Požiadali ste muža o ruku?

5. nov 2021

Ahoj žienky, zaujímalo by ma, či je tu niektorá taká, ktorá požiadala muža o ruku. Ak áno, ako ste to spravili? Ako to dopadlo? Ja sa na to totiž chystám a zaujímali by ma skúsenosti iných žien. Ďakujem 🙂

fleur1111
5. nov 2021

🍿

limetka69
5. nov 2021

Prebohaaaa... Este toto budem za chlapa robit. 😂

pimpulka
5. nov 2021

ja aj dve take zeny poznam🙂 aj snubak si "same" kupili🙂)))) ahhhh skoda reci......ale ano stava sa.....

ivangeline
5. nov 2021

Nie. Len uz bol asi zo mna ohucany,tak ma nakoniec poziadal aj o tu ruku a do roka bola svadba a za dalsie 4 aj 3 deti. :D

vanda323
5. nov 2021

Mne sa tato novinka že žena žiada muža nikdy nepáčila ak mám pravdu napísať....Mne to príde že žena sa nevie dočkať tak to spraví ona za muža. Ja som si pekne počkala

sisa_s
5. nov 2021

No vacsinou to robia zufalky, ktore nevedia "donutit" muza k zasnubam slovami, tak sa odhodlaju k cinu..ale za mna ubohe... Bude citit, ze si ho do toho dotlacila, lebo mozno mu bude trapne povedat nie...a ty prides o ten jedinecny zazitok, ked sa k tomuto cinu odhodla muz a da ti najavo, ze ta naozaj chce za manzelku...

dzulli1980
5. nov 2021

Neurobila by som to ... zas emancipácia odtiaľ potiaľ, sú veci, ktoré prináležia výsostne mužom ... nie som nejaká skostnatená, no toto fakt nie.

bajka16
5. nov 2021

Hahahá tak dosť že tu klucky natieram lebo jemu sa nechce ešte žiadať ho o ruku? Niee aspoň toto nechajme chlapom aj keď sme silné a sebavedome 😂🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

janinah
5. nov 2021

To ozaj niekto o takom čomsi rozmýšľa? nikdy,aj keby som mala ostať starou dievkou do smrti.

sandrika1986
5. nov 2021

Toto má spraviť muž...

euie
5. nov 2021

Ked som bola mala, tak som mala predstavy , ze ake to musi byt velke prekvapenie, ked muz poziada zenu o ruku... dnes opacne nerozumiem, ako by take nieco bolo vobec mozne bez predosleho rozhovoru o spolocnej buducnosti, ked si obaja povedia ze so sebou rataju ako s partnermi pre zivot a smeruju k svadbe..
Autorke - ak ste sa uz porozpravali, a vies, ze ste na jednej vlne, co sa tyka spolocnej buducnosti, svadby a cesty zivotom, tak by som skor dokola sa pytala kedy kedy 🙂

nikpa
5. nov 2021

Žena má byť vo vzťahu žena a muž má byť muž. Už naši predchodcovia z jaskyne to vedeli a dodržiavali. Tak prečo volakoho napadne toto 🤦 už teraz sa cítim za teba trápne keď si to predstavím.

danieli
5. nov 2021

Veru poznam a presne tak sa k zene aj chova, stylom mas co si chcela...zle cele zle...eeee, nedobry napad, nie nie nie

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lintu
5. nov 2021

Netreba byť silou mocou iným. Myslíš, že tvoj chlap je stotožnený s touto myšlienkou? Pre niektorých je to dosť ponižujúce. Rob, ale ako uznáš za vhodné.

gazpalm
5. nov 2021

Trapne 🥴toto by ma v zivote nenapadlo

gladys_07
5. nov 2021

Fu za mna tiez nie…to ako planujes prsten a kvety a klaknut na koleno…? 😳😂 Podla mna aj jemu to bude neprijemne inak, oberies ho nieco vysostne muzske

Inak, ak sa nevie rozhybat v tomto, budes ho pravdepodobne do vsetkeho musiet postrkovat. Chce sa ti do toho?

kitycat
5. nov 2021

Pred tyzdnom ta neodhovorili, co?

zuzubb007
5. nov 2021

Tak to uz vacsie ponizenie nemoze byt, ako zena ziadat chlapa, by som sa pod zem prepadla, radsej stara kofa, ak mu nestojis o poziadane len sa neznizuj

ivik4
5. nov 2021

Prosim za nas vsetky, nerob to
To je naozaj velmi trapne. Kua chlap ma byt chlapom !

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jazernica
5. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

Nespravila by som to!

marvin1234
5. nov 2021

Akurát to dávam čítať mužovi a je z toho totálne zhrozený 🙈

matkahelka
5. nov 2021

uz sme ti tu v minulej diskusii pisali, ze ak by chcel, o ruku by ta poziadal. kedze nechce, nevnucuj sa... strapnis sa. maximalne. a vziat si ta aj tak nevezme, ci aj k oltaru ho dotiahnes nasilu?

moonlight1210
5. nov 2021

Muz zene ziadostou da najavo, ze sa rozhodol a vyvolil si len ju.
Zena muzovi dava najavo, ze sa rozhodla a vyvolila si len jeho tym, ze na to odpovie ano (alebo odpovie nie, ak nevyvolila).

Nehovorim, kludne to urobte naopak. Ale v nasich zvykoch je vyjadrenie vztahovych nuans spolocensky nastavene takto, a tak sa aj chape.
Opak sa chape tak, ze zena je zufala a muz slaby (resp. pohodlny, nemusel zabojovat, zenu pouziva).

Samozrejme nejake striktne dodrzanie zvykov nic nezaruci.
Ale opak skor evokuje nerovnovahu vo vztahu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijunik
5. nov 2021

No ja tu asi budem za zvláštnu, ale u nás som s nápadom “zobrať sa už” prišla ja. Ale teda takto: Chodili sme spolu štyri roky, bolo nám fajn, bavievali sme sa aj o partnerstve, nejako nám to prirodzene spolu fungovalo, ja som mala 28 rokov, môj milý mal 24 rokov no a ja už som aj bábo chcela a tak keď raz popri práci brigádoval v kultúrnom dome a predával vstupenky, tak som ho došla pozrieť, sedeli sme na schodoch, kecali sme a ja som mu v rámci rozhovoru povedala (detailne si to už nepamätám), že by sme sa mohli aj zobrať, keď už tak dlho sme spolu, že ja už by som aj bábo chcela a že nechcem otehotnieť pred svadbou a môj milý, tak pohodovo, že “šak dobre, môžeme sa zobrať”. 😄😄 No ťažká romantika… 😄😄Ale teda po niekoľkých dňoch prišiel ku nám s kvietkami a vypýtal si ma od mojich rodičov. Aj jeho rodičov sme sa pýtali niečo v zmysle, či sa môžeme zobrať. Sme spolu 17 rokov, ľúbime sa, hádam môj Pali neľutuje, že vtedy v kulturáku pristal na môj nápad. 😊 Snubný prsteň nemám, ani by som nechcela, nenosila by som ho, zavadzal by mi, tak načo? Ani obrúčky nenosíme, máme ich schované. Takže neviem, či som úplne správna vzorka. 😄

mikadooo
5. nov 2021

Áno. Poznám dve. U jednej to dopadlo rozvodom cca 2 roky po svadbe. Druhá je s tým svojím zosobášená už okolo 10 rokov.

moonlight1210
5. nov 2021

@mijunik to je fakt, ze vlastne nie je jasne, co autorka mysli.

U vas je to ok. Ty si vyjadrila nahlas tuzbu uz sa konecne zobrat a mat deti a on ta nasledne poziadal o ruku u rodicov, lebo s tym napadom suhlasil. Ale dosiel so ziadostou a kvetmi on za tebou (a tvojimi rodicmi). Nie naopak.

Tu vlastne nevieme, ci autorka planuje mu povedat, ze by sa chcela vydat, ale dufa, ze nasledne to bude on, co pride s prstenom.
Alebo planuje byt ona ta, co polozi otazku: XY, vezmes si ma? Budes mojim muzom?
A dat mu prsten.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz