Evanjelický krst dieťaťa, aj matka je neveriaca a rodičia nie sú zosobášení?

zonjan
18. jún 2019

Ahojte, chcela by som vas poprosit o info, ci je mozne dat pokrstit dieta v evanjelickom kostole, ak my ako rodicia jednak nie sme zosobaseni a po druhe, ja som neveriaca. Musela by som aj ja absolvovat evanj.krst? Dakujem

kristina2412
18. jún 2019

@zonjan partner je pokrstený evanjelik? Ma konfirmaciu?

kianka5
18. jún 2019

@zonjan všetko záleží od konkrétneho farára, ale evanjelici nejak problémy v tomto nerobia, nemyslím, ze by si musela byť aj ty pokrstená, ale zasa načo krstiť dieťa, keď ho nebudete viesť k tej viere...

zonjan
autor
18. jún 2019

@kristina2412 ano, partner je evanjelik, bez konfirmacie

kristina2412
18. jún 2019

@zonjan malo by stačiť že jeden z Vás má evanjelický krst.Cize by mali dieťa pokrstiť aj keď ty nie si krstena. Čo sa týka tej konfirmacie,niekde to môžu vyžadovať,zrejme bude závisieť na koho natrafíte.

zonjan
autor
18. jún 2019

@kristina2412 Dakujem 👍

lelet1609
18. jún 2019

@zonjan môj manzel je katolik a ja a dcéra sme evanjelici . Stačilo , že ja som evanjelička . Takze určite pokrstia ak je partner evanjelik

galioska
18. jún 2019

@zonjan súhlasím evanjelici nerobia problémy, ja som sa dávno vydávala a farár ma v živote nevidel, podpísal čo bolo treba, zablahoželal a to sme sa brali v katolíckom kostole, tam zas farár katolícky výrobil problém, že muž nechodí do kostola🤭🤭🤭, choré😛

1mina
18. jún 2019

My sa chystame tiez zachvilu krstit v evanjelickom, kto uz mate za sebou ako to prebieha cca ? 🙂 casovo a priebeh a tak ze ako to zvladne moj upistanec 😁 na ruky ju nemusim dat inemu niekomu ze ? Lebo ona hned zacne vystrajat

maajak
18. jún 2019

@galioska chore je to, ze neveriaci ludia chcu dat krstit deti .

galioska
18. jún 2019

@maajak neveriaci? To akože nesedim v kostole neverím? Super top🤭🤭🤭

kristina2412
18. jún 2019

@1mina záleží či budete mať krst v rámci služieb Božích alebo až po nich. Osobne radim až po. Trvá to cca 20 minút. Nemusíš ju dat nikomu na ruky,môžeš ju držať ty

janickadusicka
18. jún 2019

a ako je to s krstnymi rodicmi, musia byt evanjelici?

galioska
18. jún 2019
kristina2412
18. jún 2019

@janickadusicka jeden musí byť určite,ten druhý nie

ferihegy
18. jún 2019

Evanjelicky farari nerobia ziadne problemy narozdiel od katolickych.

lubina
18. jún 2019

@zonjan zalezi asi od farara. Moja svagrina je evenjelicka, ale nasa rodina sme katolici. Svadbu mal brat na urade a len pozehnanie v evanjelickom kostole. A ja ako katolicka, som krstila dieta v evanjelickom kostole...nebol to problem

mima8356
18. jún 2019

@zonjan niesme zosobaseni, partner je evanjelik ja katolicka, bez problemov pokrstili oboch synov.

galioska
18. jún 2019

@mima8356 kto vie či by aj v katolíckom pokrstili🙄

mima8356
18. jún 2019

@galioska asi nie, tam je to take "prisnejsie" ale vela zalezi od farara

candii
18. jún 2019

Záleží veľa od farára, no my sme tiež nezosobašení, s tým problém nebol, veľmi by som farárovi nevravela že si neveriaca ináč 🤔 ale požadoval aby aspoň jeden z krstnych rodičov mal všetky sviatosti. My sme podmienku splnili takže bez problémov pokrstil deti.

ferihegy
18. jún 2019

@galioska hahaha katolici vidia problem aj tam kde nie je. Kamaratka katolicka, manzel evanjelik. Nezosobaseni. Chodili od fary k fare. 0 bodov ...

galioska
18. jún 2019

@ferihegy vážne? U nás opačne ale mimo trvalého bydliska, brali sme sa v mojom bývalom trvalom, ja som mala viac hostí😆

galioska
18. jún 2019

@mima8356 urcite

kristina2412
18. jún 2019

@ferihegy my sme chceli ekumenicky sobáš, evanjelický farár v pohode,len sme nenašli žiadneho katolíckeho kňaza, ktorý by do toho išiel. Nikto si nechcel robiť problémy. Jediný kto bol ochotný bol p. Srholec,ale nakoniec bol v tom čase odcestovaný,tak mame cisto evanjelický sobas,v evanjelickom kostole

ferihegy
18. jún 2019

@galioska Oni hladaju vsade len dovody preco nie.

galioska
18. jún 2019

@ferihegy ovládajú davy ľudí, si myslia že sú viac ako boh

ferihegy
18. jún 2019

@galioska Mam vela negativnych skusenosti s katolickym fararom nakolko mama evanjelicka a otec katolik.

galioska
18. jún 2019

@ferihegy ja neriešim😉

eva8
18. jún 2019

@1mina u nas dceru na rukach drzala krstna mama, ale kedze plakala silno, prisla ku mne. Krst prebehol rychlo, vodicka fakt len symbolicky. Krstili len nase dieta. Zvykne byt krst hromadny

eva8
18. jún 2019

@janickadusicka tak urvite minimalne jeden by mal byt veriaci, aj pokrsteny