Sobáš a prístup partnera

kubkovamama
30. aug 2020

Neviem celkom definovať názov témy 🤷K veci.Sme obaja rozvedení,máme deti,čakáme spoločné.Onedlho máme mini svadbu o dvoch svedkoch.Moji rodičia sú radi,mám s nimi pekný vzťah,takisto s mojím chlapom vychádzajú výborne.Avšak,môj drahý nemá so svojou rodinkou až tak fajn vzťah a že sa žení im neplánuje povedať,čo teda dobre,vravim si jeho vec.Ja s nimi ako svokrovcami vychádzam dobre,avšak cítim ochladenie odkedy spolu zijeme.Nesúhlasili ani so spoločným dieťaťom.Asi ma to trochu mrzí,ale zas vedu z toho nerobim.Viac mi je divné,že nechce to povedať ani svojmu synovi,že si ma berie.Mohe deti sú s tým ok.CoSkuste prosím názory,začína ma to trápiť,veď raz sa to aj tak dozvue

jaass
30. aug 2020

@kubkovamama mal by povedať synovi ako to celé je. Koľko má jeho syn rokov?

jajka71
30. aug 2020

V prvom rade je dolezite, ze sa na dietatko tesite vy dvaja a nadejni surodenci ;) vela teraz robia hormony, nedovol, aby ti radost z novej etapy niekto vzal. Je to hlavne o Vas dvoch ako si to nastavite, su stari rodicia, ktori aj ked si to nepriznaju rozdiely robia medzi vnucatami a su aj taki, ktori to aj otvorene povedia. Vela sa do narodenia dietatka moze zmenit, no aj keby sa nic nezmenilo, nech sa to u teba nezmeni. Dolezite je, ze je a bude Vami prijate, vytuzene a milovane, kto to nechape, neprijme neries. Dieta je dar. Nova etapa zivota Vas 2 je nova sanca na krajsie zajtrajsky vo 2ici. Drzim palce

kubkovamama
autor
30. aug 2020

@jaass drobec má 7r.Partner uz po pár mesiacoch chodenia nacal temu svadby,pred všetkými deťmi to často spomínal,takže myslim,že chlapec by s tym asi nemal problém.Casto chodil ku nám,spával u mňa,strážila som ho.Vychadzame dobre si myslím všetci navzajom.Preto som prekvapená,že ako sa k tomu schyľuje,zrazu synovi nehovoriť? Tipujem,že nechce aby to malý vyzradil v ich rodine a vzťahy sa ešte viac zhorsia

korunka1
30. aug 2020

@kubkovamama neporadim,ale gratulujem. Ku vsetkemu a dufam,ze budes mat viac stastia ako s predchadzajucim partnerom a jeho drahou mamickou

mishkamishka
30. aug 2020

@kubkovamama Ahoj, no, ja osobne by som to akceptovala, ze to nechce povedat - tlak od rodicov vie byt strasne toxicky. Casom sa to utrasie, maly sa to dozvie, ked bude starsi a mozno aj svokrovci, mozno aj nie - ked nadide spravny cas, vyjde to najavo a ani nemusia vediet presny termin. Vzali ste sa a hotovo, ste dospeli ludia, robite samostatne rozhodnutia (a nie so vsetkymi zvycajne rodicia suhlasia). Byvate blizko nich? Ked ich vidis dvakrat rocne, nemusis sa velmi trapit vztahmi. Ja osobne mam korektny vztah so svokrovcami a to mi staci. Nemiluju ma, najma jeho mama si o mne mysli svoje, no mne staci, ze ma miluje ich syn 🙂

kubkovamama
autor
30. aug 2020

@jajka71 z môjho pohľadu je to zvláštne trošku,v mojej rodine sú perfektné vzťahy a rodina toleruje bez blbych komentov moje rozhodnutia.Chapem,že všade to tak nie je,ale v tom prípade neviem ako utajiť manželstvo pred muzovym synom a rodičmi?On sa o tom moc nechce baviť,viem,že ho asi mrzí názor jeho rodiny,jedine mi povie nerieš to.Jasne,je to o nás dvoch,berieme sa kvôli sebe.No tajiť to mi príde z cesty

jaass
30. aug 2020

@kubkovamama je dôležité aby si partnerovi povedala svoje pocity. Určite si sa ho už pýtala, prečo nechce malému toto povedať. Treba si všetko povedať. Keď si sa o malého starala, máte dobré vzťahy nemá prečo to pred ním tajiť.

martina1201
30. aug 2020

@kubkovamama ahoj, nebude to v Tom, že rodičov na svadbu nepozyvate? Preto nechce ani syna na svadbe a ani aby o Tom vedel? Lebo ak by syn na svadbu išiel a povedal to potom starým rodičom asi by boli ešte horšie vzťahy. A oni sú proti vám, alebo len proti svadbe? Sú nábožensky založeni, alebo prečo nesúhlasia s ďalším dieťaťom?

kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maris5
30. aug 2020

Toto sa dlho neutaji.
Budete mat obrucky
Budes rodit, vypisuje sa karticka dietata, kde je meno matky a dava do postielky. Dat pozor, aby ju nebolo vidno na fotkach.
Asi si budes menit meno na schranke.
Niekto ta oslovi novym priezviskom....

My sme mali svadbu so svedkami a rodicmi. Surodencom sme zavolali den predtym, ze budeme mat sobas. A vsetci ostatny sa to dozvedeli ked som si zmenila priezvisko na FB.

Mozno si jeho rodicia mysleli, ze si len medzi zastavka a vrati sa k byvalej.

Ale inak gratulujem a buduci manzel si bude musiet sam zlizat smotanu, ked sa to prevali.

kubkovamama
autor
30. aug 2020

@martina1201 my sme nechceli pozývať,už sme rozvedení a berieme to inak.Chceli sme to iba pre nás.Svokrovci nemajú ani páru o svadbe a náboženstvo to už vôbec nie.Dieta neberú,lebo to nečakali a boja sa,že muž sa nebude adekvátne venovať vlastnému.A že bude musieť deliť majetok čím viac detí a manželka.S bývalou manželkou mal problémy ohľadom vyrovnania a oni sa boja,že ja budem časom rovnaká zlatokopka

kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maris5
30. aug 2020

@kubkovamama pokial vy dvaja mate vsetky veci odkomunikovane a on sa neda zmanipulovat, tak niet o com. Ak sa jeho rodina urazi, tak to casom prejde. Ak neprejde, tak to tak malo byt, aby vam nezasahovali do vztahu.

Akoze jeho " vlastne " aj dieta s tebou je jeho vlastne a ma rovnake naroky v dedictve. Ale to uz velmi predbiehaju....

Toto si musi odkomunikovat chlap, vobec by som do toho nevstupovala. Jeho rodina, jeho povinnost.

Drzim palce.

martina1201
30. aug 2020

@kubkovamama ty brďo, tak to už hej, hádzať všetky ženy do jedného vreca. Prvá zlatokopka aj druhá musí byť. Rátať s tým medzi koľkými ľudmi sa bude dediť majetok.... Ešte aby bolo čo dedit.... To je také hrozne.... No však uvidíte, možno nikdy nezistia, že ste sa zobrali 😂. A možno si to spoločne tak obľúbia, že im bude ľúto, že ho sprvu nechceli 🙂

andreatytler
31. aug 2020

@kubkovamama Ja si myslim ze je spravne to rodicom aj synovy oznamit. Sobas je dost velke rozhodnutie a zmena. Pre mna by bolo dolezite nazacat manzelstvo takto v tajnosti. A ako dlho to budete tajit?
Zle vztahy s rodicmy sa iba zhorsia ked sa dozvedia ze im to nebolo oznamene. Ak sa to dozvedia od tretej osoby bude to urazka... napriklad ze ujova sestra to vie a my co sme rodicia to nevieme.
Zo synom neviem posudit ci v takom veku je mu to jedno alebo ci to vnima ze ocko sa ozenil a nepovedal mi to.
Ziadala by som od priatela aby to oznamil rodicom aj synovi aj ked najdolezitejsie je sustredit sa na tehotenstvo. Ak ti to ma robit stresy, vykasli sa na to.

jajka71
31. aug 2020

@kubkovamama to neutajis pred nikym ani ked si nechas priezvisko ako mas, taka vec sa rozkrikne a diwta rastie, to budu vidiet....

kubkovamama
autor
31. aug 2020

@jajka71 ale o tehotenstve vedia dlho,to je jasné,že sa to neutaji.Ibaze s tým nie sú stotožnení.Ze preboha,načo je nám ďalšie,prvé bude ukrátené.Lenze ja mám tiež ďalšie deti a tiež mám tvrdiť,že budú o niečo ukratene?

kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
31. aug 2020

A nie je to len utajenie pred svadbou? Že nechce aby sa urazili že to nie je klasicka svadba a nie sú pozvani? Podľa mňa keď už prebehne obrat, tak to povie ostatným, aj synovi ktorému to zrejme naozaj nehovoril preto aby nič nevyzradil starým rodičom.. ktovie ako všetko brali keď sa rozviedol a čo všetko mu vyčítali..

Moja švagriná má rozvedeneho priateľa a svokor to stále riesil, proste stará škola.. tak isto my s mužom keď sme sa brali pre mňa by bola ideálna svadba ako budete mať vy, ale kvôli svokre som od toho upustila, lebo viem že to by nerozdychala.. ona musela pozvať rodinu a ja som to celé musela prežiť.. totiž neznášam tie "zábavy" okolo svadby atď..

kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
autor
31. aug 2020

@jana_eyre_2 dôvod klasickej svadby to asi nie,skôr máš pravdu s tými výčitkami,stále mu dávajú za vinu rozvod a že rozbil rodinu a pokazil synovi život,že to mu jednoducho neodpustia. Oni mali prvú svadbu veľkú a honosnú a muž to tak nechcel,urobil to tak na prianie exmanželky.Vravel,že vždy si prial iba malý obrad v teniskách.Ja tiež.Nie som stotožnená ani s tým,aby boli pri tom moji rodičia,deťom je trápne sa na nás pozerať 10mon na úrade,povedali,že počkajú u mojich rodičov aj s nevlastným.Napr.svokrovci by moje "cudzie" deti nikdy nepostrazili.My dvaja to chceme takto a hnevalo by ma,robiť niečo inak kvôli urazeniu širšej rodiny,nech sa kľudne urazí kto chce(keby to vedeli).Oni mu určite dali najavo,že si neprajú aby sa znova ženil a on tým padom ich odsunul

martinajurkechova
31. aug 2020

Je to zvláštne, ale asi tvoj partner tuší čo by nasledovalo. Niekedy je lepšie s niektorými ľuďmi o istých veciach nekomunikovat. Človek sa vyhne zbytočným hádkam. Sedemročné dieťa asi ani celkom nerieši čo je svadba a v podstate preňho sa tým nič nezmení. Ako sa hovorí časom sa všetko utrasie.

cookie29
31. aug 2020

ja si len kladiem otazku, neviem kolko rokov maju Tvoje deti, ale ony medzi sebou nekomunikuju? Lebo ak ty povies svojim, oni to muzovmu malemu nepovedia?

kubkovamama
autor
31. aug 2020

@cookie29 no veď to.Maju spoločnú izbu,sú spolu aj dva týždne v kuse,tak neviem.ako si chce toto chlap ošetriť

stanulienkat
31. aug 2020

Ja mam pocit,ze ste vhupli do vsetkeho moc skoro. Ste obaja rozvedeni s malymi detmi. Ked partner po par mesiacoch uz hovoril o svadbe... No neviem. Hned na to tehotenstvo.. Nastrbene rodinne vztahy. Aby o rok-dva si nebola opat sama s detmi. A on to nechce povedat svojmu dietatu? No ja by som svojho otca poslala...

anita6666
31. aug 2020

Ako už raz rozvedená zena by si troška mohla používať rozum a neriešiť ďalšie dieťa a už vôbec nie svadbu,načo? Raz ti nestačilo? Chlap byal byť hrdý a nie robiť pokakaného chlapčeka,to ti je načo taký....?

kubkovamama
autor
31. aug 2020

@stanulienkat sme spolu dlhšie,nie pár mesiacov

stanulienkat
31. aug 2020

@kubkovamama no neviem... Ak ste spolu par rokov,tak snad viete do coho idete.