Darček ku krstinám - strieborná minca

okatrenka
4. dec 2014

Dobry den,chcela by som sa opytat na vas nazor. Chcela by som svojmu krstniatku,chlapcekovi darovat striebornu pamiatkovu mincu, s vyrszenym rokom a cinskym znamenim podla roku,v ktorom sa narodil. Samozrejme,darujem aj ine,detske,darceky. Tato minca by vsak mala sluzit ako pamiatka na narodenie a krst. Chcela by som poznat aj vas nazor. A este,nechcem kupovat ziadne zlate retiazky,privesky a pod.

meluela
4. dec 2014

@okatrenka preco cinske alebo akekolvek znamenie ku krstinam? Asi by som sa ako rodic zacudovala, ale ked u vas v rodine taketo veci letia, tak potom je to ok.

majkuska
4. dec 2014

Napad netradicny ale v podstste zajjimavy.Ale ak uz, to cinske znamenie tam nedavaj, nie kazdy veri v zivote na tie horoskopy a znamenia. Ja osobne by som to neuvitala. A nevies ako by sa postavil k tejj minci ak vyrastie, aby ju raz potom nevyhodil.

majkuska
4. dec 2014

@okatrenka ako spomenula
@meluela sa to predsa nehodi. Vsetky horoskopy a znamenia su okultizmom.A pri krste sa dieta zrieka zleho ducha, vlastne aj ty za neho ako krstny rodic.

jaja018
4. dec 2014

Strieborna minca ako pamiatka ok ale nie s čínskym znamením. Radsej by som dala na nu vygravirovat, vyrezat meno a datum narodenia a na druhu stranu datum krstu.

sissy27
4. dec 2014

@okatrenka pokiaľ dieťa nie je aspoň polovičný číňan, tak čínske znamenie horoskopu by som mu tam určite nedávala... aj tá minca samotná sa mi zdá taká, no, čo s ňou? Je to síce originálne, ale skončí asi niekde zapadnutá v šuflíku, neviem si predstaviť, čo s tým - vystaviť na poličku, aby bolo z čoho prach utierať? nosiť v peňaženke? Možno by som porozmýšľala predsa len nad príveskom na retiazku, tam je väčšia šanca, že bude využitý... a kľudne môže byť aj strieborný, nemusí byť zlato...

henikav
4. dec 2014

Mna osobne by to nepotesilo, teda urcite viac by som sa potesila ked uz tak naramku, nausnickam, alebo retiazke, ci privesku. Ale ked nechces kupovat zlato, postacia aj detske darceky. Pripadne sa porad s maminou, to vies, kolko ludi tolko chuti, mozno jej sa napad bude pozdavat

jasminet
4. dec 2014

ja zas naopak som za pamatnu mincu s rokom narodenia, pripadne datum krstu, alebo vyrazenou fotkou dietata, ale bez cinskeho znamenia, rozhodne trvalejsi a osobnejsi darcek.
urcite krajsia pamiatka ako piaty privesok, ktory dieta nikdy nepouzije, osma retiazka a podobne

okatrenka
autor
4. dec 2014

dievcence,dakujem za nazory🙂 este k tomu znameniu na minci. Je to specialna kolekcia minci vyrazena na kazdy rok. Razi sa to v Rakusku. Vyhodit? ved ked bude mat chlapec 18 tak nech to preda,investicne striebro stale stupa na cene a dovtedy to kludne moze byt aj zalozene v sufliku. Mozno od toho upustim, alebo este pohlafm kde by vyrazili original mincu s menom.
Inac,skuste sa este spyt svojich poliviciek,co si o tom myslia oni.dakujem za kazdy nazor🙂

qwerty81
4. dec 2014

@okatrenka svagor daval nedavno pre dceru ku krstu vyrazit pamatnu mincu. http://www.mint.sk/vyroba_medaily_personalizova... pozri toto, je to kremnicka mincovna

ivett1
4. dec 2014

@okatrenka tak mne by sa to páčilo, až na to znamenie čínskeho horoskopu resp. roka (hoci si rada prečítam, čo tie ich symboly znamenajú, predsa len ...) ... pre chlapca veľmi pekný darček (mm to potvrdil🙂) ... no, ale muži v našej rodine si radi vystavujú pamätné predmety ...t.j. u nás by určite nezapadla minca prachom (ešte lepšia by bola medaila...)... zato zlaté retiazky sa u nás nenosia (načo - pod košeľou a kravatou?...)...ale to je otázkou vkusu ... inak nápad sa mi veľmi páči😵

hradnapani
4. dec 2014

@okatrenka strieborna minca je vyborny napad. Je to hodnota, nielen nejaka zbytocnost do suflika. Jedneho dna ju moze pekne spenazit, alebo si ju ponechat a moze byt predmetom dalsieho dedenia. V nasej rodine sa nejakych par striebornych minci dedi z generacie na generaciu a pribudaju aj nove 🙂
ja zase neuznavam retiazky a privesky pre chlapcov - ale to je vec mojho vkusu, proste sa mi na chlapoch nepacia (jedine, ak na nej maju obrucku, ze im zavadzia na prste) a na malych chlapcoch uz vobec nie.

janinah
4. dec 2014

ja by som brala radšej tú retiazku,čo s mincou? že pamiatka a dedistvo? vec názoru,možno pre niekoho len vec v šuflíku,bez využitia,stojí a stojí tam....

bubelko
4. dec 2014

@okatrenka mne sa ten napad velmi paci, akurat by som miesto cinskeho znamenia dala bud klasicky znak zo zverokruhu, alebo len datum narodenia a datum krstu a meno 😉
moj mladsi takto dostal sadu normalnych minci vyrazenych v roku jeho narodenia 😉