Dĺžne výživné, obžaloba, súd. Čo bude ďalej?

danielka1982
9. jan 2012

Zdravím maminky aj nemaminky.Podala som trestné oznámenie za neplatenie výživného.Ťahalo sa to rok kým polícia odstúpila spis na okresnú prokuratúru.Teraz mi prišlo z prokuratúry upovedomenie,že podali na otca dcéry obžalobu zo spáchania trestného činu na Okresný súd.Čo ma teda čaká...Budem na súde aj ja? Ak mi medzitým,kým bude súdne pojednávanie pošle nejaké peniaze prípadne vyrovná celé dĺžne výživné,musím to oznámiť na okresnej prokuratúre ja alebo on?Alebo sa bude čakať na súd a až vtedy sa to na súde zdokladuje?A ako to bude s výživným ak ho náhodou odsúdia-kto mi bude platiť?On alebo štát?Viem je to veľa otázok naraz ale chcem byť pripravená a preto budem vďačná aspoň za nejaké info.

tri
6. apr 2012

Hej všimla som si, že sa život s tebou nemazná. Držim palce nech to všetko dobre s malým dopadne. Nič bývalému nedaruj ani tej jeho novej. Neustále podávať trestné, aj políciu to prestane baviť a začnú sa tým riadne zaoberať. Je to paradox, pretože aj ja tam robím a keď som mala problémy s bývalým, kolegovia boli prví, čo mi povedali, že polícia mi nepomôže. Nepomohla v jednej veci, nepomohla v druhej veci ale za tretiu a štvrtú vec mu to už neprešlo. Teraz mám pokoj na tri roky, kým nepadne podmienka, zákaz priblíženia a tak.

anjelik951
5. feb 2013

Ahojte, potrebovala by som pomôcť. Chcela by som sa Vás opýtať že kde by som našla vzor na podanie trestného oznámenia za nevyplatenie výživneho z roku 2010. Potrebovala by som to súrne. Ak mi vie niekto pomocť pošlite mi to na e-mail Anieliq951@azet.sk Ďakujem

maud161
27. máj 2013

@lili_mia
zase ďalšia beštia, ktorá dokáže len robiť zle, poznám takú - ex môjho manžela - už ho s detičkami (plnoletými) obrali o jeho byt ktorý bol jeho dedičstvom, obrali ho o všetky úspory a stále nemajú dosť, synáčik "študuje" na súkromne VŠ fláka sa a jeho otec dôchodca si podľa sudkyne má nájsť brigádu aby synáčik mohol ešte viac rozhadzovať

lenka1985ke
12. nov 2013

Ahoj vsimla som si ze mas prispevok na naj mama. ohladom exekucie.chcela by som sa ta opytat ci nevies ako to je ked moj ex mi ma vyplatit dlzne vyzivne naraz podla rozsudku ale on ho splaca po castiach.Konkretne sa jedna o sumu 800 eur a splaca mi to po 100 eur.Mam niejaku sancu to dostat skor?je mozne ze nebude preberat postu ale vyzivne plati riadne. dakujem Lenka

santiago2014
30. jún 2015

Ahojte baby... chcela by som radu zijeme z mandzelom uz 2 roky a mame 10 mesacneho syna. Bivala priatelka ho udala na vyzivne v CZ kde byval pred tim mal snou 2 deti a pocas 2 rokoch sme platili vyzivne. Dnes sme zistili ze manzel je na hladanich osobach a neviem co dalej bojim sa ze ho odsudia alebo nieco take vidanie bolo nanho 30.04.15 a vyzivne sa prestalo platit v January pocas toho co sme odisli prosim vam skus te mi pomoct co mame robyt dalej vo pred Dakujem 😉

mirica
30. jún 2015

@santiago2014 .....treba doplatiť výživné, inak sa trestné stíhanie nezastaví.

santiago2014
30. jún 2015

@mirica Dakujemm

silvinka7861
6. nov 2015

Viete mi poradit?poberam nahradne vyzivne na deti, no kym sa to vybavilo exmanzel mi uz dlzil 2000 € na vyzivnom,podala som trestne oznamenie a on dostal pomienku 18 mesiacov od prokuratora,samozrejme v tom termine omeskane vyzivne nevyplatil,stale som cakala, lebo sluboval ze vyplati,no presli uz dalsie tri roky a nic.ako mam postupovat dalej?kedze mam nahradne vyzivne,no chcem od neho to omeskane a on sa nachadza niekde v zahranici,nekontaktujeme sa.ak vie niekto poradit,budem rada.

danihelka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocacola3
6. máj 2020

@danihelka ako si to po riešila?

marina55555
11. máj 2023

@danielka1982 dobrý deň smiem sa vás spýtať ako prbiehal sud teraz to caka aj mna a neviem co očakávať