Kedy oslavuje meniny Timea?

abika26
1. jan 2012

Nasa dcerka sa vola Timea a akosi nevieme zistit kedy ma oslavovat meninky.nasla som 24.1 spolu s timonom alebo 3.5 na galinu ale aj to len v niektorych kalendaroch.neviete mi poradit niekto s takym menom alebo ked mate timejku v okoli?dakujem

timi1012
2. jan 2015

Ja sama sa volám Tímea, a veru je pár vecí ktoré veľa ľudí ohľadom mena netuší, takže prvé je že naše meno je s dlhým íííííí nie i. Čiže TÍMEA.... druhé je že naše meno je síce v maďarskom kalendári a je to pomerne rozšírené meno v Maďarsku ako u nás Katka.... Ale meno je Gréckeho pôvodu nie maďarského... a v podstate je to úplne jedno len informatívne... 🙂 ja osobne oslavujem meniny v máji toho 3.5 neviem presne od ktorého roku ale naše meno je už aj v slov.kalendári zdá sa mi v januári no ja nemením dátum oslavy.... každí nech sa zariadi podľa seba 🙂

timusi
2. jan 2015

Dcérka je Timea - narodila sa 2009 - meno sme vybrali podľa detského kalendára a bolo napísané 24.1. - mali sme Timotej a Timea -nevedeli sme, či bude dievčatko alebo chlapček. Na matrike mi tiež v tedy povedali, že má meniny 24.1. a ak by som dala Tímea, tak v máji. Riadila som sa matrikou a každý rok sa nájde niekto, kto sa ma pýta, prečo neoslavujeme v máji... chaos - každý kalendár inak - teraz som pozerala náš na rok 2015 a Timea je tam v máji a Tímea tam pre istotu nieje 😀
Už v r. 2010bola Timea zapísaná 24.1. aspoň v našom. Stále oslavuje 24.1.

timeaho
6. jan 2015

Kedze so tu asi najstarsia Timea takze oslavujem meniny uz 45 r. 3.5......a odkial je meno Timea?....Citujem....
Popis: Kniha - Zlatý človek bol obľúbeným románom niekoľkých čitateľských generácií z rôznych svetadielov a súčasne patril aj medzi najmilšie diela samotného autora. Je to príbeh mladého ambiciozného muža Timára, ktorý čudnou hrou osudu nadobudne obrovský majetok a stane sa váženým človekom. Majetok mu nepriniesol šťastie - nazdával sa, že si jeho pomocou získa lásku krásnej Turkyne Timey, tá však po celý život ľúbi iného, i keď sa z vďačnosti vydá za Timára.

timeatimi
15. jan 2015

3 Máj 😉

l3yla
15. jan 2015

3.5.

meusicka
15. jan 2015

ja som tiez Timea ale pisem po madarsky teda s dlznom. Jokaiho som citala. sice meno dal vo svojom romane turkiny, z tureckeho zdroja viem, ze toto meno v Turecku vobec neexistuje. ale maju krasne turecke meno TUANA co znamena v preklade... prva kvapka dazda v raji .... tak ja neviem ale odkedy toto meno poznam, mam taky cudny pocit, ci nahodou Jokai neskomolil prave toto meno 😀 😀 😀

meniny mam 3.5.

aram666
3. feb 2015

timea sa oslavuje 3.mája a je uz skoro vo vsetkych novych kalendaroch na rok 2015 a nie je to ziadne madarske meno,je len viac rozsirene u nich,povodom je z grecka,odvodene od slova Euthimeus,treba si to len lepsie pozriet a nie tu písať bláboly...

uzovka27
8. jan 2016

my mame Timejku a prvé meniny sme oslavovali 3.5. ale kedže som nasla v Kalendari Timeu aj 24.1. a tak od vtedy oslavujeme 24.1. pride mi lepšie spajať Timoteja a Timeu aj ked podla komentou som cítala že tieto mena nemajú nič spoločné no pasuje mi to viac ako na Galinu ...no nech si slavi kazdy kedy chce ...sú to meniny a hlavne nech ich slavi raz ročne a je to OK 😉

lusinga
18. nov 2016

@erin365 Timea je madarske meno,či sa to páči niekomu,alebo nie. Meno Timea vymyslel madarsky spisovateľ Jokai Mor a stvarnil to meno prvy krát vo svojom romane "Zlatý muž". Spisovateľ sa inšpiroval z greckych mien ako napr. Timothea, alebo Euthymia. Toto nie je presne potvrdene,že či sa inšpiroval z tychto mien, čiže meno Timea bolo a aj vždy bude madarske meno. Ak sa niekomu páči ,tak neviem načo riešit akeho je pôvodu,len nerozumiem tomu ,že prečo je alergicka na madarske mená,ak ho aj ona sama má a načo rieši? Ak by mala grecke to by bolo o.k?

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrasocek12
18. jan 2022

Aj my mame dcerku Timeu a vsade sme nasli ze 3.5 ma meniny a teraz zrazu pozeram do kalendara a tam ze ma meniny 24.1? No menit to rozhodne nebudem 🤐 ostaneme pri datume 3.5🤭

rendza
11. sep 2023

Aj my mame Timeu. 3.5.oslavuje Timea s kratkym "i" a v januari Tímea s dlhym "i" .....