Ako prebieha kontrola zo sociálky ohľadom detí?

zuniq
20. okt 2012

môžte mi prosím napísať ako to prebieha,čo mám asi očakáavť, čo pripraviť, čomu sa vyhnúť,proste čokolvek čo mi pomôže
som v takej divnej situácii,popíšem to v skratke: Svagriná odišla od partnera s ktorým má dve detičky, na čas ju berieme k sebe do domu,aby nezostala na ulici...
Podala žiadosť o výživné a o deti do sovjej opatery, a s tým suvisi moj problém. Povedala že k nám - do nášho domu - príde socialka aby zistili aké sú pomery,či má pre deti vyhovujúce prostredie a tak podobne asi viete čo myslím... Môžte mi popísať ako taká kontrola prebieha,načo sa asi pripraviť, čo ich bude zaujímať proste čo očakávať,aby bolo všetko ok. Dosť ma toto vystrašilo,ja sama mám 2 ročné dievčatko,tak dúfam že o mna sa moc zaujímať nebudú,som v dosť divnej situácii pre mna a neverila by som že sa v takejto situacii niekedy ocitnem,prosím poradte ak môžte Som z toho dosť na nervy
dakujem

slobodnamaminka
20. okt 2012

ahojky..ja si myslím že ich bude hlavne zaujímať,či majú detičky kde spinkať,či je čisto,a také veci...neviem či som pomohla,ale si myslím že hlavne to bezpečie domova a tak ich bude zaujímať..

natal12
20. okt 2012

suhlasim co pisala @slobodnamaminka .. budu ich zaujimat ci maju jest a také veci ci deti potrebuju , ci je upratane at k a budu si zapisovat

lucka1987
20. okt 2012

@zuniq ako napisala slobodna maminka .. aby mali navarene, cisto oblecene, v dome poriadok, miesto na spanie.. neviem v akom veku su deti, takze mozno aj ich sa nieco opytaju, ze ako sa maju, a kde spinkaju, kde sa hraju.. a take vseobecne otazky.. .. ale nie je to nic strasne 😉

natal12
20. okt 2012

ak nieco budes chciet vediet napis spravu 🙂

titkovamiriam
20. okt 2012

@zuniq socialna kuratorka chodi vzdy ked je podana ziadost o rozvod,popripade vyzivne-bude sa informovat v skole/ak chodia deti/ u lekraky/ci nieje zanedbana staroslivot / a doma samozrejme ci deti maju zabezpecene byvanie,stravovanie,neboj nemusis mat plaznu,10 izieb a podobne 🙂

prdelinka12
20. okt 2012

ked bola u nas viem ze sa nas nieco pytala,ale uz je to 8 rokov.a v pohode,mali sme kde spat,bolo cisto a mali sme co jest.

mima89
20. okt 2012

ku mne prisla mila pani, pozrela sa kde malá spinkáva,kde má hračky a par veci sa popytala, a isla prec, nebolo to nic hrozne, aj ked som sa toho bala.

miska030
21. okt 2012

Ja som podavala ziadost o zvysenie vyzivneho a u nas ani zo socialky nebola,len sa popytala co doma mame a co ma maly v izbe a to bolo vsetko....

zukna
22. okt 2012

mna sa na navsteve pred rozvodom pytala ake mam dovody aby otec nemohol mat dieta zverene do starostlivosti...potom uz nikdy nebola....

kibuk1
24. okt 2012

Ja som mala dve kontroly pre polrokom a teraz , lebo dva sudy o deti a vyzivne. Jedna kontrola bola doobedu druha vecer o 18 h. Mala som stresy len som riadila aj stala riadim, ale to sa neda pri dvoch detoch. Bolo to v pohode, aj ked je to neprijemne, len sa kukli, pozapisovali, ci maju obe deticky postielku, stolik na pisanie a ucenie a to je vsetko.

valibuk2
19. mar 2016

Ahojte,chcem sa opýtať že sestra má 5 detí

teda spolu su 7 a v 2- izbovom byte...A chcem sa opýtať či by na nich mohol poslať socialku??? Prosím ďakujem

vivitn
14. apr 2016

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s tym, ze pri ziadani o zvysenie vyzivneho prislo aj predvolanie z upsvar...uz som mala taketo pojednavania aj v minulosti, ale toto je prvy krat, co mi prislo taketo predvolanie a som z toho dost nervozna...dakujem

fidorka7
18. apr 2016

@valibuk2 kto a z akého dôvodu? 😕