Oslava birmovky

meggie238
4. feb 2023

Moja mama chce na moju birmovku pozvať jej krstných rodičov, ktorých poznám, ale nemám ich moc rada a necítim sa s nimi tak uvoľnene, ak viete čo myslím. Vôbec som ich neplánovala pozývať, ale mama s babkou sú presvedčené, že sa to patrí, keďže oni nás vždy na oslavy pozývajú. Mne však vadí aby niekto vyberal hostí na moju oslavu a pozýval niekoho koho tam vážne nechcem. Ako by som to mala riešiť? Chcem len oslavu s najbližšími ľudmi, s ktorými sa necítim divne, keď sa normálne bavím.

pribinak
4. feb 2023

@meggie238 krstní rodičia by mali byt medzi najbližšími
Kto ich vyberal za krstných?

mogaa
4. feb 2023

@meggie238 nuž oni sú tí čo oslavu financujú....ja viem že ty by si tam mala možno račej kamarátky, ale hold rodičia sú tí čo rozhodujú koho pozvať....prípadne stačí povedať že ty žiadnu oslavu nechceš a bude....

nevenka
4. feb 2023

@pribinak ale ja som pochopila, ze nie jej krstni, ale krstni jej mamy, co akooo? 🤔🤔🤔

cacianka
4. feb 2023

@nevenka ešte pozvať susedovho koná brata...
Autorka má slávnosť, úplne postačí pozvať jej birmovnych /krstnych rodičov, súrodencov, rodičia a starí rodičia. Cca 10- 12ludi je tak akurát.

meggie238
autor
4. feb 2023

@nevenka ano, su to krstni mojej mamy

meggie238
autor
4. feb 2023

@meggie238 moji krstní rodičia sú prví na zozname pozvaných

meggie238
autor
4. feb 2023

@cacianka ja si tiež myslím. Vôbec nechcem pozývať kamarátky ani tak, ale skôr len mojich krstných rodičov, mamu, súrodencov a babku s ujom. Takto som to mala naplánované. Chcela som aby to bola malá rodinná večera po birmovke v nejakej malej reštaurácii a mama už pridala na zoznam ďalších 10 ľudí, z ktorých som asi 6 videla možno 2-krát v živote

deti95060810
4. feb 2023

ten kto to financuje...
ja by som to nechala tak, maminka asi vie čo sa patrí...

zlatovlaska123
4. feb 2023

@meggie238 pozri, ber to z tej lepšej stránky, aspoň dostaneš viac darov/ peňazí 😆
Tak ono je to tak, že tvoja mama tú oslavu robí a platí, možno ich tam chce, lebo dobre vychádzajú a majú ten zvyk pozývať sa navzájom na takéto udalosti. Tie 2- 3 hodinky to iste vydržíš. Ja som vôbec neriešila koho tam mama pozve, tiež nás bolo dosť.

ivanash
4. feb 2023

Pozvat len ludi, pri ktorych ti je dobre. Ak ich tam nechces, urcite nezvat. Vo vseobecnosti nerobit veci "lebo sa to patri".

cacianka
4. feb 2023

Koľko máš rokov ?
Ja som už daaaaavno dospelá, keby mne niekto pozval na moju oslavu niekoho koho nechcem, tak odídem. Keď niekto platí a pozýva, nech si s nimi kecá a kŕmi ich
Ale ty si asi neplnoletá....

nevenka
4. feb 2023

Podla mna stacia ti najblizsi, maminych krstnych ani na svadby nevolame 🙃.