Vzťahy - Svokor, svokra, švagrovci.

childuska
24. feb 2020

Sme s manželom už 17 rokov spolu, máme dvoch dospievajúcich synov a jedného mrňúsa. Vzťah so svokrou bol zo začiatku fajn, dokonca som sa smiala, že som si lepšie vybrala svokru ako muža. No zdanie klamalo. Dosť často sme sa začali kvôli svokre v začiatkoch hádať, kým muž sám po čase zistil, že svokra, teda jeho mama, robí všetko preto, aby ma "kopol do r.ti". Môj muž je odo mňa mladší o pár rokov, a brali sme sa hlavne preto, že sme čakali bábo. Svokru a vlastne celú rodinu som spoznala tesne pred svadbou, aj napriek tomu, že sme s mužom chodili spolu rok a pol. Evidentne zhodnotili, že sa nedá nič robiť a prišli so synom na oficiálne pytačky. Nemyslím si, že by som bola zlá partia, pretože moji rodičia nejaké finančné zázemie mali. Po svadbe sme fungovali s mužom dosť ťažko, mladí, zrazu dieťa, málo peňazí... Snažili sa vychádzať so mnou a ja s nimi. Chodili sme na chatu s nimi každý víkend, aby si užili svojho prvého vnuka. Ja som nemala starých rodičov, čo by sa v detstve o mňa zaujímali, a preto som trvala na tom, aby s vnukom si vytvorili vzťah od mala. Potom do roka a pol pribudol ďalší chlapček, vyzeralo to na idealne vzťahy. Svokra bola upata na prvého vnuka, svokor na druhého. Svokor je svojská povaha, nie zlý, ale rád podpichuje, občas dosť trefne. No napriek tomu som ho mala a stále mám rada. Ako roky plynuli, chatu sme prerobili z väčšej časti. Muž má brata, dvojča. Niečo pomáhal aj on, niečo financoval, no keďže robil týždňovky, bol slobodný, tak sa často domov nevracal. Mala som ho úprimne rada, ako brata, a výborne sme si rozumeli do čias, kým si nenašiel frajerku. Potom to šlo z kopca, a mám pocit, že aj vo vzťahu svokrovcov ku mne. Každú jeho frajerku vyvyšovali, každá bola krásna, šikovná, proste top. Ibaže, aj prvá, aj druhá pila prvú ligu. S druhou aj nejaký čas žil, má dieťa, s otcovstvom si nebol istý, boli už počas tehotenstva rozídený pre jej alkoholizmus. Svokra bola z nej paf a priznám sa, aj som žiarlila, lebo ku mne sa tak nesprávala. Prvá riadna facka od svokry prišla, keď sme jej oznámili, že je na ceste tretí chalan. To bolo rodeo. Že mám ísť na potrat, načo nám je tretie decko a pod. Pohádal sa muž s ňou, ja som sa urazila, veď ona ho chovať nebude. Medzi to Švagor a ex švagriná mali divoké vzťahy a po rozchode, údajne ho obrala o nejaké peniaze, a samozrejme vydieranie dieťaťom. Potom mal ďalšie dve zlatokopky, popiť, pofajcit, a požičať peniaze, auto atď... Pred rokom sa oženil, vzal si ženu s dvomi deťmi. Nepoznali sme ju, až po tajnej svadbe ju privliekol predstaviť. Bola som z nej sklamaná, no čo si vybral, to má. A tu sa vzťahy už úplne pokazili. Švagriná nám narozpravala klamstvá o jej predošlom živote, a my sme to náhodou zistili. Spadla v mojich očiach dosť hlboko a aj švagor. Nielenže sa tvárila, že tie deti majú rovnakého otca, a každý je od iného( čo v dnešnej dobe myslím tragédia nie je), ale počas toho ako si na inzerát na zoznamke našla švagra, tak žila s otcom mladšieho chlapca ešte tri mesiace po tomto ako si "narazila" švagra, a vodila ho k nim domov, keď bol druh na nočných. Nám narozpravala, že druhá vyhodila z bytu, keď sa syn narodil, že mal frajerky, bol gambler... že svokrovci jej z ľútosti platili byť. Mužov známy pochodí z rovnakého mesta ako ona a keď nám povedal, čo o nej vie on, nemohli sme uveriť. Tak sme sa opýtali jej susedy a tá potvrdila to isté. Problém však nie toto, to je na dokreslenie, ale fakt, že keď zistila, že švagor nemá peniaze na kúpu domu, zrazu nastal záujem bývať so svokrou vo veľkom dome. A tu zlatý klinec ako šibnutím prútika som sa stala zlou, zadubenou za peniazmi... Pretože švagor dostal dom a my chatu. Odkedy máme vlastný dom, na ktorý nám svokrovci prispeli až! 230 eurami a tri krát pomocou práce nám hovorili o takomto rozdelení. Že sme tam odmakali kus práce a švagor dostal dom. A čo sa stalo? Zrazu je všetko JEJ. Je tam tri mesiace aj s cestou. My tam už nesmieme. Som stále v bludnom kruhu, že čo? Začo? Pri pokuse o rozhovor sa svokra prejavuje v jednej lepšej hereckej úlohe za druhou... Svokor ignor, ani nekomunikuje, švagor sa s mužom baví výhradne len o práci... Mne sa do očí nepozrie, nepozdraví. Je to super ťah potvory, lebo už so švagrom je tehotná, či čo? Ja sa v tomto svete strácam... Veľmi ma bolí, že som po 17 rokoch stratila rodinu, ktorú som nemalou snahou držala po kope... Ako sa stým zmieriť? Muž je na mojej strane, hanbí sa za rodičov, komunikuje s nimi, ale minimálne. Ozvú sa len keď potrebujú niečo vybaviť alebo urobiť.... Na mne napriek tomu chýbajú, o vnukov sa moc nezaujímajú, nahradili ich priženencami... Dá sa na toto zabudnúť, vyriešiť to, či čo?























vytvorili vzťah od malička. vytvorilOplacali sme to pomocou v záhrade, okolo domu a opravami chaty.

deti95060810
24. feb 2020

hm, asi ťa hnevá že dom dostal švagor že?
ale ber to tak že je to rozhodnutie svokrovcov. A potom všetko zlé je na niečo dobré. Isto už majú vek - svokrovci, budú potrebovať pomoc tak jasné že v prvom rade budú tí čo sú hneď po ruke...poznám to. 😉

janickacrazy
24. feb 2020

@childuska No tak život sa vie niekedy zamotať riadne, ja by som to proste nechala tak, daj tomu čas. Tá ženská vyzerá byť teda "super partia" a možno ani s tvojím švagrom nevydrží dlho a svokra so svokrom asi tiež dlho z nej nadšení nebudú, ved ked sa tam len tak nasáčkovala aj s deťmi, to nie je sranda a pri takom spolužití sa vždy dačo pokazí. Možno prejde pár mesiacov, alebo rokov a svokra bude rada, že ťa má, uvidíš.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
24. feb 2020

Pozri, ty sa sústrediť na svoju rodinu, muža a tri decka. Tamtých nechaj tak, nič sa neboj, hento dlho nevydrží.
Zbytočne si tým nezamestnávajú hlavu, kašli na minulosť, sústrediť sa na prítomnosť a budúcnosť.
Niekedy cudzí ľudia s tebou vytvoria kvalitnejší vzťah a sú ti bližší ako pokrvný rodina.
Ja by som prerušila veskery kontakt a nechala ich tam. Nech sa strčia aj s domom. Vieš, ty máš podporu muža, ale aj on musí cítiť tvoju podporu

childuska
autor
24. feb 2020

@deti95060810 nie, dom mám vlastnoručne postavený, aj chatu muž po tomto kúpil. Mne chýba ten pocit, že patrím k ich rodine. Zachovali sa nespravodlivo majetkom mužovi, nie mne....aj keď mrzí ma teraz čas, čo som investovala do vysporiadania pozemkov pod chatou.

childuska
autor
24. feb 2020

@perdulka7 mama mi už nežije, mám otca a troch súrodencov, sme v kontakte denne.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
childuska
autor
24. feb 2020

@perdulka7 snažím sa, dúfam že to prebolí a zabudnem, no je to už pár mesiacov, a bolí to viac ako na začiatku.. vtedy bola ešte vo mne nádej...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
24. feb 2020

Bud rada, ze sa vies postarat o rodinu, ze muz stoji na tvojej strane. Bodka

lija22
24. feb 2020

z dialky sleduj ako ich story dopadne. nieco mi vravi, ze nie dobre. bud rada, ze si mimo a deti zrovna prisli o starkych, ti su uz velki a najmladsie to prezije ;)

childuska
autor
25. feb 2020

@lija22 rozhodila ma včera návšteva svokry, doniesla papiere na daňové, muž im ho robí roky... Len kvôli tomu došla... Nuž papiere si odniesla späť domov, slušne a takticky som muža z tohto oslobodila. Po odchode ma ešte desať minút triaslo. Bezmocnosťou.

childuska
autor
25. feb 2020

@perdulka7 Asi takto to urobím, ako radíš . Na jednej strane, máme teraz času na seba a na inú rodinu, priateľov a nemusíme bežať po každom telefonáte riešiť strechu, auto, záhradu alebo akúkoľvek blbosť, čo sa im pokazilo. Len tá diera v duši... Som strašne zaťažená na rodinu, to je celé. Som vďačná svokrovcom za ich syna, je mojím svetlom života, a naše deti tiež ❤️ a tým to teda skončí.

giuli
25. feb 2020

Ži a nechaj žiť....

maminuska
25. feb 2020

@childuska len mi napíš pls ako si ju slušne a takticky odmietla , lebo mne sa to roky nedarí s mojou tetou 🙂 .

childuska
autor
25. feb 2020

@maminuska nooo, či to pochopila úplne je otázne, ukáže sa to časom 😁 pozrela som na papiere, zhodnotila som, že ich aj tak nemá všetky, že keď bude mať už všetko pokope, nech to dá teda niekomu inému. 😂

alaguema
25. feb 2020

@childuska ja som nepochopila v čom je problém? S rozdelením majetku, alebo s tým, že švagriná nie je podľa tvojich predstáv? Ak ste ju lustrovali v meste odkiaľ pochádza a preberali ju s kadekým, tak sa nečuduj, že vás nemusí. Takéto veci sa ľahko roznesú.
Nerieš švagrinú, svokru, svokra, ale seba. Polož si otázku, prečo ti vadí každá žena, s ktorou mal vzťah tvoj švagor. Všetky si tu podala veľmi negatívne, priznala si, že žiarliš. Tam niekde bude koreň problému. Svokrovci ťa asi neprijali s nejakým veľkým nadšením...nuž, stáva sa. To predsa nie je nič také hrozné, aby si kvôli tomu znenávidela ženu, ktorú asi prijali lepšie. Povznes sa nad to, veď o nič nejde.

krystofkal
25. feb 2020

niekedy je lepšie nechať veci tak. Čas veľakrát veci sám vyrieši, neraz sa mi to potvrdilo 🙂

eludka
1. feb 2022

nie si povinna riesit ich zivoty, zameraj sa na seba a svoju rodinu