Život po 40tke

10. máj 2021

Čo so životom po 40+? Zadlzili by ste sa ešte novou hypotékou s novým partnerom a začali od začiatku s nejasným "koncom"? Alebo už radšej počúvať rozum a plávať životom len tak bez budúcnosti a bez zbytočných komplikácií?

ivik4
10. máj 2021

Kazdy mame iny pohlad na zivot. Ja som v 40tke chcela uz dospele dieta co mat budem a mat uz materstvo za sebou. Takze za mna v ziadnom pripade a uz vobec nie hypoteky. Novy vztah preco nie

suzitok
10. máj 2021

Ja mam pocit, ze mne zivot po 40-tke este len zacal....
Ale mam spolužiačku, co uz caka len na smrt..zalezi od toho, kto to ako berie...

renka30
10. máj 2021

S manzelom sme si vzali hypo az po 40tke. Ja sa teda este nechystam umierat.

lenkalienka0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
78787878
10. máj 2021

V 40+ som sa nastavila tak, ze uz budem iba plavat bez komplikacii. Dlho mi to nevydrzalo. Uz mam 50- a kopec energie pre nove veci, nove zaciatky a planov ako v 30tke. Vobec sa toho neboj 🙂

ivik4
10. máj 2021

Inak mimo odpovedi,ja sa na ten vek velmi tesim 😍

andi80
10. máj 2021

plánujem žiť do 100-ky, takže áno 🙂 P.S. Som 40+ 😀

beronsche
10. máj 2021

to chces este cca 30r len cakat na smrt, ked chces len "tak plavat zivotom bez buducnosti"? Nezijeme predsa v stredoveku, kde dozit sa 40 bolo vzacnostou..
Keby som bola nestastna, zacala by som novy zivot po 40tke, 50tke, 60tke.. hoci aj v 80tke, ak by mi zdravie sluzilo..
Keby mam prezit spokojne a stastne co i len par rokov, stalo by mi to za to a nie sa utapat, ze uz nemam vek pre novy zaciatok a tak len prezivam bez buducnosti..

renka30
10. máj 2021

A vobec, vek je naozaj len cislo, zalezi od toho ako si nastavena psychicky

maria1989
10. máj 2021

Vždy máš nejasný koniec, čo sa týka vzťahov. Bez ohľadu na vek.

dadis
10. máj 2021

Ahoj, ja som cerstvo 40+. Planujem v najblizsej dobe vziat hypoteku, sama, rozvadzam sa totiz. Vztah si nie som ista, ale je teda pravda, ze som zatial od mojho odlucenia od ex nestretla nikoho, kto by ma presvedcil vhupnut do toho rovnymi nohami. Vzdy tam bolo nejake ALE. Som opatrna a uvedomujem si, ze dalsie dieta by som uz nechcela. Mam dve deti v puberte. Mozno este v ich predpubertalnom obdobi, by ma niekto nalomil, ale teraz uz nie 😉

elizabet173
10. máj 2021

Najkrajsie roky zivota prezivam po 40. S novym vztahom, bez hypo, kazdy sme uz nieco mali, deti dospele, uplna parada

autor
10. máj 2021

@elizabet173 a bývaš s partnerom alebo ako toto máte poriesene?

elizabet173
10. máj 2021

Ved mozes byvat s partnerom v jednom byte alebo dome a druhy prenajimat.

dusankomoj
10. máj 2021

Ja som ovdovela ako 36 ročná a ako 41 som porodila syna a začala ,,nanovo"😉síce bez hypotéky,ale nakompletku rekonštrukcia domu,sťahovanie a predaj bytu ...takže 40+ netreba riešiť.

ivkazba
10. máj 2021

Plávať v 40+ životom len tak? Mein Gott, dúfam, že nikdy nebudem mať natoľko zatemnený mozog, aby som si toto niekedy povedala, ani v 60+ či neskôr. Navyše, človek má v 40-tke pres sebou ešte minimálne 20 rokov vysoko aktívneho života. Ja mám 43, v podstate nového partnera, áno, ešte aj dieťa plánujem, aj zmenu bývania možno plánujeme a ďalšiu plánujem vo veku 60+ kedy by som chcela odísť bývať do tepla k moru. Vek je len číslo, ak sa o seba človek stará (zdravotne, fyzicky, psychicky).

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hviera81
10. máj 2021

co presne pre teba znamene "plávať životom len tak bez budúcnosti a bez zbytočných komplikácií"? lebo teda to ze nemas partnera je bez buducnosti? vztah moze byt len komplikacia?
chodte do podnajmu, svoje byty dajte tiez do podnajmu. mas zadne vratka a zaroven ste spolu.
to plavat zivotom znie velmi depresivne - iba sediet doma a cakat na smrt....

katkaseiner
10. máj 2021

nestras pre boha... za necely mesiac mam 40 a teda vobec sa nechystam ist dole vodou....alebo cakat na smrt...
v kazdom pripade sa musis rozhodnut ty, jednak ci ti ten partner je len zaplatou na dieru alebo je to ten koho milujes a z jeho strany je to rovnake... pretoze hypo ti daju kludne do 65 rokov veku (vlani sme brali na 20 rokov) ale samozrejme tu ti moze 100 ludi zo 100 povedat co je najlepsie, nie je iste ze to bude najlepsie aj pre teba

elizabet173
10. máj 2021

Inak je kopa parov, ktore sa dali dokopy ovela neskor ako po 40. Ci uz rozvedeni, alebo ovdoveni a prezili spolu vela krasnych rokov, vek je naozaj len cislo.

hviera81
10. máj 2021

@katkaseiner :D ja mam v oktobri 40 a teda vobec by som takto neuvazovala.
btw, som teraz tehotna, takze moj zivot po 40 sa zarucene zmeni :D

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sante81
10. máj 2021

Pred mesiacom som mala 40, úžasný vek, so životnými skúsenosťami som dozrela, upratala v živote a rokmi sa menia aj priority. Ku šťastiu stačí mať zdravé deti, prácu, a hypotéku na byt platím sama. Akurát partner na život do dnes neprišiel. Takže za mňa život po 40 je úžasný 👌🥂

h2
10. máj 2021

Frázu "vek je len číslo" z duše neznášam! Vek nie je len číslo! Alebo by vám bolo jedno, či máte 81, alebo 18? Číslo, ako číslo, nie?

janickacrazy
10. máj 2021

Veď môžte ísť do podnájmu spolu a uvidíte, či to bude fungovať. Alebo sa presťahuj k nemu a svoj byt prenajmi. Keby to neklapalo, tak sa máš kam vrátiť. Keď teda nechceš hypo.

simsalabim
10. máj 2021

V tomto veku by som uz viac ako pred tym myslela na zadne vratka. Aby si neprisla o strechu na hlavou, ak by sa nieco zomlelo - strata zamestnania, vazna choroba, rozchod s partnerom. Ako hovoria Anglicania - "better be safe than sorry."

nevenka
10. máj 2021

@78787878 stara mama mojho muza mala v 43 prve vnuca, moje najmladsie dieta bude mat 5 😅😁, takze ja sa, keby som aj chcela, nemozem tvarit a citit ako dochodca. Je mi jasne, ze pravnucat sa ja nedozjem, aspon vnucata nejakeho ano. Ale teda dufam, ze nebudem musiet menit plany a zacinat uplne nanovo. Lebo mojho muza uplne, aj po tolkych rokoch spolu, strasne milujem...🙂

janickacrazy
10. máj 2021

@nevenka prečo by si sa nedozila pravnucat? Veď v 60 budeš babka, tak v 80+ môžeš byť prababka. Trochu optimizmu! 😂

ab727
10. máj 2021

Mne sa teda pred 40 zmenil život...nový partner,hypotéka,svadba a onedlho sa nám narodí bábätko.Ja si ten život idem užívať znova ako "za mlada" akurát s normálnym partnerom a už 15ročnou dcérou...ale aj keď som bola sama nemala som takéto zmýšľanie,že už idem do hrobu...

stanulienkat
10. máj 2021

V 40 este nie si stara. Maj aj priatela aj hypo. Ale nesla by som do hypo s priatelom.