Už ďalej nevládzem

bielyandel
11. nov 2014

ahojte .potrebujem nejaku radu ja uz neviem ako dalej .Zijem s druhom uz 11 rokov mame 5 krasnych deti radost na ne pozerat .Problem je v tom ze sa z neho stal sebec uplny ignorant voci vsetkemu detom aj mne .Sprava sa ku mne ako k poslednej handre len dones odnes sprav a nakoniec vzdy povie ze nikdy nic nerobim len on chudak musi chodit do roboty deti ho nezaujimaju sem tam si na ne spomenie ked ich chce prevychovat bitkou ked vystrajaju mysli len na seba nikdy nekupi nieco detom aj ked vie ze nemaju radsej si kupi pivo a povie ze na somariny nema peniaze snazim sa im vsetko zabezpecit s materskej aspon zakladne veci jeho to samozrejme nezaujima ja som ich matka mam sa starat citim sa strasne mam pocit ze som na vsetko sama uplne ma psychicky depta on je zly a prekruti to vsetko tak aby som sa citila vinna ja ,rozmyslam ze ho opustim ja uz naozaj nevladzem znasat ho som predsa ludska bytost a nie zviera 😢 uz neviem co robit

oktobermimi
12. nov 2014

pff tak to je iné kafe...
ja by som odišla od takého... ani z mojím to neni lahke ale toto je extrem...

panidia
12. nov 2014

V prvom rade mat 5 detí v 33 rokoch to je sila.Nič si si nevšimla už po prvom,druhom,tretom?Nehovor mi ,že sa zmenil až teraz po piatom dietati.Samozrejme už je neskoro plakat nad rozliatym mliekom,skús sa s ním porozprávat ako si to vlastne predstavuje a zaujmi stanovisko!

orlik4
12. nov 2014

no ja si nemyslim, ze rozhovor pomoze. deti bije a tebe nadava. teraz k nemu prides a povies, co citis, a on sa ti akurat tak vysmeje. ja sa cudujem, ze uz nemas zbalene. keby mojmu dietatu moj manzel ublizil, tak uz tu davno nie som. ale teda, aby si mala ciste svedomie, tak to skus, ale dopredu radsej nic necakaj. aspon nebudes sklamana.
s 5 detmi to je tazke, ale ked uz si prakticky zvyknuta ich zvladat same, tak to o tolko horsie nebude... a ver tomu, ze su ovela lepsi chlapi ako ten tvoj. neviem, preco by si mu mala robit sluzku. ja mam inak "len" 2 deti, a kolkokrat nestiham ani riady umyt. takze ked ti pri 5 povie, ze nic nerobis, tak by som ho kopla do zadku. mne este manzel, ked mu poviem, ze som grogy, navari, a napr.vacsinou vysava on. proste vidi, ze opatera deti je 24hodinovka a ked moze, tak pomoze.

sheila72
12. nov 2014

Tak to je typický chlap, čo rozmýšľa ako keby žil v minulom storočí. Žena má byť doma a starať sa o deti, o domácnosť a na nič iné nemá nárok, pretože chlap chodí do práce a zabezpečuje rodinu. Keďže ty si celý deň doma a on chudák musí dreť ako otrok, znamená to, že tebe nič nechýba a on si môže vyhodiť z kopýtka, keďže si na to zarobil. Priponeň mu, že už je iná doba. Že ty tiež prispievaš do domácnosti, neni to síce veľa, ale aspoň si za to nekupuješ alkohol alebo veci pre seba. Keď ti bude vravieť, že toto robíš zle a hento by si mala ináč, povedz že si to spravíš proste po svojom, že máš väčšie skúsenosti. Nechápem, prečo si necháš takto skákať po hlave. A keď sa mu nepáči, môžeš dať najmladšie dieťa do jaslí a ísť do práce, nepohneš doma ani prstom a on si za týždeň uvedomí, čo si všetko robila a bola si nedocenená.

zab37
12. nov 2014

pokiaľ máš kam ísť odíť.....alebo nech ide on. Netráp seba ani deti, takýto chlap sa nezmení rozhovorom a predpokladám že si ani nič neuvedomí ...... psychicky ťa týra,.... odíť, nedovoľ aby toho súčasťou boli deti....hnus takýto chlapi ☹

zdena12345
12. nov 2014

stiahnite si toto
http://www.ulozto.cz/xw7hbit7/stop-manipulaci-6...
ci to cistou nahodou nezodpoveda vasmu partnerovi a potom sa zamysliet, ci ste ochotna znasat nieco take po zvysok zivota. Mame v rodine taky pripad a je to stale horsie a horsie a partnerka to neustale trpi. Obral ju takmer o vsetku dostojnost. zakazuje jej kupat sa lebo minie vodu, nemoze si poriadne zasvietit lebo minie elektrinu, vsetky peniaze ma pod patronatom on a ona musi od vsetkeho nosit blocky inak nedostane dalsie aj ked zaraba ona. dokonca jej minul aj vsetky peniaze z dedicstva bez toho aby sa jej spytal... tiez to zacinalo ako opisujete a zakazdym sa nieco pridalo a samozrejme o vsetko sa stara len on a ona je najlenivsia ves. a on sam je o tom presvedceny ze je to tak a clovek by mu to aj veril, keby castokrat nebol pritom a vedel ako to je v skutocnosti. lepsie to s nim asi nebude

zdena12345
12. nov 2014

@sheila72 poznam take, aj keby sa na vsetko v domacnosti "vykaslala" nic sa nezmeni... naviac to nie je jednoduche nechat vsetko tak, ved tam byva aj ona s detmi a nieco musia jest a obliect si...on sa o to urcite nepostara lebo to je pod jeho uroven

sisaha
12. nov 2014

@bielyandel nedonies, neodniest, nespravit... Odist od neho, nechat si zverit deti do vychovy a stanovit vyzivne.

mysicka36
12. nov 2014

Presne, na 5 detí to môže byť väčšia suma ako on vôbec prispieva teraz na domácnosť.
Ale teda porodiť takému chlapovi 5 detí? Hovorí ti niečo pojem antikoncepcia? 😖

minibabygirls
12. nov 2014

no mate to tazke na ozaj prežila som to tiež ale som si povedala ze nie som handra a nikto nema pravo mna a deti urazat ..... sa cudujem ze sa date urazat jak on ku vam vy ku nemu ze nic nerobite nechon ukaze co robi alebo co robi a ze on chudak chodi do roboty može si to vymenit s vami .....len to by som neriskovala pre deti deti tiež sa trapia ked fakt mate kam ist chodte pre to sa nezmeni nkdy ukazte mu ze bez vas to nebude fungovat zeked tam nebudete aspon uvidi co to je nestarat sa darmo ze je chlap ale postavim sa uz kvoli detom vtedy nepoznavam aj seba nikto nema pravo ma sudit alebo sa spravat on ma nevychoval treba sa zamysliet ci vam je topottrebne pocuvat urazky mat strach ja hovorim ja viemco prezivate ale treba mu ukazat a nie bat apostavit sa ja nedovolim zeby mne muz bil deti len tak a zevystrajaju su deti len tolko drzim palce

timca55
12. nov 2014

tak ja tiez by som nebola s niekym takym, som uz mala jedneho takeho nastastie sme nemali spolu dieta, ajked sa on snazil bez mojho vedomia len aby som ho neopustila , a ked sa mu to podarilo, taka som bola vystresovana a psychicky znicena ze som aj hned potratila , takze az aj vtedy som zistila ze som bola tehotna. ale hned som ho aj opustia , to s takym clovekom sa neoplati ostat ani z lutosti, ta znici a koli debilovi sa trapit a este aby aj deti trpeli tak to nie ... ja som sa uz tak poucila ze s takym uz ani do reci by som sa nedala, a dnes som taka vdacna mam takeho dobreho muza, ajked sa sem tam pochytime ale sa stara o nas a nic mi nevykrikuje a nelutuje

pribinak
12. nov 2014

Dúfam, ze uz berieš antikoncepciu! To je prvý krok k riešeniu tvojej situácie

pribinak
12. nov 2014

Chod k psychologicke a porozpravaj sa s nou o sebe a o tom aka si zufala! To je krok cislo 2. Na uradoch prace su psychologovia zadarmo, nemusis nic platit

natalym
12. nov 2014

No tak toto je situácia...... ☹ Máš kam ísť? Rodičia, súrodenci, priatelia? Porozprávať sa o riešení situácie?
Baby, čo keď on to robí preto aby sa ich zbavil? Veď keď odídu, bude mať pokoj. 5 detí nie je sranda.
Tiež treba požiadať o výživné pre Teba a deti.
Drž sa.

katarinamarkova
12. nov 2014

@bielyandel ked to nevladzes znasat, tak to jednoducho stopni, zmen!
otazka: co ta pri nom drzi?
nebolo by ti lepsie, keby si sa starala ,,len,, o 5 deti - na ktore by ti otecko prispieval.......ako starat sa aktualne, ak som dobre pochopila o 6 clenov domacnosti.t.j. deti plus manzela, s tym ze detom vsetko platis z materskej???
mimochodom nie - ja som matka ja sa mam starat.....

uz len z obycajneho ludskeho hladiska plati - ja som rodic, ja sa mam starat - to je matka plus otec
obaja sa mate rovnako podielat na vychove ( ano aj vychove ), starostlivosti o deti, domacnost, ci uz prakticky ci financne....rovnako to plati aj z pravneho hladiska.
to ze on chodi do prace neznamena ze deti ho zaujimat nemusia.

tova
13. nov 2014

@pribinak noco antikoncepciu? keby sa ku mne spraval ako k poslednej handre ani v gatiach by som okolo neho nepresla!

tova
13. nov 2014

@bielyandel tazko povedat preco taky je, ale musel byt uz taky dlhsiu dobu a ked sa radovankom nedalo odolat tak problemy sa dali ocakavat. Este je tu otazka ci si na deticky a bio hodiny netlacila ty ako niektore temy na MK, krasnu velku rodinku chcela mat za kazdu cenu, a teraz je toho privela.

bielyandel
autor
24. nov 2014

dakujem vsetkym za vase nazory a rady ospravedlnujem sa ze reagujem neskor ale nedalo sa
tak snazim sa to riesit keby som mala kam odidem hned ze je taky aky je som si uvedomovala postupne ale privierala som predtym oci chcela som udrzat rodinu za kazdu cenu co bola chyba vycitam si to kazducky den ze som nezakrocila skor ze mam deti nelutujem su zmyslom mojho zivota a urobiim cokolvek aby boli stastne
priatelovi sa usilujem co najviac vzdorovat neskakat ako piska aj ked je potom doma peklo najme ked je pod parou na deti mi uz nesiahne to potom nespoznavam samu seba co zistil aj naposledy ked som sa postavila medzi neho a deti
som rozhodnuta od neho odist nadobro on sa nezmeni tak drzte palce nech to zvladnem

luka2510
24. nov 2014

@bielyandel moja mas to velmi tazke..drzim ti palce..mas kam ist?

mimina00
24. nov 2014

On je taky a ty mas s nim 5 deti?

bielyandel
autor
24. nov 2014

mimina00 ano bohuzial neskoro sa mi otvorili oci
luka2510- dakujem nie momentalne nemam kam ist ale pracujem natom aj ked je to dost tazke

jozef11111111
9. sep 2022

@bielyandel je to aj tak dávno čo si pisala ..malakto vie s opitim rozprávať a byť pokojní atď a hlane skôr vyčítať keď není pod parou to nemáš šancu ..

sashulla
4. apr 2024

Ľúto mi je tvojej situácie. Každý je si strojcom svojho šťastia. Odísť s jedným alebo dvoma deťmi sa da. Ale s 5 deťmi? To je veľmi ťažké. Musela by si sa postaviť na vlastné nohy. Každopádne tvoj vzťah nie je vôbec ok. A držím ti palce aby si to dokázala a dala deťom lepší život ako v blízkosti ego muža.