Úmrtie v rodine

tobnuf
3. apr 2016

Chcela by som sa informovať či má niekto skúsenosť .. neviem ako to nazvať.. no mam podozrenie že môjho syna chodí navštevovať dedko, ktorý nam zomrel pred dvoma týždnami.. viem znie to hlúpo a neviem či mám tomu veriť.. 😒 ☹

julma
3. apr 2016

Treba dat za dedka odsluzit svate omse a modlit sa zanho, nech jeho dusa najde pokoj.

bluka2
3. apr 2016

Mna by zaujimalo, ze ako si na to prisla, ak to nie je tajne...

monullienka1
3. apr 2016

Moze to byt, moja babka chodila domov a vzdy ked tam prisla sa mi prisnila, ze prisla a aj ked odisla a nebohy stryko to vzdy potvrdil, ze tam vzdy bola. Staci ist aj za fararom nech vam vysvati dom/byt a duchovia k vam chodit nebudu minimalne rok

tobnuf
autor
3. apr 2016

@bluka2 maly sa odtahuje od prsnika a usmieva sa do blba ... vkuse ako by niekoho sledoval .. a hlavne je nepokojny v noci .. deje sa to od vtedy co umrel

evka_evka
3. apr 2016

@tobnuf tak ja neviem.a dieta sa boji? Alebo robi mu dedko zle? Pokial nie je vystrasene tak by som to neriesila

nikina17
3. apr 2016

Neznie to hlupo. Aj u nas sa to stalo. Mala mala vtedy 1,5 roka. Par dni po pohrebe stala v izbe a kyvala a pritom sa usmievala. Ked sme sa jej pytali komu kyva povedala,ze Astikovi (volal sa Rasto- Rastik) a bezala az ku dveram. Potom poslala pusu a prisla do izby uplne smutna. Ja som uplne zmeravela. Bol pri tom aj moj starky a tiez nechapal. Tak som sa jej opytala ci tu bol Rastik a prikyvla. A ked som sa jej opytala ci tam este je,tak ukazala na strop a pa pa. Ja tomu verim. Ked som mala 18 rokov,umrela mi babka. V noci som zle spala a rano som sa zobudila na buchot. Bolo pol deviatej a vsetky obrazky a terce zo sutazi na ktore som chodila boli popadane na zemi. O hodinu volali z nemocnice,ze babka rano o pol deviatej umrela 😕 A prisla sa rozlucit aj v den pohrebu. Ja v to urcite verim.

bluka2
3. apr 2016

@tobnuf Diky za odpoved, fuha, ale poradit bohuzial neviem....

evka_evka
3. apr 2016

@tobnuf a kolko ma dieta rokov? Do blba sa usmievaju asi vsetky male deti a v noci moze jedovat brusko alebo zubky

monullienka1
3. apr 2016

@tobnuf my mame vysvateny dom odkedy sa mi narodila dcerka, pre pokoj a ked ucinok uz pomynul a objavil sa u nas duch v momente sme dali opat vysvatit

tobnuf
autor
3. apr 2016

@evka_evka 2 mesiace asi mas pravdu som paranoidna .. nejdem na to ani mysliet lebi sa bojim..

tobnuf
autor
3. apr 2016

@monullienka1 to pridem do kostola a poziadam o vysvatenie? Ci ako to funguje

evka_evka
3. apr 2016

@tobnuf ja to nemyslim v zlom. A pokial nerobi zle tak sa nemas coho bat.

monullienka1
3. apr 2016

@tobnuf ano, povies, ze mas podozrenie, ze je u vas duch. Moja Viki ich videla a mozno este vidi neviem, na cintorine stale niekoho zdravila a to do roka tam nebola a naposledy minuly rok sa pytala maminy, ze kto je ta teta, ktora ide s nimi? A nikto nikde. U nas bol pravidelne nejaky duch, bud sa prisli podakovat za zapalenu sviecku alebo sa prisli rozlucit alebo ich mamina pritiahla alebo len tak, ked som vedela, ze je u nas duch som ani nespala

bonaqa2013
3. apr 2016

@monullienka1 aj môj otec hovorí, že moja mama chodí v noci do izby. Mama zomrela v septembri. Neviem si to vysvetliť, prečo....

jana_eyre
3. apr 2016

moj syn to robieval ked mal asi tak 5mesiacov.. vzdy sa pri lezani na chrbte v obyvacke na gauci usmieval do stropu a pokusal sa nieco imaginarne chytit.. bolo to vzdy na rovnakom mieste, strop mame biely a nebolo tam nic co by tam mohol vidiet.. ja som celkom racionalne uvazujuca osoba, ale prihodilo sa mi par inych veci, ktore si neviem racionalne vysvetlit a suvisia s mojou mrtvou mamou..

ked sa syn usmieval na prazdny strop, rada som si myslievala, ze tam vidi moju mamu a ze je s nami.. neviem, ci to je pravda a mozno sa to ani nikdy nedozviem, len som proste mala rada tu predstavu..

ale je mozne ze babatka sa tak bezne usmievaju a my nevieme na co, v kazdom pripade to neries..

ak je babatko spokojne, len sa usmieva, tak ak existuje nieco nadprirodzene - tak to nie je zle a netreba sa bat.. ak take nieco neexistuje, tak je to proste len obdobie babatka..

janinah
3. apr 2016

@bonaqa2013 treba sa s mamou rozlúčiť,poslať ju tam kam patrí,tam kde teraz má prebývať /presne tými slovami/a ubezpečiť ju,že sa o otca /alebo kvôli komu by tu chcela ostávať/ postaráte....

julma
3. apr 2016

Radim dat odsluzit za tie duse omse

svetkaadamko
3. apr 2016

@tobnuf urcite nie si paranoidna a ani to neznie hlupo. Mne sa to sice nikdy nestalo, ale verim tomu, ze sa to deje. Deticky su na toto najcitlivejsie a preto za nimi duchovia chodia. Moja kamoska mi v lete rozpravala, ako mali v dome duchov a mala som zimomriavky. A obidvoch duchov "stretol" ich syn (vtedy 5 rocny). Prisla k nim pani, ktora jej presne povedala okoho ide a ako dotycny umrel a ona len oci otvarala, ze odkial vie take veci. Takze moze to byt pravda, ale oni urcite nechcu ublizit. Len sa nevedia dostat prec z tohto sveta.

monullienka1
3. apr 2016

@bonaqa2013 tazsko povedat preco, ci ma este nieco nedoriesene, alebo nechce odist, no mala by. Moja babka sa nevedela zmierit s tym, ze nebohy stryko so svojou zenou boli alkoholici, tak od jej smrti, vzdy ked boli ozrati, robila tam buchot, vtedy sa mi aj prisnila, ze prisla, bratrancovi sa zjavila a sesternici v den pohrebu, alebo par dni nato, sa zjavila a ospravedlnovala. Potom o 7 mesiacov si zobrala stryka (dostal infarkt). Potom ked sesternica sa nastahovala do jej domu, tak mamu dali do babkynej izby, babka tam s nou bola, mozno je aj doteraz, strasi ju po nociach a kedze ma opilecku demenciu, tak si nepamata z coho sa pomocuje, len raz mama bola u nej v izbe a babka sa jej prihovorila, vracia jej to, ako babke ublizovala v poslednych rokoch. No a odkedy zacali prerabat dom (vymenili okna, strechu chcu opravit a este aj zateplit), tak sa mi uz s babkou nesnivalo, prisnila sa mi ked uz mali vybaveny uver a hladali niekoho na okna, z coho vyplivalo, ze je uz spokojna

janka7177
4. apr 2016

Moja znama mi tiež rozprávala,že jej syn pravidelne pred spaním videl jej nebohého otca.Dala vysvatit farárom dom a odvtedy bol kľud.

moni244
4. apr 2016

Moja tiez mala tieto stavy, ale bola starsia, cez 1,5 roka mala, par krat sa zapozerala do izby, hore ku stropu, usmiala sa, zakyvala, povedala papa a isli sme von, robila to aj v obyvacke, zapozerala sa za mna a zacala sa smiat a kyvatna niekoho alebo na nieco, no nebolo mi vsetko jedno, potom to prestalo, neviem, kto to mohol byt

anitta41
4. apr 2016
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

@tobnuf babule ti dobre radia dat posvatit domcek alebo teda byt a nejake tie omse.. stava sa to ale tymto by to malo prestat

dilino
4. apr 2016

ked zomrie niekto nesmu sa nosiť na pohreb ruže akonahle tam ma ruže alebo umele ruže dusi ho to preto tvoj syn nema pokoj a zjavuje sa mu dedko to sa u nas dialo po smrti maminej sestry už ked sme dali aj na omšu aj sme zavolali farara aby prišiel vysvetiť byt nič nepomahalo a potom som navštivila jednu pani ktora sa tym zaobera a ta mi to povedala ked mi to povedala mysleli sme si o nej že ta je vtipna ale naozaj odstranili sme z hrobu všetky ruže aj umele aj sme vytrhali ručne ruže ktore tam rastli v rukaviciach nesmu byt ani okolo hrobu lebo dusia toho zomreleho a ten kto zomrel koho ma najradšej tak sa mu ukazuje normalne ja ked som sa to dozvedela takmer som omdlela ale urobili sme tak ako nam kazala a prestalo to uplne zo dňa na deň skus zato nič nedaš nieje to žiadna povera je to normalne realna skusenosť možno mi niekto napiše že som šibnuta aj ja som si myslela o tej pani čo mi to povedala ale naozaj prestalo to ked sme to urobili do troch dni.

lubkavargova1
4. apr 2016

No stavaju sa aj take veci "medzi nebou a zemou" ... tiez sme mali v rodine a poviem ti, nebolo to nic prijemne.aj ked ja so maximalne racionalny clovek a verim len co vidim..toto mi stacilo raz a navzdy...odvtedy mam respekt pred tym co nepoznam a veru nezabrdam do toho co ma nepali..

luciannka83
4. apr 2016

vieš čo, môj malý keď bol vo veku tvojho, tak sa pri kojení stále pozeral za mňa. Ja som sa neustále otáčala, že čo tam vidí a nikdy tam nič nebolo. Keď som kojila v noci, bolo mi to veľmi nepríjemné a neraz mi mráz prešiel po chrbte. Možno si to len nahováraš a spájaš si súvislosti. Pre pokoj duše si daj vysvetiť dom. 🙂

tobnuf
autor
4. apr 2016

@luciannka83 moze byt ze si spajam suvislosti a sledujem teraz vsetko prehnane ked si nepamatam ci to robil aj pred tym..

helenanovakova
4. apr 2016

porozprávaj sa s dedkom, akoby bol nažive, povedz mu všetko, čo cítiš a popros ho, aby odišiel naspäť do svetla. on odíde