Darček na prvé sväté prijimanie

ziggina
20. máj 2014

Prosím poraďte fakt vhodný darček mojej neterke k prvému sv. prijímaniu.Jej rodičia sú krstnymi mojej dcére .Ďakujem za rady a tipy pretože som už zúfalá 😅

monhla
20. máj 2014

Spýtaj sa rovno slečny. Moja neterka chcela zlatú retiazku /mobil už mala/ a druhá chce mobil. 🙂

jaja1979
20. máj 2014

@ziggina My mame prijimanie za sebou, tak ti mozem povedat, co dostala moja dcera: od krstnych rodicov zlate nausnice a od dalsich pribuznych krasnu zivu bielu orchideu, fotoalbum na fotky, krasnu drevenu sosku anjelika http://www.bellarose.sk/dekorace/willow-tree-an... a od babky poukaz na atelierove fotenie. Tak sme sa boli pofotit este pred prijimanim, trvalo to skoro dve hodiny a bolo to super, potom fotky zaramujem a zavesim si ich na chodbu

sanny31
20. máj 2014

@ziggina ja som kupovala neterkam dvojičkám pred týždňom na 1 sv., peračníky s topgalu ( veľmi pekne) a strieborne náramky, samozrejme kytička sladkosti a mali s darčeka ozaj veeelku radosť.Tiež som dlho premýšľala nad darčekom, chcela som niečo s čoho budu mať osoh a najma radosť, myslím že sa mi to podarilo 🙂

lwhiterose
20. máj 2014

Ahoj, ja by som jej dala nejaké pekné zlaté náušničky🙂 alebo prstienok, prívesok...🙂

sanny31
20. máj 2014

@ziggina ešte swarovského krištáli,náušnice - prívesok to som tiež kupovala na darček k 1.sv.

bronia13
20. máj 2014

tu jednej znamej detom krstny davaju laptops hm??? podla mna dost drahy darcek a pre 8 rocne diet???? streborne nausnice,retiazku, volakedy sa davali hodinky ak si pametae 😀

ziggina
autor
20. máj 2014

Veď to, dnes je iná doba, deti sú náročnejnie, málo čo si vážia.Asi jej dám peniazky a nech jej rodičia odložia a kúpia čo uznajú 😀

nutinka
23. apr 2016

DARUJTE trvácne čaro a hmatateľnú pamiatku na túto udalosť na celý život.
KRST, 1.sv.prijímanie, svadba,kliknite a uvidíte:
http://www.creashop.sk/stuhy-a-masle/20-sandra....

zuzanna_sc
23. apr 2016

nás čaká 1.sv.prijímanie našej krstnej dcéry,budeme jej kupovať strieborné náušničky,myslím že každý podľa možností 🙂 alebo striebornú retiazku nejakým príveskom,myslím že nie je dôležitá hodnota,niektoré deti si to neuvedumujú a v našom prípade ani neocenia,hlavne rodičia,budú nás "oklepávať" aj keby sme neviem čo daravali.Je ešte otázne či tam vôbec pôjdeme,lebo nás ani nepozvali,len nám bol oznámený termín a čas omše a keď som sa spýtala že či to máme brať ako pozvanie,tak mi polo povedané,že kňaz povedal,že ako krstní rodičia by sme tam mali byť,tak nám to len tlmočí,no čo si o tom myslieť mám,...?

slivka3
24. apr 2016

@zuzanna_sc Ja by som v takomto prípade,sla len do kostola,predsa ste krsny,dieťa za vzťahy nemôže,dala darček po omši a finito.

U nas ako kto uzná za vhodne, ale moje deti dostali väčšinou peniaze,aj my dávame peniaze.

bajciatko
24. apr 2016

A čo by ste kúpili pre chlapca?

zuzanna_sc
24. apr 2016

@slivka3 áno,to sme si vraveli aj my,do kostola pôjdeme,malej darček odovzdáme a pôjdeme domov,prípadne uvidíme ako sa to utrase .
@bajcatko chlapom je to troška zložitejšie,ja by som asi náramok alebo hodinky 🙂

slivka3
24. apr 2016

@bajciatko Popytaj sa rodičov,čo by asi malý chcel.

slivka3
24. apr 2016

@zuzanna_sc Tak by som to aj ja riesila.

marisa20
11. máj 2021

1.svate prijimanie