Zomrel mi manžel

libusa57
12. sep 2014

Zomrel zo dna na den mlady 44 rokov, neviem ci tu je taka diskusia , ak je dajte mi vediet prosim , som zufala a chcela by som si popisat s niektorou z Vas co to zazila?je tomu iba 20 dni nemozem verit ze uz nie je pri mne....

libusa57
autor
13. sep 2014

@lucinocka no moj manzel bol presne taky, niet cloveka co ho nemal rad! Kazdemu pomohol , srdcen na dlani ako sa hovori! Nikdy neziadal aby jemu niekto pomohol. Vsetko si robil sam.Takze su spolu v nebi.Mojmu muzovi iba srdce zadtalo na par minut , no vzkriesili ho a zil v kome 1 mesiac. 20 augusta zomrel
Takze su tam spolu dobraciskovia

libusa57
autor
13. sep 2014

@arwen88 rada si precitam taku knizku , objednavam si slovenske knihy z martinus.sk elektronicke. Ak vies poradit nejaku akze teda tuto Moodyho nemaju. Dakujem

libusa57
autor
13. sep 2014

Najhorsie je zevza tu dobu co bol v come v nemocky nenasli dr nic, ziadnu pricinu preco sa mu to stalo. Ze vrajnzdravy ako buk! Vratane srdca.Niekedy sa to stava aj sportovcom. Jedine co je 100% ze bol velmi unaveny, kupili sme domy a renovovali , nasledne ih predaval, to bol jeho biznis.
Po smrti som dala robit autopsiu tak som zvedava co najdu. Je to na zblaznenie ked ti povedia ze nic mu nebolo!

kimmie
13. sep 2014

@libusa57 Ahoj, aj ja som na west coast time, ale ja som na severe, vo Washingone. Velmi ma mrzi, ze sa ti take nieco prihodilo.
Moj muz, inak ma tiez 44, jemu dva roky dozadu zomrel najlepsi kamos z prace, mali stoly vedla seba. V noci kolegu pobolievalo rameno, rano sa zastavil u lekarky, ale mala tam plno, tak isiel do prace. Ked sa bolest zasa vratila, tak chcel ist na pohotovost, ako odchadzal z prace tak odpadol a tiez mu zastalo srdce. Zachranka prisla do 10 minut. To srdce mu restartovali, ale on sa uz neprebral. On vecer o 20:00 v tej nemocnici zomrel. Strasne smutne, mal 37 rokov, bol sportovec, behaval maratony a 3 krat tyzdenne bol vo fitnesku. Zostali po nom dve deti 10 a 8. Vlastne jeho otec mal problem so srdcom, ked bol starsi, ale on ho prezil. Ten kolega, ked sa rano zastavil u lekarky, aj sa bavil so sestrickou o jeho bolesti, ale kedze tam mali plno, tak ona nepredpokladala ze takemu mlademu sa moze taketo nieco stat.
Inak na pracovisku umiestnili na kazde poschodie pristroj na restartovanie srdca, ak by sa nahodou nieco take opat stalo, vtedy sa rata kazda minuta.

Ak by si nieco potrebovala, urcite sa ozvi, minimalne kvoli moralnej podpore. Si odvazna, ze chces v US ostat, ale svokrovci budu urcite radi. Drzim paste, aby si vsetko dobre zvladla.

cinkatko
13. sep 2014

@libusa57 Preji ti uprimnou soustrast ☹ Je mi to moc lito. Jak se rika, ze ti nejlepsi a nejhodnejsi lide od nas odchazeji brzy... At ti Buh zehna a zmirni tve utrpeni a at se nad tvym manzelem smiluje a odpusti mu vsechny hrichy. Buh je nejmilosrdnejsi a ja pevne verim, ze i kdyby verici nebyl, ale mel dobre srdce, Buh mu odpusti a otevre mu dvere do raje. Soucitim s tebou. 😢

libusa57
autor
13. sep 2014

@cinkatko prave ze veriaci bol a miloval Boha!

libusa57
autor
13. sep 2014

@kimmie moj muz detto! No tie pristroje uz postavili po celom letisku u nas. Aj tak som o tom vela citala vola sa to heartrest aj ked sa poskytne pomoc okamzite prezije 12% a ja som mu junposkytla aspon dychanim z ust do ust a stlacanim na hrud. No z tych 12 percent 6 preziju a su paralizovani a retardovany. Infarkt je lepsi pripad pri tomto niet pomoci lebo po zastaveni srdca je tazke obnovit pracu srdca skace vselijak a kym sa nastartuje minuty idu aj potom robi iba na 50 percent spociatku a kyslik sa len tazko dostane do mozgu... Je to stratene. Vacsinou su ti ludia mrtvy hned ale tuna vsetko velmi modernizovane tak zostal na zive aj ked iba mesiac zil potom.

digysa
13. sep 2014

@libusa57 Tak toto je krute. Taky zdravy, fesny, mlady muz a je po nom. Moj muz ma tiez 44. Ani si nedokazem predstavit, ze by zomrel v tomto veku, ked zijeme (podla nas) to najproduktivnejsie obdobie. Ja ani netusim, ako sa musis citit. Dufam, ze mas dobry vztah so svokrovcami. To by bolo teraz pre teba dost plus, ked si sama so synom. A synak sa celkom adaptoval v skolke? Ako sa jemu paci, ked vravis, ze by si chcela zostat?
Velmi Ti drzim palce aby si toto tazke obdobie presla co najrychlejsie.

libusa57
autor
13. sep 2014

Ani syn je nie celkom ok tazko preziva stratu ocinka. Place za nim pyta sa ma tisic otazok a najcastejsie kedy ho zasa uvidi, lebo denne sa mu venoval, chodil s nim plavat, ucil ho vsetko mozne, dovolil aby mu pomahal akoze pri praci boli velmi naviazani na seba. Kazdy vecer mu tatko daval pusu na dobru noc pripravoval mu veceru atd.... Povedala som mu ze ho uvidime ked pojdeme na nebicko a le on ho chce hned a teraz tak vraj maminka nech aj my zomrieme budeme s ocinkom aspon. Ked vidi fotku alebo nieco co mu ocko kupil vravi moj zlatik mi toto kupil, lubi ho velmi a niekedy ho vecer nemozem utesit , ved aj mna rozreve!
No uz rok chodil do skolky teraz nastupil do 1. Rocniku , anglinu ovlada perfektne, lepsie ako ja , vsak deti na nich sa vsetko lepi. S ockom hovoril po anglicky so mnou furt po slovensky, velmi chce po slovensky nedovoli mi po anglicky s nim rozpravat! mudre decko

libusa57
autor
13. sep 2014

Svokrovci su zatial ok no dufam ze sa ma nebudu chciet zbavit, vsetko je mozne. Lebo sme manzelmi boli kratko.Mam po nom dom ktory teraz treba platit a som nezamestnana. Moj muz mal firmu a za ten kratky cas sme ani jeden nechceli aby som robila.Teraz musim.Aj moj vodicak tu nauznavaju , musim ist teraz znovu na testy , zatial som mala internacionalny. No tuna sa bez auta nehnem,zostal mi celkom novy mercedes po nom -a potrebujem mnohe veci popredat ale zatial sa mi do toho nechce....
Buduci tyzden idem na testy za vodicak nech to mam a potom nejaku pracu zozeniem dufam...lebo ak nebudem moct platit ucty bude to zleeee... Ja som nestratila iba manzela ale cely zivot!

papricka33
13. sep 2014

Uprimnu sustrast :( cele zle, ked takyto mlady clovek odide. Moj muz bude mat 44 v januari. Neviem si predstavit ze by tu zrazu nebol a zostala by som s 2 detmi sama :(
prajem ti vela sil, aby si to dokazala uniest. kvoli malemu, aj kvoli sebe. pises ze ta caka kopec "vybavovaciek", vodicak...hladanie prace, mozno prave tieto "svetske" veci ti pomozu trochu sa udrzat v kontakte so svetom, takou chabou naplastou, aby sa to trochu dalo prezit. teraz je to naozaj velmi cerstve a verim ze raz bude lepsie. prajem ti vela sil

pemasinika
13. sep 2014

Libuška, ja nemôžem spať kvôli svojmu exmanželovi a práve čítam, čo sa prihodilo tebe. Je fakt ťažké pochopiť, prečo niekedy musí človek stratiť toho najvzácnejšieho človeka na svete, keď je mu s ním dobre a niekedy sa nevie zbaviť niekoho, kto parazituje na živote iných. Tvoj manžel vošiel do tvojho života len na krátku dobu, ale určite spomienky na neho nezničí ani čas. Musel to byť úžasný človek. O to viac musí tvoja bolesť byť ťažšia. Ja som istý čas čítala články jednej blogérky http://ona.idnes.cz/blogerka-mirka-simkova-klar... , ktorá mala štyri deti, z toho jedno dieťa ťažko choré. Kvôli tejto dcérke, aby si zachovala na ňu spomienky, si začala písať denník. Do toho jej života prišla ďalšia ťažká rana a scenár, ktorý jej písal sám život sa náhle zmenil- jej muž náhle zomrel pri autonehode. Svoje pocity opisovala vo svojom blogu. Veľmi jej to pomáhalo a ona tým pomohla aj veľa ľuďom pochopiť nepochopiteľné. Škoda, že nie sú spristúpnené všetky , hlavne prvé stránky jej blogu. Boli autentické, plné citov a krásnych myšlienok. http://www.klarcinblog.cz/ Ale svoje spomienky vydala knižne. Jej kniha sa volá Deváty dotek. Tvoju bolesť to nezbaví, ale možno trošku pomôže poznanie, ako toto ťažké obdobie prekonával niekto iný s podobným osudom a ako sa vyrovnával so stratou najmilovanejšej osoby.

kimmie
13. sep 2014

@libusa57 Z toho vodicaku si stresy nerob, to zvladnes, ja som bola nutena robit si vodicak v 3 statoch 😀, vlastne v tom prvom aj jazdu a potom v dalsich dvoch uz len pisomny. Hlavne si nastuduj tu knizku pre vas stat. Vela odpovedi je logickych dopracujes sa k nim vylucovacou metodou, no a potom sme tam mali aj dost vela rozmerov. Napr. aku vzdialenost od fire hydrant nemozes parkovat a tak. Takze urcite sa sustred na vsetky tie cisla. A v dvoch statoch mi dokonca ponukli ten pisomny test v cestine, bola som riadne prekvapena. Ale ono je to trochu tricky, predsa len, ak sa to naucis v anglictine, podla mna sa to lahsie urobi ten test v anglictine, ved uvidis.
Ak si jazdila na SK, tak jazda bola totalna pohoda. Najprv som mala zaparkovat medzi kuzely, potom jazda cez male mesto, ludia tu jazdia uzasne, ohladuplne. Hlavne si pamataj zastat na kazdej stopke, ako stat s nohou na brzde. Tiez oproti europe, mozes ist do prava aj ked mas cervenu, ale po zastaveni a skontrolovani, ze uz nic nejde, ale to uz asi vies.
Neviem aku pracu budes hladat, oni si tu hlavne zakladaju na referenciach, kludne mi daj vediet a mozes ma pouzit ako referenciu😉. Ak si budes hladat tu pracu, hlavne sa pytaj znamych, rodiny, ci o niecom nevedia. Pripadne by si nemohla v muzovej firme pracovat? Nic sa neboj, to zvladnes, budem na teba mysliet.

kimmie
13. sep 2014

@libusa57 Este ma napadlo, nie je mozne, ze by prisli Vasi za Tebou? Pripadne ak by Tvoj syn mohlo travit viac casu so svokrom, chlapcom akokeby chybala ta muzska pritomnost.
Moj muz bol jeden cas na dlhodobej sluzobke v zahranici, moj starsi mal vtedy 3.5 roka a velmi zle to zvladal. Najprv plakaval, potom si vzdy na ihrisku vyhliadol nejakeho otca so synom a zacal byt tak trochu dotieravy. Ja som nas vtedy zbalila a isli sme na 4 mesiace k mojim rodicom na SK. Moj tatino je uplene uzasny s detmi, mojmu Lukymu to vtedy velmi pomohlo, vyhodou bolo, ze nechodil este do skoly. Samozrejme, ze my sme vobec neboli v tvojej situacii, mm bol prec iba docasne.
Ale mozno by to Tvojmu malemu trosku pomohlo.

sendy182
13. sep 2014

@libusa57 ahoj.......veľmi veľmi držím palce.......myslím na teba.....posielam ♥ a objatie......ak môžem mne sa veľmi páčil film Druhá alebo prvá /S.S a J.R/......veľmi mi ležia slová v replike, kde sa lúčila so svojími deťmi.....aj som si plakala ☹ ........ak by si aj ty možno mohla podobne vysvetliť synčekovi,kde je jeho otecko.....že ho uvidí v snoch a pod......Sesternici zomrel manžel náhle odpadol, prvú pomoc sa mu snažila dať, zvonila po susedoch....bolo to hrozné.....prišla záchranka....v nemocnici sa prebral..keď sa prebral na hodinku a videl ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ hadičky, ležiaci..bolo to ťažké....on ako vojak z povolania to veľmi zlé znášal....ešte sa stihol rozlúčiť.... 😔 😔 zomrel na tretí deň.....infakrt.....je to už viac 5 rokov........sesternica odišla k sestre do UK aj s dcérkou........

henikav
13. sep 2014

@libusa57 Uprimnu sustrast, je to hrozne umriet taky mlady a tak nahle, neviem si ani predstavit v akom soku si bola a ake prazdno mas teraz v srdiecku. Vela sil ti prajem aj tvojmu drobcekovi, aby ste to nejako zvladli. Zivot vie byt kruty a velmi nespravodlivy ☹

lacikagr
13. sep 2014

Cca pred mesiacom pochovala moja kamarátka svojho druha, mal 49 rokov a náhle zomrel na infarkt. Zostala 10 ročná dcérka a čo je najhoršie ešte aj bábätko v brušku mojej kamarátky. Keď som sa to dozvedela, nechcela som tomu veriť... Žili spolu 10 rokov, kamarátka je silná žena, čo jej pomáha je to, že veľa pracuje, v novembri rodí, stále ju cepujem nech pribrzdí ale ona hovorí, že takto to celé lepšie zvláda, ale jej dcéra je na tom horšie, nepripúšťa si že ocko zomrel, nechodí na cintorín, rozpráva o ňom akoby len niekde odišiel.... Je to veľmi ťažké, podľa mňa to chce čas a človek musí byť veľmi silný aby toto zvládol, prajem úprimnú sústrasť libusa57, drž sa!!!

bronia13
13. sep 2014

ahoj - dakujem za ponuku pre kamosku len trosku problem ze ona je Polka - ona vsetko rozumie lebo jej manzel bol Cech - som s nou dost casto tak ti napisem do IP moje cislo a ak chces napis svoje a mozeme ti potom s nou spolu mozno brnknut my sme v Chicago - takze to je len asi 2-3 hod rozdiel nie?
Pred maleho narodenim kupili dom na splatky samozrejme tak ma sa co obracat sama,je to 2 roky tomu a nema nikoho, jej rodicia v Polsku a jeho v Cechach - my si pomahame s detmi navzajom bo je kusok od nas tak aspon ma nas a nejake kamosky Slovenky/Cesky. Predvcerom jej prislo tak zle ze skoncila na pohotovosti a tam mysleli ze ide dostat infarkt - silou mocou sa chcela trepat odtial domov ale mi musela slubit ze ostane na noc na pozorovanie, vravim jej maly prisiel o otca ma len teba o syna sa ti postarme ved ku nam chodi rad (ma 39r) tak este to by jej bolo treba - maly ma 3,5 roka. Tak sa mi ozvi

tenerifka
13. sep 2014

@libusa57 V zivote sa deju veci, ktore si nevieme vysvetlit, velakrat su velmi krute a nepochopitelne.
Musis byt teraz velmi silna, kvoli sebe a synovi, a ist dopredu. Dokazes to, musis si vsak verit. Je to vsetko velmi cerstve a bude to este dlho boliet, ale kazde rano vyjde znova slnko a naucis sa s tym zit.
Velmi ti drzim palce a prajem ti vela sil,zavitaj k nam obcas do nasej skupiny, budeme vsetky rady, ak budeme mat od teba spravy, ako sa ti dari

arwen88
13. sep 2014

@libusa57 inu zatial nepoznam, len tuto..ja som ju kupila v panta rhei stala asi 6 eur..ked by som natrafila, dam vediet

sunshineka
13. sep 2014

@libusa57 je mi to tak luto a zaroven som nahnevana na Boha,preco berie takych dobrych ludi a nechava na zemi trapenie po nom.strasnu bolest,uzkost a beznadej preziva clovek po smrti.odisiel v tom najkrajsom.vyplac sa,vykric,vyrozpravaj a snaz sa hladaj odpovede.cim skor najdes odpoved,tym skor sa zmieris so smrtou a dokazes ako tak fungovat.znamej zomrel muz vo veku 34 rokov na infarkt,dve malicke deti po nom ostali.dalsej kamoske umrel muz vo veku 36 rokov,tiez po nom ostali dve deti v predbubertalnom veku,ktore to nevedia pochopit a spracovat,aj ked je tomu uz 1,5 roka.moj chlap tiez cele dni pracuje,kolkokrat mu dohovaram,ze tie poondiate peniaze nie su vsetky a neskutocny strach mam onho.

dana_l
13. sep 2014

uprimnu sustrast tebe aj malemu. dufam ze sa dozvies nejake odpovede ze preco sa to stalo

libusa57
autor
14. sep 2014

Presne v den D !!!Boli sme na nejakej rodinnej oslave.Cca iba 5 h po tejto fotografie skolaboval a uz nikdy sa neprebral.Vidi sa to na nom???Ze ide zomriet???
Myslim si ze prave naopak,plny zivota...skor ja som tam daka nevyspata ...

libusa57
autor
14. sep 2014

@sunshineka nedaj mu pracovat tak vela,myslim si ze moj muz bol prepracovany to iste.Ale z druhej strany ked tak vezmem,asi mame ten osud zapisany a ked by nie takto tak bude mat dopravnu nehodu alebo zomrie na rakovinu...asi tak

libusa57
autor
14. sep 2014

...hadali sme sa dva dni pred dnom D prave o tom ze nech nepracuje tolko,bol aj nervozny a posledne 2 tyzdne bol daky cely nesvoj...vela toho si nalozil na plecia...vybavovacky majstri v 4 domoch ,nestihacky,nespaval,nejedol...tak som mu hovorila nech pribrzdi ze ochorie.On ze nie ze je v pohode ze on tak vzdy pracoval.Tak mu hovorim ze co ked zomries co si mi pocneme bez teba?A on ze to ja aj tak nebudem citit ak zomriem.A ja ze ahaa aky sebec a na nas nemyslis???Tak sa prepacil ale bol velmi nekludny,nemohol zaspat.To bolo vecer pred spanim.No my sme nikdy nechodili spat ak sme sa pohadali,pred ako sa zmierime.A dokazali sme sa na seba hnevat mozno 5 min aj to je vela!Boli sme si v tomto podobni.Ziadne ofukovanie sa u nas nikdy nedialo.
O dva dni naozaj zomrel!(vlastne to bol 20.jul a ja povazujem ten den za jeho smrt aj ked zil este mesiac.Asi som to tu uz spominala.)V ten isty den mi oznamili poobede ze zomrela moja milovana babka,aj jemu sa kotulali slzy mal ju rad.
Teda odysli v ten isty den.A na to vsetko v ten isty den moja babka mala narodky,88 a moj manzel 44(cize polovicka,mohol zit este raz tolko!)
A nech mi nikto nehovori ze je to iba nahoda!
Niekto zhora to vsetko riadi a tak je to spravne,my musime iba tej vyssej sile doverovat.Inak sa neda zit!
Dakujem Vam vsetkym za vase reakcie a uprimne slova utechy.
Tu som preto aby som sa mohla z dusi vyrozpravat a Vam dakujem ze ste! <3

libusa57
autor
14. sep 2014

... Som introvertna osoba , tak trochu uzatvorena osoba a najlepsie svoje pocity vyjadrujem na papieri , cize v dnesnej dobe pouzivam pocitac na pisanie. Moj muz bol extrovert , a vyborne sme sa doplnali. No v mnohych veciach sme sa vyborne zhoduvali. Poznate to, jeden mysli a druhy povie prave to to co ten mysli. U nas to bolo bezne.
Vazne rozmyslam ze napisem knihu. Mozno to najprv budem skusat cez blog alebo tak nejak. Kniha bude o laske a bude venovana mojmu manzelovy. Uz davnejsie som chcela napisat knihu , moj zivot nebol ani doteraz ustlany na ruzach a plny zmien. Materialu dost 🙂
Neviem ako sa kniha bude volat ale teraz to nie je podstatne, urcite dojdem na to casom pocas pisania.
Moja slovencina nie je najlepsia, odriasla som mimo Slovenska aj ked obaja rodicia su slovaci. Takze mi nezazlievajte chyby.este na to mam anglicku klavesnicu takze ziadne makkcene a dlzne. Neviem ani ako to vsetko chodi, no ak sa materialu ujme nejake vydavatelstvo na Slovensku urcite je niekto co to koriguje.Citim ze mi to velmi pomoze tak budem pisat hlavne pre seba aby som si oblahcila na dusi. Ak material bude dobry, preco nie aj knihu vydat? Iba pre spokojnost duse. Co si myslite o tom?Dakujem dopredu za reakcie 🙂

libusa57
autor
14. sep 2014

Laska ma cely zivot nejako obchadzala.Ked som stretla manzela pomyslela som si Pan Boh na mna nezabudol kocne aj na mna pozrel! Videl ze zivot som lahky nemala a nasiel mi toho najuzasnejsieho manzela. Pocas manzelstva som si casto myslela ze si to vsetko ani nezasluzim. Nebola som zvyknuta na taky krasny zivot. Mala som vsetko. Lasku , rodinu, zdravie, peniaze...az som mala strach. A opravneny, asi clovek nemoze met vsetko! Ja som mala no velmi kratko. Teraz mi zadal taky uder az uplne na same dno. Hovori sa ze ked ti nepriatel povie aby si mal a nasledne nemal je to nieco najhorsie co ti niekto moze zazelat. Nechapala som tie slova ale teraz chapem ze je to najhorsie co cloveka moze postihnut. Nehovorim ze mne niekto to zelal... No stalo sa. Na dobre si rychlo zvykame, no na to zle velmi tazko ak sme predtym poznali to dobre!nechapem preco ma to postihlo. S manzelom sme pomahali vsetkym, on bol velmi citlivy, prezival s druhymi kazdu nepravdu, ja tiez. Pytam sa ake ma plany Pan Boh so mnou ked dopustil taketo nieco. Ved sme planovali prezit zivot spolu, velmi sme sa milovali a vsetko toto zmysel nema ako kolvek sa nad vsetkym zamyslam. Odpoved nenachadzam...

libusa57
autor
14. sep 2014

Hovoria mi ze casom sa mi zmysel ukaze sam. Aj tak nevidim preco by pre nejaky zmysel musel zomriet mlady clovek!

libusa57
autor
14. sep 2014

... Snivala som ho pred par dnami prvykrat. Modlila som sa aby sa to stalo, nech mi pride do sna. Stalo sa asi presne 20 dni po jeho smrti.
Prisiel za mnou a bol velmi stastny nasmiaty ako co on vzdy bol , az tancoval. Potom rozsiril naruc a ja som mu vletela do objatia. Kricala som: Moj Joe , moj mily Joe , ty si prisiel pozriet sa na mna?Povedal ze ano a tak pevne ma drzal!Nasledne zbadal ze sa kotulaju slzy aj on plakal so mnou. Pytala som sa mu , ako ti je tam?Povedal ze dobre.Ale ze ci ja viem ze musi odinst?Ja som povedala ze ano. Vo sne som vedela ze je iba duch. Bol prekrasny.Nasledne sa pretvoril na aniela ktory ziaril vsetkymi moznymi farbami!Take farby som v zivote nevidela, oslepovali , ziarili a potom odletel do neba.
Ked som sa zobudila nevedela som ci to bol iba sen alebo naozaj!Bolo to strasne zive realne. Myslim si ze naozaj prisiel. Cely den som plakala ale od stastia ze mi povedal ze mu je dobre...

moonlight1210
14. sep 2014

@libusa57 aj keby ti knihu nevydali, aj keby to ostalo navzdy iba ako blog, alebo do suflika, pis. Pre seba, pre apomienky. Pomoze ti to spracovat, co si zazila, mozno sa zmierit, aj sa znovu vratit ku vsetkym peknym chvilam a znovu ich "prezit".

Ale obavam sa, ze hoci navonok posobil zdravo, to , co si opisala, aky bol tie dni pred tou udalostou, asi mu telo uz davalo signal, ze prestava stacit jeho aktivitam.
Problem je, ze ked je clovek zvyknuty doteraz tak "tahat" a aj ked sa citil vycerpane, vzdy to zvladol, tak nepocuva. Ani dobre rady, ani svoje telo. Mysli si, ze aj tento raz to zas len zvladne. A nic si nepripusta.
Inak, ked uz pocut o pripadoch takejto nahlej zastavy srdca, tak dost casto prave zo sportu. Teda u ludi zdravych, aktivnych. A prekvapivo vzdy mladych. Dokonca je par takych pripadov aj u sportujucich deti.
Kto vie preco? Prave u nich by to nikto necakal. Ci je tam skryta predispozicia. Alebo sa len presilia za svoje hranice.