Bola som nahlásená na sociálke, že sa nestarám o syna

vierka112
29. sep 2023

Ahojte idem si k vám po radu otec syna ma nahlásil na socialku že sa nestarmao syna. Syn chodí čistý q starám sa o neho . Napísal ze sa kurvim a iné veci ako sa protitomuto brániť a ako postupuje socialka? Ďakujem

pribinak
29. sep 2023

@vierka112 pozvú tá na pohovor, alebo prídu k vám a urobia šetrenie, ktorého výsledok bude vysoko v tvoj prospech

Ak tam dal vyraz že sa kurvis, tak už to samé o sebe vypovedá o mentálnej úrovni dotyčného

alickapusinka
29. sep 2023

Môžeš na neho podať TO. Po tom čo sociálka príde na kontrolu a bude všetko v poriadku. Ak také reči budú pokračovať. Jeho mentálna úroveň 0.

hipuska
29. sep 2023

Hlavne sa neznis na jeho úroveň, komunikuj kľudne, bez urážok a nadavania. Menej je niekedy viac. Koliznu ani sudcu nebude zaujímať čo máte vy dvaja medzi sebou. Budú ich zaujímať iba deti. A ako sa k nim správate. Nebudu riešiť vaše partnerské nezhody.

vierka112
autor
29. sep 2023

@pribinak ďakujem pekne nepriamo to tam napísal ze sa stretávam s chlapci rôznych národov a ze chodím po nociach a ostatne veci . Nebolo tam napísané nič pekne. Ma určení styk . Ale je mu malo . Ja som nesúhlasila aby si syna brava kedy chce . On je psychicky aj jeho rodinou mimo . A nechcem aby tam vyrastál aj syn. Chodí po vesticiach a vypisuje mi ako malý odomna utecie.
Ja sa snažím slušne ale on nevie co to je. Som totálne mimo zo všetkého chcem mať len kľudný život bez neho .

vierka112
autor
29. sep 2023

@hipuska ale načo ťahá to toho syna. Proste jeho útok je len cez syna.

basullinka
29. sep 2023

@vierka112 pretože potrebuje si vyriešiť svoje zakomplexovane ohrdnute ego. A každý takyto chlap vie ako žene ublížiť čo najviac - cez dieťa.
Ak sa riadne staráš, tak sa nemáš čoho báť. A porozmýšľaj nad TO za ohováranie.

mikadooo
29. sep 2023

@vierka112 neboj sa, všetko bude ok. Príde sociálka, uvidí, že žijete normálne a tým pádom to celé uzavrú. Tetám by som povedala, že sa mi jednoducho manžel mstí, pretože trvám na tom, aby dodržiaval stretávanie tak, ako rozhodol súd a hotovo... a pred synom hlavne kľud. Neviem koľko má rokov, ak je malý, tak povedať, že prídu na návštevu také tety, aby videli ako sa pekne o teba starám a že nám dvom spolu nič nechýba 😉. Ak je starší, tak by som mu povedala to isté, čo tetám zo sociálky. Hlavne jednou vetou a nerýpať sa v tom zbytočne.

vierka112
autor
29. sep 2023

@mikadooo bude mať 2 roky

vierka112
autor
29. sep 2023

@basullinka to by som musela podať na ich celú rodinu

mikadooo
29. sep 2023

@vierka112 tak to zahraj, že sa tety idú pozrieť ako si pekne žijete. Ponúkni im kávičku a bav sa s nimi ako keby s priateľmi. Malý bude potom v pohode, keď uvidí, že aj ty si (aspoň navonok) v pohode a vôbec si neuvedomí, že to je nejaká bububu sociálka. Držím palce, neboj sa, všetko bude ok.

vierka112
autor
29. sep 2023

@mikadooo ďakujem veľmi pekne.. mam strašný strach lebo nechcem o malého prísť mame čisto len dúfam ze niečo nenajdu

mikadooo
29. sep 2023

@vierka112 oni nebudú nejak ňúrať, neboj. Stačí, že byt vyzerá normálne, nie ako pod mostom u bezdomovcov, či nejaký úkryt narkomanov... Ak bývate úplne normálne, tak to im bude stačiť vidieť, aby pochopili, že žiješ proste normálnym bežným životom... za nejaké dve šálky v dreze alebo rozhádzané lego v izbe nemusíš stresovať 🙂.

petulda333
29. sep 2023

Na druhu stranu to mozno casom vyuzijes vo svoj prospech. Takemu magorovi by som syna nedala. Chudak chlapec,ak je jeho otec tohoto schopny

vierka112
autor
29. sep 2023

@mikadooo to nemáme ako u bezdomovcov. Tak by som žiť nemohla. Hračky klasika všade.

vierka112
autor
29. sep 2023

@petulda333 veru je . On ho chce silu mocu do svojej opatere

petulda333
29. sep 2023

@vierka112 kolko rokov ma syn? Ak zijes normalne,tak sa nemas coho bat a ako pisem,casom ti to mozno pomoze.

vierka112
autor
29. sep 2023

@petulda333 bude mať 2 roky

petulda333
29. sep 2023

@vierka112 och boze,drobcek. No ja by som asi chcela,aby sa s nim otec stretaval v mojej pritomnosti. Ake stresy to dieta musi prezivat

vierka112
autor
29. sep 2023

@petulda333 asi si to pôjdem podať po tomto čo robí

pribinak
29. sep 2023

@vierka112 pozri, keď tá predvolaju na úrad, tak im vysvetlíš situáciu. Oni sú zvyknuté že jeden z rodičov ktorý nie je spokojný tak kydá na toho druhého
Netreba sa toho pohovoru báť. Mizno si vyžiadajú nejakú správu od pediatricky. Tá by si všimla že dieťa je napr zanedbane či podvyzivene ….

Ak prídu k tebe domov, Pozru ako bývate, či v byte nie je toľko cigaretového dymu, že sa dá krájať, či v byte nie sú nejake podozrivé osoby, či má dieťa posteľku, nejake hračky.

Drobný neporiadok je ok

vierka112
autor
29. sep 2023

@petulda333 ja som chcela dobre pre syna s ex ze budu mat čas pre seba ale vidím ze práveže musím zasiahnuť aj ja

petulda333
29. sep 2023

@vierka112 urcite,lebo casom mu moze kecat do hlavy rozne hluposti a potom bude neskoro.

vierka112
autor
29. sep 2023

@pribinak už volali doktorovi, aj na obecný úrad. Stým rátam že on na mňa nič pekne nepovedal. Ja som ich vyhľadala sama nasla som si lístok v schránke. U nás nikto nefajčí. Postieľku ma aj keď spi somnou. A hraciek mame plne koše.

vierka112
autor
29. sep 2023

@petulda333 ratam stým. Chcela som len dobre pre oboch.

petulda333
29. sep 2023

@vierka112 drzim palce nech to vsetko dobre dopadne

vierka112
autor
29. sep 2023

Nemala som ešte socialku doma . Zostala som úplne v šoku. O syna sa riadne starám som sním 24 hodín. Je na mňa naviazany. Nezaspí bezomna. Plače ak ma nevie nájsť .

vierka112
autor
29. sep 2023

@petulda333 ďakujem krásne

pribinak
29. sep 2023

@vierka112 koľko máš výživné na dieťa? Ja by som sa mu odvďačila podaním návrhu na zvýšenie výživného

vierka112
autor
29. sep 2023

@pribinak 150€ ale zostal doma nezamestnaní lebo on rieši starostlivosti o syna . Poradila mu rodina aby bol doma že aj keď sa majetkovo riešime je lepsie že je doma. Ma dom hypo 2 auta a pánko sa robi že ma len podporu

vierka112
autor
29. sep 2023

@pribinak ešte aj naše spoločné auto nám zobral. Mame chodiť autobusom