Šaty pre družičky

20. máj 2023

Idem kamaratke na svadbu za druzicku a svedkynu, vybrala si dokopy tri druzicky a vsetkym nam objednala rovnake saty . Bohuzial saty su strihu ktory kazdemu nepasuje a neviem jej vysvetlit, ze mi nepasuju , nevyzeram v nich dobre a hlavne sa v nich dobre necitim. Saty su cisla uni a mne su ltt co teda nie je prijemne . Povedala som jej to uz ale presviedca ma o opaku akokeby som nemala doma zrkadlo. Chapem , ze je to jej svadba a rada by som splnila jej prianie, ale asi tiez nebude rada ked budem celu svadbu nervozna z toho ze sa necitim dobre. Neviem ako inak by som jej to este mala vysvetlit

0silvia0
20. máj 2023

Daj si ich upravit krajcirke

autor
20. máj 2023

tazko sa na nich nieco upravi ked su mi jednoducho uzke ... z velkych mensie sa spravit daju ale opacne tazko

diewcatqoo
20. máj 2023

To je inak strasna hovadina vyberat druzickam rovnake saty 🙄

katka700
20. máj 2023

Zober ich ku krajčírke či by ti neušila niečo podobné čo ti ale sadne a v čom sa budeš cítiť dobre.

miadi
20. máj 2023

Ak su tie saty neprekonatelny problem Tak jej jednoducho za druzicku nepojdes. Svedok moze mat na sebe co chce.

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2023

Neviem si predstavit, ze by mne niekto nanutil saty, ktore by sa mi nepacili, alebo by som sa v nich dobre necitila. Ja by som jej to priamo povedala a vybrala by som si saty, ktore sa mi paci a su mi dobre. A kludne by som tym riskovala, ze ma na tej svadbe nebude chciet, cas viem stravit aj inak, ako v nejakych nepadnucich satach😉

lienka9
20. máj 2023

Nemozes sa po oficialitach prezliect..potom to uz bude jedno.na obrad a fotenie ich maj,pripadne si cez ne prehod nieco,na zakrytie nedokonalosti 🤔 ak sa zle citis.a potom sa uplne v klude uz prezlec,nebude to nevesta riesit podla mna.aspon mne by to uz potom bolo jedno :D

zmrzlinka2021
20. máj 2023

Ja by som jej navrhla, aby ma nahradila ako druzicku alebo ak nie, tak by som prisla v satach, ktore by som si ja zvolila.

pribinak
20. máj 2023

Ostatne 2 druzicky nepoznáš? Oni sú s týmto super nápadom ok?
Inak mna by porazilo keby má niekto tlačil do šiat podľa cudzieho výberu

autor
20. máj 2023

uz som jej to povedala ze nemusim byt druzickou no trva na tom ze ma tam chce ..ostatne druzicky tiez nie su dvakrat nadsene ale su ticho..ked mi tie saty davala povedala ze mam kludne povedat nutit ma nebude no teraz ked som jej povedala ze sa v nich necitim dobre a nechcem si ich obliect uz sa to nenutenie niekde vytratilo

autor
20. máj 2023

a co sa tyka toho ze obliect si ich len na tie formality a fotky , ved prave o to ide, ze este sa aj necham zvečniť v tom ako hrozne to vyzerá 😀

basska_b
20. máj 2023

No ale vies, jej ide len o tie foto. Nie o to, ci sa budes dobre citit ... :(

autor
20. máj 2023

a to chce take fotky kde mam tie saty zarezane na vsetkych miestach kde sa da

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2023

Ved sa jej neboj povedat pravdu.

autor
20. máj 2023

ja chapem ze je nevesta a je to jej den a sanzim sa jej splnit vsetko co chce aj pomoct so vsetkym co potrebuje ale cez toto sa nejak neviem preniest , asi nie je v poriadku aby som tam isla v satach v ktorych mi je doplacu z toho ako v nich vyzeram

gejb
20. máj 2023

Dobra krajčírka vie aj rozšíriť, skus sa popýtať ci by sa to pri tomto strihu dalo...za opytanie nič nedáš. Ak nie, tak to zakry sakom...

miadi
20. máj 2023

A preco chces byt druzicka ? Ved to je taka tradicia ze saty vybera nevesta vacsinou su otras a pacia sa iba neveste 😂to je cena ktoru mas byt ochotna zaplatit za to ze si druzicka… ale vobec nou nemusis byt . Host nie je menej a mozes si obliect co sa paci tebe a stale byt kamaratka. Tak si vyber ujasni si priority.

animus
20. máj 2023

Ja by som chcela tie šaty vidieť 🙂

lelelienka
20. máj 2023

Uplne ta chapem. Toto su tie sproste americke zvyky, co sa k nam dostali. Ked vidim tie fotky druziciek vsetkych velkosti, ako su napratane do rovnakych siat, nechapem, ako im to mohla nevesta spravit. Ja by som odmietla obliect si nieco, co mi nesedi.

lelelienka
20. máj 2023

@miadi kde je to tradicia, ze saty pre druzicky vybera nevesta? O tom som teda este nepocula a na kazdej svadbe, co sme boli, mali druzicky rozne saty.

lilianka28
20. máj 2023

Daj fotku čo ti vybrala 😁.
Toto je taký blbý zvyk prebraty z Ameriky. Ešte keby tak povedala farbu šiat akú si predstavuje pre družičky, tak OK. A nech si každá zvolí strih aký pasuje jej postave.
Len či by sa aj neveste páčilo, keby jej niekto nanútil čo si má obliecť.

ninusa221
20. máj 2023

Keď už chcela vyberať šaty pre vás tak ste mali ísť všetky spolu a skusit si ich. Normálne by som jej povedala že sú mi malé či sa urazí alebo nie. Ja som bola len na jednej svadbe kde mali rovnaké šaty inak nemali družičky iba 1 hlavnú 😀

miadi
20. máj 2023

@lelelienka v Amerike.

miadi
20. máj 2023

@lelelienka aj v mexiku 😊nerob sa ze nepozeras americke filmy a nepocula si o tom a ze sa nepreberaju zvyky zo zapadu na vychode o Halloween si Asi tiez nepocula . 😂 Ked chce mat nevesta druzicky v rovnakych satach Tak nech mà . To je jej vec jej svadba. Autorka nemusi byt druzicka. Aj to je tiez len tradicia “ blby zvyk” ako hovoris. Nic sa nestane ked nebude druzicka.

silvike
20. máj 2023

@miadi To je tradicia mozno v zamori, USA ale na SVK v minulosti nikdy neurcovala nevesta hostom a ani druzickam ake saty mat nat na sebe. Bola som na xy svadbach po celom Slovensku a naozaj ani na jednej jedinej nepadla ziadna takato poziadavka od nevesty. Ani ja sama som neurcovala co maju mat druzicky na sebe. U nas sa to takto nerobi. Taketo moresy z Ameriky prisli k nam zrejme len v poslednych rokoch. Aj to nastastie nie vsetky nevesty maju tendenciu nekriticky preberat vsetko zo zapadu. Lebo, aby nevesta rovno objednala saty druzickam...fuuu...mne to pride dost od veci. Ale tak zas ked su dobra partia, myslim druzicky s nevestou a paci sa im to takto, tak samozrejme, nic proti tomu. Ale mne osobne by to celkom vadilo, keby mi niekto urcil model a typ siat. A este keby mi to ani nesedelo. No...blbe veru.

20erika07
20. máj 2023

Bola som raz na takej svadbe, šaty pre druzicky rovnake ale každá druzicka vyrazne iná, a take dve mi utkveli v pamäti, male ,pri tele, saty moc dlhe, svetlunke, s vystrihom na chrbte aj na hrudi, tazke prsia ledva drzali tvar v tom a zozadu kazdy fald trcal , dost som ich lutovala . Ja mam sice postavu ok ale na nikoho ziadost by som si neobliekla nieco v com by som sa necitila dobre alebo si pripadala ako hurka. Neexist.
Nieco podobne farebne si nevies zohnat strihovo co by ti sadlo ?

luciab28
20. máj 2023

@miadi ved písala, že hovorila neveste, že nebude družicka... Kde čítaš

pribinak
20. máj 2023

Ak môžeš odfot sa a úkaz ako to na tebe vyzerá

miadi
20. máj 2023

@luciab28 tak kde je problem? Nebude druzicka nevesta ju nemoze donutit. Staci si to vykomunikovat. Nemusi ist ani na svadbu vsetko je dobrovolne.

lenuska9999
20. máj 2023

Véd normálne jej slušne povedz to, čo nám tu. Že tie šaty si neoblecies, lebo je ti do plaču ako v nich vyzeráš a nechceš sa v nich ešte nechať zvecnit niekde na fotkách. Že dobre vie, že sa jej snažíš splniť všetky priania, aby bol jej veľký deň taky, aký si praje, ale tiež máš svoje hranice a tie šaty sú proste cez.