Vadilo by vám to?

12. feb 2023

Ahojte, potrebovala by som počuť názor nestranného človeka na moju situáciu,keďže o tom nikomu blízkemu povedať nechcem. Ide o priateľa, s ktorým sme spolu 4 roky. Začiatky boli ťažké, bol v zlej finančnej situácii, nejaký čas dokonca býval u mojich rodičov. Na začiatku vzťahu mi vo veľa veciach klamal, ale vysvetlovala som si to tak, že nechcel v začiatkoch ukázať to zlé.. Teraz mu dôverujem, bývame spolu v podnájme, mám dokonca prístup na jeho sociálne siete a všetko je super, je to úplne ideálny chlap. Ale pár dní dozadu som zistila, že má niekoľkotisícové dlhy, o čom som netušila. Celý čas mi tvrdil, že mal požičaných len tisíc eur, ktoré potreboval keď sme spolu začínali, pretože bol vo veľmi zlej situácii. Teraz som ale zistila toto. Horšie je, že on vôbec nedokáže hospodáriť s peniazmi.. po výplate hneď pomíňa, pred ďalšou výplatou nemá. Veľmi veľa vecí (či už do bytu, alebo obedy, dokonca dovolenku) má zaplatených od mojich rodičov (keďže ja zatiaľ len študujem a brigádujem). Ja si v poslednej dobe kladiem často otázku, čo v prípade ak otehotniem, alebo ked budeme chcieť vlastné bývanie. Nejde mi o financie pre mňa, ani o dovolenky, ale obávam sa, že nebude schopný sa finančne postarať o rodinu. Všetko ostatné je v našom vzťahu perfektné, nemenila by som.. ale keď som zistila o tých požičaných peniazoch, veľmi ma sklamal. Neviem či som viac sklamaná z toho, že zas mi niečo tajil, alebo z toho že má neustále celý vzťah nejaké finančné problémy. Pritom je to dospelý pracujúci muž, hoci mladý. Aký je váš pohľad na to? Tiež by vám to vadilo, alebo zbytočne hysterčím?

divokykonik
12. feb 2023

Vadilo. Zlá perspektíva do života, neistota pri založení rodiny (ja by som si s ním určite rodinu nezakladala).

goodidea
12. feb 2023
moze
12. feb 2023

Kopla by som ho do zadku, ale to si si precitat asi nechcela.

joesvk
12. feb 2023

To sú zásadné veci. Nielenže by mi to vadilo, ukončila by som vzťah

cyberk
12. feb 2023

fuh, mne by to extremne vadilo :D mlady a uz dlhy ma... moc rozumu asi nepobral... fakt chces s takymto nadalej chodit?

maranta_leuconeura
12. feb 2023

Chlapec je aspon inteligentny, vedel, ze si ma vybrat zenu, co ho zabezpeci 😉

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
12. feb 2023

tiez som mala ntakeho debila,,, vsetko som tahala sama .. dokonca po rozchode som zistili ze narobil na uctoch tisicove dlhy kt som splatit musela ja-peniaze som mu dala nech zaplati a on si ich nechal a neplatil ... som rada ze som sa ho zbavila... je to uz neaky ten rok a co viem je stale rovnaky,akurta porobil kopu deti -nastastie mne ani jedno..takze utekaj od neho .. nezmnei sa a bude to horsie

elenka74
12. feb 2023

Tvoj priateľ je nezodpovedný človek a veľmi pochybujem, že sa zmení, radšej by som volila rozchod.

joesvk
12. feb 2023

Ešte aby tvoji rodičia raz neprišli aj o strechu nad hlavou, keď budú mať taký klenot v rodine.

deginko
12. feb 2023

Nič lepšie ako ho opustiť nevieš urobiť.pokazis si roky života,nič neušetríte a budeš veľmi ľutovať.od takého ruky preč,podľa mňa,aby mal jeden mladý pracujúci človek,ktorý nemá vlastné bývanie dlhy,je neprijateľné.keby mal tie dlhy ako pôžičku,aby mal zabezpečené bývanie,tak to beriem..ale len tak dlhy,ani bývanie a nič nemať,výplatu predrbat.takeho človeka treba nechať okúsiť padnúť na dno a nie ho živiť

pribinak
12. feb 2023

Dievča všetky kontrolky ti musia blikať.

Perspektíva vzťahu s takýmto chlapom je veľmi veľmi otázna

Budete mat rodinu a ak začne exekútor peniaze vymáhať, môže to veľmi zasiahnuť rodinný rozpočet a kvalitu vášho života

Zišla by som z kratšej cesty a rozišla sa s ním. Klamstvo vo vzťahu? A ešte v tak principiálnych veciach? NO NO NO

sense
12. feb 2023

Áno zatajene tisícov dlhov by mi vadili a boli by dôvodom na ukončenie vzťahu, pretože laskanelaska tu musia vyblednut okamžite aj tie najruzovejsie okuliare, pretože to nie je jedna nezaplatené faktúra za telefón. A ani jedna krátkodobá záležitosť pokiaľ si nebral hypo na kúpu nehnuteľnosti, co si zjavne nebral keď nemal kde bývať. A úprimne čudujem sa tvojim rodičom ze ho sponzoruju

miskamicha
12. feb 2023

Vadilo....

viera
12. feb 2023

@goodidea Strasne som sa smiala ale ze strasne...TOPKOVY OBRAZOK👍

dianka555
12. feb 2023

A kto bude tie dlhy splácať ty či rodičia?

nely1704
12. feb 2023

Nehysterčíš! Utekaj čo najrýchlejšie. Zatiahne ešte do problémov aj Teba.

54tinka54
12. feb 2023

Jasne že by mi to vadilo.. s takým človekom by som ani nerozmýšľala o založení rodiny, mysli na budúcnosť a svoje deti, keď už nie na seba..
Teraz si zistila niekoľko tisícové dlhy, ktovie o čom všetkom ešte nevieš.. nestrácaj s ním čas! Akokoľvek dobrý človek môže byť, toto sú veľmi vážne veci.

enya00
12. feb 2023

vadilo..a este viac by mi vadilo,ze ho musia dotovat moji rodicia.Ale ano uplne skvely top chalan to je a ty si s nim stastna,lebo je super,partner na urovni.Co tam po tom,ze vas musia zivit rodicia 🤦‍♀️

drzaopica
12. feb 2023

Ako si zistila dlhy?klame je nezodpovedná vyzirka.Tvoji rodičia tak naivní ako ty.Nic neplatiť za neho!skončí to zle nad budúcnosťou ani nepremyslaj

elia9
12. feb 2023

Prosím ťa ver mi, od ideálneho chlapa je na míle vzdialený 😕

januska12323
12. feb 2023

Rodičia majú peniaze na rozdávanie? Ak toho majú dosť budem tvoja frajerka aj ja. Prečo vám všetko financujú?

viestta
12. feb 2023

Toto je idealny chlap? No zbohom aleluja

h2
12. feb 2023

Všetko je super, je to ideálny chlap. Len klame, je zadĺžený a necháva sa dotovať od tvojich rodičov. Fakt sen každej ženy! 🙄

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amiaja
12. feb 2023

Zadlzeny po usi, furt ti klame, zatajuje, dotuju ho tvoji rodicia.. ozaj idealny chlap do buducnosti, toho sa drz🙄

deti95060810
12. feb 2023

musím sa viac modliť aby moje dcéry mali viac rozumu a nedoniesli domov takýchto darmožráčov ako si domov doniesla rodičom ty...
Hotové nešťastie...

olimuc
12. feb 2023

To sa pýtaš vážne? Koľko máš rokov? 15? On je rad, že našiel takú hlúpu dojnú kravu. Však ty platíš za to aby bol taky idelny… každá prostitútka robí to za čo jej platia 🤷🏻‍♀️, keď dôjdu bubaky ani on taky ideálny nebude. Keď ešte študuješ doplň si predmety finančná gramotnosť, rodinne a majetkové právo. Divím sa tvojim rodičom, že to tolerujú …

zmrzlinka2021
12. feb 2023

Pre mna by to bola jasna stopka!!!
Teraz si predstav, ze mate male deti a toto sa ti stane. Neboj by ste boli manzelmi - vsetky dlhy, ktore si narobi pocas manzelstva budes platit aj TY!!!

Chodis s nim 4 roky - to nestaci, aby si pochopila, ze na vazny vztah taky clovek nie je vhodny?

Osobe v toto vinu davam aj tvojim rodicom, minimalne uz davno mal tvoj otec zobrat "opraty do ruky" a jasne s tebou sa o tom porozpravat a hlavne prestat dotovat takeho cloveka.

veselo_neveselo
12. feb 2023

Vadilo. Taky clovek ta bude celý život ťahať dole, nebudes mat čas mysliet na nič len na splácanie dlhov, strach k to, či sa neukazu dalsie. To bude biedny zivot. Laska- nelaska, s takým človekom by som nebola.