Šaty s výšivkou na svadbu (plus doplnky)

neznamaznama
31. júl 2022

Prosím vás, zachráňte ma. Brat má na jeseň svadu ja vôbec netuším, aké šaty si kúpiť, keďže šaty vlastne takmer vôbec nenosím. Určite chcem nejaké s ľudovou výšivkou (manžel má vyšívanu košeľu), ale to je asi tak všetko. A určite, aby boli pohodlné, nie aby som sa cítila ako zosnurovana. Neviem, čo sa nosí, čo sa hodí. Svadba bude na východe (takže veľa hostí) a taká klasika, v sále, žiadny zámok a pod. Som síce vysoká, ale plnšej postavy, žiadna modelka. A ja fakt neviem, do čoho ísť a kde si niečo kúpiť. Ani netuším, čo na nohy (mám veľkú nohu, 43-44) o vlasoch ani nehovorím. Budem vďačná každej jednej rade a nápadu.

h2
31. júl 2022

@neznamaznama Z toho, čo som len tak narýchlo našla, sa mi napríklad páčia tieto:

cookiecook
31. júl 2022

Podľa mňa sú tie čo našla @h2 krásne.
Tie prvé sú úplne top. Spraviť pekný voľný drdol, niečo ako na obrázku a k tomu výraznejšie strieborné náušnice napríklad s nejakým kamienkom. Úplne som si predstavila aj nejaké výraznejšie tmavomodré očné tiene.

🙃 Nechcem vyznieť nejak zle, že radím a nič o tom neviem, alebo tak, ale keď som zbadala tie šaty, hneď mi napadol tento look.

h2
31. júl 2022

@neznamaznama Ešte by som rada dodala, že som sem dala tie, ktoré sa páčia mne. Mojou úchylkou na tmavomodrú farbu sa nenechaj ovplyvniť. 😁

basska_b
31. júl 2022

Keby si chcela brutalne saty s vysivkou, tak od Jaroslava Wurl Kocanova... nove stoja aj 1400 eur , ja by som kukla na bazare

zaba21
31. júl 2022

@neznamaznama
Myslím, že si môžeš kúpiť šaty, ktoré si hlavne môžeš vyskúšať a sadnú Ti a k tomu doladiť vyšívaný opasok ako na obrázku vyššie.

stanulienkat
31. júl 2022

Všetky šaty sú krásne. Ja by som išla do modelu číslo dva, alebo tri, ktoré môžeš využiť kedykoľvek, či už do divadla, alebo na nejakú spoločenskú akciu. Keďže šaty málokedy využiješ.

didi2102
31. júl 2022

@neznamaznama vlasy určite drdol, to sa dá aj z krátkych urobiť, je to decentne ,pasuje každému, šaty čo ti tu dali sú krásne všetky, môžeš si kúpiť aj jednofarebne a napr dať ušiť/vyšité opasok, ku dlhým šatám kľudne balerínky, ku krátkym skôr ajked len menší opatok ,kabelku neaku listovú ale nie gycovu,to by ti poradili v predajni keď by si prišla s obrázkom šiat,šaty si hlavne vyskúšaj porad sa , ja som bola na veľa svadbách a napr už by som nekupovala drahé,sú na jeden večer,prípadne možno top a sukňa čo by vyzerali ako šaty s opaskom, môžeš využiť neskôr samostatne

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@h2 hej, tie sú veľmi pekné, mne sa tiež páči modrá farba 😉

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@cookiecook ďakujem, tie účesy sú nádherné, asi budem musiet zvládnuť niečo sama, ale to by som možno zvládla.

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@basska_b no, jej šaty sú fakt prekrásne 😍, ale teda tá cena....aj z bazaru budú stále dosť drahé si myslím.

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@zaba21 neuveríš, ale tiež mi to napadlo, že možno aj obyčajne šaty a k tomu kúpiť nejaký pekný vyšívaný opasok. prípadne niečo aj do vlasov.

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@didi2102 len kde by som kúpila balerínky v mojej velkosti? V živote som balerínky nemala. 🤷

merlinja
31. júl 2022

podľa mňa aj sukňa, niečo na spôsob tých prvých šiat, alebo aj midi a k tomu nejaký vyšívaný alebo čipkový top. Potom sa to dá využiť viackrát - použiť iný vršok a tak.

a_alexandra_a
31. júl 2022

Ja by som na svadbu tak blízkej rodiny ako je súrodenec nešla v obyčajných šatách len previazaných opaskom. Keďže je to na východe, môže sa stať, že nevesta bude mať na redovom niečo veľmi podobné. Ak ti to nie je vyslovene nejaké srdcu blízke, nefixuj sa na folklórny motív, iba kvôli manželovej vyšívanej košeli. Jednu klasickú bielu pre neho určite nájdete 🙂 balerínky tiež nie sú vôbec vhodné, skôr lodičky, pripadne elegantné sandálky, ovocie môžu byť na nízkom opätku.
Vlasy by som nechala na kaderníčku, doma sa dá zvládnuť hocičo, ale sama uvidíš, že od kaderníčky to bude lepšie.

lenkakravcova
31. júl 2022

@neznamaznama
Neviem či sa ti niečo také bude páčiť, ale máme ich v 3 farbách. Nové. Cena 40€.

didi2102
31. júl 2022

@lenkakravcova tieto šaty mi napr neprídu vhodné,nehovorím že niesu pekne ale skôr iný strih, toto je také letné nie elegantné
@neznamaznama baleríny len k dlhým šatám a môžeš si ich napr nechať v aute a neskôr sa prezut okolo polnoci aj ku krátkym , ale inak lodičky ,môžeš si popozerať obchody,určite nájdeš , ale.hladaj už teraz keď je svadba na jeseň

a_alexandra_a
31. júl 2022

@lenkakravcova chápem, že si robíte reklamu, ale tieto šaty sa na svadbu nehodia v žiadnom prípade

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@a_alexandra_a mne sa to práveže páči, skôr ma to vystihuje, ako elegancia. Elegantná som bola len na vlastnej svadbe, resp. to bol jediný čas, kedy som sa v elegantnom cítila pohodlné a dobre. Viem "strpieť" eleganciu aj inokedy, ale fakt v tom "trpím". Nie som to ja. Ale je fakt, že neviem, čo bude mat nevesta na redovom, skúsim zistiť, aby jej to náhodou nevadilo. A manžel je pevne rozhodnutý ísť v tej vyšívané košeli. On tiež nie je veľmi typ na eleganciu. Mu dvaja sme sa proste našli. 😅😅😅😅 Čo sa týka topánok, tak to mám veru problém, keďže mám veľkosť 43-44 a kúpiť na seba niečo v tejto veľkosti je skôr nemožné. Mám niečo, ale určite nie vhodné na svadbu.

neznamaznama
autor
31. júl 2022

@didi2102 hej, baleríny by som dala len ku dlhým šatám. Veď preto, že svadba je už na jeseň skúšam hľadať nápady aj tu.

zaba21
31. júl 2022

@neznamaznama
Skús hľadať na tejto stránke topánky:

https://www.nadmerka.sk

borabalazova
31. júl 2022

@neznamaznama Ja nosím balerínky slovenskej značky shapen barefoot, majú aj veľkosť 43 a dá sa nakombinovať aj slávnostný variant v zlatej farbe a doplnkoch.

borabalazova
31. júl 2022

@neznamaznama Mne by sa páčilo niečo takéto, samozrejme, závisí na rozpočte. https://www.sashe.sk/NOVELINKOVA.KVETKA/detail/...

lucimax
31. júl 2022

@neznamaznama deichmann máva dámske topánky do veľkosti 45 myslím.. ale nie vo všetkých predajniach,asi len vo väčších,pripadne cez ich online shop ak majú objednať pokúšať.

zaba21
31. júl 2022

@borabalazova
Verím, že môžu byť pohodlné, ale keď som videla barefoot balerínky veľkosti 40 - vyzerali strašne veľké. Tak pri veľkosti 43 to budú lode...

borabalazova
31. júl 2022

@zaba21 Pani píše, že balerínky k dlhym šatám, tak sa to len tak mihne pri tanci. Tieto sa dajú objednať aj s výmenným remienkom a slávnostným variantom so zlatými gulickami okolo členka, to nohu opticky skráti. Veľmi závisí od kombinácie so šatami.

dzejsik
31. júl 2022

@neznamaznama neviem aky mas rozpocet, ale pozri si aj saty od Jaroslavy Kocanovej … jedna nadhera 😊🙃

dzejsik
31. júl 2022

@neznamaznama pripadne nejake jednoduchsie elegantne saty doplnit folklornymi sperkami od Petry Toth … Kvety Telgartu napr. su nadherna kolekcia

neznamaznama
autor
1. aug 2022

@borabalazova ďakujem , pozriem na to.

neznamaznama
autor
1. aug 2022

@dzejsik tie som už pozerala, sú prekrásne, ale tá cena...... Nakoľko v najbližšej dobe nebude žiadna podobná akcia, priznám sa, že mi je ľúto dať tak veľa € za jedny šaty. Ale veru som sa do nich zamilovala. 🥰🥰🥰

dzejsik
1. aug 2022

@neznamaznama to ano, to uz potom ist este aspon na ples av nich a potom ich hodit na bazar a predat 🙂