Vzťah po nevere - som sním v ,, šťastnom manželstve"

katkazocele
10. sep 2018

Poplakala som si, keď som si uvedomila koľko manželstiev je takých, kde sa vyskytla už nevera a stále sú spolu ako keby sa nechumelilo a ženám to pravdu povediac už ani nevadí...

Na nikoho nechcem a nebudem útočiť,len chcem vedieť PREČO:

1. keď vás on raz podviedol, tak prečo mu opäť veríte na 100%? že už to neurobí?
2. vážne nevera vás posunula vpred? zlepšilo to vaše manželstvo? je to dobrá skúsenosť?
3. vážne je ,,silná, múdra, milujúca" žena, keď ju odpustí pre dobro detí? naozaj toto je ten typ kompromisu, ktorý treba robiť?
4.nezanechala vo vás nejakú ranu daná nevera? bolesť, krivdu,hnev ?
5. neoplatí pravidlo Keď ľúbim = tak nepodvediem
6. keď sa opäť sním milujete neprebehne vám hlavou, že toto isté robil aj s ňou?nezhnusí sa vám?
7. nemajú byť základnými piliermi vzťahu Vernosť, Láska, Dôvera, Úcta? lebo osobne si myslím, že keď Ma podvedie, tak ma nemiloval, nemôžem mu predsa dôverovať a hlavne ma tým ponížil, takže ani o úcte voči mne nemôže byť reč.

Mamičky ktoré zažili neveru, prosím vyjadrite sa v ktorých bodoch sa mýlim, prípadne v ktorých mám pravdu,Ďakujem vám.

arasidka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
11. sep 2018

@katkazocele my si ta dopre pamatame spred dvoch dni ako surovo a necitlivo si nam pretlacala svoj nazor. Ako si nas nazyvala tavami a hlupymi, lebo su medzi nami take ktore neveru odpustili a ziju dalej v manzelstve, takze neviem naco oyvaras novu temu. Baby neodporucam sa zapajat, neda sa s nou normalne diskutovat, melie len svoje.

sense
11. sep 2018

Zas dalsia tema? Ty si fakt zakomplexovana a s ty tvojim to nebufe take idealne ....ked sedis nonstop na konovi a nemozes spavat....

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
17juraj17
11. sep 2018

@katkazocele Si uvedom zakladnu vec. Nevera nie je len o jednom z partnerov nech uz je to ktorykolvek. Svoju cast viny maju zvacsa obaja.

andy241
11. sep 2018

@katkazocele ved ked ta stale podvadza tak si to s nim vykomunikuj...jasne ze kon je lacnejsi ako odborna pomoc ale toto uz zavana psychickym zrutenim sa .. :///

wikisara
11. sep 2018

Každá žena to má inak. Niektorá to vie prekusnúť a proste si povedať, že ok tak dám ešte šancu a pokiaľ sa to neopakuje tak to proste časom prebolí a funguje ďalej ale samozrejme nezabudnú. A potom sú také, ktoré na to jednoducho nedokážu nemyslieť, nevedia ísť ďalej a to je tvoj prípad, ale nie je to tvoja vina. Osobne si myslím, že tiež keby sa mi niečo také stalo tak by som sa s ním napríklad nevedela ani milovať. Furt by mi behalo hlavou, že bol s inou

ziwa1
11. sep 2018

Nikto z nas nemoze za to, ze zistil, ze jeho zena mala lepsie kvality ako ty a vratil sa k nej. Zmier sa s tym a vyries si to konecne so sebou a s nim. A neurazaj preto druhych uz niekolko dni po sebe. Alebo kolko blogov potrebujes este zalozit, aby si konecne pochopila, ze on ta odprosovat nepride? Tvoja smola je v tom, ze ty nemas ani komu vlastne tu neveru odpustit. Lebo on o teba uz nestoji.

andy241
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika0122
11. sep 2018

Chápem a už vôbec neodsudzujem ženy, ktoré odpustili neveru. Takmer vždy je to vina oboch a to, že žena odpustí, neznamená, že mu znova verí na 100 %. To je od nej niečo obdivuhodné, ze je s ním aj po nevere. To je vyšší level chápania manželstva. A poznam mužov ktorí raz podviedli a viac NIE. Takže nechápem tvojej téme keď ti to už raz ženy vysvetľovali.

vandicka7
11. sep 2018

@veronika0122 Asi ma potrebu sa v tom opat raz utvrdit 🙄

pininka
11. sep 2018

@vandicka7 nie, ona je tak neodbitna ze bude dookola zakladat tieto temy, kym jej tu vsetky nebudeme pritakavat ze ma pravdu ze po nevere uz len rozvod moze nasledovat.

17juraj17
11. sep 2018

@vandicka7 @pininka Ono toto je problem vela zien. Ak jej bol muz neverny a pochybil, nasledne to chce vratiti spat ona to bude dookola pitvat az ju necha.

ziwa1
11. sep 2018

@veronika0122 nie raz. Viackrat. Zalozila tych tem uz viacero za posledne dni a zmatali jej ich, lebo v kazdej nakoniec urazala vsetkych, co nesuhlasili, ze po nevere je povinne druheho opustit. A kazda, ktora by neveru odpustila bola pre nu tava, krava a hlupana. Nema zmysel sa s nou vobec bavit.

pininka
11. sep 2018

@17juraj17 ano,suhlasim. Je velmi tazke zabudnut a nechat tak. Ale ja som zastancom toho, ze ak sa rozhodneme vztah zachranit, netreba to uz nikdy vytahovay,lebo potom to nema vyznam. Samozrejme je to ine ked sa to opakuje dookola, myslim tu neveru

saslavka73
11. sep 2018

Myslím, že táto téma je práve tou o ktorej sa dá povedať, že kto neprežije tak nepochopí. Nemám osobnú skúsenosť takže neviem. Keď som bola mladšia tak som mala tendencie, že neodpustím, v živote nikdy a pod. Dnes viem, že ak by to bola jednorázovka tak by som odpustila. Je rozdiel nevera a nevera.
Ten kto tvrdí, že po nevere len rozvod a sám neprežil je veľmi hlúpy. Väčšinou človek reaguje v danej situácii úplne inak.

vandicka7
11. sep 2018

@pininka Lenze nechapem ako niekto si moze mysliet, ze len jej nazor je ten spravny, preco nepripusti, ze to tak nemusi zakazdym byt? Z toho mam akurat nervy

tinaa64
11. sep 2018

Rozvodovost by riadne stupma keby sa kazdy rozvadzal kvoli nevere..ja uprimne neviem co bu som robila..kym som neba vydata a nemala deti neveru by som neodpustila a znenavodela by som mojho partnera..ale traz neviem..mame dve deti..obe zavisle na mne a mm a rozchod by bol pre nich traumatizujuci..mozno vu som sa nerozviedla ale mozno ak odustila ale zabudnit nezavudla..a ako sa poznam pri kazdej hadke bu som mu to vykricala a upodozrievala...no dufam ze taketo veci nebudem musiet riesit...

bodka13
11. sep 2018

@katkazocele
1/ myslim, že mu neverí na 100%, ale dala mu=dali si šancu,spolu sa snažia o nápravu a čas ukáže či to malo zmysel
2/ mnohí si uvedomia svoje skutočné city a pocity, prehodnotia čo je pre nich dôležité
3/ neodpúšťa iba pre dobro detí, ale aj kvôli sebe = ľúbi ho
4/ určite zanechá... mnohým ostane blikať v hlave kontrolka
5/malo by platiť, ale ... človek robí aj chyby
6/ -
7/ áno toto všetko je súčasťou vzťahu,teda malo by byť... mnoho ľudí však rozlišuje milovanie a sex

pininka
11. sep 2018

@vandicka7 aj ja som z toho bola na nervy a skusala som jej to vysvetlovat asi tri hodiny, ale uplne zbytocne. S hlupostou bojovat nemozes.

arkelia
11. sep 2018

1.) mala by si mu dať šancu a začať mu dôverovať,inak to nemá význam byť sním
2.)byť milá,všímavá,lichotiť mu aj keď to nieje na 100% urobené,nekritizovať ho!
3.)nemyslieť na to a venovať sa jemu ,deťom a budúcnosti,ktorá vás čaká s deťmi
4.)robiť veci spoločne ako rodina
5.)byť lepšia v posteli ako predtým,nevyčítať mu nič a hlavne neporovnávaj sa sňou
6.)starať sa o seba viac a byť krásná a vždy usmiata,inak tvoj vzťah s ním nemá význam
Ak toto nedokážeš tak bež k psychologovi a on ti pomôže inak tvoja rodina a hlavne deti tým budú trpieť.

carrot_apple
11. sep 2018

ja poznám taký pár, zoznámili sa, láska neskutočná, začali spolu chodiť,bývať, po čase sa hádať-normálka, potom si urobili dieťa, hádky sa stupňovali až až, ona mu pol roka nedala pichnúť, on ju podvádzal, tak sa odstahoval, dieťa si pohadzovali, za celý rok ani ona ani on nenašli partnerov tak sa k sebe vrátili, urobili si druhé dieťa, mali svadbu a naposledy sa chlapec sťažoval, že sex má tak raz za mesiac aby sa rátalo? čo si myslíš, že sa stane? ja im dávam 5 rokov a zasa ju podvedie...asi tak. a treba si zapamätať jednu vec: muž má SPOKOJNÝ život keď má sex a žena najskôr potrebuje ten SPOKOJNÝ život aby sex mala!!!

17juraj17
11. sep 2018

@carrot_apple Muž má SPOKOJNÝ život keď má sex a žena najskôr potrebuje ten SPOKOJNÝ život aby sex mala!!! 👍👏

carrot_apple
11. sep 2018

@17juraj17 vidno, chlap chápe, škoda , že ženy to nevedia pochopiť. ja chvalabohu nepatrím medzi nechápavé ženy...

evitka83
11. sep 2018

@17juraj17 👏👏👏👏👏👏👏👏👍😁 so fucking true 🤣🤣🤣

lisbetka
11. sep 2018

Nepoznam cely ten pripad, ani som necitala ine temy, ktore pani zalozila, ale mam pocit, ze nevera sa v dnesnej dobe dost zlahcuje, akoby uz bolo pomaly normalne, ze niekto zahne, ved co, ked to bolo len raz a pod. a zvlast, ked podvedie chlap. Ani muz, ktory tu pise, by to asi tak nezhlacoval, keby to bola jeho partnerka, ktora mu zahla. Ano nevera sa da urcite odpustit, ale nie zabudnut. Takisto neplati, ze ked muz ma doma sex, tak nezahne. Poznam pripad, kedy sexovali pravidelne, ale pre dotycneho bola partnerka uz opozerana a zachcelo sa mu skusit nieco nove. Alebo novomanzel, ktoreho zviedla susedka, proste prisla prilezitost a on ju vyuzil. Dokonca poznam pripad aj v opacnej verzii, kedy chlap po roku manzelstva nacapal zenu v posteli s kamaratom a sex jej pritom isto nechybal. S tym, ze kazdy robi chyby suhlasim, lenze pri nevere dotycny clovek ma vzdy na vyber. Vie co tymto svojim rozhodnutim sposobi a predsa to urobi, to znamena, ze v tej chvili ma svojho partnera hlboko u prdele. Cize naco ostavat s clovekom, ktory vas ma kvoli chvilke vzrusenia u prdele, aj ked to mozno neskor prevelmi lutuje a slubi, ze uz to neurobi. Jedine ak kvoli detom, ale aj to je otazne, ci im to bude v konecnom dosledku na osoh. Tot moj nazor a mozte ma aj ukamenovat...

17juraj17
11. sep 2018

@lisbetka Velmi casto sa sklonuje NEVERA v spojitosti s chlapom. Samozrejme na prevazne zenskom fore sa to da predpokladat. No poviem to takto. Zenaty chlap podvedie zenu. Jeden mozno aj s viacerymi. Percentualne... Kolko myslis ze je tych zien s ktorymi podvadza slobodnych ? 😉😨 Teraz si svinsky nabehnem. Ale prepac mne z toho vychadza ze zeny su nevernejsie 😝
Tak aby som to zachranil - Nemyslim si ze zeny a muzi si maju co vycitat a hlavne v sucasnej emancipovanej dobe.

bodka13
11. sep 2018

@lisbetka k čomu sú dobré vety " môžete ma aj ukameňovať" ?
Teória je super,no realita je žiaľ iná - nie všetko sa dá vyriešiť podľa šablóny.... každá podvedená/podvedený sa riadi svojimi pocitmi,v tej chvíli a situácii sa rozhoduje najlepšie ako vie,aby jemu bolo dobre .... Autorka nemá právo nikoho súdiť a urážať ak nepostupuje podľa schémy ( vyhodiť nevernika a rozviesť sa) len preto, že ona by to tak riešila

anabella111
11. sep 2018

@lisbetka ..kto uz by ta len kamenoval..za nedomysleny a neskuseny nazor?...Leda Ti napisu..ako ja...Ze nevera moze mat tisic pricin...A jednou z nich moze byt..aj ..tazka frustracia..pocit neistoty..ublizenia vo vztahu...nie..ako pises..ze ma partnera u prdelky...ale prave naopak...nema ho ani tam..a ani tam....Momental prebieha jedna diskusia..kde smutna zena pise..ze ma chut podviest svojho partnera..Keby to dotiahla do konca..Je ona prvoplanovo jediny vinnik?..alebo niekto..ako ty pises..ze mu je to jedno?..Ze ona je zaletnik..ktory si nezasluzi odpustenie?..Ja si myslim..ze aj ospravedlnenie..U prdelky ju ma skor jej manzel..a je dost mozne..ze jej neverny nebol..A aby mi nikto nepodsunul..tak opakujem..ze nevera je zla..ale niekedy moze byt pocinom..zufalstva...a samotny sex je to najdostupnejsie..ale aj to najposlednejsie..co nevernik v inej naruci hlada..A zas..neveru v kazdom pripade..za najvacsi prehresok vo vztahu..mozu povazovat len jednoduchi ludia..emocne a intelektualne..bez akejkolvek sebareflexie...Ak sa niekto vyjadrí..ze s clovekom ..ktory bol neverny..je nutne sa rozviest..opustit ho za kazdu cenu, tak to vyjadrenie..je maximalne neskusene.....je to proste vyrok..ktorý si zasluzi leda tak zdvihnute obocie a zagulanie ocami....a naznak ..Ze do debaty sa pustaj..ked uz budes vediet..co..ako..a o com =sirsí zaber poznania...a schopnost empatickeho prijatia viacerych moznosti prezivania ludí....

lmml
11. sep 2018

Spravil by to raz a skončili sme.. ja stále opakujem že ak budem chcieť byť "neverná".. rozidem sa sním.. prečo podjebavat ak nie som šťastná? Tam si užijem a potom sa do toho zas vrátim? 😂 No čo ste sa zbláznili nie? 😂 Ak nie som šťastná jednoducho odídem a nemám potrebu podjebavat.. a ak by to raz spravil môj chlap Boh vie prečo.. skončili sme!! 😊 Len viem že to nespraví.. možnosti mal dosť a vytrval..😊 a ešte pri mojom správaní..😂 (ale to už je mimo tému)