Anulácia manželstva

slecinqa1
17. sep 2014

Zdravom vsetky zienky. ani neviem ako zacat. potrebovala by som sa s vami poradit ohladom anulacie sobasa ale neviem ci to bude mat vôbec vyznam alebo nie. zhruba pol roka po svadbe som sa dozvedela ze aky je môj manzel z tej ozajstnej stranky. az po svadbe som spoznala jeho pravy charakter a zatajil mi veci kvôli ktorym by som sa za neho nevydala. no on to vedel a vedomky mi to nepovedal pretoze vedel ze sa s nim rozidem. ide o pôzicky, uvery a dlhy. je v nich az po usi a poziciava si od koho môze. nieco som uz vyplatila ale nieco sa neda a on si to vôbec nevazi a nerespektuje ma. citim sa podvedena a oklamana. pretoze klamstvo s nim islo cely cas....poradte mi kto ma s tym skusenost. dakujem.

sisaha
17. sep 2014

@slecinqa1 napis ziadost o rozvod a podaj cim skor. Potom mozes riesit cirkevnu anulaciu. Najdolezitejsie je, aby si sa vyhla dalsim dlhom.

babls5
17. sep 2014

Anulacia by iste vtakomto pripade mohla vyjst ...skus kuknut na nete musis podat navrh na sud

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka88
17. sep 2014

súhlasím s @sisaha, v prvom rade rieš civilný rozvod alebo rozdelenie BSM počas trvania manželstva.. skôr než narobí ďalšie dlhy.. a žiadne dlhy za neho neplať, myslíš že tie peniaze ešte niekedy uvidíš? keď vás rozvedú, tak sa môžeš postaviť do radu dlžníkov...

mawka
17. sep 2014

@zabka88 a nie je to nahodou tak, ze ked on dlhy narobil za slobodna alebo este pred manzelstvom so zakladatelkou, tak su vylucne jeho? alebo sa sobasom dlhy prenasaju aj na manzelku? myslim dlhy, ktore si narobil pred tym, nez sa zosobasili. zaujima ma to.

welpen
17. sep 2014

@mawka je to presne tak ako pises,to co nadobudol za slobodna sa nevztahuje na manzelku,cize dlhy ale aj majetok

zabka88
17. sep 2014

@mawka ahojki, jasné že sú len jeho.. ale ona ich zaplatila, aj keď nebola povinná, takže vymáhať si peniaze ktoré dala na jeho "majetok" spred manželstva (aj keď už len svoju časť, kedže zrejme poskytovala peniaze v bsm) si môže v rámci občianskoprávneho konania , takže teoreticky pohoda.. prakticky chlapík bude zachvíľku pod exekúciou, a pri počte dlhov ktoré je možné očakávať, nepredpokladám že zvýši majetok na uspokojenie pohľadávky slečinky.. takže preto som skeptická že ich ešte uvidí...

ešte si môže presadiť aby sa jej tieto výdavky započítali v rámci rozdelenia bsm, teda aby získala o toľko viac koľko vynaložila na jeho dlhy, to by šlo v prípade ak majú dostatočný spoločný majetok, ale to zas nepredpokladám kedže sú spolu pol roka, keď dobre čítam...

a rozdeliť bsm jej radíme kvôli novým dlhom..

slecinqa1
autor
17. sep 2014

no dlhy su jeho zalezitost..ale ze som mu este ako tak dôverovala tak nieco som vyplatila.ale ked som zistila ze ma stale klame a taha za nos tak som proste povedala dost..dlhy ktore ma nech si plati alebo neplati. a najhorsie je to ze dlhy ktore mal a niektore co ma si v minulosti ani neplatil. takze takto pristupoval k tomuto.

amonet
17. sep 2014

treba zajst za kňazom,on ťa navedie na cirkevneho pravnika, s nim sa spíše žiadosť o anulaciu dôvody,svedkovia. svedkov upozorni,budu musieť ist vypovedať. a zaroven podaj žiadosť o rozvod,aby nenarobil dlhy aj tebe

norikk
17. sep 2014

id za knazom v prvom rade, on ta dalej nasmeruje....spisete ziadost podate ju na cirkevny sud.....

sisaha
17. sep 2014

@norikk v prvom rade musi riesit civilny rozvod.... cirkevny je na dlhe lakte.. to moze riesit dodatocne

mawka
17. sep 2014

baby, nerieste tu cirkevny "rozvod", tu ide o vela, cize civilny rozvod v prvom rade, neplatit dalej jeho dlhy a @zabka88 @welpen dakujem, ano, tak som to myslela aj ja a jasne, ze v obcianskom konani, ale pochybujem aj ja, ze by sa jej to vratilo naspat a ked ani majetok nemaju nejaky a mozno jej aj zatajil uz prebiehajuce exekucie, o co vsetko moze byt stazene, lebo pocas exekucie sa nesmie nakladat s majetkom povinneho a zase dokazovat, kedy to nadobudli, ci je to jej napriklad nabytok, kedy ho ona nadobudla zaslobodna a nedajboze nadobudli po svadbe a je to cele v haji. ani neviete, ako mam stiahnutu prdel ja kvoli tomuto. a ex nadalej neriesi svoje dlhy. ale kedze boli na jeho meno ale pocas manzelstva, vela vela roboty je okolo toho. nastastie, zatial je vacsina veritelov zhovievaych, ale mne neostava nic ine, len byt nemajetna a kazdy jeden blocek strcit nasim, ze keby nieco, je to ich a mne zapozicali. fakt hrozna situacia, neriesitelna nie je, len je to na dlho a na nervy....

norikk
17. sep 2014

@sisaha mne knaz nekazal rozvadzat sda civilne..ja davam presetrit platnost manzelstva

sisaha
17. sep 2014

@norikk jej pripad je iny, potrebuje sa zbavit cloveka, ktory ju moze dostat svojimi dlhmi do problemov.

norikk
17. sep 2014

@sisaha ano chapem....ja som ro precitala, ze to pises mne...u nej to je isto tak..... len ci ju teda rozvodom aj oslobodia od tych dlhov....

sisaha
17. sep 2014

@norikk rozvodom bude oslobodena od dalsich dlhov, ktore moze vyrobit a takisto nebude splacat zo spolocnych penazi svoje predtym vyrobene dlhy

slecinqa1
autor
18. sep 2014

dakujem vam velmi pekne za prispevky.ak by niekto este nieco vedel nejaky poznatok piste..

slecinqa1
autor
18. sep 2014

@norikk akoze davate presetrit platnost manzelstva ked sa smiem opytat? poradil vam to knaz?

norikk
18. sep 2014

@slecinqa1 nie poradil,sama som chcela, lebo som si nie ista ,ci ho mame platne....aby som vedela, co robit do buducnosti....

slecinqa1
autor
20. sep 2014

A na zaklade akej skutocnosti si myslite ze nieje platne? Tiez vam manzel nieco zatajil?