Výlev na materskej. Chýba mi život pred

malav
20. okt 2020

Ahojte mamicky, niekedy zavidim mojim slobodnym a bezdetnym kamaratkam, aj vy to tak mate? 🙂 Mam doma 10 mesacneho maleho nezbednika, lubim ho najviac na svete, no obcas mi pride smutno za starym zivotom, pred dietatom. Ked som chodila do prace, po praci som sa venovala svojim konickom, mala som volny cas pre seba a vzdy poriadeny byt 😀
Niekedy, ked uz som vecer vystavena a spadnem do postele, tak nad tym rozmyslam. Potom sa vyspim a zas je dobre. A potom si samozrejme vycitam, ze si nevazim, co mam. Maly nebol planovany, mozno je to tym, ze zrazu prisla zmena, na ktoru som nebola pripravena. Mozno sa na materstvo vobec nehodim. Ach teraz si pripadam ako nedozreta pubertiacka 😀 a pritom mi pomaly ale isto taha na tridsiatku... Len mi prosim napiste, ze su tu aj take zienky, co to maju podobne a nie som sama. Dokonale matky prosim nereagovat 😀😀😀

nevludna
21. okt 2020

@malav boze ja som asi vadna, ale ja kebyze nemusim, do roboty nechodim😄 mam z nej len stres

malav
autor
21. okt 2020

@mom_of_teo no mne sa za cely cas podarilo ist 3x von s kamaratkami ze na kavu alebo tak 😀
Kamosky sa porozbiehali do sveta, tak sa stretavame velmi malo...

malav
autor
21. okt 2020

@ivik4 na dalsie babatko sa veru momentalne necitim 😀 aj ked obcas mi pride smutno kvoli nemu, ze bude sam a nebude mat partaka surodenca

malav
autor
21. okt 2020

@elementissa dobre si to opisala. Ked bol mensi snazila som sa mu venovat na 100 %, mala som vycitky, ze napr. sa s nim nehram, neukazujem ma hracky a tak.. domace prace, varenie som robila, kym spal. Ale potom som si povedala, ze to nemoze ist takto dalej, bola som unavena. Teraz ked spi cez den on, oddychujem aj ja. Ked idem nieco robit, vezmem ho so sebou a robime to spolu (vacsina veci sa tak da). Urcite je aj pre neho lepsie vidiet po zobudeni z poobedneho spanku aspon troska oddychnutu maminku a nie upachtenu trosku 😂

ivik4
21. okt 2020

@malav odpoviem Ti ako jedinacik,mne surodenec naozaj nikdy nechybal 😀 mozno patrim k mensine ale je to tak . Vzdy som mala kamosky,kolegyne,nebola som sama

malav
autor
21. okt 2020

@nevludna tak to sa ti necudujem potom, ak si mala stresy z prace.
My sme mali pohodku, vacsinu casu 🙂

lacibo
22. okt 2020

@malav ja ťa chápem, to je normálne, každý ma občas také pocity, len ti chcem povedať, že s príchodom dietaťa sa veselý život vôbec nemusí skončiť - môže ostať všetko - partie, známi, grilovačky, plesy, zábavy, cestovanie, romantika, výlety iba s manželom, káva s kamoškou, vzdelávať sa dá tiež, podnikať tiež - skrátka všetko...( treba si to len zorganizovať a nedať sa príliš obmedziť len na to, že som iba mama),a mozrejme nemôže byť KORONA😝

11iva11
22. okt 2020

@lacibo Ano, ale predpokladám, že na to, aby tieto radovánky pokračovali treba ochotnú mamu a svokru alebo cudziu (platenú) opatrovateľku. A to nie každý má/chce/môže.

lacibo
23. okt 2020

@11iva11 tak iba na aktivity vo dvojici😍, ináč sa dá veľa vecí aj s dieťaťom..to nie je problém, je to len uhol pohľadu..dieťa sa má prispôsobiť životnému štýlu v rodine a nie naopak rodičia a celá rodina dieťaťu.. môj názor..

scila
23. okt 2020

@lacibo ak máš dieťa, napr. s ekzémom, ktoré sa nemôže spotiť v autosedačke (v lete s ním v podstate nemôžeš ísť nikam autom, lebo mu hneď zhoršiš ekzém), alebo dieťa, čo nenávidí cestovanie v autosedačke, alebo dieťa, čo neobsedí ani minútu a nedá sa s ním byť v reštaurácii a pod., alebo dieťa, ktoré neznáša zmenu prostredia atď. atď. tak to nieje uhol pohľadu, ale problém. A zas vláčiť malé dieťa ako handru sem a tam bez ohľadu na dieťa, na potrebu denného spánku atď., lebo sa dieťa "musí prispôsobiť" vypovedá veľa o jeho rodičoch, predovšetkým o ich sebeckosti a bezohľadnosti. Toť môj nazor.

adkalu
23. okt 2020

@lacibo súhlasím, že veľa vecí sa dá aj s dieťaťom, takisto, že dieťa sa prispôsobí životnému štýlu rodiny, otázne je však ci ten štýl je dieťaťu prospesny a rešpektuje potreby dieťaťa. Ja si myslím, že rodičovstvo je obeta a určite sa aspoň zo začiatku treba obetovať a aj chod domácnosti, život podriadiť potrebám dieťaťa. Samozrejme, ako dieťa rastie možnosti sa rozširujú a naozaj možno fungovať s minimálnymi obmedzeniami.

lacibo
23. okt 2020

@scila ja sa nehádam. 😉každý to má inak...môj názor je možno trochu iný ako mnohých mamičiek, aj pre mňa sú potreby dieťaťa veľmi dôležité, môj cieľ je vychovať šťastného a zdravého človeka, plnohodnotného člena spoločnosti, ale to neznamená, že je pre jeho zdravý vývin nevyhnutné, aby mu mama a zvyšok rodiny museli slúžiť a prispôsobovať sa mu vo všetkom, výchova má byť totiž komplexná, berieme do úvahy rozvoj všetkých stránok osobnosti...a najmä to, že dieťa je jedinečná osobnosť, nie je našou súčasťou a my ako rodičia mu len jemne "pomáhame"na jeho vlastnej ceste, my sme napr. už dva týždne po pôrode mali s mužom pekné spoločne večery, každé z našich detí sme naučili, že zaspalo samé (žiadne uspávanie, iba rituály a režim, to áno, to je dôležité! ale žiadne spoločné spanie v manželskej posteli, tá je iba pre manželov podľa mňa, dieťatko pekne v postieľke, od 2 rokov v izbičke.. keď mala 2 roky, sme boli s mužom 3 dni na dovolenke a bola so starými rodičmi..a pod. máme tri deti (22, 16 a 4) a naše deti nie sú ani zaostalé ani utláčané, skôr naopak, sú od malička samostatné, zodpovedné (nikdy sme sa s nimi neučili), spoločenské, a tie staršie si úspešne aj brigádujú, sú zdravé a majú správnu výživu od malička, všetky som odkojila... ak nemáš vedomosti o našej rodine, tak hneď nesúď.. a nehodnoď , len preto že ty rodičovstvo berieš ako obetu..p. s. : ..a poznám aj veľa ďalších ľudí, čo zvládajú aj viac detí s prehľadom a nezaťažuje ich to, resp. neobmedzuje v živote..🙂

scila
24. okt 2020

@lacibo ja ťa nesudim, ale ty píšeš, že dieťa sa má prispôsobiť životnému štýlu rodičov. Tak vášmu štýlu sa možno prispôsobiť dá, ale sú ľudia, ktorí pred dieťaťom fungovali inak, a nie že po večeroch kukali telku. To, že tvoje dieti nemali koliky, že spinkali same a že ti deti postrážia rodičia a vy mozete ísť na dovolenku, neznamená, že to tak funguje všade...

lacibo
24. okt 2020

@scila no veď hej, kto si to ako zavedie, tak to funguje, je to vec každého rodiča..ja som reagovala najmä na autorkin príspevok, aby nevešala hlavu, že sa to všetko môže zmeniť a zlepšiť.. všetko dobré ti prajem..🙂

lacibo
24. okt 2020

@scila a ešte doplním.. neviem, odkiaľ si zobrala, že sedíme pred telkou..😅 veď aj inak sa dajú tráviť večery..ty vieš tuším o nás viac ako my sami (odporúčam najpv dobre prečítať, porozmýšľať a potom reagovať)

scila
24. okt 2020

@lacibo ďakujem za odporúčanie "matka roka". Určite sa budem držať podľa tvojich rád, vidno, že si všade bola, všetko videla a všetko vieš 😂😂😂

lacibo
24. okt 2020

@scila a ty si zase útočná a agresívna v komunikácii, takže v tejto chvíli si už s tebou dopisovanie končím..