Dá sa rozviesť manželstvo dohodou?

zoenka
2. jan 2012

Dobry den, ahojte...prosim poradte mi, ci sa da rozviest dohodou? Manzel s rozvodom suhlasi,tak isto suhlasi aj s tym,ze dcera bude v mojej starostlivosti a on ju bude navstevovat a tiez suhlasi s vyskou vyzivneho...Ide to takto???bude to takto rychlejsie? alebo budu od nas pozadovat vysku jeho prijmu a pod?? ja som este stale na RD,dcerka ma 20mes.
Pokial to takto ide,prosim poslite mi nejake navrhy...napr.aj do IP...ako chcete...
Najviac by ma potesila reakcia,niekoho,kto s tym ma skusenost...
Dakujem

annaopialova
2. jan 2012

ahoj teraz moze suhlasit ale nezabudaj ze to moze aj zmenit neviem ci daka dohoda existuje ak sa chces rozviest tak naporiadok lebo mozes mat po case problemy a takto das navrh a sud z jeho primu urci aj vysku vyzivneho dohodnut sa da asi len ako sa bude z dcerkou stretevat teraz sa ti to mozno zda ok ale ked sa rozvedies moze prist kadeco napis navrh ono vzor mozno najdes aj googly podas to na podatelnu kde mate sud potom ti pridu len papiere kedy vas rozvedu na sude drzim ti prsty

sisaha
2. jan 2012

my sme sa tiez rozvadzali viac-menej po vzajomnej dohode. Ziadost o rozvod bola napisana po nasej dohode. Nezabudaj ale ze dovody pre ktore sa rozvadzate musia byt v rozpore o manzelskom spoluziti, takisto v ziadosti musi byt uvedene do koho starostlivosti sa dieta ma zverit, aku vysku vyzivneho pozadujes a tiez urcenie styku dietata s otcom. Nechaj si to napisat pravnicke, aby tam zbytocne nechybali niektore veci. Na sude sa sudkyna spyta ci trvas na podanom navrhu a odporca ci s nim suhlasi. Ak sa vtedy vyjadri ze suhlasi a ze ste sa na vsetkom dohodli, nebude to zbytocne predlzovat.

katy318
22. jan 2012

Ahoj, ja som sa s manzelom rozviedla "dohodou". Sice som rozvedena len nieco vyse 4 roky, ale zatial to funguje (aspon snazim sa nepoukazovat na chyby). My sme sa dohodli na stretavani otca s dcerou, vyzivne sme si upravili na zaklade navrhu koliznej opatrovnicky, zatial je to fajn. Snazim sa vychadzat v ustrety mojmu ex pri stretavani sa s malou (lebo je kamionista),a on mi tiez obcas vyjde v ustrety, ked sa potrebujem ucit na skusky (lebo este studujem posledny rok na VS). Ja som si navrh dala napisat socialnej pracovnicke a stacilo to.
Drzim palceky pri rozvode a dalsom spolocnom vychovavani dcerky.