Ako oslavujete s deťmi sviatok Mikuláša?

stanca22
4. nov 2011

Mamičky aj nemamičky, poraďte, napíšte svoje typy, rady a svoje skúsenosti ako Vy prežívate s deťmi Mikuláša? Ako dávate darčeky na Mikuláša, alebo ho robíte a príde k Vám akože na návštevu? 😉

katkaromi
6. nov 2011

@stanca22 My vzdy davame do cizmiciek na oknach sladkosti kym deti spinkaju a rano si najdu :o) My absolvujeme viac Mikulasov, u manzela v praci, dokonca aj predajna aut organizuje Mikulasa pre deticky klientov, no a samozrejme aj u starych mam Mikulas vzdy necha balicky pre deticky 😉. Tento rok prvykrat pride Mikulas do skolky 🙂

kacenka1983007
6. nov 2011

K nám tiež chodí Mikuláš viackrát cez rok.ku nám domov,ku babke,do školky,v dedine a partnerovi do roboty,my im hovoríme že Mikuláš chodí aj ku babke lebo aj tam sú dobré detičky.večer do čižmičiek dáme sladkost,malé hračky,bud papučky,knižky a ked po večery všetko spapali tak Mikuláš zazvoní zvonček a detičky pribehnu.... 🙂

katinkaaa7
6. nov 2011

Naše deťúrence si vždy večer pred Mikulášom vyčistia čižmičky a položia na okno a ráno si tam nájdú balíček so sladkosťami od mikuláša 🙂 No a okrem toho im Mikuláš nechá sladkosti aj u starkej 🙂 A tento rok prvý krát bude staršia dcéra mať Mikuláša aj v škôlke 🙂

annie13
10. nov 2011

tak ako @katinkaaa7 vecer pred si vycistia cizmicky a rano si najdu na okne sladkosti uz mam kupene tie velke kinder vajicka a take kovove kurfriky s cars a kitty kde je marshmalow a prekvapenie neviem co tam bude v tom este takze aj pre mna prekvapko
a syncek ma prvy krat aj v skolke dufam ze bude zdravy vtedy

nelicefo
11. nov 2011

@stanca22 No my mame vzdy 5 decembra taku slavnostnejsiu veceru. 🙂 Potom si spolocne vycistime cizmy a dame pod okno. 🙂 Potom vecer nejaka prechadzka nech sa nam dobre spi...🙂
A v noci chodi Mikulas. 🙂 a rano tradicne tesime sa s darcekov. 🙂
Pamatam si ze ked bola dcerka mensia tak vzdy v noci sa budila a chodila pozerat ci este Mikulas nedosiel 😀 😀 😀 😀 😀
P.S. u nas sa uz na Mikulasa a Santu neveri. 😅 😝

titkovamiriam
14. nov 2011

my čistime čižmyčky v podvečer a večer tam príde Mikuláš
Tiež máme viac Mikulašov,babky,sestra,školka,obec....no doma je doma a musí byť v balícku klasika,arašidy,mandarinky,cibuľa a zemiak.Dala by som aj uhlie no teraz už len ak tak drevenné 😀 😀 😀

vodnarky
23. nov 2011

@katinkaaa7 -tak u nas,presne ako u vas.. 😀
vecer si vsetci spolu vycistime cizmicky,dame do okna a rano tam najdeme sladke,ale aj zdrave prekvapenie.. 😵 😉 aj u nas sa bude 1x prezivat tento rok Mikulas v skolke ..uz sa veeeelmi tesime.. 😵 😵 😵

katinkaaa7
24. nov 2011

@vodnarky no aj my sa tešíme na mikuláša v škôlke 🙂 len dúfam že nebudeme chorí,lebo teraz veru zasa sme ☹

katka3012
4. dec 2011

aj u nas to je tak,ze vecer vycistime cizmicky a vecer tam pride Mikulas 🙂

ivett1
5. dec 2011

Tak, dnes večer si vyčistíme čižmičky a ráno uvidíme, čo nám Mikuláš v noci nadelí ...či uhlie alebo len samé dobré veci 😀

halyna123654
13. okt 2012

ja som si už dala a nič mi nepriniesol

chutnekytice
20. nov 2012

Sama som mama a každý rok hľadám na Mikuláša nejaký kompromis medzi prekvapením, ktoré bude aj chutné aj zdravé. Odporúčam preto všetkým maminkám v Bratislave a okolí naše Chutné kytice. Kytica pre najmenších je veľmi podarená a robíme ju často počas celého roka, hit bude určite aj na Mikuláša. Detičky dostanú ovocie v atraktívnej podobe, akej neodolajú, a ešte im zostane veselá miska. Podľa referencií zákazníkov je nadšenie zaručené (reakcie ako "najlepší darček zo všetkých" hovoria za všetko). Objednať u nás môžete rovno aj prekvapenie pre svojho partnera - napríklad originálnu bonboniéru, ktorá fantasticky vyzerá aj chutí.

czechzuzanaba
23. nov 2012

U nas doma v Cechach chodi Mikulas do kazde domacnosti. Rodice si nekoho domluvi, kdo prevleceny prijde domu a donese detem balicek, za ktery musi deti zaspivat pisnicku, nebo rict basnicku. Snazim se o to i ted v Bratislave, aby nekdo k nam prisel, ale zatim co jsem zjistila, tak tady takova tradice neni, spis se davaji boty pres noc za okno. Je to opravdu tak, tady tradice Mikulase, co chodi do domacnosti neni? 🙂

martinazz
1. nov 2014

@czechzuzanaba

Dobrý deň, viem, že je to starší príspevok.....ak by ste však stále hľadali tak posielam link
https://www.facebook.com/pages/Mikuláš-čert-a-a...

evinami
4. nov 2014
sisinka88888
7. nov 2014

Ja nekupujem mojim detom sladkosti ale knizky alebo malé hracky neaké...chvalabohu nejedia sladkosti a ani my 😉

maria2233
11. nov 2014

http://www.dellarte.sk/mikulasvianoce/

aj ja pripajam link!! je to sice odkaz pre firmy, ale robia Mikuláša aj doma.