Život po rozvode - výhody a nevýhody

19. apr 2024

Ahojte, rozmyslam nad rozvodom (mame 1 dieta, navrhla by som striedavku). Nasla som vela vyhod, ale zaujima ma Vas nazor o nevyhodach - napr. viac domacich prac, zivot bez auta resp. financne narocnejsi ak si budem sama financovat auto, viac nakladov na domacnost, od nuly riesit byvanie (najprv najom, potom hypo, pricom ceny su sialene). Pocitujete nejake ine nevyhody zivota po rozvode?

egonsk
19. apr 2024

zmiznu ti manzelske povinnosti 😁

autor
19. apr 2024

@egonsk to mam medzi vyhodami 👍

minenkak
19. apr 2024

Ja môžem povedať,že som bola stastne rozvedená

lakebabe
19. apr 2024

Ja som sa nerozvadzala , ale rozchod po 13 rokoch spoločného bývania. Pre mňa len výhody, ale bývanie sme mali každý aj svoje, ex mal kam ísť . Bez auta som bola asi rok, nechybalo mi potom som si kúpila vlastne. Ale pokiaľ žiješ v meste bez auta pekne prežijes .Záleží ako si na tom finančné ja som si hypo aj bývanie utiahla sama. Vždy si môžeš nájsť niekoho na spolubyvanie príp druhú prácu. Teraz budeš mať veľa voľného času nikomu nebudeš variť prať 😁

katarinaba
19. apr 2024

Vela zalezi aj od toho, ako budete s ex vychadzat. Ja so svojim lepsie vychadzam teraz ako pocas manzelstva. Nechal ma byvat v dome, sice hypo si platim sama. Vyzivne mi plati vcas, komunikacia super, ked dieta ochorie, nie je problem aby s nim bol, dokonca spolu robia ulohy. Navari ked je so synom doma. Postara sa o zahradu.
Ale ja som bola od zaciatku manzelstva financne nezavisla, on chodil mimo SK do prace, cize aj samostatna co sa domacnosti a deti tyka. Pre mna to bolo obrovske plus. Lebo co tu citam niektore zeny, nevedia si bez muza ani zadok utriet.
Kludne by som sla aj do striedavky, ale kedze stale robi mimo SK, tak by mu to nevyhovovalo.
Ja som spokojna. Sice mi moj sen o stastnej rodine do konca zivota nevysiel, ale takto je to podstatne lepsie. Deti vyrastaju bez hadok, tichej domacnosti, nasranych rodicov a neviem co este. S otcom maju dobry vztah, nikdy som im nebranila v styku, ani s rodinou exmanzela - tam prave naopak, su super vztahy a boli vzdy na mojej strane 😀 A teraz mi dokonca kupil nove auto, aby sme s detmi cestovali v bezpecnejsom.
A najlepsie je, ze si svoj cas organizujem podla seba. Kam ist, kedy ist, s kym ist, co kde robit. Nikomu sa neprisposobujem, nikoho sa nemusim pytat, na nikoho brat ohlad. Teda s detmi preberiem, ale tie vzdy suhlasia 😀

belllinka
19. apr 2024

@lakebabe Nikomu nebude variť a prať? 🙂 Ani sebe a dieťaťu? Veď to je všetko tak individuálne, ako aj dôvody na rozvod. Nie každý chlap doma nič nerobí. Každopádne najväčšia nevýhoda je to všetko finančne ťahať sama, kúpu bytu, náklady atď.

huxy
19. apr 2024

Autorka, ja by som sa nerozhodovala na základe výhod/nevýhod po rozvode. Ale na základe problému v manželstve. Ak je to niečo čo sa nedá napraviť, tak tam už nie je čo riešiť.
Ja som pred 40-tkou začínala od nuly s dieťaťom. Nové povolanie/zamestnanie, neskôr bývanie, auto.... Netvrdím že je to ľahké, ale určite je to po psychickej stránke lepšie ako keby som zostala s ex mužom.

hugger
19. apr 2024

Rozhodovanie o rozvode určite nie je o tom koľko sa ti zmení množstvo práce, peňazí a času. Hoci živiť dve domácnosti je určite nákladnejšie ako jednu, si dospelá a mala by si sa vedieť postarať o seba a výživné ti čiastočne pokryje náklady na dieťa.

Rozhodovanie o rozvode by malo byť o riešení chýbajúcej emocionálnej podpory, potrebe blízkosti, vzťahu...

lakebabe
19. apr 2024

@belllinka o deťoch nepise nič, preto píšem ze záleží v akej je finančnej situácii a nebudeme sa tu tváriť ze drvivá väčšina manželstiev nefunguje tak , že väčšinu prác robí doma žena. Vela žien, ktoré sa okolo mňa rozviedli mali svoje menšie byty za slobodna kúpené tak mali kam ísť. Všetko je to individuálne
A pokiaľ mám seriózny dôvod na rozvod nad iným nerozmýšľam. Všetko sa dá zorganizovať aj peniaze aj bývanie. Nerozvadza sa predsa bez, dôvodu

Teraz som si všimla ze pise jedno dieťa

belllinka
19. apr 2024

@lakebabe hneď v prvom riadku píše, že má dieťa.

tenerifka
19. apr 2024

Rozvadzala som sa davno, tak to uz asi nebude objektivne. Pytas sa na nevyhody, aj si ich vymenovala, ale u mña take vobec nenastali, domace prace sa znizli (varenie, pranie, upratovanie), ono sa to nezda, ale priemerny chlap poriadne naspini, a toho pradla... Naklady na stravu sa rapidne znizili, ono sa to nezda, ale priemerny chlap neskutocne vela prezerie; psychicka pohoda neskutocna, ono sa to nezda, ale priemerny chlap ti robi (velakrat nechtiac) nervy;
Byt bol moj, mala som skvelu pracu, dcera uz bola partacka.

lakebabe
19. apr 2024

@belllinka teraz som so všimla ze jedno dieťa ostatné sa nemení pokiaľ majú dieťa dostane výživné

belllinka
19. apr 2024

@lakebabe a potom píše aj, že bývanie ide riešiť od nuly, najprv podnájom, potom hypo, takže asi nejaký byt získaný za slobodna nehrozí

lakebabe
19. apr 2024

@belllinka áno a napísala som , že pokiaľ mám seriózny dôvod na rozvod tak si vyriešim aj nové bývanie. Nedostanem s chlapom len pre byt. Existujú podnájmu. Neda sa rozvádzať podľa nevyhod. Keď s niekym nechcem žiť pôjdem aj do garsónky na prenájom keby nemám kde

belllinka
19. apr 2024

@lakebabe veď samozrejme, pokiaľ je dôvod, riešim rozvod. Bavíme sa o negatívach, aký to má dopad

huxy
19. apr 2024

@lakebabe neviem či dostane výživné pri striedavke. Zvyčajne vtedy nie je, jedine ak by mal muž nadpriemerný príjem.

autor
19. apr 2024

@tenerifka totalne! Kolko bordelu narobi, to je neskutocne.. a zije si ako v hoteli, obaly z jedla necha tam, kde to zjedol, tanier spinavy na stole, ved sluzka uprace. Tesne po upratovani, hned pri prvom umyvani zubov, zaserie cele zrkadlo v kupelni, aj umyvadlo..

lakebabe
19. apr 2024

@belllinka pre každého iný , ona vie aké má finančné možnosti aky ma predpoklad na výživné. Aké zoženie bývanie v jej meste akú ma prácu toto je veľmi ťažké zovšeobecniť

lakebabe
19. apr 2024

A sme doma 😄
Budeš mat toľko času že nebudeš vedieť co sním. Aj tri brigády stihneš ked ti opadne starost o neho 😄

tenerifka
19. apr 2024

Ja som zrazu nemala co doma robit, vsetko stale ciste, upratane ana svojom mieste.
Ale ak by som nemala vlastne byvanie, jednoduche by to nebolo

lakebabe
19. apr 2024

@huxy býva niekedy výživné ale je to od jeho príjmu ťažko povedať aké má aj on finančné zázemie

huxy
19. apr 2024

@lakebabe áno,veď preto píšem, že to je možné, ak má vyšší alebo nadpriemerný príjem.

lakebabe
19. apr 2024

@tenerifka ja som začala chodiť na jazykovku a cvičiť každý deň tak som mala čas po práci 😁

tenerifka
19. apr 2024

@lakebabe veru, kto nezazije tak neuveri. Ja som este k tomu chodila do prace do Bratislavy, 90km tam a 90km naspat kazdy deñ

autor
19. apr 2024

Dievcata, bavite ma, na vela komentov by som tu dala like, ale neviem preco, neda sa. Tak posielam aspon hromadne srdiecko: 🩷
Ano, ako pisete, byvanie by som riesila od nuly. Cize najprv prenajom a potom by som videla, ci by som si mohla dovolit nieco svoje. Vyzivne by asi nebolo pri striedavke.
Ale celkovo mi to pride take, ze sa najprv zenieme za manzelstvom, lebo chceme vediet ake to je a mame idealy a potom sa laska sama znici tym, ze musime niekomu stale robit mater, sluzku, smetiara, stetku. Tolerovat jeho drbnutu mater a komunistickeho nervackeho otca, cestovat len tam, kam chce on, kompromisy pri vsetkom.. uz som skusila ake to je byt vydata a dakujem pekne, davam tejto skusenosti 3 z 10.

77katarina
19. apr 2024

👍👌

lakebabe
19. apr 2024

😄😄😄 tu ti poviem len ze si zle trafila chlapa. Neboj sa na druhý pokus to dáš 😄 Neboj sa nájom zvládneš radšej v menšom a v kľude ale sama. Keď budeš mat striedačku budeš mat ozaj dosť času. Kľudne si nájdi niečo na pol úväzku ešte alebo z domu na HO. Držím silno palce

autor
19. apr 2024

@lakebabe kdeze na druhy raz, jeden penis ma sklamal dostatocne. Chcem byt slobodna, nemusiet nikomu nic tolerovat, nespat v smradlavej prepotenej posteli, slobodne dychat, mat vietor vo vlasoch, roztocit sa v dlhych satach na luke.. nechala som sa uniest 😁

lakebabe
19. apr 2024

Ej toto bude bujaré porozvodove obdobie 😄 uzivaj do sýtosti. Bud sama dokým bude treba 👌

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz