Výchova, svokrovci a následné hádky

trevis12
1. apr 2017

Kocky poraďte...Mám pocit že s manželom to ide dolu vodou...Kým sme boli sami chodili sme na výlety vedeli sa prakticky na všetkom dohodnúť bolo fajn...so svokrovci boli problému od začiatku...On bol v Anglicku a keď prišiel boli sme spolu a to sa jeho máme nepacilo, starala sa do nas typu prečo niesi o 22 doma keď sme sa tak dohodli...Ok toto obdobie som uzavrela,ak som otehotnela vzťah so svokrov sa zlepšil, aj chlap sa snou porozprával...Ona si takým niečím prešla keď boli svokrovci mladí jej otec do jej muža vyripaval a odsťahovali sa...Takže rýchlo pochopila v čom je náš problém...Lenže ak sa nám narodilo prvé dieťa a o rok a pol ďalšie ide to dolu vodou...Teraz je problém svokor...Začal mať obdobie že stále frfle na všetko...Ripe aj do mňa aj do mojej mami...Neviem co má za problém no mne to maximálne vadí, vravela som to mužovy nechcem aby to pred ním vyťahoval, muž tvrdí že to on je taký... aj taký je takže si myslím že sa nezmení, len už to došlo do takeho štádia že nemôžem sa na neho ani pozrieť...Je mi nepríjemne v jeho spoločnosti, všetko komentuje, diktuje, najlepšie vie všetko o mojich deťoch svokra , stále len počúvam veď babka nauč ho hento,tamto ja ak keby som neschopná...Bývame od nich 150km keď tam prídeme spíme u nich...Pre mňa je to ťažký vikend vždy...Hádame sa vždy keď je o ňom reč, keď tam máme ísť, chlap je smutný že nefunguje ako rodina že tam ísť nechcem...Svokorovy nechcem moju malú dcéru dávať nevie ju chytiť, správa sa k nej nepekné...Príklad.minule ležala na brušku on ju chytil za nohu a tahal- môj muž na to povedal že to mala byť sranda,no strašná sranda...Inokedy sme prišli zobral mi ju vo vajíčku a keď som za ním došla ťahal ju za nohy z vajíčka nepodoprel jej hlavičku...Samozrejme som hovorila že sa to tak nerobí tak ešte ofucany že veď on si vychoval 3 deti...Zasa som ostala pomalí najblbsia....Nechcem tam nechať deti bez dozoru chlap zasa hovorí že sú to ich starý rodičia a on tiež rozhoduje o nich...Toto sú hádky o nich...Ďalšie hádky sú koli výchove on je flegmatik výchova typu čo ta nezabije to ta posilní, ja som zasa viac pedantna, dbam na veci aby boli správne...On im neurčuje pravidlá potom všetko riešim ja...Máme rozličné názory na výchovu on ma pocit že ho furt dirigujem ..Zo začiatku to tak bolo čítala som veľa o výchove preto som chcela to robiť správne...Teraz som s toho upustila, len v ňom asi ostalo že ho dirigujem furt a preto stále keď niečo poviem o výchove čo sa nezhoduje s jeho názorom vzniknú hádky...A stále hovorím nehadajme sa pred deťmi len on nevie počkať do večera na riešenie sporu...Hádok pribuda a ja som smutná...Ako stohto kruhu von? Mimochodom pomáha s deťmi, domácnosťou, postráži ich aby som si mohla vybehnúť von...Len sa točíme dokola a cítim že vzťah upadá

petulda333
1. apr 2017

Ja mam svokru od nas 5km,tiez to s nou nieje lahke,ale tych par navstev u nas doma alebo obcas u nich prezijem. Je to muzova mama a maleho babka,nikdy by som im nechcela pokazit vztah. Maly ma rad svojich starkych a popravde sa na leto a par dni u nich aj tesim,maju dvor tak sa naly bude nat kde hrat. Myslim ze by si to obcas mohla vydrzat,tebe by sa tiez nepacilo keby tvoj muz vkuse kydal na tvojich rodicov. A co sa tyka vychovy,no asi si budete musiet sadnut a predevatovat to,mali by ste byt na rovnakej vlne

trevis12
autor
1. apr 2017

@petulda333 ja som takto fungovala , rozdychala som tie chvíle tam ale svokor stále podkopáva moju autoritu každú debatu mi musí oponovať už som snim radšej prestala hovoriť lebo je mi snim moc nepríjemne a chlap zasa stále hovori že nechce aby som tam chodila nasilu..Žiaľ musim.. :(

petulda333
1. apr 2017

@trevis12 tak potom nech ide muz s detmi sam,hadam sa spolu so svokrou budu vediet postarat

janinah
1. apr 2017

ako často tam chodíte na ten víkend? raz mesačne bohato stačí,dúfam,že tam nie jste každý víkend......a aspon raz mesačne naplánuj víkend pre svoju rodinu mimo domu,ale aj mimo svokrovcov...potrebujete zážitky,ptrebujete utužovať vzťahy medzi manželmi-vami aj medzi vami a deťmi....a to ide v peknom prostredí bez denného stereotypu a so zaujímavými zážitkami oveľa lepšie ako kdesi u svoky,kde si stále napätá či svokor nebude dieťa ťahať za nohy....nedaj sa,ty si matka,on môže vychovať aj 10 detí,ale svojich,čo sa tvojich detí týka MUSÍ akceptovať tvoje pokyny a tvoju výchovu....však,napokon,nemusíte tam chodiť v§bec,ak by to bolo neúnosné....a ešte otázka..ako často ste u tvojich rodičov?alebo máš muža,ktorý sa domov k svojim hrnie a k vašim stačí jedna zdvorilostná návšteva v roku? lebo aj takých chlapov poznám....

septemberkl
1. apr 2017

Tak to vyzerá byť dosť nepríjemná situácia, keď manžel je flegmatik, nezhodujete sa veľmi vo výchove a v konečnom dôsledku musíš veci s deťmi riešiť Ty. To je ťažké niečo radiť, ale asi by som začala od toho ťahania za nohy, lebo tvoj muž to asi tiež považuje za srandu. Tak sa ho spýtaj, či mu viac záleží na svokrovi, alebo na chrbtici a klboch vašej malej dcérky (neviem koľko mesiacov má a ako ju svokor vyťahuje za nohy) a či keď bude mať vaša dcéra nejaké problémy tak či sa tiež na tom bude smiať, že je to akože sranda. Na druhej strane ak si myslia, že niečo vedia naučiť tvoje deti, tak ich nechaj teda, nech ich to naučia, možno sa nakoniec budeš smiať ty. Skoda ze si konkretne neuviedla čo take ich má svokra naučiť. A dobre ti tu ostatné mamičky radia, urobte si s mužom program mimo svokrovcov, občas tam zájdite, ale inak aj vy si robte samostatne program.

trevis12
autor
1. apr 2017

@janinah nechodíme tam tak často raz mesačne na 3 dní cca...Ale zato niekoľko krát do týždňa Skype so svokrovcami ktoré prebieha asi tak- pod za babkou, daj pusu babke, nakreslis obrazok babke...a s manželovej strany - kedy a dôjdeš babka...Nechodiť u nás neprešlo to dráhy nepripusti, práveže mám pocit že odkedy som mu povedala ako mi je nepríjemné s jeho otcom chce tam byť viac...K nám nechodíme, ocino mi zomrel a mamina je chorá tam to nejde 😢 je to zamotaný kruh :(

trevis12
autor
1. apr 2017

@septemberkl Dcéra má rok, z vajíčka ju ťahal za nohy ako 3 mesačnú...Chlapovi to nevysvetlim ten to berie že im to tiež robil a bola to sranda...Ale určite nie ako 1 ročným...Teda ja už ani neviem pri svokrovych názoroch...Ten si aj dosť vymýšľa a chlap mu to hlce ak keby je niečo úžasné...Pritom stačí počúvať že jeden deň vravy tak a druhý inak....Pritom ten istý príbeh s 2 verziami :/ a navyše takéto chvíle berie že však sa nič nestalo ostala celá...Ale neuvedomuje si že to môže mať neskôr následky...Toto je v hoci čom problém...Svokra tá mi ich chce furt na nočník učit, to má teraz tak v rýchlosti napadlo lebo viac krát som povedala že ja si ich naučím...Potom by som celý život počúvala ako ONA ich naučila nie ja

septemberkl
1. apr 2017

@trevis12 no ale ked svokrovci byvaju 150 km daleko tak ich asi casto nenavstevujete, neviem ako by si svokra predstavovala to ucenie na nocnik, akoze raz za mesiac bude ucit na nocnik??? to mi pripadá byť celé také, že svokrovci nemaju velmi zmysel pre realitu. Aby malú naučila na nočník, tak to by svokra musela bývať s vami. A svokor ked trojmesacnu tahal za nohy z vajicka, tak to fakt prehnal, Ved 3-mesacna bola malinka na take srandy. POdla mna su nejaky odtrhnuty od reality. Ale hlavne ide o tvojho muza, ten kym nestoji na tvojej strane, tak to bude stale problematicke. Svokre by som asi pri veciach, ktore nechcem aby mi radila povedala len: To nechajte na mna. A opakovala to, kym by to nepochopila. A nemusis ani nic vysvetlovat, ze preco, lebo ty si mama a dovody vysvetlovat nemusis, ty si zodpovedná za deti. Lenze nielen ty ale aj muž a ten je akoby viac na ich strane a to je asi najvacsi problem.

septemberkl
1. apr 2017

@trevis12 a este ma napadlo, ze na taky argument, že svokor vychoval 3 deti mozes povedat, ze ano vychoval, ale to boli jeho deti a tieto su tvoje. A ci sa mu pacilo, ked niekto nemu kecal do toho ako ma co robit. Kludne sa spytaj aj svokry, ci jej tak do vsetkeho hovorila jej svokra a ci sa jej to pacilo a ci tvojho muza ucila na nocnik ona alebo jej svokra a ci by jej to dovolila. Pripadne sa to opytaj tvojho muza, ci ho na nocnik ucila jeho mama alebo babka.

ankasek
3. apr 2017

Najskôr si to preber so svojim mužom. Ak to nepomôže, tak tam prestaň chodiť.