Cirkevný súd - rozvod

dajanasugi
10. jan 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať či ste si niekto prešiel cirkevným súdom ( rozvod)? Môj bývali požiadal o anuláciu manželstva napísal svoje dôvody a ja som samozrejme súhlasila s tým aby naše manželstvo bolo anulovane ale musela som sa aj ja vyjadriť. Chcem sa spýtať či nás budú aj spoločne vypočúvat a či sa musím toho zúčastniť. Súhlasím s tým aby nás anulovali ale nemám čas behať hore dole a samozrejme nechcem toho človeka už vidieť.

mogaa
10. jan 2022

@dajanasugi z cirkevný sobáš vedia anulovať len vo Vatikáne a musia tam byť veľmi vážne dôvody na anuláciu manželstva.....

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@mogaa mne dnes došiel od nich list na ďalšie vyjadrenie a že budú ďalej skúmať. Tak chcem vedieť či sa budeme musieť ešte stretnúť na súde alebo čí si mam hľadať právnika
A celkom neviem aké ďalšie vyjadrenie mam dať.

mogaa
10. jan 2022

@dajanasugi cirkevné anulovanie je niečo iné ako klasický rozvod...cirkevné anulovanie znamená že ti cirkev anuluje manželstvo, ale ty sa musíš aj normálne oficiálne rozviesť, aby si bola rozvedená aj úradne.....

jgk24
10. jan 2022

kamoska to riesila, ja som bola predvolana ako svedok... ona tiez musela prist vypovedat, aj jej ex plus kazdy mal jedneho svedka...vypocuvali nas kazdeho po samom samozrejme

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@mogaa už sme rozvedený 🙂

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@jgk24 ona sa s ním musela aj stretnúť? Lebo on je človek ktorého nechcem vidieť už nikdy.

olivia1425
10. jan 2022

@mogaa mate dost mylne informacie aj na SR sa robi anulacia manzelstva
Treba si najprv overit fakty 🤦‍♀️

jgk24
10. jan 2022

@dajanasugi niesom si uplne ista, bolo to uz davno, ale myslim, ze nie

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@jgk24 ďakujem krásne 🙂

emka530
10. jan 2022

@dajanasugi to nie je rozvod, ale vyhlásenie manželstva za neplatne. Právnika nepotrebujes, vypočúvať vás budú každého zvlášť. A do Vatikánu sa iba odvoláva, v prípade že prvá inštancia žiadosť zamietne.

mogaa
10. jan 2022

@olivia1425 ak myslíš úradnú anuláciu tak ano aj tá je možná, za určitých podmienok...čo sa týka cirkevnej anulácie , záleží od viery....

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@emka530 ďakujem krásne, to som chcela vedieť.

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@mogaa úradu nám zamietli a iba nás rozviedli. Normálny súd povedal že na anuláciu není dôvod.

emka530
10. jan 2022

@dajanasugi a teda ten "normálny" úrad pozná kanonické práva? Trošku pochybujem...treba sa informovať na príslušnej diecéze, oni už nasmerujú.

mogaa
10. jan 2022

@dajanasugi úradne sa to dá anulovať len myslí že do 24hodín alebo ak tam boli vážne dôvody napr.zatajenie zdrav.stavu

mogaa
10. jan 2022

@dajanasugi čo sa týka cirkevnej anulácie tam záleží či si grékokatolík alebo kresťan katolík, či iná viera.....

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@mogaa on je katolík a ja som evanjelik ale úprimne neverím v tieto veci.

emka530
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dajanasugi
autor
10. jan 2022

@emka530 ale podľa úradu iba 24 hodín to je pravda potom musia byť vážne dôvody

mogaa
10. jan 2022

@dajanasugi potom celkom dobre nerozumiem prečo žiadaš o cirkevnú anuláciu....cirkevne sa to musí anulovať, inak by si žila ako rozvedená v hriechu....dokonca niektoré náboženstvá aj keď povolia anuláciu, nesmieš sa už nikdy vydať alebo teda mať sex inak budeš žiť v hriechu.....všetko záleží od danej viery...preto ak "neveríš" tak ti predsa môže byť jedno že si rozvedená

olivia1425
10. jan 2022

@mogaa ja som autorku pochopila tak ze mysli cirkevnu anulaciu a tabu nas mozna je

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@mogaa on je veľmi veriaci a ako som napísala on žiadna 🙂 ja len teda súhlasím a napísala som svoje dôvody (lebo som sa musela vyjadriť na jeho hlúposti) a ony to chcú viac riešiť a chcela som vedieť či budem musieť cestovať na súd, nájsť právnika alebo nás budú vypočúvat spolu ako som povedala už ho vidieť nechcem.

dajanasugi
autor
10. jan 2022

@olivia1425 áno cirkevnú lebo teda normálnu zamietli lebo nebol dôvod iba nás rozviedli

alimdul5
10. jan 2022

@dajanasugi vsetko zalezi od cirkevneho sudcu, ktory ma anulaciu pridelenu. Ja mam anulovane manzelstvo- skumali vztah pred manzelstvom a 1,5 roka po uzavreti manzelstva. Mala som prideleneho svojho obhajcu, ktory sa toho, vzhladom na vaznost pripadu, vzdal a este je prideleny obhajca manzelskeho zväzku, ktory skuma a obhajuje, preco by manzelstvo anulovane byt nemalo. Bola som vypovedat so sestrou, on nebol, vyjadril sa len pisomne. Mne potom poslali jeho vyjadrenie a vyjadrenie obhajcu zvazku a mala som sa k tomu este vyjadrit tiez pisomne. Obaja sme rim.-kat... neviem, ako to funguje, ak su inoverci.

aaliyah2
10. jan 2022

@dajanasugi Keď neveríš, prečo potom riešiš anulovanie cirkevného sobáša? Načo si sa vlastne vydávala v kostole..? Nerypem, len rozmýšľam
"nahlas".... 😉

olivia1425
10. jan 2022

@dajanasugi kamoska mala teraz cirkevnu anulaciu( rimokatolicka) presne ako pises musel sa k tomu vyjadrit aj jej muz o anulaciu poziadala ona.pravnika riesit nemusis.vypovedat podla mna ta predvolaju, ale vobec sa s nim nemusis stretnut, oni napriklad vypovedali kazdy osobitne v inom termine 🙂

olivia1425
10. jan 2022

@aaliyah2 jej muz poziadal o anulaciu 🙂

aaliyah2
10. jan 2022

@olivia1425 Já rozumiem, ale ona nemusí súhlasiť. Môže ho nechať, nech si s tou anulaciou robí co chce...

mogaa
10. jan 2022

@dajanasugi no pokiaľ nie si veriaca tak tam vôbec nemusíš ísť....

alimdul5
10. jan 2022

@aaliyah2 ak tam pise klamstva, tak by som tiez nesuhlasila, ved vedel, s kym uzatvara manzelstvo. Ale ak je nepraktizujuca aj vo svojej viere, tak chapem, ze jej to je jedno