Z lásky nenávisť- dokument

bona_dea
23. jún 2017

Videli ste už tento dokument?
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/106178683...
Ja teda nie som z Marsu a nejaké to povedomie o živote mám, ale toto ma dosť vzalo.
Sama som žila s človekom, ktorý na mňa skúšal rôzne manipulatívne psychokecy, no našťastie žiadne fyzické násilie neprebehlo, ale tie príbehy v dokumente mi prišli riadne cez čiaru.
Stretli ste sa vy osobne alebo vo svojom okolí s podobnými osudmi?
Mne hlava neberie pohnútky tých mužov k takémuto správaniu.

mimi1237
24. jún 2017

Vcera som sa nato zo zaujimavosti pozrela,mas pocit ze su tie pribehy vymyslene?ja nie,domace nasilie prebieha roznych formach paradox ze vzdy je to o tom istom.

anos18
24. jún 2017

@bona_dea A čo konkrétne v tom dokumente sa Ti zdalo cez čiaru? Sama som si prežila niečo podobné. Násilníci sú si v mnohom podobní, na verejnosti úspešní, milí, vtipní, sympatickí, vzdelaní a spoločensky uznávaní ľudia a doma je to inak.

bona_dea
autor
24. jún 2017

@anos18 @mimi1237 nie, neprišli mi ti príbehy vymyslené.
Prišlo mi to jednoducho absurdné.
Asi si nedokážem predstaviť, že niekomu drbe takým spôsobom, že žene spôsobuje niečo také ako tam popisovali

bonavoxa
25. jún 2017

@bona_dea Může to klidně být někdo z Vašeho okolí, úspěšný lékař nebo právník. Dokonalý, vtipný, ,,správňák", který hájí vždy hodnoty. Doma agresivní, šovinistický, životu nebezpečný,...primitiv.
Roky se dokáže přetvařovat velkolepými gesty, že ty ženy nemají takhle postupně šanci poznat, co je zač. Až se projeví, mají spolu závazky v podobě majetku, děti, zážitků,..
Ty ženy stále čekají, že se vrátí do staré podoby.
Pomalinku rozkládají osobnost, že uvěří, že ony jsou ty špatné a málo se snaží, agresi si zaslouží. A jde to i do absolutního absurdna.
Je to velmi složitá problematika z hlediska psychologie, kdy hrají roli už rodinné konstelace. Například, když dívka měla v rodině příliš tvrdou výchovu od otce s nedostatkem lásky, podvědomě si hledá stejného muže, tyrana, Narcise. Proto se to častokrát opakuje a najde si ještě horšího.
Není to o intelektu, ale emocích. Často i velmi vzdělané ženy mají problém odhalit, že se to stalo právě jim. Stydí se. Jejich sebevědomí už na začátku není takové jaké by mělo být...po zkušenosti s domácím násilím, je potřeba roky terapií.
Málokdo si dokáže představit to čistě krystalické zlo, kdy je muž schopný systematicky ubližovat přes vlastní malé dítě, ohrožovat jeho výchovu a často i život.

kari55
22. jún 2018

Nedá sa to dokázať. Všetko otočia proti Vám. Stačí mať peniaze a podplatiť znalcov, políciu aj súdy. Nakoniec skončíte ako chudery ktoré si to vymysleli. Vlastná dlhoročná skúsenosť v tejto prehnitej skorumpovanej republike. A násilník chodí vysmiaty.