Zvažujem odchod od manžela, kde/ako začať?

mami1611
8. sep 2018

Ahojte dámy, zvažujem odchod od manžela. Dôvod teraz nie je podstatný, chcela by som však radu, ako by ste to napr.urobili vy? Mame spolu deti a ja budem ešte cca rok na MD, nedá sa to však s ním vydržať. On zo spoločného bytu neodíde, hrdosť mu to nedovolí. Budem musieť ja s deťmi. K rodičom ísť nemôžem. Alebo sa radšej rovno dať rozviesť?

pininka
8. sep 2018

To je jdno ci sa das hned rozviest, kam chces s tymi detmi ist, do krizoveho centra? Lebo to je tvoja jedina moznost kedze k rodicom nemozes a si na md, cize prijem skoro ziaden a kym sa dohodnete s muzom a dostanes sa k vyzivnemu a pod.

janulka1802
8. sep 2018

V prvom rade by som sa starala o financie z coho budem s deťmi žiť a kde budem byvat ak by som toto mala tak zbalim veci dohodnem sa s manželom na stretávaní s deťmi a idem do toho

3009
8. sep 2018

@mami1611 to je tvoje rozhodnutie, že už nechceš žiť s manželom, ale treba sa pozrieť na druhú stranu kam chceš ísť s deťmi? Alebo chceš odísť od neho sama a deti mu nechať? Lebo zakiaľ nemáš premyslené kam pôjdeš aj s deťmi, tak musíš bývať s ním. Treba mať premyslené dobre aj financie - ak ich máš môžeš ísť do podnájmu, Teraz ak si na MD, tak zamestnať sa ti je ťažko ak ti nemá kto pomôcť. Skôr by som si ihneď začala bokom odkladať peniaze, čo ti dáva muž a ak si niečo našetríš a doriešiš si bývanie môžeš si zbaliť veci a odísť. Možno tvoj muž len na to čaká. Jemu necháš byt a tebe ostatnú deti a starosti kam s nimi a z čoho budete žiť, zakiaľ sa papierovo dostaneš k nejakým peniazom od muža - výživné na deti a môžeš žiadať aj na seba do 2 rokov od rozvodu.

mami1611
autor
8. sep 2018

@pininka
@janulka1802
@3009 Ďakujem, baby, za názory. Bez detí samozrejme nikdy neodídem. Samozrejme bývanie a financie sú moja prvá starosť a práve preto, že som na MD mi je viac-menej jasné, že sa momentálne z miesta nepohnem.. otázku som napísala asi preto, že som dúfala, že mi možno niekto napíše možnosť, ktorá mňa doteraz nenapadla.. A to už sa vlastne stalo, odkladať si nejaku časť peňazí, nech si na šetrím ma nenapadlo.. takže diky🙂 urcite začnem...

dskjhfdlkdjhl
8. sep 2018

@mami1611 nemusis byt dalsi rok doma, mozes dat dieta do jasiel a ist pracovat, cim skor budes mat vlastny prijem, tym skor budes moct riesit nove byvanie.

deti95060810
8. sep 2018

ja by som len pekne čuškala pri mm, ak to nie je nejaký divoch nebije a psych,netýra tak len vydržať...Neboj sa, nikde to nie je ružové...
začneš pracovať, budeš mať príjem, potom budeš mať na veci iný pohľad...viem ako je to na MD...😉

romiada
8. sep 2018

@mami1611 neviem aké máš dôvody, ale kým to urobíš, argumenty prečo chceš od neho odísť by mali byť podložené aj nejakými dôkazmi (ak je alkoholik,gambler,tyran....) aby si z toho v prípade rozvodu nevyšla ako impulzívna labilná hysterka, ktorá jedného dňa jednoducho zbalila seba a deti a odišla od muža. Aby dobrý úmysel (výchova detí a vzor pre ne) nebol obrátený proti Tebe. Ak je v ňom toľko "hrdosti" , že neodíde on , ale "musíš" Ty, tak by som rátala aj s tým , že svoju hrdosť bude dokazovať na súde cez deti resp.poukázanie na to že nie si schopná sa starať. A na to treba byť fakt riadne pripravená (mať bývanie, peniaze na začiatok resp.vhodnú alternatívu).

deti95060810
8. sep 2018

mala som známu, čo bývala s mm a deťmi v rod. dome...odišla od neho s 3 deťmi do ubytovne, kde WC bolo spoločné na chodbe.... ľutovala som tie malé deti že tak trpia....bývať na ubytovni kde bolo kopu alkáčov....😲

alana1
8. sep 2018

nechaj mu deti a sama sa skor uzivis...nech sa stara o ne on, zacne ta prosikat na kolenach aby si sa vratila...

romiada
8. sep 2018

@alana1 prave toto by som nikdy nerobila. Matka, ktorá je na MD a nechá deti svojmu mužovi a odíde? Veď by mu tým dala peknú "zbraň" do ruky v prípade rozvodu - že ušla od detí, kvôli tomu že nezniesla manžela. A ak je to nejaký psychoš (alkač,gambler,manipulator,tyran) tak to by som takému deti nikdy teda nenechala.

deti95060810
8. sep 2018

@alana1 to nie je moc dobrá rada...😉
ale poznám také maminky čo to spravili a viac sa nevrátili - pozdravujem susedu...

miriam11
8. sep 2018

@alana1 ktora normalna matka by odisla od deti? Cudna rada. Nikdy, nikdy by som svoje deti neopustila.

lindusss2016
8. sep 2018

@alana1 no to je najhlupejsia rada, aku som kedy na konovi citala

whatever1
8. sep 2018

@mami1611 skus v tom byte vydrzat, budes si setrit koruny, jeho ber ako spolubyvajuceho ktoreho mas u prdele a bavis sa s nim len zo slusnosti. Ver tomu ze mu viac ublizi ked si uvedomi ze ti uz nestoji ani za to aby si sa kvoli nemu rozculovala a ze si uz uplne rezignovala. To je pre muza najvacsia facka, nie to ze nakricis, alebo sa urazis alebo odides. To su znaky toho ze ti na nom stale zalezi. Neoberaj sa o vlastny konfort. Nestoji ti za to. Pokial ta nebije, neponizuje ta a nenadava ti tak tam ostan. A zacni sa o seba viac starat chod za kamoskou na kavicku, najdi si trocha radosti pre seba😉

janulka2811
8. sep 2018

Ved podaj ziadost o rozvod,rozdelenie bsm po rozvode a to ze on ma neaku hrdost ze z bytu neodide,moze povedat iba tebe 😂
Ak ste byt kupovali uz za manzelstva- byt sa preda,vyplati sa hypo a zbytok sa rozdeli ...
Kazdy pojdete svojou cestou,no ty s detmi.
Najdi si podnajom hlavne.

alana1
8. sep 2018

@lindusss2016 ano? tak je lepsie skoncit ako zobracka s dvoma ci troma detmi na ulici??? prave dnes ma taka otravovala v meste...s podobnym osudom...chlapom to len vyhovuje, urobit dieta a mat svaty pokoj...prave preto by som mu ak ma viac deti aspon jedno nechala

alana1
8. sep 2018

@romiada no ak je taky psychos naco si s nim robila deta alebo dokonca viac deti? ako otvorene hovorim, ze take zeny su chudery a mozu si zato samy

lindusss2016
8. sep 2018

@alana1 tak autorka nikde nepise, preco sa s muzom chce rozviest. Ja keby som nemala financie, tak by som radaej chvilu pretrpela v nefungujucom vztahu, len aby detom nic nechybalo. Vobec nemusi skoncit ako.zobracka, ale to by som v zivote neurobila, ze " aspon jedno" dieta necham muzovi alebo hocikomu inemu. Tak radsej by som zila s nim, aj keby obhanal zeny, ale urcite by som nenechala nikdy nikomu deti. Ty by si sa vedela rozhodnut, ktore dieta by si nechala muzovi? Mas cudne nazory. Zena, ktora zije s gamblerom je chudera? Moja zlata, vacsina zien o tom ani netusi a nie ze sa do neho tak zalubila. Ti chlapi vedia klamat a klmau roky...

nice202
8. sep 2018

Ze nechat deti muzovi. Boze moj. Alebo aspon jedno dieta a to ako? Ktore si vytiahne kratsiu slamku tak ostava otcovi?

romiada
8. sep 2018

@alana1 autorka nepopisala v com je problem (to sa len my tu vsetky domnievame). A vela zien si urobi deti s muzom z koreho sa vykluje kadeco po rokoch resp.zena ked je zalubena nevnima signaly. A aj ked si za to moze ta zena sama preco by mala deti automaticky zanechat partnerovi? To teprve by bola chudera keby mu ich nechala - takej by som tu ani neradila, lebo zena ktora niekde necha deti je sebecka čúza, ktora si ich nezasluzi mat.

whatever1
8. sep 2018

@alana1 takze kazda zena ktorej nevysiel vztah je chudera a moze si za to sama? Ty si z ktorej planety prosim ta😂 Uz nevies do koho si kopnut? Ach.. Teba taku dobrosrdecnu a chapavu zenu musi tvoj chlap doma niest na rukach.. A urcite ta nikdy neopusti😉

whatever1
8. sep 2018

@nice202 😂asi ako, ktore si vytiahne kratsiu slamku...

alana1
9. sep 2018

@whatever1 ja som realistka na rozdiel od vacsiny tu diskutujucich , ked nemam kde hlavu sklonit, nemam prijem tak necakam ze ma oslovi princ na bielom koni a ujme sa aj cudzich deti. dievcata, snivajte dalej ale zivot je o inom. a to, ze roky nepride nato co jej muz zac je pre mna uplne ale uplne nepochopitelne, to akoze ako travia doma cas...on gambluje v krcme a ju to vobec nezaujima? pride domov kazdy druhy den opity a ona co- tvari sa ze je vsetko ok, lebo je zamilovana? naivne.

alana1
9. sep 2018

@whatever1
predstav si, ze nosi 🙂 nebudem tu dotycnej vypisovat rozpravky, ale ked raz nema byvanie a prijem, je NEZODPOVEDNE zobrat vsetky deti a zit niekde na ulici alebo v krizovom centre....

alana1
9. sep 2018

@romiada
@nice202 ano tak idealne je najprv sa zamilovat, potom si rychlo spravit s nim aspon pat deti a potom zistit, ze je gambler a pijan a tyran a potom ist s deckami na ulicu...vela zien tak dopadne, ale opat opakujem, mozu si zato samy, lebo pozeraju na svet cez ruzove okuliare.....

whatever1
9. sep 2018

Autorka tu neudava dovod preco sa chce rozviest, ci??

romiada
9. sep 2018

@alana1 "idealne" je automaticky kazdu zenu co ostane sama s detmi alebo sa pre toto riesenie rozhodne nazvat chuderou 👍 este lepsie ked nevieme dovody. Vies moja babka by bola radsej "taka chudera" s tromi detmi pred 50timi rokmi....ze by odisla od alkoholika (ktory sa prejavil po vstupe do manzelstva) , lenze vtedy sa to na dedine "nenosilo rozvadzat sa" a ani krizove centra neexistovali

lindusss2016
9. sep 2018

@alana1 podla mna jediny, kto tu ma ruzove okuliare, si ty, ked si myslis, ze ak s niekym.zijes, tak ho dokonale poznas. Uvediem ti realne priklady z mojho okolia. Kamoskin otec bol policajt, mal zenu a dve dcery, zili spolu stastne, az kym po 12 rokoch vztahu nevyslo najavo, ze cely cas mal paralelnu rodinu o ulicu dalej, syna s milenkou stareho ako dceru s manzelkou, cely cas tam chodil, staral sa aj o druhu rodinu, do toho bol gambler a mal nekale ksefty. A predstav si, zena to nevedela, lebo doma sa hral na vzorneho otca a manzela. Jedna znama mala stastne maNzelstvo x rokov, 5 rocnu dceru, az kym jej exekutori nevystahovali kufre a nezhabali dom, niekolko rokov po rozvode platila muzove dlhy a to pracujem na vysokom poste v CSOB v Prahe, ziadna blbka. Moja sestra 19 rokov zila s uspesnym podnikatelom, mala s nim krasnu dceru v neskorsom veku. On sa k nim spraval ukazkovo, staral sa o nich, po financnej stranke naozaj nad ramec, braval ich na dovolenky, vyvaral doma speciality, sestru volal milacik, v intimnom zivote im to klapalo, zniesol by im modre z neba a nakoniec zistila, ze poslednych 7 rokov miesto stredajsieho golfu chodil za milenkou. To su vsetky tieto zeny chudery? Ty sa zobud, moja, len aby si aj ty o par rokov nezistila, ze si chudera. Vies, nie kazdy robi za pasom alebo na urade a ma pracovnu dobu od do, ze vies vysledovat, ci sa niekde po praci flaka.

alana1
9. sep 2018

@lindusss2016 len jedno napisem a uz ma pls neotravuj, kazdy si je strojcom svojho stastia sam...ano a su pre mna tieto zeny chudery

lindusss2016
9. sep 2018

@alana1 ok, mas svoj nazor, velmi prizemny sice, ale nikto ti ho neberie. Ked nechces byt otravovana, tak tu neprispievaj takymi hlupostami, lebo ked si normalna zena precita tie tvoje hlody, tak jej az tlak stupne. Len aby si sa za 15 rokov nezobudila, ze si prezila pol zivota v klamstve aj ty. Bud si velmi mlada a chybaju ti zivotne skusenosti, alebo si fakt naivna a predstavujes si svet cierno biely. Len tak dalej, ale necakaj suhlasne prikyvovanie, ak tu vyslovis nazor, ze slobodne matky su chudery a ta, co sa vlastne chuderou chce stat, ma svoje dieta/deti nechat alkoholikovi, gamblerovi alebo inemu psychicky nerusenemu jedincovi, lebo toto si tu vlastny ty odprezentovala 🤔 takze ked si s takymito nazormi strojis to.svoje stastie, na to mam len jedno - OMG 😯