Vzťah mama a syn

janocka1987
27. mar 2014

Idem sa vam vlastne postazovat, moj manzel sa do narodenia prvej dcerky spraval super, neboli ziadne problemy so svokrou. Od narodenia dcerky je to jedna hroza - teda uz takmer 3 roky. S maminkou by chcel riesiť všetko - krstiny, krstných rodičov, kedy oslava narodenín (o mesiac neskor, lebo iba vtedy moze svokra).... Skusala som po dobrom - vysvetlit, dohodnut sa, nepomohlo to. Skusla som slzy, nič. Skusala som krik, nič. Riesime dom a on myslí na to kde budu mat izbu a kuchynu jeho rodičia. Podotýkam ze byvaju vo vlastnom dome 100 km od nas.... Bojim sa toho ze ked mi skončí rodičovská a vrátim sa medzi ludi - do práce, stretnem človeka ktorý mi ponukne lásku a prve miesto v jeho zivote a ja nedokazem odolat takej ponuke.....

kaktusik007
27. mar 2014

@janocka1987 a bojis sa opravnene.... jedneho mamickara som si vzala, zila som s nim a pochopila ze pokial jeho sestra a jeho matka bude pred jeho detmi a mnou, tak nema vyznam s nim zit... A tak s nim uz rok a pol nezijem a je mi fajn 🙂

guinevre
27. mar 2014

Fuha, casto zeny prehanaju s tym ako zle su ich svokry, vacsinou je to dedinska mentalita podla ktorej nevesta a svokra sa medzi sebou musia nenavidiet. Ale, podla toho co si napisala, tak ta chapem, to je uz moc. A ten ktory je na vine je manzel. On ma urcit ciaru odkail pokial. Naco je jeho rodicom kuchyna vo vasom dome? Hostovska izba pre jeho alebo tvojich rodicov ked dojdu na navstevu ok, ale toto? Nejak by si mu mala odkomunikovat, ze si nezobral za zenu svoju matku, ale teba. A, on ti co na to hovori?

dejnas
27. mar 2014

@janocka1987 hmmm... vo svojej otázke si si vlastne sama odpovedala... áno, je veľmi pravdepodobné, že udalosti naberú takýto smer....žiaľ, poradiť veľmi neviem.... život s "mamičkárom" nie je žiadna výhra a len veľmi nízke percento takýchto chlapov dokáže svoj postoj zmeniť... vyskúšla si už zrejme viacero trikov, evidentne nič nezaberá, je len na Tebe nakoľko a ako dlho budeš schopná akceptovať tento stav

janocka1987
autor
27. mar 2014

Kym sme spolu chodili a potom aj po svadbe kym sa nenarodila dcerka tak sme mali aj so svkorou pekny vztah, takze o mentalite to nie je... A jeho argument bol, ze moji rodicia bývaju v susednej dedine a jeho tak daleko a kedze ich kvoli mne opustil tak sa o nich postara (nemaju zdravo. problemy, svkorka pracuje).... Ked sa mu sanzim vysvetliť ze jeho manzelka som ja začne zuriť a riesiť uplne odveci veci - napr. kolko majetku maju jeho rodičia a moji nemaju skoro nič a podobne..... Drzi sa hesla najlepšia obrana je utok....

janocka1987
autor
27. mar 2014

@dejnas mrzi ma to ze sa to prejavilo az neskor, ked som sa vydavala bola som si ista ze na cely zivot ☹ ale viem ze to nezvladnem vydrzat, zatial nemam kam s 2 detmi ist, ale časom sa to zmení a uz nasu rodinu neudrzi pokope nič ...

danula.ch
27. mar 2014

@janocka1987 mozno by to tvoj moz lepsie prijal od niekoho ineho, nie od teba. skus poprosit o pomoc niekoho z vasho okolia, komu tvoj chlap doveruje. alebo potom psycholog, proste niekto, kto mu otvori oci. to podla mna nie je dovod na rozvod, mohlo by sa to odkomunikovat, len treba chciet
inak ma dost zaraza, ze riesi to, kde budu mat jeho rodicia izbu a kuchynu namiesto toho, aby riesil s tebou to, ci tam vobec ta izba a kuchyna ma byt 😉 . fakt by potreboval otvorit oci

maminuska
27. mar 2014

@janocka1987 vie o tvojom postoji že ak sa to nezmení odídeš od neho ?

janocka1987
autor
27. mar 2014

@maminuska neberie to vazne, vie ze nemam kam ist,ze si uvedomujem ze deti potrebuju otca a ze som veriaca

janocka1987
autor
27. mar 2014

@danula.ch tu psychologicku poradnu by som mohla skusit navrhnut, uvidime ako zareaguje

maminuska
27. mar 2014

@janocka1987 tak je načase aby to zobral vážne. Deti potrebujú otca ale nie mamľasa čo sa drží materinej sukne.
Píšeš že časom sa to zmení a budeš mat kam s deťmi odísť, no tak mu to povedz, že tvoj čas ešte len príde a vtedy ťa pri ňom nič neudrží. Vo svojom postoji však musíš byt pevná a zásadová .

kaktusik007
28. mar 2014

@janocka1987 deti potrebuju otca... ale nie chlapa, ktory im nedava spravny vzor... a ak mas synov, tak mas o argument viac preco to ak sa nezmeni ukoncit --- deti si vezmu jeho spravanie za vzor a ja osobne by som fakt nechcela donicit detom zivot tym, ze budu neskor naviazane nezdravo na mne ako dospeli....

a ako zareaguje na psychologicku poradnu --- skusim si tipnut -- on ziadnu poradnu nepotrebuje, to TY si ta, ktora by to mala riesit pretoze si bezcitna, on sa chce iba a iba postarat o svojich rodicov,ktori ziju 100 km daleko a s ktorymi nie je...

daj mi vediet, ak som sa v mojom odhade jeho reakcie mylila 🙂)))

a ak fakt zvazujes odchod, tak vzdy sa da kam ist... len ono si to dopredu treba hnusne chladokrvne pripravit --- to sa mne zial nepodarilo, ak by som si nenasla vybrakovany byt, asi by som sa snazila vztah matka/syn prekusnut a prekusavat hooodne dlho este....... ale mne to ten moj nastastie ulahcil - potom stacilo uz len nepovolit, ked sa chcel vratit ku mne spat 🙂

stefka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janocka1987
autor
28. mar 2014

@stefka33 velke dakujem 🙂 skusim to - az si ma rozplakala, dufam ze to pomoze a dakujem za podporu, neviem to ani opísat ako ma to dojalo 🙂

silvinuska6
28. mar 2014

ja by som mu asi dala prečítať tento príspevok celý a buchla ho riadne panvicou po hlave nech sa spamätá 😀

stefka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janocka1987
autor
28. mar 2014

teraz je v praci, ale pisala som mu ze či si mozme dnes večer, ked decka budu spat, sadnut a rozdebatovat to a druhy navrh bol ze si do nedele napiseme to čo nam prekaza na vztahu, čo by sme chceli zmenit (s podmienkou ze sa to nezvrtne na to čo bolo kto čo kedy povedal, urobil) tak uvidím v nedelu večer či začneme pracovat na zmene alebo hodime flintu do žita - drzte palce, lebo to je uz posledny pokus pred uplnou rezignaciou

janocka1987
autor
28. mar 2014

@silvinuska6 :D len či by nebolo skoda panvice :D

silvinuska6
28. mar 2014

@janocka1987 😀 samozrejme že som to myslela s nadhľadom a štipkou humoru no v istých situáciach si myslím že na chlapa nič iné nezaberie asi fakt by im niektorým niekedy trebalo tresnúť po hlave nech sa spamätajú .... je mi jasné že nikto nie je bez chyby a vždy má každý svoj podiel viny no ako sa niektorý správaju tak fakt nechápem ☹

adri266
28. mar 2014

@janocka1987 drzim Ti prsty, aby ten rozhovor dopadol dobre. Ale prosim, bud opatrna. Chcem, aby si pochopila aj jeho stranu. On to nerobi narocky proti Tebe. On to robi, lebo si mysli, ze je dobry syn. Chapes to? Nechcela by si, aby raz vase deti dali na Tvoj nazor? Aby, ked budete chori, vas zaopatrili? Urcite ano. ALE, Ty by si mala byt na prvom mieste, lebo si jeho partnerka. Mama nazor moze povedat, ale dohodnut sa musi s Tebou.
ja som byvala u svokrovcov skoro 5 rokov. A ano, sem tam boli problemy, ale teraz, ked byvame oddelene, mam najlepsiu svokru pod slnkom. Ked treba, pomoze, porozprava sa so mnou, vzdy drzi moju stranu. Mam ju velmi rada...ale keby sme stale byvali spolu, grrrrrrrrrr, neviem, ako by to dopadlo. 😉

krasolienka1
18. dec 2023

@janocka1987 autorka ako to dopadlo ste spolu?

janocka1987
autor
18. dec 2023

@krasolienka1 sme spolu, mame 3 dieťa ale na jeho vzťahu k rodičom a ku mne sa mi nezmenilo.... Pribudli do jeho kruhu najdôležitejších osôb aj jeho súrodenci, ja som stále 3 koleso u voza.....

krasolienka1
18. dec 2023

@janocka1987 to mi je ľúto 😞
My tiež s manželom nemáme ideálny vzťah máme dve deti