Poraďte darček pre dvojročného chlapčeka

kikusa440
26. nov 2020

Ahojte žienky, prosím Vás poraďte mi nejaký dobrý darček pre syna. Pozerám všetko možné ale nič poriadne neviem nájsť. Ďakujem 🙂

nikusiak9
26. nov 2020

Bicykel, knihy, senzomotricky koberec, garaz s autami v lidli bola dobra, duplo lego, plastelina,

lienocka2808
27. nov 2020

@kikusa440 my kupujeme pod stromcek odrazadlo design ferrari. Maju to v draciku, strasne sa mi to zapacilo, mozno viac ako mojmu synovi
😀. Inak potom este lego duplo. Podla toho co ma rad.

jajka71
27. nov 2020

V dvoch rokoch cykloodrazadlo. Za mňa jednoznačne JTBug. Dajú sa neskôr nasunut pedále a využije sa aj ako bicykel. V dvoch rokoch knižky s puzzle jednoduché obrázky, gumené lego, drevené kocky, spájanie dvojíc a trojic v štýle puzzle. Knižky s okienkom v téme, ktorá ho zaujíma. Knižky so zvukovými efektami, v téme, ktorá ho baví. Tých možnosti je neúrekom. Každé dieťa má niečo na com fičí a vďaka čomu sa dá hravou formou podporiť jeho rast.

ckatka
27. nov 2020

Firstbike ak ešte nemá odrazatko
Inak lego...knižky Potulky zimou...

ruzasipova
27. nov 2020

@kikusa440 Zvukove knizky, normalne knizky, vkladacky, lego duplo, odrazadlo, typ auticka, co este nema (bager, tatrovka, hasicske). Na internete je plno tipov, ked si zadas “darceky pre 2-rocne deti”.

evkamotka
27. nov 2020

Takto na zimu podla mna aj rozne kreativne potreby. Vodovky, trblietave lepidla, penove nalepky, prstove farby, noznicky, chlpate gulky atd. Ked by si zasla do tedi, maju tam milion takychto srand.. Minulu zimu ked mal syn okolo 2r som nakupila toho za krabicku a rozne kombinujeme. Najvacsi uspech maju noznicky (nastrihame stvorceky a potom lepime napr do obrysu slnka ako mozaiku) a este tie farebne trblietave lepidla a vodovky

adalmba
27. nov 2020

@evkamotka obdivujem mamičku, kt. Takto tvorí s 2 ročným dieťaťom. Ja by som mala vodovky na gauči, lepidlo na stene, nožnicami by sa strihali navzájom ( mám 2 r. dvojčatá) a prstove farby by mal Miško na sebe, lebo je ,, indián,,(11 mesiacov)

evkamotka
27. nov 2020

@adalmba no, musim priznat ze nad nim naozaj cely cas stojime/pri nom sedime a od zaciatku ma pevne pravidla. Ale uz je tak nauceny a viem aj na chvilku odbehnut bez nehody. Zase velmi sa mu to paci a je to aj praktické na motoriku, do skolky, vyrabame darceky (vykresy...)

vikusjk
27. nov 2020

@adalmba treba skusit 🙂 ja som s mojou (ale ok baba, asi je kludnejsia, ako chlapci, a este ak su dvaja) ale ma tie vytvory, ktore sme "tvorili" od roka, dodnes v izbe na stene a za svet to nechce dat dole 😅

adalmba
27. nov 2020

@vikusjk skúšala som, mám stenu od mastných pasteliek, omietku od kriedy, sedačku od pera....

dadus_ka
27. nov 2020

Montessori hojdacka, dreveny ponk 😊

vikusjk
27. nov 2020

@adalmba uuuuu tak nic 😅 🙈

evkamotka
28. nov 2020

@vikusjk
@adalmba
Podla mna je to skor povahou nez pohlavim, poznam neposedne zive male dievcatka a tiez hlbavejsich pokojnejších chlapcov. Nas chlapec vie dodrziavat pravidla, sustredit sa + stojime nad nim a tiez vzdy len vtedy, ked sa mu mozeme venovat (ak mam v tom case uspavat babatko a odbiehat, musi pockat). Prve farbicky (stabilo jumbo) dostal ked mal rok a stvrt, v 2r noznice a vodovky, lepidla.

Autorka, ak sa bojis neplechy, su take knizky co obsahuju "pero" plnitelne vodou a knizku s tvrdymi stranami, ked ich vyfarbi, objavi sa postupne obrazok
https://m.alza.sk/hracky/melissa-doug-carovanie...