkou i otcom (teda ak ta zena je normalna)Je pravda ze to bude cely zivot ich chlapcek ze sa o neho starali a on im to chce odvdacit dobrym spravanim 🙂 .. ja by som nedovolila aby sa buekto k mojej polovicke spraval zle a zas by som nedovolila opak aby sa moja polovicka spravala zle k mojej rodine 🙂

esther03
15. aug 2017

@simonaxx pozri, nastastie s nimi nebyvate, takze vies kedykolvek zavriet dvere 🙂. To, ze je niekto niekoho rodina este neznamena, ze sa s nim musime stretavat. Ak bude niekto k tebe hruby, proste sa otoc na opätku a "cara dym". A viac sa nestretnem. Neboj, ja som tiez tak par ludi z rodiny odprevadila z mojho zivota 😀 A tvoj muz sa podla mna zachoval tak, ze za cas co s nim zije, vie odhadnut co sa riesit oplati a na co kaslat. Zivot s otcom bulom ho vytrenoval 😉

libawet
15. aug 2017

@simonaxx no toto, čo píšeš, je všetko veľmi nejasné, prečo sa to stalo, prečo Ty riešiš švagra ( býva s vami ? Ak nie, tak načo ? ) , čo si povedala, ako si reagovala...ťažko tuná robiť sudcu, či poradcu, prečo sa Ťa Tvoj muž nezastal, ak mal dôvod.

simonaxx
autor
15. aug 2017

@libawet býval u nás pred pár rokmi ...už nebýva. a išlo o to, že si absolútne nehľadal robotu a len si válal gu.e u nás doma...ja na materskej takže tiež som bola doma. Tak neviem či by ti to bolo príjemné, že je s tebou celý deň doma švagor....a nemal tendenciu si nájsť robotu...keby mu ju nenašiel môj muž tak sedí na riti furt... ale to je už za nami, síce nezabudla som ... len to riešili u nich doma a svokor povedal, že aj on ma chuť mi vraziť....a ja vôbec neviem aký mal na to dôvod...keď som mu absolútne nič nepovedala...

simonaxx
autor
15. aug 2017

dámy veľmi pekne ďakujem za Vaše názory a rady. Mám nad čím uvažovať, rozmýšľať a niektoré veci neriešiť...lebo iné to už nebude. ĎAKUJEM

lilyianka
15. aug 2017

@simonaxx sa divim,ze si dovolila,aby pred rokmi u vas svagor byval (predpikladam,ze mate vlastny dom cize pisany na teba a muza)... preco nebyval u rodicov? Ale u brata a jeho zeny,kt.este navyse bola s dietatom doma..odveci!! Dobre si urobila,ze si mu povedala svoje.
Na tvojom mieste by ma tiez zamrzelo,keby sa dozviem,ze avokor by mi rad jednu natiahol a moj chlap by drzal hubu...to co je za chlapa? Za svoju zenu sa nepistavi? Co sa bal,ze aj jemu sa ujde?
Snad tvoj muz neni typ ako tvoj svagor +svokor,ze sa ti casom jedna ujde...na tvojom mieste by som ani s jednym pi tomto neudrziavala vztah

bruneta880
15. aug 2017

@simonaxx nerieš to, tvoj agresívny svokor by podľa mňa najradšej vrazil každej žene...
Najmä ak permanentne otĺka tú svoju....
Vieš možno len tak, zo "zvyku"...
A hlavne, pretože on si myslí, že takto získa "kontrolu"...Vytvoriť v tebe strach...proste hovädo.
Taký by si zaslúžil, ale od takého dvojmetrového aby mu jednu struhol, či by aj potom bol hrdina ženy otĺkať.
Pravdepodobne aj jeho otec takto riešil svoje vzťahy....to nezmeníš.Neviem aká si nátura, ale ja osobne by som za ním zašla a spýtala sa ho na to a pred celou rodinou by som mu povedala že je obyčajný chudák...a aj keď mi vrazí tak to na tejto skutočnosti nič nezmení, práve naopak....
Je jedno či sú to manželovi rodičia, toto je neprípustné správanie...odstrihnúť sa- ja by som to urobila takto-konfrontačne, ale to som ja.

libawet
16. aug 2017

@simonaxx pozri sa, niečo si povedať musela, alebo urobiť, len tak pre nič za nič, Ti chcel vraziť, hej ? Prosím Ťa.....hovorím, ťažko na toto niečo napísať, nepoznám tú situáciu a Ty si ju nevysvetlila nijako.
A propos, k tomu švagrovi - prečo si súhlasila, aby býval u vás? To nemohlo nikdy robiť dobrotu. Časom vždy príde ku konfliktom.

bruneta880
18. aug 2017

@libawet takže vlastne ona je na vine?Aj keby mu neviem čo povedala, tak toto si dovoliť nemôže.
Teda treba mať v úcte rodičov, ale ak si to samozrejme zaslúžia.A naopak rodičia majú mať nejakú úctu k tvojmu partnerovi...čo mu dáva právo aby sa takto vyjadroval?A že u nich býval švagor, no tak bola tolerantná žena chcela vyjsť niekomu v ústrety...a keď povie svoj názor, tak si zaslúži po papuly?

libawet
21. aug 2017

@bruneta880 OK, no myslím si, že čosi povedala, čo jej svokra vytočilo a on povedal, čo povedal. Skutok však neurobil a myslím si, že by ani neurobil, len to tak hlúpo tresol. Určite sa ho nezastávam, len sa snažím vidieť veci reálne, bez emócií, nikto nevie, ako to bolo, autorka to nevysvetlila dostatočne, napísala len svoj pohľad na vec.
K tomu švagrovi - určite ho poznala, aký je, nezačal sa predsa váľať len tak, zo dňa na deň, lenivý bol pp. vždy. Čo čakala, keď ho pozve k nim bývať, že sa zmení ?

bettymacd
26. jan 2020

Asi to myslel ako "výchovnú" facku