Pokrstí nám farár dieťa, keď nie sme zosobášení?

24. feb 2021

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať či nám bude farár ochotní pokrstiť dieťa keď niesme zosobášení. Sobáš plánujeme v blízkej budúcnosti ale zatiaľ počas koroni sa to nehodí ďakujem za odpoveď.

maximilie
24. feb 2021

Ak je normálny tak určite áno. To nie je dôvod, aby vám nepokrstil dieťa. Krst je pre dieťa bez ohľadu na to , ci je mamička slobodna, vydatá,....

karhu
24. feb 2021

zalezi od farara..niektori su chapavi, iny robi napriek vo vsetkom, treba volat konkretnemu a pytat sa ho

elizabet173
24. feb 2021

Jeden ano, druhy nie. Tazko povedat, mozno ked mu vysvetlite, ze sobas planujete, ked bude priaznivejsia situacia, nebude robit problemy

diaalex
24. feb 2021

Našu malú pokrstil 🙂 cerkevne nie sme zosobášený, len na úrade

slniecko_12
25. feb 2021

Pokial mate iba prve dieta tak ano, ale druhe uz nie.

e3v3a3
25. feb 2021

Nám už dvaja farári odmietli.ake hľadáme ďalej 😂

nadamajerik
25. feb 2021

Ahoj... Moja skusenost bola taka, ze zijem s rozvedenym partnerom... Uz tam bol. Problem, pretoze sme sa nevzali este... Rakze prvy knaz nas odmietol, ale nwvzdali sme sa, pretoze mne na krste velmi zalezalo, takze sme. Nasli ineho knaza, ktory nam pokrstil nasho synceka... Ale. Predchadzalo tomu aj stretnutie, no a vlastne tam sa. Nas pytal take otazky, ze co pre nas znamena krst, preco chceme dat pokrstit maleho a pod. Ale dopadlo to. Dobre🙂😉

danielkka
25. feb 2021

Ahojte, prosim vas, neberte to v zlom , len som zvedava, z osobnych dovodov, ked som sa sama pohravala s myslienkou dat sa pokrstit... Preco chcete dat dieta pokrstit, ked nezijete podla viery?

gdulskadarina
25. feb 2021

zalezi od farara

evkamotka
25. feb 2021

Boli sme na hromadnej nauke pred krstom a skoro vsetci boli slobodni a vsetkym pokrstil

katka2505
25. feb 2021

Nám pokrstil bez problémov a poznám veľa ďalších párov,aj z rodiny, ktorí tiež nie sú manželia a s krstom nemali problémy. Ale asi záleží od farára ako je ochotný.

danik1505
25. feb 2021

Načo krstiť dieťa, keď rodičia neveria? Pre mňa absolútne nelogické...

nerya
25. feb 2021

To, že nežijú ,,podľa viery,, neznamená, že neveria. Verím v Boha, doma sa modlím, do kostola nechodím a dieťa chcem dať raz pokrstiť.

e3v3a3
25. feb 2021

Ja presne tak isto ako @nerya. Doma sa pomodlim, verím v boha a možno sa snažím žiť aj lepšie ako ti ktorí do kostola chodia...

bavlnka92
25. feb 2021

treba sa spýtať konkrétne farára. môjmu bratrancovi nechcel pokrstiť pretože si vzal už rozvedenú, iný s tým vôbec problém nemal. od nás chceli sobáš v kostole aby mohol byť malý pokrstený. každý farár má iné "maniere" :D