Už ma vôbec nepriťahuje

coteraz
27. aug 2013

Ahojte vsetci a vsetky

S partnerom zijeme spolu 13 rokov a mame spolu dve male deti. Mame celkom pekny vztah, slusny, on je vyborny otec. Ale ako partner a partnerka sa ale zanedbavame. Ja sa mu kvoli tomu stale stazujem ale on to asi nechape, lebo nic nerobi preto aby sa to zmenilo. Jemu by sa pacilo keby sme spolu velmi casto sexovali. Jeho rytmus je aj kazdy den. Ale mam pocit ze zanedbava nas vztah a jedine co ho na vztahu bavi je sex. Lenze zaprve kazdy den sexovat vobec neni moj rytmus, a zadruhe ja nedokazem sexovat s niekym kto sa mi fyzicky protivi. Proste to musi byt aj nejak minimalne romanticke. Lenze on sa vobec o seba nestara, a nerobi nic pre to aby sme mali aj nejaky partnersky zivot spolu mimo "rodicovania". A uz to trva tak dlho ze ja mam pocit ze uz ho nelubim, ze si ho nesmierne vazim pre vela veci, ale ze uz ma vobec nepritahuje, lebo sa o seba nestara. Tak mne je potom aj tazko s nim sexovat ked ma prave naopak skor odpudzuje... A uz som mu to hovorila vela krat. A teraz ked mu poviem ze mu smrdi tricko ze sa nechcem k nemu ani pritisnut tak on sa na mna urazi. Neviem ako dalej. Zacina sa mi snivat ze ho podvadam s druhymi chlapmi, a uz niekolko krat som rozmyslala ze by mi bolo lepsej samej. Pretoze on sa nestara o seba, ale aj vsetko stale musim po nom upratovat. Nic nedokaze dat na miesto. Po zemi si hadze veci, nohavice, tricka sa valu po zemi, a on si ich kludne oblecie na druhy den. Najprv som bola zamilovana a som si hovorila ze mi to nevadi, ze to su povrchne veci a materialne a ze na tom nezalezi. Ale viac a viac si uvedomujem ako on ma nuti zit inac nez ako to chcem ja. A ja jeho tak isto nutim do niecoho co on nikdy nezmeni. Takze viac sme spolu, viac si vlastne prekazame ... A uz to dlho trva, a do toho mame deti, a ja vobec neviem ako posudit nas vztah a co dalej.
Lepsieho chlapa nenajdem. Repsektive kazdy ma nieco. Druhy by si daval krasne nakopku oblecenie a hukal by po mne a podobne... Lenze prezit zivot s muzom ktory ma nepritahuje, a ktory mi v podstate zavadzia? To je hrozna predstava, to tiez nevedie nikam. A v kazdom pripade to nechcem dotiahnut tak daleko, ze by som ho zacala naozaj podvadzat, pretoze on sa chova ako hluchy a slepy.
Keby sme nemali deti tak uz ho davno opustim. Nad tym som rozmyslala uz davno a som si tym 100% ista. Chcem ale aby moje deti mali otca. A tak som sa rozhodla ze moju energiu investujem do inych veci, napriklad do prace, a bohuzial nebudem cakat uz nic od neho, lebo naozaj uz bolo dost pokusov a diskuzii, on proste nic nechape. Takze ak to dokazem tak pri najlepsom budeme zit spolu pod jednou strechou, ale nie ako par. Az mi zimomriavky presli po chrbte. Ale co som si zavarila to mam.
Citim sa na to vsetko co mi beha v hlave trocha sama, a tak akykolvek komentar uvitam.

Vsetkych zdravim

mirage
27. aug 2013

@sisaha No.. Hovorime obe o peknom pocasi, Ty povies ze je slnecno a ja ze je jasno.

sisaha
27. aug 2013

@mirage tak tazka hodina je uz... 😀 😀

cajka_j
28. aug 2013

@mirage hej som sa chvilu zamyslela, preco sa nad tym ludia pozastavia a asi to vyznieva, ze to robil naschval, neviem, ci na tej nechutnosti zmeni nieco info ze nie, naschval to nebolo. kazdopadne humus to je, pravda, ci uz naschval a ci nie. nastastie tie obdobia uz mame za sebou 😀

skorpionica
28. aug 2013

@mima4 no veď práve, to sa opäť budem musieť ja prispôsobiť všetkému a nájsť si prácu na 5 dní v týždni, aby mal kto byť cez víkend s malou a budem musieť pracovať tak do 16 hod aby som mohla chodiť po ňu do škôlky...

mima4
28. aug 2013

@skorpionica
no tak to budes rovno niekde na polovicny uvazok upracovat wecka alebo robit pracu vhodnu pre dochodcu...
Pracu do 16:00 v BA s najvacsou pravdepodobnostou nenajdes, takze tvoj praitel alebo manzel ta aj v tomto potopi...
Ty budes mat vsetko na starosti, chodit aj po jeho dieta do skolky a on si bude zit svojim zivotom, pracovat do kedy bude chciet... ty sa budes prisposobovat ...
Asi ma za toto virtualne zabijes, ale s takym clovekom ani neuvazuj o dalsom dietati...

zandaa
28. aug 2013

@coteraz
Mozno hlupa otazka, ale co robis ty preto aby sa to zlepsilo? okrem toho, ze sa mu stale stazujes?
Dnes je vela zien, ktore maju zazemie a zabezpecenie zo strany chlapa a potom nevedia co so sebou

dominika99
28. aug 2013

@skorpionica asi tak nejak ja mam to iste stale len ja ja ja ja a ked ma byt z malou tak racej si lahne a ide spat alebo sa vyhovory ze on pracuje,, ale tak isto ako aj chlapy pracuju tak aj zeny ked su na materskej tak su z detmi aj to ich unavy dost ,, kazdy chlap je taky isty no nie az tak kazdy najde sa aj normalny ,,

aneri66
28. aug 2013

@cajka_j .... 😀

karin1234
28. aug 2013

Všetko vo vztahu je o spoločnej komunikacii a o spoločnom usili budovať vzťah.

skorpionica
28. aug 2013

@mima4 logiš, že nie druhé s ním 🙂 na polovičný nie, niekde budem robiť od 8 do 16 sprostú administratívu, tak ale čo už, keď nemám na výber

skorpionica
28. aug 2013

@dominika99 presne, ale on si myslí, že to je DOVOLENKA, že asi si celý deň vegetím.

coteraz
autor
28. aug 2013

@cajka_j este sme neskusili odbornu pomoc. ale len preto lebo k tomu ho tiez nemozem dokopat. prenho je stale vsetko ok. le do kedy?! :(

coteraz
autor
28. aug 2013

@mima4 Vzdy bol taky, len asi som mu to asi viac tolerovala. Vzdy mi to vadilo, ale nebrucala som dost. potom sme sklzli do stereotypu, kedy "ona si trochu zabruci", "on sa trocha posnazi" a zasa je vsetko ako bolo do dalsieho brucania. A cim som starsia tym to dokazem menej tolerovat.

coteraz
autor
28. aug 2013

Vsetkym dakujem za komentare!

No vidim ze v tom nelietam sama.

13 rokov (neuveritelne cislo) sme po sexualnej stranke na tom rovnako. To znamena ze on ma strasne lubi a chce, a vo mne on nedokaze vzbudit chtic. lebo tak strasne ma chce ze ja necitim ze mam priestor na to aby ja som ho chcela. (mozno trocha nezrozumitelne, ale neviem ako to inak povedat). Nemozem sa k nemu ani len pritulit bez toho aby to nezobral ze sa ide na to. Ked si niekedy videme tak to je super. Ale vela krat ma on odradi tym ako mi nenechava priestor k tomu ho troska dobiedzat, alebo napriklad aj nic. Ked vidim ako to strasne hned chce, uplne ma to odradi.

Nemam na mysli nikoho ineho. Este to by mi chybalo, dalsi chlap. Daj pokoj!

Niektore z vas vnukli poradenstvo, na niekoho sa obratit. Myslim ze tento krat ho naozaj dotlacim. Naozaj nechcem aby mi krachol vztah ked mozno sa to da riesit. Az ked vyskusame naozaj vsetko a budem sa viac trapit ako radovat... Ma niekto skusenost s poradenstvom? Fungovalo to, zlepsilo to veci?

Dakujem tym co mi pripomenuli, ze my deti rozvedenych rodicov sme boli radsej ked sme videli mamu stastnu nez hadky a plakanie. Lebo aj o tom to je!

A niektore velmi spravne podotkli, ze o seba sa mam zacat viac starat a tym mu pojdem prikladom! Kolkokrat sa stane ked ideme von a ja som "chic" on mi povie ze je vedla mna ako bezdomovec. Takze jeden by si myslel ze je tam mala sanca na zmenu... Len to vzdy zostane pri slovach. No uz ma napadlo ze ho budem obliekat ja. Ako male decko. No co, mozno to pomoze... Vy obliekate vasich chlapov?

Dakujem za vasu pozornost na 100x!!! Rada si vas este precitam...
Pekny den

sorciera24
28. aug 2013

@coteraz len on asi tazko chape, preco sa ti ta tolerancia zrazu posunula...hmmm....(skus to zobrat aj z jeho pohaldu....on to pravdepodobne vobec nevie pochopit)

zuriva
28. aug 2013

@sisaha
@coteraz suhlasim, ze vsetko chce otvorenost, ale tiez viem z vlastnej skusenosti, ze chlapi nemaju radi kritiku. 🙄 Takze skor sa priklanam k nazoru @zemruska , ze treba byt nenapadna, a jemne toho chlapa nasmerovat, kde ho chceme mat. Tiez som proti tomu, ze chlap sa ma vychovavat, ale na 2. strane, ked sme sa dali s manzelom dokopy, stale potahoval nosom. A mne to tak slo na nervy, neznasam to, ked si niekto nos normalne nevyfuka 🙄 🙄 🙄 Trvalo to mozno dva roky, podavala som mu vreckovku, s usmevom som mu povedala, ze ci ma nadchu, atd, a odvykol od toho...

selinka11
28. aug 2013

@coteraz Bola som na tom podobne,a aj preto som sa s partnerom rozišla a dnes by som ho aj napriek všetkému vrátila späť,takže naučilo ma to,že nie je hneď riešenie sa hneď rozchádzať,ale snažiť sa riešiť to a dohovárať mu až pokiaľ mu to naozaj nezapne a nezmení sa...držím palce!

podolka
28. aug 2013

Ahojte, mam podobny problem.... 😒 Teda, nie zeby ma manzel prestal pritahovat, je skvely otec, aj sa o mna stara, aj sa mi snazi vo vsetkom vyhoviet, ale...pred par rokmi som mu v PC nasla "urcite" videa v historii (podotykam nahodne, nie som typ, co sa niekomu hrabe v sukromi). Rozpravali sme sa o tom, pohadali sme sa...Odvtedy som na taketo veci narazila viackrat. Ano jeho frekvencia je kazdy den, mne staci raz za tyzden...no mne sa zhnusil. Ja s nim nemozem nic mat, lebo mi dviha zaludok. 😖

podolka
28. aug 2013

Niekedy mam fakt chut, aj sa mi paci a pritahuje ma, no ked sa uz k niecomu zacne schylovat, tak proste nemozem...

zuriva
28. aug 2013

@coteraz chlapa neobliekam, ale niekedy, ked ideme von, sa ma spyta, ktoru koselu si ma zobrat. A niekedy ho aj poslem sa prezliect, ze nie, na svadbu sa cierne rifle nehodia 😀 😀 😀 Takze ak chlapec nema ani sajnu, co sa s cim hodi, tak ho skus nasmerovat.

My sme na poradenstvo chodili pre inu pricinu /pokec/ a pomohlo to ciastocne. Hlavne v tom, ze manzel videl, ako strasne mi ublizil. Ale manzel chcel ist, chcel bojovat o nas vztah. Ale citala som tu pribehy zien, ktore sli najprv same a potom sa im podarilo muzov presvedcit. Ak on nechce ist, vybav si sedenie, a potom mu povedz, ze ides, bude to uz na 100 percent a daj mu moznost, ci chce, alebo nechce ist. Ak nepojde 1x, mozno pojde 2x. A mozno Ti psychologicka pomoze, aby si sa na veci pozerala inak.

chapem, co chces povedat s tym sexom a ze Ti nedava priestor. Skusila si mu to vysvetlit? pripadne mu rovno povedat, ze sa chces len tulit a pomojkat bez toho, aby slo o sex? Alebo urobit dohodu. Ziaden sex, kym sa neosprchuje. Alebo hrat take hry, ze Ty si teraz ta, ktora ho ma dobyjat, aby sa on hral na submisivneho...

Drzim prsty, aby to pomohlo...vies, neexistuje Pan Dokonaly, kazdy ma svoje chyby a tiez chapem,z e uz nie si taka tolerantna. Aj u mna sa to prejavuje. Veci, ktore som dokazala s usmevom zahrat do outu pred pokecom, ma teraz nesmierne dozieraju 😔 😔 😔 Ale u vas vidim, ze to ma este sancu, ak budete obaja chciet...

cajka_j
28. aug 2013

@aneri66 ? 😉

@coteraz ja mam za sebou terapiu, ale individualku, manzelsku sme zatial neskusali, ale je vola, takze uvidime, ako pofrcime nadalej, kedze je to relativne cerstva zalezitost... co si inak pisala o tom, ze sa onho ani opriet nemozes, aby sa hned nesapal, tak mi to pripomenulo presne mojho muza, mala som pocit, ze vkuse tlaci do toho sexu, ze na mna ide oplzlymi tahmi, ja sa mu opriem o rameno a hned mam ruky bud na prsiach alebo v rozkroku atd. musim ale priznat, ze toto bol jeho sposob vyrovnavania sa s nedostatkom sexu a akonahle ho zacal mat pravidelne, vieme sa krasne objat, pomojkat bez akychkolvek 'nasledkov' a uz vobec nie je oplzly, ako byval...
drzim palce, velmi prevelmi, lebo je to skoda, ked sa manzelstva a najma s detmi rozpadavaju bez snahy a poriadnej roboty na nich.

alica311
28. aug 2013

Ahojte baby, ja som sa vydala pred 2 rokmi, ale s manželom sme už spolu asi 6 rokov, máme jedno dieťa, ročné. A tiež začíname mať poriadnu kopu problémov. Ani po roku môjho naliehania, si manžel nenašiel lepšie platenú prácu, a keďže som na materskej dovolenke, už nestíhame, hypotéka, byt, cestovné, plienky, veď to poznáte... Nepoviem, keby sa mu nedarilo si niečo nájsť, ale on nechce. Je ing a ovláda perfektne 2 jazyky a napriek tomu mi donesie takú mizernú výplatu, že už som minula všetky úspory, aby bolo na stravu, ale aj tie úspory sú už takmer na nule. A on sa stále tvári, akoby sa nič nedialo. Nič nepomáha, ale po dobrom, ani po zlom, ani plač a krik... nič. Teraz som mu našla prácu, takú bokovku, tlmočnenie za pekné peniaze na 3 dni, ale on to nevzal, vraj "ešte nikdy netlmočil, len prekladal a on si nieje istý, či by to zvládol", no chápete, ja už nemám malému, pomaly dať čo do úst a on čo robí 15 rokov denno denne s angličtinou (mimochodom ovláda ju perfektne), takú prácu nezobral. Ide ma z neho poraziť, a to je len jeden prípad, čo nezobral, mal aj ponuku, že mu jeho brat pomôže sa dostať do jednej firmy za pekné peniaze, ale ani to. Proste z pôvodnej práce nechce odísť. A čo mám akože robiť ja s ročným dieťaťom a ešte aj s predčasne narodeným, čo mi celé noci nespáva. Som už taká vyčerpaná, že keby nebolo mojej mami, čo mi s malým pomáha, tak už neviem, kde som, možno už aj voniam fialky od spodu zeme. Okrem toho pribral 20 kíl za posledné 3 roky, takže ma už tiež fyzicky nepriťahuje, no a sexe ani nehovorím, žiadny... ale on sa tvári pred všetkými, že je všetko s nami v úplnom poriadku, jediné, čo vie mi povedať, že ma ľúbi a myslí si, že tým je to vybavené. Prepáčte mi za dlhý mejl, ale už som to musela dať zo seba von, lebo mi ma asi prekotilo.

coteraz
autor
28. aug 2013

@alica311 tvoj koment mi strasne pripomenul mojich rodicov. moj otec bol mudry a s velkym potencialom, ale vzdy robil v tovarni za mizerny plat i napriek vela pracovnym prilezitostiam, ktore mu dohadzovala moja mama, lebo chcela aby sa rodina mala lepsie. jemu ale vsetko vzdy stacilo, nechcel viac a nikdy ho k nicomu nedokopala. skoncilo to tak, ze ona bola ta ktora rodinu financne drzala. Neviem co si mam o tom mysliet. Lebo na jednej strane preco by to malo byt len na chlapovi? A na druhej strane sakra ked mas deti tak im chces to najlespie nie?! Vo vasej momentalnej situacii je to ale ine. Ty si matka a staras sa o malicke dieta ktore ta potrebuje. Ak ho este kojis dovod naviac..
Inak teraz budem extremna, ale v manzelskom snatku je to cierne na bielom ze sa maju jeden o druheho postarat, a ked ty uz nemas dat decku co do ust, neporusuje tvoj manzel zavazok ktory podpisal, ked odmieta zmenit pracu a dopriat rodine co jej patri?

jetopravda
28. aug 2013

@alica311 Vieš, možno tvoj manžel nechce opustiť prácu kvôli tomu, že ho to v nej baví, je si istý v tom, čo robí....nahovárať inžiniera aby išiel prekladať(aj keď ako píšeš ovláda 2 jazyky, no neviem, podľa mňa to nie je až tak správne). Nie každý človek môže prekladať, prekladať do cudzieho jazyka nie je len také ľahké. To nie je len o tom, že ovláda jazyky. On sa na to prekladanie pravdepodobne necíti. To, že pribral 20 kíl, jáj keby neboli horšie problémy....

anatalia77
28. aug 2013

@alica311 nuž nie všetci chlapi sú ambiciózny 😢 ,akurát by mohol urobiť nejaký kompromis,teda nájsť robotu aby ste si prilepšili,ale aby ho to ešte aj bavilo.
@coteraz neviem,či porušuje nejaký závazok,v tom zmysle ako si to popísala..

dominika99
28. aug 2013

@skorpionica no presne tak co uz snimi,,,,

matysek1812
28. aug 2013

Ahojcek, to pznam, viem presne ocom hovoris,nieje to lahke, moj manzel vie tiez toho vela, ale necini sa, ja som si nemohla najst po materskej robotu, tak nakoniec suhlasil, aby som sla do Rakuska,doma nechava kazde 2 tyz, meje kraaasne deturence, 3 a 5 rocnych chalanov,namiesto toho, aby on siel prec, musela som ja je to velmy tazkeeee,ved chlap by sa mal postarat, aesteaj jeho segra, ma sla udavat na socialku, vyhrazala sa mi pa

alica311
28. aug 2013

@jetopravda Vieš, môj manžel je síce ing ekonomiky, ale robí redaktora v jednej agentúre. Robí v medzinárodnej redakcii, prekladá a spracuváva správy z anj a nemeckého jazyka do slovenčiny, čiže denno denne robí s jazykom. Prekladateľstvom sa teda vlastne živí.

alica311
28. aug 2013

@jetopravda Ale to nieje len o tom, že pribral 20 kíl, ale o to, že sa už o seba vôbec nestará, hrozne sa začal obliekať, roztrihli sa mu topánky a chodí v takých, neumyje si vlasy...a x ďalších vecí. Ale najhoršie je, že zostal nejaký počudný si všili aj moji rodičia, súrodenci... jeho rodičia sú na opačnej strane republiky, takže tí mi nepomôžu.

alica311
28. aug 2013

@matysek1812 No pekne, ja som sa o tom bavila aj s jednou psychologičkou a tá mi povedala, že to sú také typy ľudí, čo majú síce vysoké IQ, ale nikdy to nedokážu využiť, a najhoršie sú pre nich zmeny. Môj manžel vie, že sme na tom veľmi zle, ale aj tak nedokáže prekonať strach a ísť niekam inam, do dôchodku bude robiť za 570 e a z toho mi 140 e precestuje. Inak, tu jeho sestru by som asi poslala niekam...niektorí ludia sa fakt necítia.