Vždy som milovala Vianoce

11. nov 2023

Ahojte, vždy som milovala Vianoce. No teraz keď mám detičky malé a obzvlášť tento rok sa na ne veľmi teším. Synček každý deň rozpráva ako budeme stavať spolu stromček ako budeme robiť výzdobu. Lebo vždy si vyzdobíme celý dom. Už sa teším na spoločné pečenie koláčikov a vianočné pesničky. Jedine co ma mrzí je ze len začiatok novembra a hnevá ma ze všade sú už vianočné reklamy a proste ze to začína už veľmi skoro. Kým prídu vianoce už to tak človek ani nebude vnímať lebo to už vníma 2 mesiace dopredu, a už by mal aj najradšej po tom. Toto ma tak veľmi mrzí ze to všetko nezačína v decembri, ale už hádam od augusta niekde.
Príde nám rodina zo zahraničia ako každé Vianoce, takže všeobecne teším sa na to všetko spolu. To je len taky môj vylev, ako to cítite vy? Prosím tie ktoré vianoce neoslavuju tak nemusia vyrývať a komentovať 🙂

alexka89
11. nov 2023

Áno je to od. Veci ako to dávajú do supermarketov ešte pred dušička mi...vianočné a Mikulášske ozdoby v polke októbra ...v dnešnej dobe sa všetko narýchlo vie vyrobiť a hlavne nekvalitné tak čo by to obchodníci nedali na trh ...počkaj ako budú veľkonočné zajace už vo februari predávať .😵

autor
11. nov 2023

@alexka89 vo februári? Ešte koncom decembra sú niekde schopní to dať..

alexka89
11. nov 2023

Aj to môže byť

bloger
11. nov 2023

To je krásne, že sa tešíte spoločne. Prajem ti aby ste ich prežili v radosti a láske. Mňa to nejako nevyrušuje tá reklama. Je to také naladenie na tie sviatky. Ale má to aj význam v tom, že niečo zarobia. Lebo niekto aj darčeky napríklad kupuje skôr. A tá reklama v tom ešte človeka povzbudí. Je to taký aj psychologický ťah.

vesimelonimarsista
11. nov 2023

Ako si to prezivanie vianocneho osialu v obchodoch nastavis v hlave, tak to budes mat. Mna to neirituje.

pininka1
11. nov 2023

Mne to tiež vadí, celé čaro to stráca. Moja kolegyňa ma už doma ozdobený stromček. Ja by som to tiež obmedzila, aby mohli tieto veci dávať do obchodov až koncom novembra, nie už koncom augusta

bessie12
11. nov 2023

ja zijem Vianocami uz od augusta. Vtedy som zacala pocuvat vianocne radia a od septembra pravidelne nakupujem vianocne ozdoby a dekoracie. Darceky tiez tak a zvysok budem dokupovat tento mesiac. Takze mne tie vianocne veci v obchodoch ci reklamy v TV nevadia 🙂 Jednotlive miestosti zacinam zdobit od polovice tohto mesiaca a stromceky koncom mesiaca. V spalni uz mame stromcek, ale zatial je neozdobeny. Vianocny obrus a zopar dekoracii tiez uz mame na stole 🙂

rakywanda
11. nov 2023

Tiež ma to irituje. Snažím sa ignorovať tv vysielanie, nechodím po nákupných centrách. Viem, že nie každému sa to dá, u mňa áno a zatiaľ to funguje.

autor
11. nov 2023

@bessie12 wau no to by ma piclo už úplne 🤣

bessie12
11. nov 2023

moj chlap si uz zvykol na to. Vie, ze som blazon do Vianoc a kazdym rokom je to horsie a horsie 😂 Mamina ma tiez velmi rada Vianoce. Stromcek som jej uz ozdobila v septembri, ked som bola na Slovensku a svieti takmer kazdy den 😀

estellas
11. nov 2023

Tiež mám taký pocit, že keď prídu Vianoce tak to tak nevnímam lebo všade reklamy Vianočné. U nás v meste má jeden pán Vianočný stánok už od prvého novembra a púšťa Vianočné pesničky do toho.

kitycat
11. nov 2023

Ja teda registrujem Vianoce tak posledny tyzden co je pre mna akceptovatelne - ponDusickach. Len kaufland mal jeden regal Mikulas a druhy kahance 🥲

marca12
11. nov 2023

Tento rok necitim,ze by sa na mna valili Vianoce z kazdeho roku. Do obchodov chodim minimalne a kupim len,co potrebujem a hlavne nechodim do velkych obchodnych retazcov. Tv nepozeram,takze som este ani jednu vianocnu reklamu nevidela. Mna tento rok akosi vianocne temy obchadzaju.

mamamasama
11. nov 2023

A ja to mam naopak rada. Vnimam tu atmosferu po cely cas 😍😍😍

autor
11. nov 2023

@marca12 ja tiež nechodím po obchodoch nikde keďže všetko mi vozí kuriér. Potraviny kupujem v malom obchode u nás takže tam vianoce zatiaľ niesu. Len keď večer pozeráme telku, tak už nieje žiadna reklama bez Vianoc. A to teda ze už aj deti vedia tie pesničky naspamäť 😅😅

luccija
11. nov 2023

Tak Vianoce sú pre obchodníkov zlatá baňa, takže sa nečudujem, že nás masírujú mesiace dopredu.Mne ešte kvitnú petunie na okenici, takže Vianoce ignorujeme.Darceky kupujem neskôr to, že sa blížia Vianoce cítim, keď idem prvý x na vianočné trhy.Vyzdobu robím na advent a robím si po svojom neriadim sa predčasným osialom

hortenziaj
11. nov 2023

Nepozeraj TV a máš pokoj, iba v decembri dovtedy si stiahni dačo na PC. . Popravde ja vianoce nemam rada, ale jedine co ma irituje je medzi 23-6.1,inak reklamy alebo veci v obchode sú mi ukradnuté

autor
11. nov 2023

@hortenziaj prečo by som nemala pozerať TV? TV je naša denná súčasť

hortenziaj
11. nov 2023

Véd keď ti vadia reklamy tak si stihhni a pozri film z USB alebo seriál, aby ti reklamy nekazili vianočnú atmosféru

felycity
11. nov 2023

Mne to po dušičkách už príde prirodzené, je to naladenie sa a chystanie, mnohí si chcú ešte pred adventom dokúpiť ozdoby a počas adventu zdobiť, my sa snažíme si urobiť hlavnú výzdobu k 1. adventnej nedeli, tie 3 týždne utečú pri školopovinných a pracujúcich ľuďoch straaašne rýchlo ak chceme stihnúť nejaké trhy, akcie s mikulášom čo si robíme so susedmi, kreatívné dielne s deťmi, nejaké to kino + u nás aj predvianočná lyžovačka, že vždy skonštatujeme, že to rýchlo ubehlo to čaro... , tak sme si povedali, že musíme začať troška skôr...a či je to v obchodoch , je mi jedno aj ked áno v auguste mi to príde naozaj skoro, myslím, že je to skôr o vnútornom nastavení a naledení každého

katkami123
11. nov 2023

Tiež som vianočný škriatok, ktorý sa v tom vyžíva, takze vôbec mi to nevadí. Skôr mi vadia na dušičky rôzne kostýmy bosoriek a strašidiel a kadejaké pavúky s pavučinami a vysvetľovať dcérke, prečo jej tie somariny nekúpim.

marca12
11. nov 2023

Ak je tv tvoja denna sucast,nemozes sa stazovat na reklamy. Najlepsie je predplatit si streamovacie sluzby. Ved tv uz aj tak nic schopne nie je,len same reklamy a nemozne programy. Mna pred 6 rokmi nastvali reklamy,odvtedy nepozeram tv. Ked nieco chcem,stiahnem si alebo predplatim streamovaciu sluzbu. Je ich dost,mozem kazdy mesiac obmienat.

4stanka4
11. nov 2023

Mne to nevadí, veľa vianočných veci z obchodu mam rada- najmä z Lidla sladkosti 🙂 a to ze prejdem okolo regála s takou ponukou? Tak to mi nevadí ale ze vôbec 😉 tento týždeň som si začala púšťať pondelok/streda/piatok vianocne filmy na netflixe 😀 o 2 týždne u nás začínajú vianočné trhy tak sa už neviem dočkať.

iwesska
11. nov 2023

Ale ved je necely mesiac do Mikulasa,kedy ma byt Vian.vyzdoba a reklamy? Od 23.12? Vsak obchodnici chcu tiez zarobit. Ja som rada,ze uz je rozsirena ponuka darcekov. Uz mam cca 90% vdaka tomu nakupenych a nemusim sa stresovat. Hej,ked si len doma,sa ti to vlecie,ale ked odides rano do prace,vratis sa vecer,ides nakupit,navaris,povenujes sa detom a ides spat,tak ten cas ide 2x tak rychlejsie. Vsak nezapinaj detom telku a mas vystarane😁

tiezjedna
11. nov 2023

My už mame čiastočne vianočnú výzdobu v baraku😂najstaršia dcéra miluje Vianoce, takze ta nás všetkých vždy zvalcuje a samozrejme maloši sú totálne nadšení tiež😁ale svetielka doma aj na barák dáme až v decembri, na tom trvám ja😂

cacianka
11. nov 2023

@kitycat v TEDI mal už v auguste v regáloch helloween a oproti Vianoce 🙈🤦

jablkovastrudla
11. nov 2023

@iwesska u nas mali uz v juli alebo v auguste, tusim som sem davala aj fotku 😂 vtedy mi to pripadalo sialene, teraz v polke novembra to uz velmi nevnimam 😁

jablkovastrudla
11. nov 2023

@tiezjedna nasi susedia uz tiez maju vysvietenu terasu, maly si to este nevsimol ale uz cakam otazku kedy dame svetielka aj my 😁

cervenaruza123
11. nov 2023

Ja sa na Vianoce tesim a reklamy mi nevadia. Este by som povedala, ze tento rok sa celkom brzdia, lebo po minule roky si pamatam prve vianocne veci v letakoch a obchodoch uz v septembri, tento rok fakt zacali az tak koncom oktobra. Vela ludi zaroven nema privela penazi a vianocne nakupy musia robit par mesiacov (mlada rodina s malymi detmi nemusi mat ani ozdoby nakupene poriadne a dokupuju kazdy rok po troske napriklad). Ja napriklad som si vsimla, ze december utecie velmi rychle, rozne navstevy, rodinne a ine stretavky, vianocne trhy, u mna aj duchovna priprava, stisenie sa. A ked nechcem mat privelky vianocny chaos v decembri, rada si uzivam tak postupne atmosferu uz od novembra. Aj vybavujem vacsinu nakupov, lebo nemam rada predvianocny zhon. Kazdy rok mame v plane pozriet si viacero vianocnych filmov, ale nemame na to tak casto cas, tak tento rok sme si povedali, ze si pozrieme skor. Ako budeme mat chut. Aj vianocne knihy mam nejake, tiez ich neprecitam za den, tak postupne budem citat uz pomaly teraz.

momoftwo
11. nov 2023

My sme akurat dnes schovali vonku tekvice a pavuciny a dali miesto toho sanky sobov a ceciny a co, milujem to😄 ja to beriem tak ze si predlzujeme Vianoce, proste sa tesime, neriesim od-do je to vhodne, proste ako to clovek citi, nech si to tak aj robi🙂