Zmena správania priateľa k jeho rodičom

vymysleny_nick
6. nov 2014

Mam dceru z predchadzajuceho vztahu a uz viac ako 2roky novy vztah.. Terajsi "svokrovci" sa nam zacali miesat do zivota hned od zaciatku. Prekazili nam vazne, aj menej vazne plany. Jeden z tych vaznych bolo vyhodne kupenie bytu. Byvali sme oddelene a chceli sme byt spolu. Im sa pre nas ten byt nehodil, tak nam to prekazili. Ostali sme teda byvat u nasich. Stalo sa aj viac vaznych veci. Po takej poslednej, kedy mu jeho mama bodla noz do chrbta a nam skoro rozbila vztah, som od nich dostala zakaz otvarat v ich dome hubu a same kydy na mna. Pritom to islo mimo mna a ja som sa len ozvala co sposobila. Respektujem a uz som tam viac nesla. Vtedy priatel vyhlasil, ze to uz prehnali a konci s nimi, su pre neho mrtvi.. dohovarala som mu, su to jeho rodicia, ked sa rozideme alebo umriem, ostane bez rodiny? Prehodnotil to a rozhodol sa, ze k nim bude chodit len on a aj to len na 5min.. To bol dobry napad, nemohli by intrigovat a starat sa. Pred par mesiacmi sme sa prestahovali do prenajmu. Nepomohli nam narozdiel od nasich. Co nam chybalo, nam doniesli. Nemali sme kuchynu, tak nam varili a po tomto vsetkom sa moj priatel zrazu obratil a ospevuje svojich rodicov, obranuje.. Co sa mohlo stat? Preco si ich zrazu idealizuje? Dokonca ani moju dceru nemusia, ale on trva na tom ako nas maju radi.. Je mi zle, ked musim pocuvat tie klamstva a to vedie k dalsim a dalsim hadkam.. Nemam z toho dobry pocit a myslim si, ze sa nieco na mna chysta. :(

janinah
6. nov 2014

a my tu teraz máme hádať aké intrigy sa idú diať? či čo je tvoja otázka?...vyčkaj,ži si svoj/váš život ako najlepšie vieš...uvidíš....

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@janinah moja otazka bola: Co sa mohlo stat? Preco si ich zrazu idealizuje? Myslim, ze kazdy, kto sa dozvie nejaku novu informaciu, utvori si na nu vlastny nazor, pripadne ma vlastne skusenosti a stretol sa s tym. A presne ten nazor som chcela vediet...

esterba
6. nov 2014

@vymysleny_nick nenapisala si podstatne informacie - ako vam prekazili kupu bytu, ako bodli priatelovi nož do chrbta. Takto sa na to nazor vytvorit neda.

emily76
6. nov 2014

@vymysleny_nick neutoc na nich, nic nehovor az ich bude na buduce vychvalovat..radsej to predychaj..nic ti to totiz nepomoze, ak budes na nich cosi hovorit, iba sa budete doma vadit. Ak su taki ako si pisala, tak im ta laska dlho nevydrzi a porafaju sa zase. My nemozeme vediet, co sa medzi nimi stalo...mozno im len doslo, ze by takto mohli prist o syna. Napriklad...

mima4
6. nov 2014

@vymysleny_nick a prečo s nim to neprediskutujes? zatial je len tvoj priatel, tak teraz sa ucte komunikovat, nie az kym dospejete do manzelstva...

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@esterba nechcem to tu moc dopodrobna popisovat.. Ale v podstate sme potrebovali z priatelovej strany malu fin. pozicku a napadla ho jedna osoba. No a "svokra" hned volala dotycnej osobe, nech sa neopovazi a ze byt je taky a hentaky a za chvilu na zrutenie a bla bla.. Inu moznost sme uz potom nemali, len to nechat. Nastastie som neprisla o zalohu za byt, tak sme to prekusli a nechali tak...
No a ten noz do chrbta bolo to, ze mi nakecala na priatela take veci, ze mi az bolo zle, pozerala som na nu s otvorenymi ustami a este isla na mna, ze takuto dolezitu vec ti nepovedal? A zakoncila to vetou: Hovorim to len tebe, nie ze mu povies, ze to vies... Ale on zistil, ze sa nieco deje, dozvedel sa co mi povedala(nie odo mna- ako som jej slubila) a prisiel s tym, ze to je velka LOZ! Tak som ich postavila oproti sebe a pocuvala No a mila priatelova mamicka nemala argumenty, zapojil sa aj otec a upratali ju ako rocne decko ze co si vymysla... Miesto toho, aby sa aspon ospravedlnila, povedala, ze ked taketo nieco zamava s nasim vztahom, asi ho dost nelubim a nie je to uprimna laska. Nejednalo sa o banalitu.
Pochop, nechcem tu pisat konkretne, ale rada ti odpoviem aspon takto nepriamo..

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@emily76 neda sa to predychat. Ako by si sa citila, keby ti niekto hovori, ze clovek, ktory ta vlatne nenavidi, ta ma rad? Sme spolu cez 2 roky a z toho som mala 3x narodky a 3x meniny. Myslis, ze mi nieco dali? Alebo aspon podali RUKU???? Nie! A malej? To iste. Vyhovorky typu: Ste nove v rodine a take meno u nas v rodine nemame.
Prepac, ale z toho mi je na vracanie a neviem sa pretvarovat. :(

olivia6
6. nov 2014

moc pozerate telenovely a stupidne slovenske serialy a potom kopirujete spravanie postav do reality...

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@mima4 Fakt som skusala, ale on ma tymi argumentami tak neskutocne vytaca... Precitaj si co som pisala hore.. Brat sa nebudeme, nechcem, mam na to viac dovodov.. Jeden z nich, ze som uz rozvedena a s dcerou by sme po svadbe nemali spolocne priezvisko, ale neberiem ho len ako priatela, ale ako zivotneho partnera. Je to dobry chlap, len neviem co sa deje a preco to robi.

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@olivia6 mas pocit, ze je to vtipne?

mima4
6. nov 2014

@vymysleny_nick ja neviem, ked je to len tvoj priatel, ja by som si s takymi ludmi nekomplikovala zivot. Proste divna rodina, divne vztahy, reakcie... tak naco sa este viac do toho zamotavat?

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@mima4 ja som uz do toho zamotana viac ako dost a viac sa uz asi neda.. Sme ako manzelia so vsetkym co k tomu patri, len bez papiera..
Fakt by si to dokazala kvoli jeho (ani to neviem slusne nazvat akej) rodine opustit chlapa?

mihula
6. nov 2014

ked si ho nechces zobrat,tak potom prečo riešiš cudzich ludi.Nemas s nimi nič spoločne,su to len jeho rodičia,a ak oni nestoja o teba a tvoju dceru,tak čo? A on nech sa stretava so svojimi rodičmi a nech ma na nich nazor aky len chce.Bodka finito

mima4
6. nov 2014

@vymysleny_nick nie ste manzelia. A k tej druhej otazke: pri priatelovi by som urcite analyzovala, ci mi stoji za to, aby som riesila podobne veci a trapila sa a hlavne s niekym stale bojovala, pripadne bojovala este aj s priatelm a mozno do buducnosti s muzom. Ak ti mozem odporucit, utried si toto vo svojej hlave, aj ked nechces sa za neho vydat, ale on ako tvoj partner musi vediet stat si za svojim slovom, byt oporou svojej partnerke, vedie si zastat ju. Mam napr. kamosku, ktora ma muza, t.j. manzela, ktory je extremne manipulovatelny svojou rodinou a je to len "kto z koho". Ked nie je dlhsie s rodinou, unormalnuje sa,..ked ide pozriet rodicov...pride po dni na najblizsi mesiac ako vymeneny. Moj nazor: zistit toto este v case spoznavania, teda ked sme len priatelia, tak odchadzam.
Tu je dolezitejsi postoj tvojho priatela, jeho chovanie, sposob riesenia problemov, nie jeho rodina.

mima4
6. nov 2014

@vymysleny_nick a plne suhlasim s @mihula , pokial ho nechces za manzela, tak nemas s jeho rodinou nic spolocne, ste si cudzi, a mas pravo na nich kaslat a tieto veci neriesit... nie su to tvoji svokrovci a mozes im to jasne povedat... cim im das najavo ich miesto.

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@mihula su to buduci stari rodicia mojich deti. Nie su mi az tak cudzi...
Ved to ano, nech ma nazor aky chce, ja mu ho neberiem. Predsa len su to rodicia, nechapem len tu jeho zmenu a naco mi ich ospevuje, ked vie aka je pravda...

mala_hobitka
6. nov 2014

@vymysleny_nick Aj ja si myslím, že sa na teba niečo chystá. Je divné že by si zrazu povedali "tak asi sú spolu šťastní tak buďme normálni a majme ju radi". Takto to nefunguje. Ak protestovali proti spoločnému bývaniu, teraz spolu bývate a oni ťa ZRAZU majú radi - je to podozrivé. Úplne ťa chápem. Zažívam podobné veci s priateľovou sestrou. Neznáša ma, robí mi naschvály a krásne ich kamufluje. A ja som za tú zlú ktorá tvrdí "tvoja sestra ma neznáša, skrýva to za milú svätú tvár len ty mi to neveríš". Mohla by som rozprávať...

mihula
6. nov 2014

@vymysleny_nick ty čakaš s nim dieta?

lili_mia
6. nov 2014

@vymysleny_nick Rozmýšľam, že načo sa pcháš do tej rodiny. Svokra Ťa nemusí, ide proti Tebe a dcére, priateľ má akoby pretáčky v správaní, čo sa musí stať, aby si ozaj v tomto padla na hubu? Láskyplný vzťah vyzerá inak, nie je ako bitka o vládu nad mužom, či Ty alebo jeho mať.

mala_hobitka
6. nov 2014

@mima4 Súčasťou rodiny sa človek nestáva iba sobášom. Ak sú dvaja ľudia spolu dlhšiu dobu, hoci sobáš je v nedohľadne ale plánujú spolu zostať tak sa tiež stávajú súčasťou rodiny toho druhého - aspoň istým spôsobom. Bez sobášu je viac vidieť či rodina toho druhého berie alebo nie:
napr u nás je krásny príklad, priateľ úžasne zapadol do našej rodiny (je to vzájomné), ale ja sa necítim byť súčasťou tej jeho (a bohužiaľ aj to je vzájomné s potencionálnou svokrou)

mima4
6. nov 2014

@mala_hobitka suhlasim, ze nie iba sobasom, ze je to aj o vztahoch, ale v pripade priatela ide o priatela a jeho rodinu, v pripade manzelstva sme uz sucastou aj jeho rodiny.
Mozem sa spytat, prečo rodina tvojho priatela ma k tebe taky postoj? myslim ze svokra a jeho sestra....

mihula
6. nov 2014

@mala_hobitka a ja si zas mysli,že sobasom sa prave do rodiny pasuje.Nemozem predsa povedat,že svatka,ked nemam ani len nevestu a toboz svatku.A vobec nechapem ked autorka prispebku napisala,ze buduci starí rodičia mojich deti.To co je za nezmysel?Ona si ho zobrat nechce,lebo medved.Ale chce porodit nie jedno dieta ale viac.Cele zle na hlavu,alebo žeby ja?

nelina1
6. nov 2014

Priateľova rodina Ťa neprijala. Bohužiaľ nevidím nádej na dobré vzťahy s nimi. Nenavštevovala by som ich. Aj tak o to nestoja. Vždy im budeš tŕňom v oku. Vzťah s priateľom by som si budovala bez nich. Jemu by som nebránila stretávať sa s nim. Čas preverí Váš vzťah. Podľa správania Tvojho priateľa si myslím, že je jasné, že si ho chcú získať na svoju stranu, aby ho od Teba odtiahli.

nelina1
6. nov 2014

@vymysleny_nick V rodine Tvojho priateľa je veľa pretvárky.

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@mima4 nie su mi cudzi, uz som to tu pisala. Okrem toho, ze su to rodicia mojho chlapa, su buduci stari rodicia mojich buducich deti a to sa uz tyka priamo mna. Stale operujes s tym, ze je to priatel a mozem kedykolvek odist. To mozem aj z manzelstva. Este raz pisem, ze mame zavazky nie ako priatelia, ale ako manzelia. Spolocne uspory, veci, domacich milacikov a pod. Okrem toho ho aj moja dcera berie ako otca a len preto, ze jeho mama je uderena na hlavu, ho nenecham.
@mihula ano, momentalne hej. uz sme prisli o niekolko babatiek, to je zase ina kapitola. A mozno sa ani toto nepodari..

mihula
6. nov 2014

@vymysleny_nick no bohužial,Rodinu si nevyberame,priatelov ano

mima4
6. nov 2014

@vymysleny_nick
takto ja som ti napisala svoj postoj k tejto veci, to ako sa ty zariadis, je uz tvoja vec. Ty sice sa tvaris ako "manzelka", ale u nich si cudzia.
A vonkoncom ti neodporucam zacat priatelovi rodit deti... lebo len sama sebe si skomplikujes situaciu. Opat, je to moje odporucanie, za svoj zivot si zodpovedas sama, aj dosledky si budes niest sama.

vymysleny_nick
autor
6. nov 2014

@mala_hobitka tak nejak to je. Ale pochybujem, ze by sa uz o mne pekne vyjadrovali.. 😀 Oni su ti naj naj na svete a pre nich nikto nie je dost dobry...

@lili_mia ja som nepisala, ze s jeho rodicmi bojujem. Ja ich mam v ... a oni mna tiez. Ja si nemusim presadzovat nazor, aby chlap urobil po mojom. My zijeme samostatne a do nicoho nam nezasahuju, lebo uz o nas nic nevedia. Priateľ má akoby pretáčky v správaní? Pisala som, ze pred par mesiacmi(cca 2 mesiace), to je skoro po 2,5 roku nasho vztahu si ich idealizuje. Tak trochu nechapem o com pises. Napis mi to prosim ta inak ak mozes.. Dakujem.

olivia6
6. nov 2014

@vymysleny_nick skor smutne.

mihula
6. nov 2014

@vymysleny_nick akosi sa v tom celom stracaš.Pišes,ze mam ich v ...riti,v paži,je to jedno kde,ale zas pises,ze su ti neni cudzi.Ja neviem ale ja ked mam niekoho v ...tak ti ludia su mi cudzi