Vianočné darčeky, keď nemáme financie nazvyš

buzz5
3. nov 2020

Ahojte momentálne som tehotná a nezamestnaná, žijeme spolu s partnerom sami, iba s jeho vyplati. Mame dosť veľkú rodinu, najbližších príbuzných je okolo 20 ľudí. Co by ste mi poradili ako riešiť darčeky na vianoce, keďže extra financie momentálne nemáme. 🙂

0silvia0
3. nov 2020

@buzz5 niečo hand made. Si doma, môžeš štrikovať, háčkovať, niečo vyrábať, sviečky, mydielka...

marci77
3. nov 2020

male darceky detom, dospelym nic .... v niektorych rodinach to tak funguje
alebo daky mini darcek, napr. ruska

my vacsinou starym rodicom davame fotokalendar, fotky, fotoknihu

simca06022011
3. nov 2020

@buzz5 nijak, nevidim dovod kupovat darceky 20!! ludom.

lubina
3. nov 2020

@buzz5 volakedy sme si aj my kupovali takto darceky, s bratovou rodinou, svagrine - manzelove sestry, mam dve cize aj pre ich rodiny a stale toho bolo viac a viac, ako im pribudali deti. Tak sme sa dohodli, ze si navzajom kupovat nebudeme, iba detom na narodeniny, ale nie na Vianoce, Aj tak kazdy ma doma "kopec" takychto darcekov, co su kupovane podla ceny a co ta osoba ani nepotrebuje. Ked sa da, tak si spolu ideme niekam posediet radsej do restiky ako rodina. Darceky teda kupujem iba pre moju vlastnu rodinu, muza a deti a pre mojich a jeho rodicov davam robit foto kalendare, to uz je taka skoro tradicia

margaretka_
3. nov 2020

My si tiez nedavame kazdemu darceky v sirsej rodine. Ale mozes napr upiect nejake kolaciky a pekne zabalit kazdemu maly balicek. Aby zas nemal po vianociach kazdy kopec blbosti. Ja by som tiez nechcela dostat od kazdeho z rodiny nieco, len aby bolo 🙂

lenka1993
3. nov 2020

2 roky dobzadu sme toto zrušili. Kupujeme len najbližšej rodine a len deťom. Čiže z cca 20 darov sme to dali nejaké 4 😂. Aj to mame cenový strop 30€ na osobu.

kengurica
3. nov 2020

@buzz5 ??? No tak si to v rodine vyjasnite, že ani oni vám nemusia nič kupovať ( ale naozaj sa dohodnúť, aby ste predišli trápnym situáciám). My teda finančné ťažkosti nemáme, ale aj tak to máme dohodnuté tak. Keď sa spýtam, že čo by chceli, vždy odpovedia, "aaale nič, nerob si starosti" no a kupovať niečo len preto, aby bolo....sa mi nepaci... Vianoce nemajú byť o darčekoch. A treba vysvetliť vašu situáciu. Nie je to hanba.

olafienko
3. nov 2020

@buzz5 urob peceny caj v peknom pohariku s visackou, pekne zabal susene jablcka alebo linecke kolaciky☺️

veronikaszabova
3. nov 2020

U nas v rodine tiez take nieco nie je - milion darcekov kazdemu.

Ja kupujem muzovi, mojim detom a rodicom.
Mam 3 netere a 2 synovcov - nekupujeme ani im nic ( dohodli sme sa tak navzajom). Decka toho maju aj tak dost. Vzdy sa stretneme u rodicov, kde decka maju tiez kopu darcekov pod stromcekom od starych rodicov.

pribinak
3. nov 2020

Si nezamestnaná, tehotná, snáď nečaká niekto že budeš kupovať dospelým darčeky?
Ak áno, tak asi ich čaká nemilé prekvapenie.
Proste len drobnostku pre deti

sazumak
3. nov 2020

U nás dávame darčeky len rodičom a krstniatkam. U nás je len neteriek, synovcov 20, takže by som sa zbláznila, keby som mala kupovať im, ich rodičom a pod.

buzz5
autor
3. nov 2020

@0silvia0 nad tým som rozmýšľala ale neviem strikovat ani hackovat 🙄 @marci77 tie fotokalendare sú populárne u nás, min rok sa stalo ze sme sa nedohodli a potom sme mali aj 2druhy kalendárov 😁.... 20ludi ako som napísala najbližšia rodina, čiže rodičia súrodenci a ich deti

ola101
3. nov 2020

@buzz5 a všetci si medzi sebou kupujete darčeky?? Ak áno, tak odporúčam tiež niečo hand made, čo sama vyrobíš keďže si doma, máš na to kopu času a pritom ťa to aj finančne výjde menej.

ivca88
3. nov 2020

Ak naozaj chces darčeky, tak menším deťom pastelky, omaľovánky, fixky.
Určite sa dajú nájsť somariny za 10 eur typu - vymaluj si kabelku.
Bude Black Friday, tam vždy nákupim

Čo sa týka starších, tak tam je skvelá voľba kniha. Je milión druhov v dobrých cenach. K tomu nejaké pečivo v krabičke a hotovo
vybavene

lenka2710
3. nov 2020

@buzz5 pre pána krala, 20 ľuďom?? No dovi dopo, my kupujeme len rodičom, sebe s mužom navzájom a našim deťom! A už sa stalo, že sme nekúpili aj nič, len deťom, lebo manžel bol dlhodobo PN a ten rodičak žiadna sláva! Treba si to vykomunikovat medzi sebou, ved každemu sa peniažky zídu, možno budú aj radi, že ste s tým prišli prví 😉

cookie29
3. nov 2020

ze Vianoce nie su o darcekoch ale o ludoch... a ked skutocne chces, preco nie doma vyrobene poukazky? Sekova knizka... napriklad na postrazenie deti, na vylet do prirody... proste veci kde venujes svoj cas a stravis ho s ludmi ktorych mas rada...

ivca88
3. nov 2020

Ešte dobrý nápad je spoločenská hra.
Pre rodinu kde su malé deti, kúpiť niečo ako aktivity junior, alebo monopoly a podobne.
Tým pádom máš hneď štyroch členov odfajknutych ☺️

evaachesa
3. nov 2020

My sme toto šialenstvo zatrhli už dávno...darčeky sa kupovali len deťom (synovcom/neterkam). Už máme vlastné dieťa a najradšej by som to úplne zrušila...nech si každý rieši darčeky pre svoju rodinu...deti toho potom dostanú zbytočne veľa a ani si to nevážia (ako tak pozorujem každým rokom) synovi plánujem dať max 2 darčeky (má 1 rok). S mužom si už pár rokov nič nedávame. Čo potrebujeme, to si kúpime .. príde mi ľúto vyhadzovať peniaze za hlúposti, ktoré nám búdu niekde stáť a zaberať miesto..väčšinou sme šli po Vianociach na wellness pobyt akože spoločný darček a bolo to super 🙂

anjelicek26
3. nov 2020

Skus kupit sadu na vyrobu praliniek, je tam navod, vyjde ta to pre 20 ludi mozno 50e s materialom, co je unosna suma, je to rucne robene, vysoko kvalitne a jedinecne. Realny darcek kup malym detom v rodine, ktore este cokoladu asi jest nebudu... Pekne ozdob, zabal. Ja kupujem toto a plnky si robim sama a aj dekor... https://www.amazon.de/Schokoladen-Trüffel-Hohlk...

nikiki29
3. nov 2020

@buzz5 a to si bežne dávate darčeky všetci 20ti? Fuu to si neviem ani predstaviť, kupovať a teda aj dostavať toľko darčekov. Načo. Len za to aby bolo lebo sú to Vianoce? Ja osobne by som kúpila darčeky len deťom a vlastným rodičom... nejakú drobnosť 😊

budemmamca
3. nov 2020

@buzz5 iba deťom niečo

mima1
3. nov 2020

Tak ak nedas nic isto pochopia ze si doma bez financii a tehotna nie? Naco darceky.
Detom mozes dat nieco uplne malicke a hotovo.

bafka
3. nov 2020

@buzz5 dávame len mojim a jeho rodičom, svagrinym deťom. Moja sestra nemá partnera, tak jej len knihu do 10€ alebo niečo čo si sama vyberie. Ona tiež kupuje len malému, nám nie. Moja babka s dedkom dostala na Vianoce sviečku z včelieho vosku (2€).

lubina
3. nov 2020

@buzz5 treba sa o tom porozpravat, lebo deti budu len pribudat a ty budes iba setrit potom na vianocne darceky?? Mozno aj budu radi, ak to navrhnes ty, aby ste si nekupovali darceky

deti95060810
3. nov 2020

nás je tiež veľa....obmedzili sme to len na deti. Ale už hádam ani tým nebudeme kupovať, pretože kúpiť 19 r. chlapcovi je problém...

bucko555
3. nov 2020

My kupujeme mojim a manzelovyn rodičom každej rodine len drobnosť žiadna veľká suma , mojej sestre a mojej babke a tým to hasne. Ak bude mať sestra dieťa tak budeme kupovať aj tomu ale ostatným neteriam a synovcom nekupujem tak sme sa dohodli. Mojej malej kupujú ešte aj pratety už som im toľko krát povedala že nech nekupujú ale nedajú si povedať .

ckatka
3. nov 2020

Toto nechápem....Vianoce sú o niečom inom ako o hmotných darčekoch...tiež máme v rodine jednu rodinu ktorí vieme ze ich situácia je aká je...A ze na darčeky fakt nemajú.
Baba sa vždy cíti trápne keď sú pozvaní na nejakú oslavu...tak ale proste sa dohodneme.ze niečo trebárs upečie alebo príde pomôcť nachystat /upratať.

Vianoce riešime niečím drobným /jedlým a nikto sa netrápi cenou...ide o to aby sme sa stretli, pokecali, niečo zahrali a proste strávili spolu čas.
Tiež máme cca 20 ľudí, ktorých by sme chceli "obdarovať"...ale riešime to presne...malými balickami praliniek, sackom doma vypestovaneho bobkoveho listu alebo chilli papeiciek....ja napr robím voskové obrúsky a každý dostane jeden.

nini1010
3. nov 2020

My sme sa od tohto roku dohodli na mojej strane rodiny vsetci spolocne ze Vianoce budu len o detoch.Medzi rodinou dospelych sme darceky zastaviki na Vianoce.Uz je to neunosne.Samozrejme s manzelom si nejaky ten darcek dame.Na manzelovej strane to stale funguje po starom.

cervenaruza123
3. nov 2020

@buzz5 My si davame vacsinou malickosti, tiez sme velka rodina. Mozes urobit nejaky zaujimavy lekvar a zavarenu flasu ozdobit tak krajsie (na nete su rozne kombinacie s bylinkami a tak). Tak isto peceny caj. Domace pralinky, co tu padol napad, je tiez super. Upiect rozne susienky, pekne zabalit. Teraz sa davaju aj rozne take flase naplnene surovinami, kde len doda dotycny mlieko alebo take cosi a ma hotovu zmes na upecenie nejakeho kolaca. Niektori ocenia aj domaci chlieb, ale to musi clovek vediet upiect no.
Ked vies nieco investovat, niekomu mozes kupit aromalampu aj s vonnym olejom. Z olejov a roznych veci vies vyrobit aj domacu kozmetiku ci cistiace prostriedky. Mozes vytlacit fotky z nejakych vyletov, dat zaramovat alebo do maleho fotoalbumu. Kto ma rad alkohol, mozes kupit nejaky luxusny, ale malu flasticku a k tomu napriklad malu, ale kvalitnu cokoladu. Chytace prachu nemam velmi rada ale nejaka vonna sviecka tiez sa da, ved to spalia, dlho im neostane 😀 . Na nete su aj rozne tipy na home made darceky. A podla cloveka vies vymysliet aj malickost, co ale potesi. Aj kalendar sa da vyrobit doma napriklad, s fotkami alebo myslienkami specialne pre toho cloveka. Kto rad pecie, mozes spisat malu knizocku nejakych specialnych sviatocnych receptov ci horucich napojov.
Plus na nete su rozne stranky, kde mas aj lacne darceky. Niekedy su to len take blbosti, niektore su ale dost fajn a super ceny. Takze to uz podla financii no, mozno aj to by sa dalo.

tramtada31
3. nov 2020

@veronikaszabova takto sa aj o nás bez nás dohodli nasi rodičia so súrodencami, ale nám to bolo velmi luto, že sme nikdy nič nedostali, aj keď by to mala byt len maličkosť. Kupovala nám len strynka, ktorá sa rozišla so strýkom. Dodnes ju mám najradšej a jedinej jej zagratulujem k sviatkom a mám vnútornú potrebu jej jedinej prejavovať záujem, ako ona volakedy nám a dokonca som ju aj pozvala na svoju svadbu, krstiny a “pokrvneho” strýka nie😊